Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tasci sem rekla, da ni dobrodošla v nasem novem dlmu

Tasci sem rekla, da ni dobrodošla v nasem novem dlmu

Ni ok. Ampak z mojega vidika ni ok niti, da se otroci do ne vem katerega leta svaljakjo pri ta starih doma. Pri 18 naj grejo na svoje,v najem, pa je. In takšnih zgodb ne bo. Naj se naučijo preživet in skrbet zase. Problem vse teh bolnih odnosov s taščami, pa včasih tudi tasti, izvira iz nekega prepričanja slovenskega, da morajo v isti bajti živet različne generacije, pa da mora mati za sina skrbet do ne vem katerega leta, še ko je poročen in ima otroke.
Ta mladi pa samo tarnajo, namesto, da bi šli na svoje, ampak potem je malo manj denarja za vse.

Pa ta zgodba s tem tastom…. Lahko bi ga tudi k sebi vzela in bi se pri njima postavljal na noge. Poznam primer, ko sta mož in žena vzela v najem stanovanje, da sta tam lahko skrbela za moževega očeta, ki je imel raka. Prej je živel pri novi partnerki, pa se ga je ob diagnozi hitro naveličala. Bivša žena si je z drugim ustvarila življenje. Mlada dva sta živela v garsonjeri in sta šla potem v večje stanovanje v najem, samo zato, da sta lahko očeta imela pri sebi. Tako da ne mi zdaj bučk prodajat, kako je nekdo obsojen na grdo in pokvarjeno taščo, ki lazi po izletih, medtem ko njen mož okreva po kapi. Nista bila obsojena na taščino bajto. Nihče ni. Stvar izbire. To, kar pišem, da je nacionalni šport, pa je samo zato, ker sami to dovolite in ker je folk bolan v glavo in se hrani z negativno energijo in slabimi odnosi. To jim je dnevna hrana. Zasvojeni so s tem. Če hočeš imet to, imej. Pridi še na forem bluzit pa s eše tukaj nervirat. Če si toliko kekca, da si nisi vreden pravočasno uredit življenja in se postavit na svoje noge.
Najlažje je srat po taščah, pa živet pri njej. Pizdit, kako ti froce razvajajo, pa vsak dan imet otroke v varstvu pri njih. Itd. Postavite se na svoje noge skrbite sami za svoje riti, pa tega ne bo!

Jaz teh problemov nimam. Od 18 leta živim na svojem.
[/quote]

Jaz tudi nimam teh težav. In nikdar nisem živela pri tašči. Dopovedujem ti samo, da ni nujno živet pri tašči, da te le ta ne mara in ti nagaja, predvsem z jezikom, če ti že rož na oknih ne more strupit. In mimogrede, koliko si star? Pred 30 leti so vsi šli pri 18 na svoje, ker so imeli s čim. Zdaj pa realno, koliko jih lahko gre danes? S srednjo šolo lahko delaš za minimalca in s tem ni šans, da greš na svoje. Pa zraven še kako šolo delat. Ja pa ja. Mogoče kdo najde kak način, a so te perlice izjemno redke in imajo veliko srečo.

Jaz tudi nimam teh težav. In nikdar nisem živela pri tašči. Dopovedujem ti samo, da ni nujno živet pri tašči, da te le ta ne mara in ti nagaja, predvsem z jezikom, če ti že rož na oknih ne more strupit. In mimogrede, koliko si star? Pred 30 leti so vsi šli pri 18 na svoje, ker so imeli s čim. Zdaj pa realno, koliko jih lahko gre danes? S srednjo šolo lahko delaš za minimalca in s tem ni šans, da greš na svoje. Pa zraven še kako šolo delat. Ja pa ja. Mogoče kdo najde kak način, a so te perlice izjemno redke in imajo veliko srečo.
[/quote]

Toliko star, da sem izkusil vse sladkosti študentskega in prekarnega dela in imam danes predšolskega otroka. Je pa res, da takrat ko so moji vrstniki, ki so živeli pri starših, hodili na potovanja v dominikansko in ne vem kaj, sem jaz gagal celo poletje in delal za najemnino. Ampak jebi ga, bilo je vredno in je še vedno. Stvar prioritet.

New Report

Close