Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tašči in tastu je velika noč pomembnejša od mojega rojstnega dne

Tašči in tastu je velika noč pomembnejša od mojega rojstnega dne

Letos imam okroglo (40 let). Žal pride ravno na veliko noč. Začela sem z organizacijo zabave, med povabljenimi sta bila seveda tudi tašča in tast, ki pa pravita, da se zabave ne bosta udeležila zaradi velike noči, ker je to družinski praznik. Očitno pomembnejši od mojega RD. Rekla sta mi celo, da prirejanje zabav v času velike noči ni primerno. Zdaj sta še mojega izbranca začela ščuvati proti meni, češ da naj odpovem zabavo. K sreči se mož požvižga na to. Me pa boli, da jima je verski praznik pomembnejši od rojstnega dne družinskega (kar sta poudarila glede velike noči) člana.

Imata čisto prav….

Sedaj je postni cas, cas “tisine”. Morda jima res ni do zabave, pa naj ti prideta voscit na velikonocni pondeljek😉

Verjamem da na velik petek in soboto ne bosta si zelela kake zabave, ne bi bilo niti v skladu z vero.

Ne zameri jima.

Mislim, da je kar večim ljudem totalno mimo it na neko RD zabavo v času velikonočnih praznikov. Tudi tisti, ki niso verni, si raje ta čas vzamejo zase.

Tako, da računaj na to, da jih bo več odpovedalo oz tisti, ki bodo prišli, ne bodo pretirano navdušeni nad terminom.

Pa ne samo velika noč tudi ostali prazniki in žurke… večini ljudi čisto mimo.

In kaj je razlika 39 in 40 rojstni dan. Ali je zate dosežek že to da si doživela 40 let.

Tudi jaz ne bi šla na žurko za V Noč! Prestavi za en teden pa bodo vsi zadovoljni.

ima rojstni dan tudi tak čas, da je prišel že tudi na veliko noč, pa nisem  in ne bi naredila okrogle obletnice na praznik. Tudi s kolegicami, ki se dobivamo vsako leto, vedno izberem tisti vikend, da ne pride na veliko noč..Ker ljudje res gredo na obiske sorodnikom. Pa daleč od tega, da sem verna. Ampak kot sem rekla, za rd si vedela prej, bi pač naredila naslednji vikend.

Jaz  imam rd ravno na novo leto,in letos sem imela okroglo, bližnji so mi prišli voščit tisti dan,zabavo pa sem naredila v soboto,niti na misel mi ni prišlo,da bi imela zabavo 1.1. saj za praznike si vsak po svoje organizira svoj čas.. .

Odgovor na objavo uporabnika
Gfkhe, 23.03.2023 ob 08:10

Letos imam okroglo (40 let). Žal pride ravno na veliko noč. Začela sem z organizacijo zabave, med povabljenimi sta bila seveda tudi tašča in tast, ki pa pravita, da se zabave ne bosta udeležila zaradi velike noči, ker je to družinski praznik. Očitno pomembnejši od mojega RD. Rekla sta mi celo, da prirejanje zabav v času velike noči ni primerno. Zdaj sta še mojega izbranca začela ščuvati proti meni, češ da naj odpovem zabavo. K sreči se mož požvižga na to. Me pa boli, da jima je verski praznik pomembnejši od rojstnega dne družinskega (kar sta poudarila glede velike noči) člana.

Praznuj, kot si se odločila in naredi spisek tistih, ki jim jenekaj imaginarnega bolj pomembno kot ti in jih nikoli več ne povabi!

Tudi moja hči ima rojstni dan v tem času. Mi tudi nismo verni, pa praznovanje vedno prilagajam Veliki noči. Dodatno težavo predstavlja še dejstvo, da ima njena najboljša prijateljica rojstni dan 6 dni kasneje. Tako da je praznovala tudi že 10 dni pred rojstnim dnevom, pa se je s tem čisto strinjala. Na njen rojstni dan pa pač praznujemo samo mi štirje – vedno tudi s tortico.

Tudi jaz mislim, da je veliko bolj enostavno prestavit praznovanje za en teden, ker tebi ne spremeni čisto nič, večini povabljenih pa morda zelo veliko. Opažam, da je vedno več ljudi, ki se raje na smrt skregajo s svojimi najbližjimi, kot da bi poiskali preprosto rešitev.

Res je hecno iti na praznovanje rd v času velike noči (ali kakšnega drugega praznika), ko imamo teh par prostih dni in si jih poizkušamo organizirati maksimalno.

Tu se gre za vrednote, ki jih v sebi nekdo goji in mu pomenijo veliko, ker ga v resnici predstavljajo. In za vernike je velika noč največji verski praznik. Tvojo taščo in tasta razumem, da takrat ne želita na RD zabavo (od kogarkoli), ker je to posvečen čas, namenjen drugim stvarem. Mislim, da imata do tega pravico in da ni prav, da jima vzbujaš slabo vest, ker sta se odločila drugače.

Torej zabavo lahko izpelješ kot želiš, samo ne pritiskaj na druge, da delajo in se obnašajo kot ti želiš – to je osnovno pravilo.

Če pa želiš, da ljudje pridejo, pa bo treba kako komunikacijo več, da se domenite, kdaj bi uspeli priti. Upoštevaj pa, da nekateri sploh ne marajo RD zabav in da morda sploh ne bodo želeli priti. SPet, to ne pomeni, da te nimajo radi, ampak le to, da svoje čas raje preživaljajo drugače.

To eni zelo težko razumete. Da moja (ne)prisotnost na določenih dogodkih ne pomeni moje (ne)naklonjenosti.

Čakte no!

Naš župnik je organiziral birmo na velikonočni ponedeljek in posledično vse družine so bile obremenjene s pripravo na birmo in od velike noči niso imeli nič!

 

Praznovanje rojstnega dneva je najlepše če je lahko tisti dan kot tudi je! Čez en teden je že passe!

Tako da ja, praznuj takrat ko imaš rojsni dan in kogar ni ga pač ni!

A ni velika noč eden največjih krščanskih praznikov? Če je človek res veren, mu to pomeni precej več kot en RD. Vernikom tudi god pomeni več kot RD. Če želiš da bodo ljudje tebe spoštovali, najprej ti spoštuj njih.

Odgovor na objavo uporabnika
mislim da, 23.03.2023 ob 08:18

Mislim, da je kar večim ljudem totalno mimo it na neko RD zabavo v času velikonočnih praznikov. Tudi tisti, ki niso verni, si raje ta čas vzamejo zase.

Tako, da računaj na to, da jih bo več odpovedalo oz tisti, ki bodo prišli, ne bodo pretirano navdušeni nad terminom.

Pa ne samo velika noč tudi ostali prazniki in žurke… večini ljudi čisto mimo.

 

 

Zakaj bi bilo ljudem mimo iti na rd zabavo? Predvsem, če niso verni.  Če niso verni, je to za njih navaden vikend. Seveda gredo (bi šli) na zabavo. Če so pa verni, si pa tudi lahko vzamejo1-2 uri in gredo. Ne vidim problema.

 

Jaz recimo nebi prišla. Imamo vsako leto v ožjem družinskem krogu velikonočno “žurko”. Otroci letajo okoli, mi klepetamo, sproščeno, trenirke…zdaj naj grem pa na neko 40ko? Ne. Zakaj pa nebi prestavila za en vikend. Moja sestra praznuje okoli velike noči, pa vedno naredi kasneje.

Odgovor na objavo uporabnika
zakaj mimo, 23.03.2023 ob 09:11

 

 

Zakaj bi bilo ljudem mimo iti na rd zabavo? Predvsem, če niso verni.  Če niso verni, je to za njih navaden vikend. Seveda gredo (bi šli) na zabavo. Če so pa verni, si pa tudi lahko vzamejo1-2 uri in gredo. Ne vidim problema.

 

Zato, ker so trije dnevi prosti. Kar pomeni več kot en sam vikend, a ne? Torej si lahko privoščim čas zase. Nek RD mi je čisto mimo.

Jaz pač rada vse podaljšanje vikende, praznike na polno izkoristim. ZASE. Ne za neke žurke.

Jaz bi že pri načrtovanju datum prilagodila na vikend kasneje.

Nisem verna, sem pa do birme (predvsem zaradi starih staršev) hodila k verouku in k mašam.

Tudi mož ni veren, otroci ne hodijo k verouku.

 

Ampak kljub temu pa poznam običaje, se prilagajam, vem tudi to, da je običaj med pustom in veliko nočjo brez porok.

Mi recimo za veliko noč skoraj nikoli nismo doma, če je lepo vreme, gremo že na vikend na morje, saj je prost tudi ponedeljek.

Pa ker na velikonočni petek target sistem ne deluje, se moramo temu prilagoditi tudi v računovodstvih in si vzamem dopust tudi tisti petek in gremo dol že v četrtek popoldan. Pa v ponedeljek zvečer nazaj. Za en dan dopusta.

 

Moje mnenje je, da še ni tako zelo pozno in prestavi svoje praznovanje! Ne samo zaradi tasta in tašče.

Tisti, ki te imajo radi, bodo prisli. Praznika ne ovira tiste 3,4 ure druzenja s tabo, je se dovolj casa za pirhe in potice itd. Praznik je samo izgovor. Tisti, ki jim ni mar zate, jih pa ne bo. Selekcija opravljena in takih ne vabis vec

Ne zapenjaj, prilagodi. Verjamem, da bi vsi radi prišli na praznovanje in to je ena lepa stvar, da jim prides nasproti. Vsi boste bolj veseli

Podpis pod predhodnico…

Imata prav. Čaščenje tvojega grešnega minljivega telesa in psihe NI pomembnejše od Vstajenja Boga. A si na glavo padla.

sem ziher, da če bi  imela rojstni dan na božič, zabave ne bi prirejala 25.12.

jaz še v življenju odkar sem več kot 16 let stara nisem mogla zabave za rojstni dan priredit za moj rojstni dan, ker nikogar ne bi bilo. niti otroci ponavadi nimajo zabav točno na rojstni dan, ampak enkrat okoli tega datuma, da je vsem najbolj ustrezno

 

tako, da zganjaš cirkus zato, ker na vsak način hočeš zganjat cirkus

 

oziroma…. sem spet padla na novo provokacijo, anede.

ko začnejo pisati spise z izbranimi knjižnimi izrazi, kot so “moj izbranec”, požvižgam se na vse, … je to itak signature move najbolj plodne monovske pisateljice….

Praznujte v ožjem krogu, zabavo pa imejte kasneje.

Ocitno si se odlocila komplicirat. Merit moci s tasco/tastom. Povsem neprimerno in trapasto. Velika noc je pac za nekatere velik praznik, pa tudi mnogi drugi ga vidijo kot cas za svojo druzino, ne neke zabave. Spostuj to in ti bo mnogo lazje.

Rojstni dan res ni nek poseben dosezek, da bi moral bit tocno na minuto. Vsak normalen bo ob drugi priliki rad prisel. Ena sicer pise, da se tega ne udelezuje in da s tem nic ne sporoca. No, ja zame je to ekstremen egoizem. Jaz bi to prijateljici zamerila, ker takih zurk ravno ne organiziramo pogosto.

New Report

Close