Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek "Taslavni" milenijci

"Taslavni" milenijci

ampak to je bilo vedno tako, prav nič novega in niti slučajno ni to značilno samo za eno generacijo.[/quote]

Ja, na prvi pogled res, vendar v moji generaciji smo se se zavedali, da smo mlajsi in zeleni. Poslusali smo starejse in izkusene, jih spostovali. Delo smo vzeli precej bolj resno. Bili smo bolj odgovorni. Danes mladina fantazira, da si morajo starejsi zasluziti njihovo spostovanje, veliko mladih se jih vidi kot center vesolja in pricakujejo, da se jim bodo starejsi prilagajali in da jim bodo prilagajali metode dela. Tega v moji generaciji ni bilo. Prav tako ne takega neskladja med njihovo samozavestjo in njihovim (ne)znanjem.[/quote]
ne vem kera generacija si ti, ampak zgoraj omenjena odstopanja so značilna za prav vse generacije, skozi vso zgodovino in dejstvo je, da starejša generacija praviloma hvali svojo, mlajšo pa kritizira, žal tako je.

in nekdo sprašuje katera podjetja vodijo milenijci … prav gotovo ne tistih, ki so jih tajkuni zafurali, vodijo pa kup uspešnih manjših firm, v slo in v tujini.
žalost je v tem, da doma nimajo toliko priložnosti, ker jih starejša generacija ne spusti poleg, se pač počuti ogroženo in še kako se lahko!

Si isti trot kot zgoraj, kajne? Beseda milenijci pomeni rojeni v novem tisočletju. Kaj nakladajo določeni novinarji, ni moja stvar.[/quote]
ženska umiri se, to je uradno ime za neko generacijo, tako kot sta generacija X in generacija Y.
za rojene po letu 2000 uradnega imena še ni, ga intenzivno iščejo.
mal splošne razgledanosti ne bi škodilo.[/quote]

Kako lahko nekomu, rojenemu leta 1980 rečeš milenijec? In zakaj tako ne rečeš tistemu, ki je rojen 1970, ki je rojen v istem tisočletju, celo istem stoletju? Logika baše te “uradnike” (uradno – torej z nekim odlokom uradnih služb – se najbrž generacij sploh ne poimenuje, mimogrede), bi rekla. Naj si kar lepo drugo ime izmislijo. Milenijci so lahko le tisti, ki so rojeni po letu 2000. Pa še ti bi morali biti dvomilenijci, kajne.

Si isti trot kot zgoraj, kajne? Beseda milenijci pomeni rojeni v novem tisočletju. Kaj nakladajo določeni novinarji, ni moja stvar.[/quote]
ženska umiri se, to je uradno ime za neko generacijo, tako kot sta generacija X in generacija Y.
za rojene po letu 2000 uradnega imena še ni, ga intenzivno iščejo.
mal splošne razgledanosti ne bi škodilo.[/quote]

Ih, še ena stvar: zakaj se moram umiriti? A sem neumirjena?


ženska umiri se, to je uradno ime za neko generacijo, tako kot sta generacija X in generacija Y.
za rojene po letu 2000 uradnega imena še ni, ga intenzivno iščejo.
mal splošne razgledanosti ne bi škodilo.[/quote]

Kako lahko nekomu, rojenemu leta 1980 rečeš milenijec? In zakaj tako ne rečeš tistemu, ki je rojen 1970, ki je rojen v istem tisočletju, celo istem stoletju? Logika baše te “uradnike” (uradno – torej z nekim odlokom uradnih služb – se najbrž generacij sploh ne poimenuje, mimogrede), bi rekla. Naj si kar lepo drugo ime izmislijo. Milenijci so lahko le tisti, ki so rojeni po letu 2000. Pa še ti bi morali biti dvomilenijci, kajne.[/quote]
Ime je pri tej generaciji še najmanjši problem.

Kako lahko nekomu, rojenemu leta 1980 rečeš milenijec? In zakaj tako ne rečeš tistemu, ki je rojen 1970, ki je rojen v istem tisočletju, celo istem stoletju? Logika baše te “uradnike” (uradno – torej z nekim odlokom uradnih služb – se najbrž generacij sploh ne poimenuje, mimogrede), bi rekla. Naj si kar lepo drugo ime izmislijo. Milenijci so lahko le tisti, ki so rojeni po letu 2000. Pa še ti bi morali biti dvomilenijci, kajne.[/quote]
Ime je pri tej generaciji še najmanjši problem.[/quote]

S tem se pa popolnoma strinjam. Še vedno pa tudi menim, da so vsake nove generacije v očeh starejših generacij čudne in nemogoče. Govorim seveda za “povprečja”. Ker posamezniki si niso povsem enaki, pa čeprav spadajo v isto generacijo.


ženska umiri se, to je uradno ime za neko generacijo, tako kot sta generacija X in generacija Y.
za rojene po letu 2000 uradnega imena še ni, ga intenzivno iščejo.
mal splošne razgledanosti ne bi škodilo.[/quote]

Kako lahko nekomu, rojenemu leta 1980 rečeš milenijec? In zakaj tako ne rečeš tistemu, ki je rojen 1970, ki je rojen v istem tisočletju, celo istem stoletju? Logika baše te “uradnike” (uradno – torej z nekim odlokom uradnih služb – se najbrž generacij sploh ne poimenuje, mimogrede), bi rekla. Naj si kar lepo drugo ime izmislijo. Milenijci so lahko le tisti, ki so rojeni po letu 2000. Pa še ti bi morali biti dvomilenijci, kajne.[/quote]

ženska, ti si čist prestara, da bi razumela, o čem je tu sploh govora … pa ne mislim po EMŠ-u


ženska umiri se, to je uradno ime za neko generacijo, tako kot sta generacija X in generacija Y.
za rojene po letu 2000 uradnega imena še ni, ga intenzivno iščejo.
mal splošne razgledanosti ne bi škodilo.[/quote]

Ih, še ena stvar: zakaj se moram umiriti? A sem neumirjena?[/quote]
milo rečeno 🙂


Ime je pri tej generaciji še najmanjši problem.[/quote]

S tem se pa popolnoma strinjam. Še vedno pa tudi menim, da so vsake nove generacije v očeh starejših generacij čudne in nemogoče. Govorim seveda za “povprečja”. Ker posamezniki si niso povsem enaki, pa čeprav spadajo v isto generacijo.[/quote]
Drži. Ampak so pa precej bolj egoistični ne znajo si pomagati niti med seboj, kaj šele drugim. Malo jih je, ki si sami najdejo delo, večini je treba vse s prstom pokazat. Pa gravitacija jih jebe, najrajši poležavajo pred avtomati, pa drkajo fejsbuk. Sam imam zelo slabo mnenje o njih, ampak sodim samo po delu ki naj bi ga opravljali. Kakšni so privat me niti ne zanima.

Ih, še ena stvar: zakaj se moram umiriti? A sem neumirjena?[/quote]
milo rečeno :)[/quote]

Skratka, človek z logiko je za vas neumirjen? 🙂

S tem se pa popolnoma strinjam. Še vedno pa tudi menim, da so vsake nove generacije v očeh starejših generacij čudne in nemogoče. Govorim seveda za “povprečja”. Ker posamezniki si niso povsem enaki, pa čeprav spadajo v isto generacijo.[/quote]
Drži. Ampak so pa precej bolj egoistični ne znajo si pomagati niti med seboj, kaj šele drugim. Malo jih je, ki si sami najdejo delo, večini je treba vse s prstom pokazat. Pa gravitacija jih jebe, najrajši poležavajo pred avtomati, pa drkajo fejsbuk. Sam imam zelo slabo mnenje o njih, ampak sodim samo po delu ki naj bi ga opravljali. Kakšni so privat me niti ne zanima.[/quote]

Jaz bi pa rekla, da se je treba zahvaliti staršem. Malo pa tudi razvoju tehnologije.


Drži. Ampak so pa precej bolj egoistični ne znajo si pomagati niti med seboj, kaj šele drugim. Malo jih je, ki si sami najdejo delo, večini je treba vse s prstom pokazat. Pa gravitacija jih jebe, najrajši poležavajo pred avtomati, pa drkajo fejsbuk. Sam imam zelo slabo mnenje o njih, ampak sodim samo po delu ki naj bi ga opravljali. Kakšni so privat me niti ne zanima.[/quote]

Jaz bi pa rekla, da se je treba zahvaliti staršem. Malo pa tudi razvoju tehnologije.[/quote]
Starši, hvala.

Mi smo dobil eno.
Smeha.
Dobila je službo preko vez, povozila kar nekaj bolj usposobljenih kandidatov, ampak ok. Pride ona v službo, PRVO, kar je naredila, je bilo to, da je vsem povedala česa ona NE BO delala. Ona ne bo kopirala, ona ne bo vnašala podatkov, ona je ustvarjalna, ona hoče izzive. No, Ok. Mal smo debelo gledal, ampak punca je očitno genij, pa smo bili tiho.
Prvi teden še nekak, drugi teden je že hodila v službo ob 9h, potem ob 10h, ob 11h šla že na malco, non stop na telefonu. Dobi “izzive” za svojo ustvarjalnost, morala bi poslati en dopis v angleščini – tema. Je hodila od enga do druzga, da ji kukr “malo popravimo” tekst, ki ga ni bilo…beri, da ji mi napišemo, ona se pa potem podpiše. Ja seveda. Ni znala NIČ. Še v slovenščini ni spravila ene strani
teksta skupaj, bilo je na ravni 3. razreda OŠ. Na telefonu nonstop, ko bi morala pa poklicat stranko,
ni šlo. Neurejena, neredna, prepirljiva, če si ji kaj rekel, te je kar nadrla in to ne z lepimi izrazi.
Šef jo je gledal en mesec , potem jo je pa poklical mal k sebi v pisarno. A ni naslednji dan njena mama klicala šefa, kaj se gre, pa njen otrok to, pa ono, pa ona je nadarjena, mi ne znamo izkoristiti njenega potenciala….blablabla, pa ne more je on kar komandirat…
Šef je bil tako paf, da niti reagiral ni, kar gledal je v slušalko.
No, jasno da je šla, menda je celo sama dala odpoved.
Huh.

Evo, malce stroke o generacijah na trgu dela – Vaš link

Iskalnik mi izraza milenijci v tem delu ne najde (milenij je omenjen v značilnostih obdobja 1981-2001, ko se pač predvideva, da bodo ti ljudje doživeli oz. so doživeli spremembo tisočletja).

Torej sem še bolj prepričana, da si je izraz milenijci nekritično izmislil nek “novinar”…

Kar do konca svoje. Nič drugačna kot tile milenijci- poglej, kaj si objavila in kakšne zapise o tej generaciji nosi objavljena naloga. Ti je tale Jasna dovolila objavo? Intelektualna lastnina pa to? Pri vas tega ni?

Kar do konca svoje. Nič drugačna kot tile milenijci- poglej, kaj si objavila in kakšne zapise o tej generaciji nosi objavljena naloga. Ti je tale Jasna dovolila objavo? Intelektualna lastnina pa to? Pri vas tega ni?[/quote]

A me nisi po nekih linkih spraševal nekje na začetku te razprave? Beri zdaj.

Kar do konca svoje. Nič drugačna kot tile milenijci- poglej, kaj si objavila in kakšne zapise o tej generaciji nosi objavljena naloga. Ti je tale Jasna dovolila objavo? Intelektualna lastnina pa to? Pri vas tega ni?[/quote]

A me nisi po nekih linkih spraševal nekje na začetku te razprave? Beri zdaj.[/quote]

Ja, ampak ne ukradenih? Intelektualna lastnina, dovoljenje za objavo, pa to… In tale link pravi točno to, da so nevedni, neprilagojeni, potrebni vodenja, nesamostojni, ampak samozavestni in oholi. Pa tehnološko pismeni seveda. Ampak to smo tudi tisti, ki smo nekaj starejši od njih. Ker smo tole tehnologijo, ki jo oni znajo le uporabljati izumili.
Zdej pa pejt na plac, potem pa migrante v Rog gledat! Boš vidla milenijce iz 14. stoletja.

A me nisi po nekih linkih spraševal nekje na začetku te razprave? Beri zdaj.[/quote]

Ja, ampak ne ukradenih? Intelektualna lastnina, dovoljenje za objavo, pa to… In tale link pravi točno to, da so nevedni, neprilagojeni, potrebni vodenja, nesamostojni, ampak samozavestni in oholi. Pa tehnološko pismeni seveda. Ampak to smo tudi tisti, ki smo nekaj starejši od njih. Ker smo tole tehnologijo, ki jo oni znajo le uporabljati izumili.
Zdej pa pejt na plac, potem pa migrante v Rog gledat! Boš vidla milenijce iz 14. stoletja.[/quote]

A? Kaj to spet nakladaš?

ampak to je bilo vedno tako, prav nič novega in niti slučajno ni to značilno samo za eno generacijo.[/quote]

Ja, na prvi pogled res, vendar v moji generaciji smo se se zavedali, da smo mlajsi in zeleni. Poslusali smo starejse in izkusene, jih spostovali. Delo smo vzeli precej bolj resno. Bili smo bolj odgovorni. Danes mladina fantazira, da si morajo starejsi zasluziti njihovo spostovanje, veliko mladih se jih vidi kot center vesolja in pricakujejo, da se jim bodo starejsi prilagajali in da jim bodo prilagajali metode dela. Tega v moji generaciji ni bilo. Prav tako ne takega neskladja med njihovo samozavestjo in njihovim (ne)znanjem.[/quote]

In ti mladi ljudjeimajo prav!
Zakaj bi nekoga spoštoval samo zato, ker je starejši?
Poznam ogromno mladih, tam od poznega najstništva do zgodnjih 20-ih in ti povem, da so boljši ljudje kot marsikateri 40 ali 50 letnik! Zakaj bi apriori morali spoštovati nekega zmešanega 40 letnika? Ker je starejši? Kaj pa, če je en 20 letnik modrejši od tega 40 letnika?
Spoštovanje si je vsekakor treba zaslužit! Vsakemu, ki ga spoznam, v štartu namenim osnovno mero spoštovanja, potem pa se to spoštovanje lahko razvija v različne smeri, pada ali raste, odvisno od osebe in nima nobene veze s starostjo.


milo rečeno :)[/quote]

Skratka, človek z logiko je za vas neumirjen? :-)[/quote]

če ti logika deluje tako, da si iz mojih besed uspela razbrat zgornje … potem imaš problem 🙂


Milenijci so rojeni med letoma 1980 in 2000. Bemti, ti pa res vse veš, spoznaš se na migrante, ekonomijo, svetovni napredek, zdravstvo, šolstvo,…. politiko in državo. Za ostalo je evrocard, a ne, ta “pametna”.[/quote]

Beseda milenijci meni pomeni, da so ljudje rojeni v novem tisočletju. Pika.

Ti pojdi pa kakat.[/quote]

Tudi jaz tako mislim. Mogoče so izraz “milenijci” spremenili, ampak milenij pomeni tisočletje in kot milenijce smatram otroke rojene okoli leta 2000, recimo +/- par let, torej so danes stari cca 15-20 let.

Skratka, človek z logiko je za vas neumirjen? :-)[/quote]

če ti logika deluje tako, da si iz mojih besed uspela razbrat zgornje … potem imaš problem :-)[/quote]

Nak, nimam v zvezi s tvojimi besami nimam problema. Problem imam z nekritično uporabo besede milenijci za t.i. generacijo Y. In ta problem nekako uspešno rešujem.

če ti logika deluje tako, da si iz mojih besed uspela razbrat zgornje … potem imaš problem :-)[/quote]

Nak, nimam v zvezi s tvojimi besami nimam problema. Problem imam z nekritično uporabo besede milenijci za t.i. generacijo Y. In ta problem nekako uspešno rešujem.[/quote]

no, potem ti povem da se je moja opomba o umirjenosti nanašala na tvojo ihtav (ja tako se bere) odziv na to temo 🙂 ne na tvoj skepticizem o besedi.

pa da te še mal potolažim … milenijci se ne zaključijo z 31.12.1999, pač pa je to pojem, ki zajema tudi prva leta tega stoletja (tisočletja če češ), to je pa že bližje tvoji “logiki” ane.
bistvo je, da so to otroci ene druge generacije, sej to pa razumeš, ne?

Nak, nimam v zvezi s tvojimi besami nimam problema. Problem imam z nekritično uporabo besede milenijci za t.i. generacijo Y. In ta problem nekako uspešno rešujem.[/quote]

no, potem ti povem da se je moja opomba o umirjenosti nanašala na tvojo ihtav (ja tako se bere) odziv na to temo 🙂 ne na tvoj skepticizem o besedi.

pa da te še mal potolažim … milenijci se ne zaključijo z 31.12.1999, pač pa je to pojem, ki zajema tudi prva leta tega stoletja (tisočletja če češ), to je pa že bližje tvoji “logiki” ane.
bistvo je, da so to otroci ene druge generacije, sej to pa razumeš, ne?[/quote]

Generacija 80ih je nekaj povsem drugega, kot generacija 90ih in obe sta nekaj čisto drugega kot generacija 2000+. Kdor si je izmislil, da se vse štejejo kot neka milenijska generacija, je ustrelil velikega kozla.

Nak, nimam v zvezi s tvojimi besami nimam problema. Problem imam z nekritično uporabo besede milenijci za t.i. generacijo Y. In ta problem nekako uspešno rešujem.[/quote]

no, potem ti povem da se je moja opomba o umirjenosti nanašala na tvojo ihtav (ja tako se bere) odziv na to temo 🙂 ne na tvoj skepticizem o besedi.

pa da te še mal potolažim … milenijci se ne zaključijo z 31.12.1999, pač pa je to pojem, ki zajema tudi prva leta tega stoletja (tisočletja če češ), to je pa že bližje tvoji “logiki” ane.
bistvo je, da so to otroci ene druge generacije, sej to pa razumeš, ne?[/quote]

Tretjič: generacije, ki ni rojena v novem tisočletju, ne moreš poimovati milenijci. Česa od tega ne razumeš?

Paloma pa to? Nerazgledanost pa to? Pa še kaj bi se našlo. Na žalost te je čas prehitel, svetujem ukvarjanje s tistimi, ki so še vedno v 14. stoletju. Te razumeš! 5x na dan, pa to![/quote]

Si isti trot kot zgoraj, kajne? Beseda milenijci pomeni rojeni v novem tisočletju. Kaj nakladajo določeni novinarji, ni moja stvar.[/quote]
Torej se ne ukvarjaj s temami, ki imajo neumne naslove, pa bo problem zate rešen.
Vsi ostali smo skapirali, na koga je avtor ciljal, ti pa se obregneš ob naziv. Kaj pa vsebina? Bi kaj o tem povedala?
https://psihologijadela.com/2016/12/21/generacija-y-v-intelekti/

New Report

Close