Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tašča napovedala težave

Tašča napovedala težave

Se strinjam, zelo.

Življenje je prekratko, da bi se kregali z našimi bližnjimi.

meni se je tko mama hotela vsilit in to v 55 m2 stanovanje. kam hudiča naj jo dam, saj živi 150km stran, avta pa ne vozi.
sem ji lepo povedala, mal je težila, a moja neomajnost je bla važna.

tašči se zahvali, prosi za kako kosilo npr. to res prav pride. sicer pa je vse odvisno od malčka, lahko da bo priden, lahko pa ne- pol si pa nagagal. RED na začetku!!!! pa lepo povej, pa da ko bo večji lahko pride k njej prespat al kaj takega (no ČE to sploh hočeš???)

Če ne želi pomoči tašče, je ne želi, pa pika!
Sem rodila, bila zašita noter in zunaj, pa mi ni bilo do družbe, ne do obiskov, ne do t.i. pomoči. In sem lepo sfolgala sama. Aja, pa še pomivalca nisem imela, jebat ga.
Dajte se za otroke odločat, ko boste odrasle.

nova
Uredništvo priporoča

ŠE PROSILA BOŠ ZA POMOČ BUTARA NEDORASLA

Tašča ni napovedala težav.
tašča je napovedala obisk.
težave napoveduješ ti. :-)))))

kako lahko sploh živite drage ženske?!

namesto, da bi bila vesela, ker bi ti tašča rada pomagala v prvih dneh po porodu, ti takole grdo pišeš o njej tule, te ni sram? A jajc pa nimaš, da bi ji rekla, da je ne maraš in naj bo kjer je zdaj…mater ene ženske ste res brez vsega, srca, vesti, bontona, vrednot,,,in taka bo rodila in otroka vzgajala v sebi enakega!

Pri meni je tudi tašča mislila, da bo hodila pomagat, pa sva ji z možem sporočila, da ne rabiva pomoči. Smo uživali raje sami kot mlada družina. In tudi pri drugem in tretjem otroku enako. Ni nobene potrebe po tašči v tistem času, kljub npr. trem otrokom. Le pogumno se postavi zase. Naj pride enkrat na obisk otroka pogledat in to je to.

Zelo lepo od nje….Da ti bo pomagala…..fajn je,sploh če imaš težak porod, da te nekdo razvaja z opravili, vi trije se pa lahko sprostite in cartate….Verjetno bo skuhala in ti pomagala, to pa ni slabo…Jaz bi sprejela to povabilo, razen, če pač hočeš bit sama, potem ji to normalno poveš….

… hotla met tašče prve dni nonstop. pa mame svoje tut ne. ko sem prvič rodila, je mami parkrat pršla in mal pospravla, čeprou sploh ni blu potrebe. je itak moj vse spedenou. se mi zdi čisto pretiravanje to s “potrebami po pomoči”. zakaj pa je dec doma halooooo. pa sm bla ful prerezana in nism sedela še dobesedno en mesc pa pou (je biu prou luksuz pojest kosilo sedečki hehe), mela sm težave z dojenjem, tamala ni spala nič, pa sva vseen popedenala vse. ful je pa problem skuhat pa mou posesat. ne vem no. par stvari sm že prej dala v zmrzovalnik. jest sm rabila intimo, da smo se mi 3je navadli en na druzga. ok obiski ja, tut tašča absolutno, samo da ti pa nekdo 2 tedna, prva 2 dragocena tedna visi za vratom in po možnosti še pametuje, ne hvala. pa nima veze al je to tašča al pa mami al pa sestra al pa prjatlca. in tut naslednič ne bom hotla nobene pomoči. se mi zdi, da se res prevelik halo dela okul tega – vkolikor je seveda normalen porod. avtorici svetujem, nej tašči lepo prijazno in iskreno pove kako in kaj. sej se da stvari čist normalno pogovort. če ti bo pa kljub tvoji vljudnosti zamerla, je to pa pač njen problem. pa seveda s tvojim morta skp držat:) lp

Če bi imela tašča (pa tudi mama) namen resnićno pomagati, bi rekla, da ima še dopust, in če bosta kaj rabila, povejta, pa bom prišla pomagat. Taka izjava mi pa da mislit, da gre za eno mamico, ki misli, da edina zna dobro vzgajat otroke in že dela sama svoje načrte, kako bo še svojega vnuka/vnukinjo vzgajala. Takih pa pač ne rabimo, ker bo, tako kot je napisala ena zgoraj, previjala dojenčka in ga zibala itd., da boš ti med tem časom lahko pomila po tleh.
Se spomnem moje mame. 3 tedne po porodu, carskem rezu, reče da mi lahko pride pomagat, ko pač mož gre nazaj v službo. In pride do nas, da gremo na sprehod s tamalo, pa jaz seveda primem hčerko, da jo bom nesla dol, njo pa prosim, da nese voziček (smo v bloku, meni pa po cr ni bilo še do nošenja vozička). In kaj ona izjavi? A sem prišla zato, da bom voziček nosila? :))) Danes se samo še smejem temu, upam pa, da si bom znala zapomnit, ko bodo moje hčerke mamice, da otrok potrebuje samo mamo, mama pa pomoč pri ostalih stvareh in ne otroku, če tega ne želi in prosi izrecno.

Ma daj no…kje pa piše, da rabi ženska ko rodi pomoč? Sama nisem imela popolnoma nobene pomoči, nobene in sem vse brez težav reševala sproti, Bili smo samo ja, partner in otrok. Seveda je pa odvisno od partnerja, ampak nekako si ne predtavljam, da imate ženske partnerje, ki nič ne pomagajo?! Moj je ogromno pomagal in sva si bila popolnoma enakovredna v delu. Današnje družine rabijo 1001 pomoč, pa babic in dedkov zraven, da jim sfolga….prav smešno, no. Če ne zmorete, potem pač ne imeti otrok.[/quote]

MOJBOG SAME SUPER MAME. SAMO NE VEM ZAKAJ SO OTROŠKI DISPANZERJI TOK POLNI BOLNIH OTROK.

Imaš super taščo.Namesto,da bi jo ti pohvalila,jo tukaj šimfaš in obiraš.Ene se sploh ne zavedate,da vam tašče hočej dober,da so zaščitniške do vas.One vedo,da po rojstvu otroka ne bote fit.
Predstavljaj si,da se tašča morda še bolj veseli vnuka,kot ti otroka:Zanjo je to tudi dogodek svetovnega formata.Kot je ena že rekla,saj se ne bo skozi slinila nad dojenčkom.
To je dogodek,ki mu ni para in ona hoče biti malo zraven.Bodi prijazna in ji ne odteguj tega!10 dni bo hitro naokoli in 80 km ni blizu,se vsaj s tem tolaži,če te že toliko moti njena navzočnost.Mislim,da če bi ne bilo otroka in bi tašča prišla k vam,bi obrnila isto kaseto.Tako,da prijaznost ne bo odveč!

New Report

Close