Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tasca se povabi na obisk

Tasca se povabi na obisk

brez domišljije! Rekla bi ji, da imaš opravek in da se srečata nekje zunaj na kakšni kavici! Jo odpraviš v 20 minutah!
Volk (tašča) sit (a), koza (ti) cela.

Oprosti, ampak meni so to grozljivi odnosi, da s svojim otrokom nimaš tako pristnega odnosa, da ne moreš k njemu na obisk, če te on eksplicitno ne povabi?! Še kraljeve družine z nešteto protokoli imajo bolj pristne odnose!

Ljudje, ki so meni blizu in blizu možu, torej najini starši, bratje, sestre in najboljši prijatelji, se pri nas lahko povabijo kadarkoli, pa če je treba, tudi sredi noči! Živimo pač v času, ko smo vsi leteči, tako da se itak med seboj prej pokličemo, če smo doma, ampak da bi morala moja mama ali tašča čakati na naše povabilo, da pride na kavo… Meni je to grozljivo!

Je imela tudi tvoja mama en mesec uradno prepoved obiska?

K meni je patronažna prišla nek tretji ali četrti dan. Da bi morali babici, dedek in strica čakati cel teden ali več, da spoznajo vnuka in nečaka, meni je to skrajno bedasto!
Ko sem prišla iz porodninice, je takoj uletela prijateljica, na 5 minut, pogledat dojenčka, čez eno uro pa še “svakinja”, žena moževega bratranca, pogledat dojenčka na 5 minut.
Pa kaj je s tem narobe, ljudje, saj to je veselje in sreča, jasno da za starše najbolj, ampak tudi za vse ostale, ki imajo radi te novopečene starše! Ste res vsi tako zadrgnjeni in zategnjeni, da se ne znate več veseliti ničesar v življenju in da ne znate sreče deliti z drugimi???

Enaka pravila veljajo za taščo, mamo, prijateljice, ostale ljudi. K sebi vabim in povabim tiste, v čigar družbi mi je prijetno. Status me ne zanima …
[/quote]
aja prijateljice imaš tudi take, v katerih družbi ti ni prijetno… no ti pa si prijateljica NOt… prej hinavska
[/quote]

Tega nisem nikjer napisala (ker itak res ni, sicer niti prijateljica ne bi bila). Le to, da se matrati, počutiti neprijetno pač ne želim. Zakaj že? Da bi ugodila nekomu drugemu? Na račun mene same? Pa bi mu sploh? Dvomim, ker jaz se zagotovo ne bi želela družiti z nekom, ki se z mano ne želi in mu je v moji prisotnosti neprijetno. Jaz pač z neko 40 let starejšo žensko nimam nič skupnega, nobene skupne teme, vsebine, pogleda na življenje. Nič. Ob taki osebi ti je lahko zgolj muka.


aja prijateljice imaš tudi take, v katerih družbi ti ni prijetno… no ti pa si prijateljica NOt… prej hinavska
[/quote]

Tega nisem nikjer napisala (ker itak res ni, sicer niti prijateljica ne bi bila). Le to, da se matrati, počutiti neprijetno pač ne želim. Zakaj že? Da bi ugodila nekomu drugemu? Na račun mene same? Pa bi mu sploh? Dvomim, ker jaz se zagotovo ne bi želela družiti z nekom, ki se z mano ne želi in mu je v moji prisotnosti neprijetno. Jaz pač z neko 40 let starejšo žensko nimam nič skupnega, nobene skupne teme, vsebine, pogleda na življenje. Nič. Ob taki osebi ti je lahko zgolj muka.
[/quote]

Torej ti je tudi ob tvoji lastni babici muka?

Enaka pravila veljajo za taščo, mamo, prijateljice, ostale ljudi. K sebi vabim in povabim tiste, v čigar družbi mi je prijetno. Status me ne zanima …
[/quote]

To je tipičen rezultat sodobne vzgoje, s katero ga navajajo, da je središče sveta. In tak otrok zraste v vase zagledanega egoista, ki misli, da lahko po želji izbira ali odvrže ljudi, ne glede na to, da so nekateri od njih vse življenje skrbeli zanjo ali za njenega partnerja. Ne. Če se ji ne zdijo zabavni, jih odvrže.

Enaka pravila veljajo za taščo, mamo, prijateljice, ostale ljudi. K sebi vabim in povabim tiste, v čigar družbi mi je prijetno. Status me ne zanima …
[/quote]

To je tipičen rezultat sodobne vzgoje, s katero ga navajajo, da je središče sveta. In tak otrok zraste v vase zagledanega egoista, ki misli, da lahko po želji izbira ali odvrže ljudi, ne glede na to, da so nekateri od njih vse življenje skrbeli zanjo ali za njenega partnerja. Ne. Če se ji ne zdijo zabavni, jih odvrže.
[/quote]

Zakaj primerjate stare case s sedanjostjo? Vcasih je bilo vse bolj sprosceno in je bilo vec casa za obiske. Zdaj je pa sluzba po cele dneve, potem je treba otroke zrihtat itd. Enostavno je manj casa in logicno, da se najavis, da vidis ce ima clovek tisti dan sploh cas ane. Res vse si zelimo se tasco gledat, ker se nima kam dat. Ene ste prov zaljubljene v tasce, najbols da jim oltar nardite.. Tasca je mama od moza in s tem njegov problem in ne od snah. To ni ozja druzina, kar nekaterim sploh ni jasn.

Kakšna je pa razlika med uradnim in neuradnim obiskom?

Hm, saj pa lahko mož povabi svojo mamo, jo postreže itd.?

Tega nisem nikjer napisala (ker itak res ni, sicer niti prijateljica ne bi bila). Le to, da se matrati, počutiti neprijetno pač ne želim. Zakaj že? Da bi ugodila nekomu drugemu? Na račun mene same? Pa bi mu sploh? Dvomim, ker jaz se zagotovo ne bi želela družiti z nekom, ki se z mano ne želi in mu je v moji prisotnosti neprijetno. Jaz pač z neko 40 let starejšo žensko nimam nič skupnega, nobene skupne teme, vsebine, pogleda na življenje. Nič. Ob taki osebi ti je lahko zgolj muka.
[/quote]

Torej ti je tudi ob tvoji lastni babici muka?
[/quote]

Ob eni mi je prav fajn, ženska na mestu, jo poznam že 35 let. Z drugo pa res nima stikov, niti kot otroku mi ni bilo prijetno v njeni družbi, pač zadrta, hladna ženska.

Enaka pravila veljajo za taščo, mamo, prijateljice, ostale ljudi. K sebi vabim in povabim tiste, v čigar družbi mi je prijetno. Status me ne zanima …
[/quote]

To je tipičen rezultat sodobne vzgoje, s katero ga navajajo, da je središče sveta. In tak otrok zraste v vase zagledanega egoista, ki misli, da lahko po želji izbira ali odvrže ljudi, ne glede na to, da so nekateri od njih vse življenje skrbeli zanjo ali za njenega partnerja. Ne. Če se ji ne zdijo zabavni, jih odvrže.
[/quote]

Kaj je pa s teboj? Tvoje skrajno razmišljanje se ti zdi boljše kot avtoričino? Avtorica je razložila, da je intro tip, in razume ekstravertirane, da rabijo druženje – ravno tako kot ga ona, nasprotje, ne potrebuje. Nasprotno: kar družabne ljudi “nafila” z energijo, nedružabne utrudi.
Na hitro sem si vzela čas, in ti ta “misterij” razložila – boš sedaj vljudnejša, strpnejša?

Oprosti, ampak meni so to grozljivi odnosi, da s svojim otrokom nimaš tako pristnega odnosa, da ne moreš k njemu na obisk, če te on eksplicitno ne povabi?! Še kraljeve družine z nešteto protokoli imajo bolj pristne odnose!

Ljudje, ki so meni blizu in blizu možu, torej najini starši, bratje, sestre in najboljši prijatelji, se pri nas lahko povabijo kadarkoli, pa če je treba, tudi sredi noči! Živimo pač v času, ko smo vsi leteči, tako da se itak med seboj prej pokličemo, če smo doma, ampak da bi morala moja mama ali tašča čakati na naše povabilo, da pride na kavo… Meni je to grozljivo!
[/quote] Tebi naj bo kar grozljivo,meni ni. Tako pač imamo. Po tvojih besedah bi vsak dan letela enkrat k enemu, drugič k drugemu. O kako bi te bili siti. Zato pa toliko pljuvanja po taščah,nimam besed.

Taka primerjava je neprimerna.

Me prav zanima, kolikokrat moževa tašča pride na obisk (povabljena ali nepovabljena) v času, ko je mož sam doma.

A mož s svojo taščo kofetka, a klepeta z njo, a jo vabi na piškotke? In zakaj ne? Ni treba niti odgovarjat na vprašanja, je že tvoja izhodiščna pozicija dovolj zgovorna. Vedno imate vsi polne goflje kritik na račun tega, kako se snahe vedejo do svojih tašč. Da so sinovi tisti, ki ne vložijo nič truda v odnos z lastno mamo, pa nikogar ne zmoti.

Naj sin za začetek lastno mamo (sploh ni treba tašče) povabi na kavo in klepet, potem bo pa mogoče on ali kdor koli drug upravičen sodit, kako snaha ravna s taščo.

Te cisto razumem…
No tvoja se vsaj “povabi”, moja tast in tasca pa najraje kar uletita “ko sta bila ravno v blizini”, oba sva jima ze parkrat probala razlozit, da naj prosim vsaj malo prej pokliceta, da se lahko oblecemo, kaj pospravimo… ampak, ne ker “k svojim otrokom se pa res ne bom najavljala” in tako sta nam ze veckrat uletela sredi kosila, ko seveda nimam se dveh ekstra porcij in potem nam gledata v kroznike ali npr sredi obiska prijateljev ali poleti, ko ravno oblecen zgolj v spodnje perilo pijes cocktail na terasi…
Skratka katastrofa in sploh ne veva, kako to resit, razen da ju pac vec ne spustiva noter, glede na to, da pogovor ocitno ne zaleze, po drugi strani se pa tudi skregat na mrtve ne zeliva.

Res se moja kultura razlikuje od tvoje.
Svojo taščo sem spoštovala,saj je navsezadje mama mojega moža.
Ko sem rodila ni bilo nobrnih žurk,sem ppa bila vesela mame,očeta,tašče in tasta.

K tašči gremo, ko nas povabi – cca 4-5x letno.
Ona k nam pride, ko jo povabimo – cca 4x letno.
Očitno vsem zadošča.
Mi smo radi sami v svojem miru, ona pa tudi.

Tud tolk hrane nimas v hladilniku, da namazes kos kruha maslom ali kaj podobnega! Noro. Ce je nepospravljeno stanovanje dobro zate, je verjetno dobro tudi za tasta in tasco. Oprosti ampak ne razumem. K meni lahko se sosedje uletijo kadarkoli. Z mojimi in njegovimi starsi, brati, sestrami, tete in strici , njihovi otroci smo druzina in lahko uletijo kadar koli. Postrezem tudi s kozarcom vode in kosom kruha z marmelado, ce ni drugega. Prijatelji od mojih otrok imajo vedno odprta vrata in radi pridejo, ker nismo zategnjeni. Je pa res, da sosedi tudi recem, da gre domov, ker imam opravke. In obe to razumeva, ker imava iskren odnos.

Taka primerjava je neprimerna.

Me prav zanima, kolikokrat moževa tašča pride na obisk (povabljena ali nepovabljena) v času, ko je mož sam doma.

A mož s svojo taščo kofetka, a klepeta z njo, a jo vabi na piškotke? In zakaj ne? Ni treba niti odgovarjat na vprašanja, je že tvoja izhodiščna pozicija dovolj zgovorna. Vedno imate vsi polne goflje kritik na račun tega, kako se snahe vedejo do svojih tašč. Da so sinovi tisti, ki ne vložijo nič truda v odnos z lastno mamo, pa nikogar ne zmoti.

Naj sin za začetek lastno mamo (sploh ni treba tašče) povabi na kavo in klepet, potem bo pa mogoče on ali kdor koli drug upravičen sodit, kako snaha ravna s taščo.
[/quote]

No, tašča in zet je neprimerna primerjava, poznam pa kar nekaj zetov in tastov, ki se družijo ali na pivu ali v delavnici brez žensk.

In ja, moj mož je tudi že kofetkal z mojo mamo. Uuuuuuu, kaj pa zdaj? Jah, je pač šel po sina, sin je bil še v šoli/na treniku/krožku in je počakal pri moji mami, vmes sta pa kofe spila. Res grozno, a ne?

Odrasla sem v družini, ki se spoštuje. Če želim, da moj mož spoštuje mojo družino, pa ne samo starše, ampak vse tam do 7. kolena, potem naj bi tudi jaz spoštovala moževo družino in njemu je prva družina mama. K sreči je tudi mož odrasel v spoštovanju do sorodstva in sva si glede tega podobna (vsaj nekaj).
Si ne predstavljam, da bi živela v zakonu, kjer mora mama čakat na vabilo, da pride obiskat lastno hči ali sina.

Taka primerjava je neprimerna.

Me prav zanima, kolikokrat moževa tašča pride na obisk (povabljena ali nepovabljena) v času, ko je mož sam doma.

A mož s svojo taščo kofetka, a klepeta z njo, a jo vabi na piškotke? In zakaj ne? Ni treba niti odgovarjat na vprašanja, je že tvoja izhodiščna pozicija dovolj zgovorna. Vedno imate vsi polne goflje kritik na račun tega, kako se snahe vedejo do svojih tašč. Da so sinovi tisti, ki ne vložijo nič truda v odnos z lastno mamo, pa nikogar ne zmoti.

Naj sin za začetek lastno mamo (sploh ni treba tašče) povabi na kavo in klepet, potem bo pa mogoče on ali kdor koli drug upravičen sodit, kako snaha ravna s taščo.
[/quote]

No, tašča in zet je neprimerna primerjava, poznam pa kar nekaj zetov in tastov, ki se družijo ali na pivu ali v delavnici brez žensk.

In ja, moj mož je tudi že kofetkal z mojo mamo. Uuuuuuu, kaj pa zdaj? Jah, je pač šel po sina, sin je bil še v šoli/na treniku/krožku in je počakal pri moji mami, vmes sta pa kofe spila. Res grozno, a ne?

Odrasla sem v družini, ki se spoštuje. Če želim, da moj mož spoštuje mojo družino, pa ne samo starše, ampak vse tam do 7. kolena, potem naj bi tudi jaz spoštovala moževo družino in njemu je prva družina mama. K sreči je tudi mož odrasel v spoštovanju do sorodstva in sva si glede tega podobna (vsaj nekaj).
Si ne predstavljam, da bi živela v zakonu, kjer mora mama čakat na vabilo, da pride obiskat lastno hči ali sina.
[/quote]

Ja, mož je počakal pri tašči, da mu ni bilo treba ravno na ulici stat in otroka čakat. Zelo prikladno. Kolikokrat pa on tvojo mamo na kavo povabi? Ali pa se ona pri njemu oglasi, ko ve, da tebe ni doma? Ni za primerjat, ane :)))

Saj to je super in krasno, da se vi vsi tako razumete in spoštujete med seboj, ampak moja poanta je bila čisto drugje. Sin/mož ni fikus v teh medsebojnih odnosih. Ti si ne predstavljaš, da bi kot mama morala čakat na vabilo za obisk hčerke ali sina, spregledala pa si, da tu sina sploh doma ne bo, ko bi tašča na obisk prišla. V tem je glavni problem. Kar nekako avtomatično se pričakuje, da bodo ženske tiste, ki se bodo ubadale z vsemi obiski na eni, drugi in tretji strani, pazile, da slučajno ne bi bil kdo zapostavljen, da so vsi dobrodošli, da imamo z vsemi dobre odnose,… mož pa še najbolje skoz pride, če se vsa ta družabnost zgodi, ko njega sploh doma ni. Kaj šele, da bi mogoče on kdaj kaj v zvezi s stiki z lastnimi starši naredil. To pa ne, ane, je snaha nesramna, če predolgo tašče ne povabi na kavo. Sin je itak ne zna skuhat.

No, tašča in zet je neprimerna primerjava, poznam pa kar nekaj zetov in tastov, ki se družijo ali na pivu ali v delavnici brez žensk.

In ja, moj mož je tudi že kofetkal z mojo mamo. Uuuuuuu, kaj pa zdaj? Jah, je pač šel po sina, sin je bil še v šoli/na treniku/krožku in je počakal pri moji mami, vmes sta pa kofe spila. Res grozno, a ne?

Odrasla sem v družini, ki se spoštuje. Če želim, da moj mož spoštuje mojo družino, pa ne samo starše, ampak vse tam do 7. kolena, potem naj bi tudi jaz spoštovala moževo družino in njemu je prva družina mama. K sreči je tudi mož odrasel v spoštovanju do sorodstva in sva si glede tega podobna (vsaj nekaj).
Si ne predstavljam, da bi živela v zakonu, kjer mora mama čakat na vabilo, da pride obiskat lastno hči ali sina.
[/quote]

Ja, mož je počakal pri tašči, da mu ni bilo treba ravno na ulici stat in otroka čakat. Zelo prikladno. Kolikokrat pa on tvojo mamo na kavo povabi? Ali pa se ona pri njemu oglasi, ko ve, da tebe ni doma? Ni za primerjat, ane :)))

Saj to je super in krasno, da se vi vsi tako razumete in spoštujete med seboj, ampak moja poanta je bila čisto drugje. Sin/mož ni fikus v teh medsebojnih odnosih. Ti si ne predstavljaš, da bi kot mama morala čakat na vabilo za obisk hčerke ali sina, spregledala pa si, da tu sina sploh doma ne bo, ko bi tašča na obisk prišla. V tem je glavni problem. Kar nekako avtomatično se pričakuje, da bodo ženske tiste, ki se bodo ubadale z vsemi obiski na eni, drugi in tretji strani, pazile, da slučajno ne bi bil kdo zapostavljen, da so vsi dobrodošli, da imamo z vsemi dobre odnose,… mož pa še najbolje skoz pride, če se vsa ta družabnost zgodi, ko njega sploh doma ni. Kaj šele, da bi mogoče on kdaj kaj v zvezi s stiki z lastnimi starši naredil. To pa ne, ane, je snaha nesramna, če predolgo tašče ne povabi na kavo. Sin je itak ne zna skuhat.
[/quote]

Glede na to, da si svoj odnos z ljudmi in tudi s taščo ustvarjam sama, mi ni problem z njo spit kavo brez druzbe moza ali sina.

A to je meni namenjeno? Sori po sluzbi, rihtanju otrok in kuhanju kosila, nimam prav nobenega namena strezt nepovabljenih obiskov, potem ko smo se koncno usedli za mizo.

In osebno mislim, da je skrajno nevljudno uletavati h komerkoli brez vsaj parminutne predhodne najave v dobi mobitelov, pa naj bo to soseda, najboljsa prijateljica, mati ali tasca, izjema so morebiti le otroci, vendar so moji se premajhni, da bi hodili na nenajavljene obiske ali le-ti k nam.

Ocitno smo pac drugace vzgojeni, ze moja babica, ki je bila uciteljica, je vedno poudarjala, da je najava na obisk osnova dobrega bontona in to se je v nasi druzini obdrzalo. Bi pa rekla, da tako razmislja vecina ljudi, saj z nikomer (vkljucujoc najboljse prijatelje in moje starse) nimava podobnih tezav, pa jim nikoli nisva omenjala svojega odnosa do nenajavljenih obiskov.

Zame je to pac vdiranje v intimo in odraz pomanjkanja kulture.

Spet ena s temi rezervami futra za vsakega, ki bi si zmislil lačen uletet na obisk. S tem, da bi ga bilo treba še postrežt, seveda.
Jaz živim sama. In ne, ne pacam masla v hladilniku, niti ne kupujem kruha za vsak slučaj, če se bo kdo grozno lačen spomnil prit naokoli.
V današnjem času, kjer si niti riti ne zna folk obrisat brez da prej preveri navodila prek pametnega telefona menim, da se tudi na obisk lahko najaviš. Pa še to zame ne pomeni, da te bom stregla. To počnem, ko ljudi povabim na kosilo/ večerjo. Grozno, ne?

p.s. Marmelade tudi nimam, je ne jem.

New Report

Close