Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tasci sem rekla, da ni dobrodošla v nasem novem dlmu

Tasci sem rekla, da ni dobrodošla v nasem novem dlmu

Kar težko berem takele izjave.
Komentatorka “težave z možem” ima popolnoma prav. Težava je na relaciji ti in tvoj mož. Če bi se vidva znala med seboj zrelo pogovoriti, lahko tašča po glavi hodi, pa ne bo v ničemer mogla prepričati svojega sina. Razen, če si se poročila z enim nezrelim in neodgovornim dedcem. To pa je spet tvoj problem.

To je moje mnenje. Pa sem tudi jaz tašča. Imam snaho, ki je spoštljiva do mene in mi nikoli ne bi zabrusila kaj takega, kot avtorica teme svoji. Tudi jaz pazim, da se ne vtikam v njeno družino. Moj sin mi tega tudi ne bi nikoli dovolil! Ker je odrasel mož in svoje probleme sam rešuje.

Ko sva se spoznala sem bila jaz 17 on 19. Sedaj sva 35 in 37. Moža drugače ljubim in je super oče otrokom in otroci ga obožujejo. Imava žute minute, kot vsi pari.
Na srečo s taščo ne živimo skupaj, zato sem dala taščo na off, tistih par obiskov letno preguram, ne bo pa več sproščenosti med nama. Če si mislite, da je to samo projekcija najinih težav na taščo tudi prav – mogoče je res. Ampak še vedno mi je lažje dat na off taščo kot moža.
On pa hvata krivine med nama – tudi to mi je jasno.

Kar težko berem takele izjave.
Komentatorka “težave z možem” ima popolnoma prav. Težava je na relaciji ti in tvoj mož. Če bi se vidva znala med seboj zrelo pogovoriti, lahko tašča po glavi hodi, pa ne bo v ničemer mogla prepričati svojega sina. Razen, če si se poročila z enim nezrelim in neodgovornim dedcem. To pa je spet tvoj problem.

To je moje mnenje. Pa sem tudi jaz tašča. Imam snaho, ki je spoštljiva do mene in mi nikoli ne bi zabrusila kaj takega, kot avtorica teme svoji. Tudi jaz pazim, da se ne vtikam v njeno družino. Moj sin mi tega tudi ne bi nikoli dovolil! Ker je odrasel mož in svoje probleme sam rešuje.
[/quote]

Največji problem s taščami je vedno nepretrgana popkovina partnerjev. Koliko je nekdo čustveno povezan s svojimi starši se opazi že ko se s človekom pogovarjaš. Mnenja ljudi, s katerimi smo čustveno povezani večini pomenijo precej več kot mnenja tretjih oseb. In takrat poslušamo komentarje “moja mami je rekla”, za stvari, kjer nekdo nima ne znanja in ne izkušenj. In tudi, če obstaja opcija seljenja v hišo partnerjevih staršev je v prvi vrsti partner odgovoren, da oceni karakterje ljudi, ki jih pozna.

nova
Uredništvo priporoča

Največji problem s taščami je vedno nepretrgana popkovina partnerjev. Koliko je nekdo čustveno povezan s svojimi starši se opazi že ko se s človekom pogovarjaš. Mnenja ljudi, s katerimi smo čustveno povezani večini pomenijo precej več kot mnenja tretjih oseb. In takrat poslušamo komentarje “moja mami je rekla”, za stvari, kjer nekdo nima ne znanja in ne izkušenj. In tudi, če obstaja opcija seljenja v hišo partnerjevih staršev je v prvi vrsti partner odgovoren, da oceni karakterje ljudi, ki jih pozna.
[/quote]

saj čustvena povezanost ni nič slabega po sebi, problem je, ker so te igrice bolne po vseh plateh. Kjer se samo gleda, kako bo eden drugega izkoristil in čim manj dal, pa naj bo to po čustveni, materialni ali duhovni plati.

O Madona!! Kakšno napadanje je pa zdaj to? Napadate avtorico samo zato, ker je pač imela izliv svoje zgodbe na papir, beri na forum.
Napadate osebo, ki je samo zapisala svoje občutke in povedala, kakšno je zabrusila babici svojih otrok, materi svojega moža. Se vam oseba zdi izobražena in zdrava? Prosim lepo. In ne napadajte, ampak ji ponudite pomoč.
Jasno, da zdrav človek ne bi tega nikdar storil. Da bi moja žena, moji materi tako zabrusila, ne bi bilo več tega doma in nič več žene. Da nekdo ne spoštuje edine osebe, ki me brezpogojno ljubi, potem ne spoštuje mene in ne mojega življenja in ne življenja mojih otrok, ki imajo pravico in dolžnost vzdrževati stike s svojo babico.
Bila je ena fantastična zgodba, ko je snaha svoji tašči dajala jesti samo kašo, sama pa je z možem jedla meso in dobrote. Nekoč je pogledala proti peči, na kateri sta sedela njena ljuba otroka. Videla je, da nekaj dolbeta iz kosa lesa. “Kaj pa delata?” Je vsa ponosna na svoja sončka vprašala ljuba otroka. Ta pa sta ji odgovorila: “Skledo za tebe, ko bo bratec ženo dobil, da boš iz svoje kašo jedla.”
Torej, ker (po pisanju sodeč) predvidevam, da nisi izobražena, bom po kmečko razložil še za tebe avtorica. Staši ne rabite nič govorit otroku. Otroci vas gledajo. Točno tako, kot ti danes ravnaš s svojo taščo, bodo tvoji “tamladi” s teboj. Prevečkrat videno.
Vseeno pa upam, da je bil tole zgolj tvoj izliv jeze in da ji v resnici nisi tega rekla, ker če si ji pa – potem pa resno svetujem ambulantno posvetovanje. Ampak to ni “prcanje” temveč resen nasvet. Namreč v tebi je nenormalna jeza, v tebi se nekaj dogaja. To ima lahko hude posledice. Lahko gre celo za zametke depresije (glede na to, da si jokala, ko ste se odpeljali, da si takoj tašči zabrusila, prej pa dve leti v tišini sotpicala po njenem sopnišču… Nekaj se dogaja, zdravi ljudje pazimo kakšni smo v odnosih, sploh do svoje družine in bližnjih.
Vsekakor želim in upam, da dobiš neko terapijo in se ob prvi priliki pogovoriš z možem in otroci, predvsem pa s taščo in to pred vsemi. Za tako dejanje se moraš opravičiti in pokazati, da je bil zgolj trenutek neke jeze.
Zavedaj se nečesa. Mož je tudi človek in je prav, da ga spoštuješ. Osnova spoštovanja je minimalno (vsaj minimalno) spoštovanje njegove mame.
Upam, da boš uspešna pri odpravljanju lastne težave. In še enkrat – ni majhna.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Mene pa zanima koliko je bila najemnina pri tašči?

Glavni patka v tej zgodi sta tast in mož.
Tast ker ni sinu rekel, naj se spakirajo, če vidijo, da ne morejo babe bit skup.
Sin ker je SVOJO familijo sploh vlekel v tako situacijo in jih ni odpeljal v najem prvi hip, ko se je začelo kokodajsanje.
Tak je ko tašča oženi brezjajčnika in tudi vzgoji brezjajčnika.

Edina potencialna rešitev tukaj je, da tale snaha nima sinov, ampak same hčerke.
Drugače bo tale zgodba šla dalje.

Glavni patka v tej zgodi sta tast in mož.
Tast ker ni sinu rekel, naj se spakirajo, če vidijo, da ne morejo babe bit skup.
Sin ker je SVOJO familijo sploh vlekel v tako situacijo in jih ni odpeljal v najem prvi hip, ko se je začelo kokodajsanje.
Tak je ko tašča oženi brezjajčnika in tudi vzgoji brezjajčnika.
[/quote]
Mož je brezjajčnik ker se je priselil domov, da pomaga očetu po kapi? Tast je pa brezjajčnik ker ga je zadela kap? Pa kje se najdete taki – brez sočutja do ljudi. Kaj vam ni jasno? Avtorica je tam vztrajala predvsem zaradi moža. Ne zarad denarja. In ja, je čisto razumljivo, da je načelo njeno psiho. Zgleda da je oseba, ki je vajena vse požirat.
Jaz imam srečo da moja tašča ni tak psihopat in manipulatit. Nisva najboljše prijateljice, ampak se spoštujeva in normalno komunicirava. Sem si želela da imava boljši odnos. Pa sem videla, da kljub trudu, ni efekta. Pač tako je, nje ne morem spremenit. Tako kot avtorica ne more spremenit svoje tašče. Avtorici svetujem, da sproti razčiščuje stvari in naj ne čaka da se ji nabere. Mož se je očitno že postavil na stran očeta in ne na taščino stran. Otroci pa hitro zaznajo, kdo ji do njih dober in kdo ne.

Kaj pa če bi tvoja mama tvoji ženi govorila, da je k.urba, lagala naokrog, da vajini otroci gotovo niso tvoji, lagala, da te vara, celo lagala, da ima probleme z živci in je polna tablet…..pa bi ti imel jasne dokaze, da vse to ni res? Bi mirno gledal, kako tvoja mama ponižuje tvojo ženo, mamo tvojih otrok? Bi mirno prenašal, da se ji zato vsi smejejo, tebi pa tudi, ker imaš tako ničvrednico za ženo? Jaz tudi ne bi dovolila, da moj mož žali mojo mamo (ali očeta), a deluje tudi obratno, torej ne bi dovolila, da moja mama ponižuje in žali mojega moža.

Pa ti ženska si zaslužiš Nobelovo nagrado ali pa vsaj naziv dobrotnica leta! Sama dobrota te je in požrtvovalnost. Še za tasta ste skrbeli, ko je tašča hodila naokrog po izletih! in potem vam tako poplača. Vi ste prava mučenica. Zaslužite si naziv svetnica.
in ne, še vedno ne verjamem samo eni plati zgodbe. Te zanima zakaj? tudi če predpostavim, da se na svetu najde človek, ki je tako nor in ga je sama dobrota, da se razdaja za druge in trpi, potem je jasno, da je to čisti altruist in da tak človek nikoli ne bo prišel na nek obskurni forum zlivat svoje frustracije nad taščo. Če je pa zgodba malce ali dosti prirejena, no potem je to nekaj drugega….

Kaj pa če bi tvoja mama tvoji ženi govorila, da je k.urba, lagala naokrog, da vajini otroci gotovo niso tvoji, lagala, da te vara, celo lagala, da ima probleme z živci in je polna tablet…..pa bi ti imel jasne dokaze, da vse to ni res? Bi mirno gledal, kako tvoja mama ponižuje tvojo ženo, mamo tvojih otrok? Bi mirno prenašal, da se ji zato vsi smejejo, tebi pa tudi, ker imaš tako ničvrednico za ženo? Jaz tudi ne bi dovolila, da moj mož žali mojo mamo (ali očeta), a deluje tudi obratno, torej ne bi dovolila, da moja mama ponižuje in žali mojega moža.
[/quote]

Če ena prismuknjena tašča nekaj reče o snahi, se ji zaradi tega ne bo nihče posmehoval. Ne deluje to tako. Mora bit še kakšni drug indic, da kdo tašči lahko to sploh verjame, da je snaha ničvrednica. :).

Upam, da nimaš sina. 🙂

Žal se sprijazni,da nisi edina,katerim zagrenijo starši življenje,vsaj tast je normalen tolaži se s te, in vso srečo v novem domu ti želim.

Eno je, da sta si različni, nimata skupnih interesov in zato ne moreta biti neki frendici, sta pa obe dovolj odrasli, da to sprejmeta in ohranjata nek mir med vama. Drugo pa je, da tašča širi laži o tebi okrog, govori proti tebi tvojemu možu, otrokom, nagaja, kjer ni treba itd. Razumeš, da če se je ona odločila, da ti nisi prava za njihovo družino, je vsa komunikacija in trud odveč? Ti dam nekaj primerov, hvala bogu ne mojih osebnih, so pa od ljudi (gre za dve tašči), ki jih dobro poznam:
– Tašča kadi. Njen sin in snaha ne. Pa lepo povesta, da se pri niju v stanovanju ne bo kadilo. Tašča to dobro ve, pride in nalašč prižge čik. Ko jo prosijo, da ugasne ali gre na teraso, se vsa užaljena pobere domov z besedami, da njej ne bo pa nihče ukazoval, kdaj in kje lahko kadi in da če ni dobrodošla, pa ne bo več prišla.
– Tašča govori naokrog, da si nalašč zanosila, da bi privezala njenega sina nase, pa sta se v resnici skupaj odločila za otroka, si ga zelo želela in se tudi dolgo trudila, da je uspelo. Ona pa okrog vsem sosedom govori, da lažeš in da ti je samo do njihovega premoženja.
– Gre na csd in reče, da otroke tepeš in da jih tepe tudi njen lasten sin (torej oče), ker si ga pač ti v to prepričala. Tam seveda sprožijo postopek in vsaj hvala bogu hitro ugotovijo, da vse skupaj ne drži.
– Začasno živiš pod njeno streho. Z možem sta sama sfinancirala in uredila etažo, v kateri živita medtem ko zidata svojo hišo. Nekega dne z možem oba prej odideta iz službe, ker peljete otroka na en zdravniški pregled. Tašča tega ne ve in ko se vrnete domov, jo zasačita v vajini spalnici, kako brska po omarah.

Zdaj pa mi povej, bi ti te stvari mirno požrla in tolerirala? Se ti ne zdijo malo drugačne od tega, da je mogoče skritizirala izbiro rož na tvojem oknu in način priprave omake za testenine? Res misliš, da bi s tako ubrisanko lahko našla eno normalno rešitev in skupen jezik? Vse se nekje neha, tudi razumevanje, potrpljenje in trud za solidne odnose. Bi tudi ti prej ali slej naredila cirkus, bodi prepričana. Jaz bi s tako osebo hitro zaključila. Če bi hotel mož ostati v nekih odnosih, prav, ampak mene naj ne meša vanje. Ker enostavno nima smisla in je trud okrog take osebe samo izguba časa in energije. Zakaj tako vedenje? Kdo bi vedel. Moje osebno mnenje je da zato, ker je ena od niju že po naravi hudobna in znana po svojem karakterju tudi drugim, druga je pa bolestno navezana na svojega sina edinca in ni marala niti ene, ki jo je kdaj pripeljal domov. Seveda, ker so ji kradle sinčka. Z eno od niju je tudi sin omejil stike, ker je videl, da res nima smisla in da ne dela prav.
[/quote]
Polovica teh primerov je nacionalni šport slovenskih tašč. Recimo brskanje po omarah. To počnejo VSE, ki živijo v istem gospodinjstvu s ta mladimi. Še posebej rade pa pospravljajo tuja stanovanja in sobe in pod pretvezo, da pospravljajo, vse prebrskajo in pregledajo, od pošte do bančnih izpiskov itd.
S snahami jih večina ni zadovoljnih. Vse mislijo,da bi njihovi sinovi morali imet nevemkakšne žene, pa še same en vedo kakšne. Saj isto velja tudi za drug polovico. skoraj noben zet ni dovolj dober. Ajde, mogoče če je nesramno bogat ali zdravnik. Zdravnike in zdravnice imajo vse rade. mislijo na svojo rit, da bo korist od tega na stara leta.
danes večina žensk nenačrtno zanosi. Pa tudi tiste, ki načrtujejo in niso poročene dajo taščam veliko materiala za študiranje kako in zakaj tudi to je pogosti šport tašč.
Primeri, ko gre za prijave na csd in podobno so pa že ekstremi in tukaj se je treba resno pogovorit in zaščitit družino in otroke. Vse sorte norcev živi na svetu.
Čiki? Če gre za res težko osebo, se jaz en bi prerekal z njo koli čikov. Veliko kadilcev se tako obnaša. Žal.
razen primer s csd se meni vse ostalo en zdi nič takšnega, kar se ne bi zelo pogosto dogajalo in kar je treba vzet v zakup, ko z nekom živiš. Če tega ne preneseš, je edina rešitev, da nikoli, ampakr es nikoli ne živiš s taščo pod isto streho.

saj čustvena povezanost ni nič slabega po sebi, problem je, ker so te igrice bolne po vseh plateh. Kjer se samo gleda, kako bo eden drugega izkoristil in čim manj dal, pa naj bo to po čustveni, materialni ali duhovni plati.
[/quote]

Problem čustvene povezanosti je v tem, da nam mnenje ljudi, s katerimi smo čustveno povezani, veliko pomeni. In tako v vezi nimaš le enega partnerja ampak več le-teh, ki delujejo v ozadju. Po drugi strani pa veliko ljudi osebam, s katerimi so čustveno povezani gleda skozi prste. Takšna kombinacija pa je idealna za izkoriščanje in igranje ostalih igric.

Plačevala sta najemnino … koliko pa? A imata 3000 eur plače skupaj? Midva z ženo zasluživa dobre 2000 eur skupaj, pa nama na koncu ostane samo kakih 200, 300 eur čez mesec …
Če bi jaz bil tvoja tašča, bi vaju z možem takoj nagnal iz hiše, če bi vedel kakšno zahvalo bi dobil nazaj … Lahko sta srečna, če tudi vama je preglavice delala, da sta lahko živela pri njej. Midva z ženo plačujeva 500 eur najemnine v najemniškem stanovanju … potem imava še vse ostalo za pokupit itd … ostane zelo malo. Ne vem, kako sta vidva uspela našparat toliko denarja … kredit.

Nisem brala vsega. Vsaka medalja ima dve plati. Ampak jaz v lajfu nobenemu nisem in ne bom rekla, da je pri meni nezaželen.

Če ena prismuknjena tašča nekaj reče o snahi, se ji zaradi tega ne bo nihče posmehoval. Ne deluje to tako. Mora bit še kakšni drug indic, da kdo tašči lahko to sploh verjame, da je snaha ničvrednica. :).
[/quote]

Sploh v vaseh imajo take tašče cel kup somišljenic, s katerimi se redno dobivajo na kavicah in ki zelo rade verjamejo take zgodbice in vsaka pove naprej. Ne sprenevedaj se, ljudje še kako radi verjamejo govoricam, sploh če so negativne in po vrhu vsega še dovolj sočne, naprimer v stilu kdo s kom spi.


Polovica teh primerov je nacionalni šport slovenskih tašč. Recimo brskanje po omarah. To počnejo VSE, ki živijo v istem gospodinjstvu s ta mladimi. Še posebej rade pa pospravljajo tuja stanovanja in sobe in pod pretvezo, da pospravljajo, vse prebrskajo in pregledajo, od pošte do bančnih izpiskov itd.
S snahami jih večina ni zadovoljnih. Vse mislijo,da bi njihovi sinovi morali imet nevemkakšne žene, pa še same en vedo kakšne. Saj isto velja tudi za drug polovico. skoraj noben zet ni dovolj dober. Ajde, mogoče če je nesramno bogat ali zdravnik. Zdravnike in zdravnice imajo vse rade. mislijo na svojo rit, da bo korist od tega na stara leta.
danes večina žensk nenačrtno zanosi. Pa tudi tiste, ki načrtujejo in niso poročene dajo taščam veliko materiala za študiranje kako in zakaj tudi to je pogosti šport tašč.
Primeri, ko gre za prijave na csd in podobno so pa že ekstremi in tukaj se je treba resno pogovorit in zaščitit družino in otroke. Vse sorte norcev živi na svetu.
Čiki? Če gre za res težko osebo, se jaz en bi prerekal z njo koli čikov. Veliko kadilcev se tako obnaša. Žal.
razen primer s csd se meni vse ostalo en zdi nič takšnega, kar se ne bi zelo pogosto dogajalo in kar je treba vzet v zakup, ko z nekom živiš. Če tega ne preneseš, je edina rešitev, da nikoli, ampakr es nikoli ne živiš s taščo pod isto streho.
[/quote]

A zato, ker se dogaja pogosto, je pa to kar v redu in sprejemljivo? In je treba vzeti v zakup? Hahahahahaha…… Prav. Če si tako nor, kar daj. Mimogrede, nihče od mojih naštetih primerov ne živi pod isto streho, razen ona dva, ki jima je tašča vse prebrskala, pa še tisto je bilo samo začasno, okrog leto in pol. Tudi ko so šli na svoje, se stvari niso dosti popravile.

mi je kar znano tole samo da to ni moja tasca ampak moja mama

Plačevala sta najemnino … koliko pa? A imata 3000 eur plače skupaj? Midva z ženo zasluživa dobre 2000 eur skupaj, pa nama na koncu ostane samo kakih 200, 300 eur čez mesec …
Če bi jaz bil tvoja tašča, bi vaju z možem takoj nagnal iz hiše, če bi vedel kakšno zahvalo bi dobil nazaj … Lahko sta srečna, če tudi vama je preglavice delala, da sta lahko živela pri njej. Midva z ženo plačujeva 500 eur najemnine v najemniškem stanovanju … potem imava še vse ostalo za pokupit itd … ostane zelo malo. Ne vem, kako sta vidva uspela našparat toliko denarja … kredit.
[/quote]

tudi če ji nista nič plačala. Med tem ko je tašča flankirala sta ona skrbela za tasta po kapi. Če sta jima računala najemninno, bi jima mogla še enkrat toliko plačati za oskrbo.
2000eur skupaj? s tako službo pa res ne uspeta zidat, očitno sta ona dva bolj uspešna pa mislim da ne delata na DUTB.
Če ne razumeš, kaj sta/so skupaj z otroci prestajali…verjetno tudi niso bivali v svojem stanovanju ampak le v enem delu, to res ni vredno 500 eur. Morda sta tudi sama delala na bajti.
Samo kopitar….

zarečenega kruha….
spomni se na mon

A zato, ker se dogaja pogosto, je pa to kar v redu in sprejemljivo? In je treba vzeti v zakup? Hahahahahaha…… Prav. Če si tako nor, kar daj. Mimogrede, nihče od mojih naštetih primerov ne živi pod isto streho, razen ona dva, ki jima je tašča vse prebrskala, pa še tisto je bilo samo začasno, okrog leto in pol. Tudi ko so šli na svoje, se stvari niso dosti popravile.
[/quote]

Ni ok. Ampak z mojega vidika ni ok niti, da se otroci do ne vem katerega leta svaljakjo pri ta starih doma. Pri 18 naj grejo na svoje,v najem, pa je. In takšnih zgodb ne bo. Naj se naučijo preživet in skrbet zase. Problem vse teh bolnih odnosov s taščami, pa včasih tudi tasti, izvira iz nekega prepričanja slovenskega, da morajo v isti bajti živet različne generacije, pa da mora mati za sina skrbet do ne vem katerega leta, še ko je poročen in ima otroke.
Ta mladi pa samo tarnajo, namesto, da bi šli na svoje, ampak potem je malo manj denarja za vse.

Pa ta zgodba s tem tastom…. Lahko bi ga tudi k sebi vzela in bi se pri njima postavljal na noge. Poznam primer, ko sta mož in žena vzela v najem stanovanje, da sta tam lahko skrbela za moževega očeta, ki je imel raka. Prej je živel pri novi partnerki, pa se ga je ob diagnozi hitro naveličala. Bivša žena si je z drugim ustvarila življenje. Mlada dva sta živela v garsonjeri in sta šla potem v večje stanovanje v najem, samo zato, da sta lahko očeta imela pri sebi. Tako da ne mi zdaj bučk prodajat, kako je nekdo obsojen na grdo in pokvarjeno taščo, ki lazi po izletih, medtem ko njen mož okreva po kapi. Nista bila obsojena na taščino bajto. Nihče ni. Stvar izbire. To, kar pišem, da je nacionalni šport, pa je samo zato, ker sami to dovolite in ker je folk bolan v glavo in se hrani z negativno energijo in slabimi odnosi. To jim je dnevna hrana. Zasvojeni so s tem. Če hočeš imet to, imej. Pridi še na forem bluzit pa s eše tukaj nervirat. Če si toliko kekca, da si nisi vreden pravočasno uredit življenja in se postavit na svoje noge.
Najlažje je srat po taščah, pa živet pri njej. Pizdit, kako ti froce razvajajo, pa vsak dan imet otroke v varstvu pri njih. Itd. Postavite se na svoje noge skrbite sami za svoje riti, pa tega ne bo!

Jaz teh problemov nimam. Od 18 leta živim na svojem.

New Report

Close