Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tasca se povabi na obisk

Tasca se povabi na obisk

No, tako je pri moji tasci, samo da gre nekaterim v nos beseda ‘tasca’ in potem ne znajo vec razmisljat reve…

Koncno normalno razmisljanje. Problem je po mojem v tem, da jaz uzivam v samoti, ker si tako napolnim energijo, tasca pa tega ne razume, ker je cisto nasprotje, ko je sama, ne ve kam bi se dala. Vcasih sem jo se tolerirala, samo vsak ima enkrat zadosti in, ce ne razume tega, ko ji lepo razlozim, mi ne preostane drugega, kot da postanem nesramna.

Moja tasca in moja mama, lahko prideta kadarkoli brez najave. Saj smo druzina.

nova
Uredništvo priporoča

Ko sem prvič rodila, sta hotela tašča in tast pridit na obisk še preden je prišla patronažna sestra prvič pogledat dojenčico. Sestra od moža je poklicala tudi še preden je prišla prvič patronažna, da ona in njena družina prihaja čez eno uro na obisk…

Ko sem drugič rodila sem povedala tašči, da prvi mesec uradno ne sprejemam obiskov, da neuradno pa lahko pride tudi prej…

No tašča me ni hotela tudi pozdraviti več…
Mi je super, da se mi ni treba več ukvarjati z njo, upam da bom imela mir čim dlje.

Koncno normalno razmisljanje. Problem je po mojem v tem, da jaz uzivam v samoti, ker si tako napolnim energijo, tasca pa tega ne razume, ker je cisto nasprotje, ko je sama, ne ve kam bi se dala. Vcasih sem jo se tolerirala, samo vsak ima enkrat zadosti in, ce ne razume tega, ko ji lepo razlozim, mi ne preostane drugega, kot da postanem nesramna.
[/quote]

Normalno ti je to??? To da lahko to k tasci uletis takrat kadar ti pase in mora biti vedno na voljo, obratno pa ona sme priti samo takrat kadar tebi pase, sicer ni dobrodosla… to je navadno izkoriscanje in nic drugega.

Ja treba je spoštovati tvoje besede, ampak se mi zdi grdo od tebe. Saj se je rodil njihov vnuk ali vnukinja…treba se je dogovorit pa ni hude krvi. Vse se da, če se hoče.

Koncno normalno razmisljanje. Problem je po mojem v tem, da jaz uzivam v samoti, ker si tako napolnim energijo, tasca pa tega ne razume, ker je cisto nasprotje, ko je sama, ne ve kam bi se dala. Vcasih sem jo se tolerirala, samo vsak ima enkrat zadosti in, ce ne razume tega, ko ji lepo razlozim, mi ne preostane drugega, kot da postanem nesramna.
[/quote]

Normalno ti je to??? To da lahko to k tasci uletis takrat kadar ti pase in mora biti vedno na voljo, obratno pa ona sme priti samo takrat kadar tebi pase, sicer ni dobrodosla… to je navadno izkoriscanje in nic drugega.
[/quote]

Dejte se naucit brat zenske…

Ojoj kakšna miselnost,pa srčna kultura,pa ljubezen do mame partnerja in babice.Ali je normalno,da mora lastna mama ali pa tašča napisat skoraj prošnjo,da lahko pride na obisk.Ali morajo iti kolegice tudi skozi tako proceduro.Malo se ozrite v sebe vse tiste,ki imate tako miselnost.Vse se vrača in vse se plača in kar seješ to žanješ.Vćasih se ljudem,sploh ni bilo treba najavljati za obiske in obiskov so bili povsod veseli,sploh pa mam in tašč.Malo zdrave kmečke pameti in razsodnosti

Normalno ti je to??? To da lahko to k tasci uletis takrat kadar ti pase in mora biti vedno na voljo, obratno pa ona sme priti samo takrat kadar tebi pase, sicer ni dobrodosla… to je navadno izkoriscanje in nic drugega.
[/quote]

Dejte se naucit brat zenske…
[/quote]

Vse sem prebrala in stojim za napisano poanto.

Take kot na vse nepovabljene in na vse, s katerimi pač nimamo nič skupnega in nam v njihovi prisotnosti ni nek presežek od ugodja. Nima to veze z biti tašča ali ne.

Ja treba je spoštovati tvoje besede, ampak se mi zdi grdo od tebe. Saj se je rodil njihov vnuk ali vnukinja…treba se je dogovorit pa ni hude krvi. Vse se da, če se hoče.
[/quote]

Moji otroci, moja pravila…
Ko pridem iz porodnišnice res ne rabim tašče, da mi pametuje o vzgoji in o tem kako se dela z dojenčkom…

Tudi moja mama ni prišla in tudi sestra ne, pa smo si zelo zelo blizu.

Drugače pa že vem zakaj sem taka, najbrž ne brez razloga…

Če pa tebi paše tašča si jo pa kar doma naseli…

Enaka pravila veljajo za taščo, mamo, prijateljice, ostale ljudi. K sebi vabim in povabim tiste, v čigar družbi mi je prijetno. Status me ne zanima …

Odkod pa tebi tak vedenjski vzorec,da lahko najožji člani družine lahko pridejo pogledat otroka,šele ko pride patronažna.Noro !!!!!!!!!!

Ja treba je spoštovati tvoje besede, ampak se mi zdi grdo od tebe. Saj se je rodil njihov vnuk ali vnukinja…treba se je dogovorit pa ni hude krvi. Vse se da, če se hoče.
[/quote]

Moji otroci, moja pravila…
Ko pridem iz porodnišnice res ne rabim tašče, da mi pametuje o vzgoji in o tem kako se dela z dojenčkom…

Tudi moja mama ni prišla in tudi sestra ne, pa smo si zelo zelo blizu.

Drugače pa že vem zakaj sem taka, najbrž ne brez razloga…

Če pa tebi paše tašča si jo pa kar doma naseli…
[/quote]

Ja treba je spoštovati tvoje besede, ampak se mi zdi grdo od tebe. Saj se je rodil njihov vnuk ali vnukinja…treba se je dogovorit pa ni hude krvi. Vse se da, če se hoče.
[/quote]

Moji otroci, moja pravila…
Ko pridem iz porodnišnice res ne rabim tašče, da mi pametuje o vzgoji in o tem kako se dela z dojenčkom…

Tudi moja mama ni prišla in tudi sestra ne, pa smo si zelo zelo blizu.

Drugače pa že vem zakaj sem taka, najbrž ne brez razloga…

Če pa tebi paše tašča si jo pa kar doma naseli…
[/quote]

To ste pa si res zelo blizu !!!!

Po tvojem zlaganju besed sklepam, da je tvoja kultura malo drugačna od moje in najbrž si ena od tistih, ki dan ali dva dlje ostaneš v porodnišnici, ker imate prve dni doma žurke za žlahto.

Vsak naj počne kar njemu paše, meni pač paše mir in počitek…

Pri tebi so vrata vedno odprta, pri hčerki in pri sinu pa ne. Na obisk greš izključno samo takrat, ko te povabijo.Domnevam, da drugače pa so njihova vrata zaprta.
Malo čudna je ta situacija, kajne?

Nova generacija je popolnoma drugačna od nas. Mi smo bili vzgojeni tako, da je treba človeka v hišo lepo sprejeti in postreči, še posebej, če gre za sorodnike. In ja, tašča je moževa mama in otrokova stara mama. Meni se zdi normalno, da taščo prijazno povabiš v hišo, poklepetaš z njo nekaj minut, ji ponudiš kavo in kozarec vode ali kozarec soka. Pa saj to je osnovna olika, le kam gre ta svet.
Drage snahe, tudi ve boste enkrat tašče! Zapomnite si to!

Nova generacija je popolnoma drugačna od nas. Mi smo bili vzgojeni tako, da je treba človeka v hišo lepo sprejeti in postreči, še posebej, če gre za sorodnike. In ja, tašča je moževa mama in otrokova stara mama. Meni se zdi normalno, da taščo prijazno povabiš v hišo, poklepetaš z njo nekaj minut, ji ponudiš kavo in kozarec vode ali kozarec soka. Pa saj to je osnovna olika, le kam gre ta svet.
Drage snahe, tudi ve boste enkrat tašče! Zapomnite si to!
[/quote]

In ko bom enkrat tašča, bo imela ta’mlada vedno odprta vrata. Povedala ji bom pa tudi to, da če kaj rabi naj pove, sama se ji pa ne bom vsiljevala. Živela bom svoje življenje in moj svet se ne bo vrtel samo okrog odraslega sina (razen če sin ne bi mogel skrbeti sam zase)…

Pa res ne razumem zakaj bi se mogla ukvarjati z ljudmi s katerimi nimam niti ene skupne točke in s katerimi se tudi njihov sin noče družiti…Ki se povabijo samo takrat, ko se rodi kakšen vnuk in ko kdo praznuje rojstni dan…

Pri tebi so vrata vedno odprta, pri hčerki in pri sinu pa ne. Na obisk greš izključno samo takrat, ko te povabijo.Domnevam, da drugače pa so njihova vrata zaprta.
Malo čudna je ta situacija, kajne?
[/quote]
Ne meni ni čudno. Grem, ko sem povabljena in se ne vsiljujem. Nikoli mi pa seveda ni nihče rekel,da ne smem priti nenapovedano ali napovedano. Taka so izključno moja pravila in se jih držim. To sem se naučila že od svoje tašče (je že pokojna), prišla je izključno, kadar je bila povabljena in sem jo bila vesela. Nikoli se ni vtikala v našo družino in smo se odlično razumeli. Ko je bila pa hudo bolana, sem pa z veseljem šla k njej na obisk, ji pomagala kar se je dalo pomagati. In bila je hvaležna za vsako urico, ki smo jo na koncu preživeli z njo.

Malo več spoštovanja pokaži do mame tvojega sina!
[/quote]

ta tupka itak spoštuje samo mamo od svojega sina:-(

Spet vam uspe pasti na klasično nedeljsko provokacijo in napolniti tri strani.

če bi žena enega normalnega dedca tako nesramna, bi tisti trenutek postala BIVŠA.
tvoj mož ni vreden da je sin svoje mame!

A odgovorila pa ne bi, kako je z moževo taščo? Kako ona prihaja na obisk, se povabi sama ali jo povabiš ti. No, tvoj molk je dovolj zgovoren. Različne osebe, različna merila. Fuj in fej in sram te bodi. Upam, da je tvoj mož dovolj pameten in ti bo dal brco v rit. Če bi jaz bila moški, ne bi prenašala babure, ki bi grdo ravnala z mojo mamo. FUJ!!!

Enaka pravila veljajo za taščo, mamo, prijateljice, ostale ljudi. K sebi vabim in povabim tiste, v čigar družbi mi je prijetno. Status me ne zanima …
[/quote]
aja prijateljice imaš tudi take, v katerih družbi ti ni prijetno… no ti pa si prijateljica NOt… prej hinavska

New Report

Close