Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tašča mi je spucala stanovanje, kar mi ni bilo preveč všeč

Tašča mi je spucala stanovanje, kar mi ni bilo preveč všeč

Tašča, že v penzionu, je čuvala svojo vnučko, medtem ko sva bila jaz in mož v službi. Med varovanjem se je kratkočasila s čiščenjem stanovanja. Vse mi je zglancala u nulo. Morala bi ji biti hvaležna, ampak nisem. Priznam, da čiščenje stanovanja ni ravno moj hobi, kar je ona tudi opazila. Na humoristični način mi je med vrsticami rekla, da bi morala bolj pogosto vzeti krpo v roke, kar mi je dalo vtis, kot da sem slaba gospodinja. Poleg tega mi ni bilo všeč, da brska po našem stanovanju. Vsaj spalnico je pustila pri miru. Njej sem se sicer zahvalila in rekla, da ne bi bilo treba. Malo sem bila hinavska, ampak sem se raje ugriznila v jezik. Navsezadnje je tudi pazila na najino hčerko. Sem pa možu omenila, da me je to zmotilo, ampak on nič ne razume. Moški pač.

Sprašujem pa vas, predvsem ženske, če bi vam bilo kul, da vam nekdo drug puca stanovanje?

 

Jaz bi ji bila hvaležna. Tudi ne maram, da mi kdo stika doma, ampak to je moževa mati, nič se ni ponujala, kar naredila je. Zlata ženska.

Vse se plača tako ali drugače. Tudi zastonj varstvo.

Jaz sem tudi imela takšne izkušnje s taščo. Ko smo bili na morju, nam je poplela vrt. Moja napaka je bila, da sem se ob pletju vrta ugriznila v jezik, čeprav sem se počutila ponižano – pletje vrta je bilo jasno sporočilo, da nimamo dovolj dobro urejenega vrta. Nato je začela še po stanovanju komandirat, kmalu si je mislila, da mi lahko kar vzame oprano perilo, da ga bo zlikala. Ob tem, da sta s tastom tudi na druge načine prestopala meje v medsebojnih odnosih. Tako sem morala kasneje zaropotati, kar je potem tašča potem interpretirala kot da sem jaz konfliktna… tipično pač za tašče, ki ne spoštujejo svoje snahe in meja v odnosih.

Danes je tako, da je ne prosim za pomoč, četudi bi mi prav prišlo, da bi mi kdaj kaj zlikala – raje zlikam sama, ko pride na vrsto. Prav tako pa sem jo prisilila, da pri nas ne pospravlja in ureja stvari, čeprav ji to ni po godu. Odnosi zato niso srčni in topli – a kaj češ, če je ta vlak tašča pognala s svojim samovoljnim vmešavanjem.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 4942, 03.02.2024 ob 14:01

Vse se plača tako ali drugače. Tudi zastonj varstvo.

 

Točno tako.

 

Pošlji jo k meni, lepo lepo prosim! Otrok ji ne bo treba čuvati, ker sem že v letih. A občasna pomoč bi mi prišla še kako prav, sploh če je brezplačna.

Če se spalnice ni dotikala, pomeni, da ni stikala po stanovanju, temveč ti je dejansko priskočila na pomoč in ti s tem podarila nekaj prostega časa. Jaz bi ji bila zelo hvaležna.
Morda te še najbolj moti dejstvo, da je v gospodinjskih vprašanjih natančnejša od tebe. To boš sama najbolje vedela, kajne?
Sem pa iz tiste generacije, ko je bilo bolj normalno, da smo otroci pomagali staršem in je bilo nezaslišano, da bi mama odraslemu otroku čistila stanovanje. Obratno je bilo prav. Morda je zdaj drugače bolj prav. No, pri nas doma je še po starem

Odgovor na objavo uporabnika
Ni mi bilo kul, 03.02.2024 ob 13:54

Tašča, že v penzionu, je čuvala svojo vnučko, medtem ko sva bila jaz in mož v službi. Med varovanjem se je kratkočasila s čiščenjem stanovanja. Vse mi je zglancala u nulo. Morala bi ji biti hvaležna, ampak nisem. Priznam, da čiščenje stanovanja ni ravno moj hobi, kar je ona tudi opazila. Na humoristični način mi je med vrsticami rekla, da bi morala bolj pogosto vzeti krpo v roke, kar mi je dalo vtis, kot da sem slaba gospodinja. Poleg tega mi ni bilo všeč, da brska po našem stanovanju. Vsaj spalnico je pustila pri miru. Njej sem se sicer zahvalila in rekla, da ne bi bilo treba. Malo sem bila hinavska, ampak sem se raje ugriznila v jezik. Navsezadnje je tudi pazila na najino hčerko. Sem pa možu omenila, da me je to zmotilo, ampak on nič ne razume. Moški pač.

Sprašujem pa vas, predvsem ženske, če bi vam bilo kul, da vam nekdo drug puca stanovanje?

 

Lepo od tašče, da je spucala, a morala bi prej vprašati.

Cist bo od tebe odvisn kako hoces cutit.

Jz bi bla vesela. Jebiga naj puca. Ti pac nimas ne casa ne volje. Zahval se ji. In ce bo drugic spet spucala. Ji en sopek kup v hofru.

    Odloci se. Da ne bos jezna ampak vesela. Pac mal slabs spucas kot ona.  Kaj pol.

Jaz bi bila vesela.

Mi, ki nimamo tašč, mam, ki bi nam spucale karkoli, kaj šele stanovanje, smo ti fovš.

Sicer pa v prihodnje predlagam, da jo prosiš, če ti nekaj naredi, če bi utegnila. Tako boš ti imela kontrolo nad tem, kaj ti naredi, tašča pa se bo počutila še vedno koristno.

V tvojem primeru vseeno mislim, da je hotela biti samo koristna. Tvoja stvar pa je, če bo postala (pri čiščenju) tudi nepogrešljiva.

Se je tudi za vprašati, če bi enako reagirala pri svoji mami.

Kot mlado snaho bi me to tako zmotilo, da bi 100% stegnila jezik.

Danes bi pa vsakega, magari poštarja ali cigana, povabila na kavo, če bi mi pomil posodo, obesil/zložil perilo, posesal in počistil kopalnico. Za kaj več bi dobil še malico.

Energijo, živce je treba šparat in raje vlagat v kaj prijetnega.

No, Verjetno se je tudi ona ugriznila v jezik in ti ni vsega povedala…

Kot praviš je spalnico izpustila…

Kakor pišejo o svoji tašči monovci, je res bolje da ohraniš dober odnos z njo…

Vsaka ima ugriznjen jezik…in tako naj spoštovanje ostane.

Tašča ni mislila nič slabega, je pač počistila, ker je imela voljo in čas. Ne vzemi za slabo, ne čuti se ponižana.

Te pa po svoje razumem, počutiš se kot kakšna lena, ničvredna baba. Tudi jaz bi se tako počutila. Ampak nima smisla se ukvarjati s takimi stvarmi, življenje je prekratko. Na koncu reci: hvala Bogu, da je spucala, ni treba meni.

Večkrat jo povabi, napiši ji plonk cegl, da naj ne moti vaših oprav. Otroka naj da namesto tebe pa v vrtec, da zrihta snaho. )))

Torej ji zaupaš hči, ne zaupaš ji pa čiščenja stanovanja? Prav razumem?

Ne vem no, verjetno je otrok šel spat in je šla pucat. Če je bilo svinjsko. Jaz tudi ne morem biti v svinjskem. Ko sem prijateljicam priskočila na pomoč z varstvom (običajno zvečer) sem tudi pri eni vedno spucala. Ker je bilo svinjsko. Ona sploh opazila ni :). Je pa njen mož in se zahvalil. Je pač takšna, se nasmejimo na ta račun dostkrat. Ne vem kaj si užaljena. Ni ti rekla da si slaba gospodinja. To si si sama rekla. Itak veš da si a ne? Torej v čem je problem? Da tudi ostali vidijo to? Misliš da preden je spucala ni vedela tega? Užaljena si zaradi same sebe, ne zaradi nje. Če ne želiš da puca ali pa dela karkoli drugega se pač lepo zahvali in povej da se ne počutiš ok če ti nekdo drug puca stanovanje in boš sama ko boš lahko. Da naj se ukvarja samo z vnučko. Stanovanje je pač kakršno je. Ali pa naj jo v varstvo k sebi vzame. Pa preboli se resno. Ker boš zaradi svojega egota uničila odnose v družini. Obnašaj se kot odrasla oseba. Ni te želela užaliti. Pomagati ti je želela. Pa tudi če bi te….pač požreš in je to to. Ni treba na vsak drek skakat. Če ti ni všeč pač plačaj varuško drugič.

Odgovor na objavo uporabnika
Eh, 03.02.2024 ob 13:59

Jaz bi ji bila hvaležna. Tudi ne maram, da mi kdo stika doma, ampak to je moževa mati, nič se ni ponujala, kar naredila je. Zlata ženska.

Pri malem otroku ti ni problem sprejeti varstva, skrbijo te kaslci? Malo razčisti o svojih prioritetah, punca. Tašči se zahvali, lahko pa ji brez slabe vesti postaviš omejitev, da si vseeno ne želiš pospravljanja v spalnici. Tudi jaz sem tašča, na dopustu pri hčeri zmeraj naredim generalko v času, ko sta v službi in me zet za hvala pelje na večerjo, ne pa da bi vihal nos.

 

 

Naj pride še k meni.Rada imam lepo in čisto.Cunja in metla pa nista moja prioriteta.Ampak kaj hočemo, kar se mora – se mora.Torej- ko bo doma pospravila, lahko pride še k meni.Pa moja soseda bo tudi vesela, če pride…😂

Haha, hecna si!

Torej, ce tasca cisti, pomeni da brska po stanovanju, ce pa cuva otroka, ne brska po stanovanju?

Kupu tasci roze ali dobro bombonjero, pac kar ima rajsi in se ji zahvali za ciscenje!

Meni ne bi bilo všeč. Če jaz prosim in se za nekaj dogovorimo, je eno. Če ne kdo dela svoj red po mojem stanovanju, po mojem osebnem prostoru na lastno pest, je pa to nekaj drugega. Pa mi je popolnoma vseeno, kdo je to – moja tašča, moja mama, kdorkoli. Načeloma nisem fan “uslug” za katere nisem nikoli prosila.

Avtorica, jaz bi se na tvojem mestu v prihodnje za varstvo hčere dogovorila tako, da jo ti pripelješ k tašči in ne da ona hodi k vam.

Verjetno bi se na tvojem mestu omenila taščin trud in ji hkrati rekla, da sem že z nekom dogovorjena, da mi bo naslednji dan prišel očistit stanovanje in sem zdaj v zadregi, ker moram vse skupaj zadnji moment odpovedati. Kaj v tem smislu, da hkrati razume, da jo ceniš in da ceniš njeno delo, ampak da je bilo res nepotrebno in ni prineslo samo veselja.

 

Mene bi zmotilo, sploh če je na koncu se komentirala in ti to vrgla pod nos. Humor gor ali dol. Če bi imela dobre namene, bi to storila in ne bi popolnoma nič rekla. Pri meni je bilo drugače. Sem enkrat jaz skuhala kosilo, ko sem bila med vikendom pri partnerju doma in nato, ko sem vse pospravila za seboj, sem kuhinjo se malo bolj sčistila, še več kar sem jaz za sabo pustila. Je kuhala mulo se vsaj en mesec po tistem. Od takrat si nisem niti čaja več skuhala v njeni kuhinji, sem pustila, da me je ona postregla, ko sem bila tam.

Tasca je pozabila na eno osnovno zadevo in sicer vprasati, ce sme spucati stanovanje.

všeč

zate. zdaj pa me dobro beri. iskreno?  ja pofukana lenoba si ja. res je.  ampak imam tokrat neki za tvoj zagovor.  in sicer, da bi vidva z tvojim možem lahko skupi čistila. ti v mali brazilkah, majčki, pa je!! prvo preden ti vse napišem tidam nasvet kak se to dela.  napišeš si seznam, kaj vse je treba naredit, narediš urnik kdaj, in takrat narediš samo to. če narediš več, kar je super, se nagradiš z  5km teka in 300 skelc in 300 počepov.  sebe nagradi z treningom če tvoj  mamin sinek želi naj če ne , idi sama. ja?! razumeš!  z ali brez njega.  jaz ponavadi moram šimfat ženske. ampak ne kr to želim ,ampa ker je tko.  sedaj je lep primer, ko ne rabim. dobro pač nisi čistilka najbolj. ok. SI KAKŠNA SI. pr iteh letih se ne boš šla spreminjat.  naj možek kaj naredi, pizda mu je materna.  kaj jaz tuki vidim kot problem.  evo tko.  ti si preveč, taka kako bi rekel, družabna, ne najdem besede, hm? preveč iz tega sloja ljudi, ki se družijo radi, ki se neki menijo, neki skupi delajo. in pač nisi tip za gospdinjo. narediš že, ampak pač ni to to. pač ni.  problem je v tvoje možu.  ker se pusti da se mamica vitkuje.  ti si še preveč razumevajoča do te tašče smrdljive.  kaj je pazila tvojega otroka? pazila je vajinega otroka in svojega vnuka al vnukico.  pizda ji materna. zakaj pa ni pazila v njenem stanovanju??  to bi moral tvoj mož, naredit red. in že enkrat odrast. bit zrel za spremembo.  ona ni čistila, da bi čistila, ampak je čistila ,da bi delala kažin, probleme, da bi vaju kregala med seboj. ker je sama vzgojilasovjega sineka in ve na kaj iam triger, ker mu  je sama privzgojila te triger točke. tipično za ta letnik žensk.  ne moreš ti rečt , ker je pač moški.  NE , NE ,NE nič nito ker je moški. to je  ker ima raje mamico kot tebe. boji se mamice. to zame ni moški.  to dolgo ne bo šlo.  tko je. če si ti taka bolj družabna  pa si bolj sex igračka, si je to našel. torej naj nabavi , čistilko 3x na teden po 1h pa bo. lažje.  ja??? razumeš?  tvoj mož je nezrel pofukan mamin sinek.  zakaj  pa ni šla v splanico, ker bi našla dildo, vibro?? umetno pizdo za njenega sineka??  to pa je vedla da bo šlo predaleč.  če ti sama veš ,da si bolj ne gospodinja, boš to morala izboljšat. morala. to ni vprašanje.  tako umeano neki ne more bit. če ne drugo, kaj če se kaj zgodi, pa pride policija, gasilci, reševalci pa bodo videli neko umazano kuhinjo. ?  če nimata pomivalca , ga kupita.  ta tovj primer ni tko nedolžen kot mogoče kdo vidi.  res ni!!!  tu se gre za neke uteži moči, za neko igranje, to se ne bo dobro končalo.  jaz ti predlagam, da začneš med sexom ful stokat, ful na glas. in da začenš izivalno hodit oblečena po bajti in vrtu. in da poslušaš neko muziko k iti je dobra kr na glas. da začenš delat kar tebe veseli. al dišeče sveče pač neki, kar bo izkazovalo , da je to tvoj teritorji.  ne gre drugače. ALI PA SE ODSELITE.  TEMU NE BO KONCA KREGA!!!

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 10899, 03.02.2024 ob 17:18

Tasca je pozabila na eno osnovno zadevo in sicer vprasati, ce sme spucati stanovanje.

 

Tasca bo poklicala svojega sina v sluzbo, vprasala, celahko pospravi in on bo nezainteresirano rekel, da lahko.

 

Nekaj mi ni jasno. Od kdaj je čiščenje samo ženska obveza?

Tule gre samo o tem kako je snaha premalo počistila in je zato tašča počistila. Samo o ženski se gre. Kaj pa možakar? On ne svinja in mu potem ni treba čistiti?

New Report

Close