Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek tatinska država pri OD

tatinska država pri OD

Kdo ni upravičen do porodniškega dopusta? Kdo ni upravičen do starševskega nadomestila?

Se strinjam da bi morali vse to preimenovati, v kolikor niso vsi upravičeni.

Žalitve z omejenostjo pa niso ravno na mestu.[/quote]

Tisti, ki nimajo otrok.:-)[/quote]

Seveda imaš prav, sedaj bomo svojo kolegico brez otrok začeli klicati porodnica in starš :)))

Se pravi ni v službi pa bi dopust. Predlagam da temu rečemo dopust za brezposelne.

Tudi brezposelni prejemajo nadomestilo, kajne?

Verjamem, da imaš kaj podobnega možganom, da veš o čem govorim, prav tako verjamem, da tvoje pisanje ne odraža tvoje stopnje inteligence in kulture.

Možno je ,ker so odločbe zamujale,da si ti ta čas dobivala preveč,
sedaj,ko je odočba pa neboš dobila,dokler se ne zgliha.
Recimo jaz sem dobival 124€,sedaj so mi znižali na 104€,ker pa odločba
velja od 1.1.- jaz pa sem prejšnji mesec še dobil 124€,verjetno ta mesec
nebo nič,ker morajo dobiti tistih 20€ na mesec nazaj.Upam,da sem dovolj
jasno napisal.Tako nekako naj bi to potekalo.LP[/quote]
Tudi takšni primeri so, se strinjam.
Moj primer je nasproten, OD je povečan in po starem je bilo nakazano samo od januarja do marca….aprila in maja nakazila sploh ni bilo.
Ko preračunam, je potrebno sešteti razliko med staro višino in novo od jan.-mar. in prišteti še polno za april, maj in junij. Tako nekako naj bi bilo.[/quote]

Točno tako!

ja, zanimivo je tole brati.

poudarek je na DAJATI, DATI, DOBITI………od države.

Pa rečeš državi hvala, ko ti kaj DA, ko kaj DOBIŠ….

Pa ne spet o tem, koliko ti vplačuješ državi!!! To kar ti vplačuješ državi dobiš izplačano v treh mesecih….ves preostali čas pa ti država daje posojilo

ja, zanimivo je tole brati.

poudarek je na DAJATI, DATI, DOBITI………od države.

Pa rečeš državi hvala, ko ti kaj DA, ko kaj DOBIŠ….

Pa ne spet o tem, koliko ti vplačuješ državi!!! To kar ti vplačuješ državi dobiš izplačano v treh mesecih….ves preostali čas pa ti država daje posojilo[/quote]

Ves čas mi je rojilo po glavi, kaj je ljudem, da so fauš drugim za otroške dodatke. Prišla sem do ugotovitve, da gre meddrugim tudi za filanje ega in da ljudi razjeda to, da se pajtlajo, ker eni dobijo več kot oni, potem jim pa nihče niti hvala ne reče, čeprav bi se morali na kolenih zahvaljevati višji rasi, ki je (trenutno) otroški dodatek ne pripada.:-))))

Se pravi ni v službi pa bi dopust. Predlagam da temu rečemo dopust za brezposelne.

Tudi brezposelni prejemajo nadomestilo, kajne?

Verjamem, da imaš kaj podobnega možganom, da veš o čem govorim, prav tako verjamem, da tvoje pisanje ne odraža tvoje stopnje inteligence in kulture.[/quote]

Samo da TI nikogar ne žališ a ne.
Škoda, ker ne znaš funkcionalno brat.

In še enkrat: vsi brezposelni NISO upravičeni do nadomestila za brezposelnost. Pogoje si lahko poguglaš. Verjamem, da znaš (in ne, to SPET ni žalitev).

Starševsko nadomestilo plače lahko pripada samo tistim, ki so prejemali “plačo”, zakaj bi bili potem brezposleni upravičeni do tega. Se pa strinjam s tvojim predlogom, da bi bilo bolje malo spremeniti naziv nadomestila.

Zanimivo branje, ni kaj. 🙂

Čedalje bolj dobivam asociacijo odgovarjanja na temo (mimo teme) v stilu:
Martinka je na starševskem čveku povprašala po kakšnem dobrem receptu za jabolčni zavitek.
Dobila je nekaj res dobrih receptov in idej, ter malo morje odgovorov v stilu:

a) ne dam ti svoje jabke, baba fehtarska….ipd
b) a si sama kupila jabke al si jih narabutala….
c) kakšen štrudelj nek, krompir pejt na vrt okopavat…(izpad trpeče fizikalke, ki ves čas okopava?)
d) zakaj pa jabolčni? ne bi raje potice nardila?…(ko bo Martinka rabila recept za potico, bo zanj zaprosila)
e) jaz sem ga včeraj naredila božanskega….. (o receptu ne duga ne sluha)

In tako naprej.
In potem se vprašaš, ali si sploh na forumu odraslih in zrelih oseb, ali si morda pomotoma zašel na “forum zajedljivih analfabetov”.
Saj morda je nekomu to smešno, ampak ni.

Čeprav je sama rekla, da jabolčnega zavitka ne mara.

In prav imaš, ni smešno.

Spoštuj roko, ki te hrani!

Spoštuj roko, ki te hrani![/quote]

ti mene hraniš hahaha imam verjetno več delovne dobe in plačanih prispevkov zaradi nadpovprečne plače kot ti

če si pa slučajno rdeča in “bogata”, pa tako ne plačuješ kar bi morala..poznamo raznorazne jankoviče in preiskave dursa s katerih nič nikoli ni bilo in ne bo

Spoštuj roko, ki te hrani![/quote]
S to roko si mislila državo??
Hmmm….mi hranimo državo, ne ona nas.

Spoštuj roko, ki te hrani![/quote]

ti mene hraniš hahaha imam verjetno več delovne dobe in plačanih prispevkov zaradi nadpovprečne plače kot ti

če si pa slučajno rdeča in “bogata”, pa tako ne plačuješ kar bi morala..poznamo raznorazne jankoviče in preiskave dursa s katerih nič nikoli ni bilo in ne bo[/quote]

In od kod naj mi vemo, da nisi ravno ti rdeča in bogata? Glede na tvoj nesramen odnos pašeš prav v to kategorijo, ki ji jaz osebno rečem buldožerji.

ti mene hraniš hahaha imam verjetno več delovne dobe in plačanih prispevkov zaradi nadpovprečne plače kot ti

če si pa slučajno rdeča in “bogata”, pa tako ne plačuješ kar bi morala..poznamo raznorazne jankoviče in preiskave dursa s katerih nič nikoli ni bilo in ne bo[/quote]

In od kod naj mi vemo, da nisi ravno ti rdeča in bogata? Glede na tvoj nesramen odnos pašeš prav v to kategorijo, ki ji jaz osebno rečem buldožerji.[/quote]

A ti ločiš med jezo oz. prezirom in nesramnostjo? Preziram in razkurijo me kače, ki nimajo nič v glavi in lajajo čez ljudi, ki so upravičeni..poudarek na upravičeni…do socialnih transferjev.

Pa te kače nekam slabo hranijo ljudi, če morajo jesti iz smetnjakov in samohranilke kljub plačilu vseh položnic in super otroškim dodatkom pristanejo pod mostom, otroci pa v reji.

Čeprav je sama rekla, da jabolčnega zavitka ne mara.

In prav imaš, ni smešno.[/quote]
Sploh ni pomembno ali ima rada zavitek ali ne, ali ga bo jedla ali ne, za koga ga peče itd.
Iskala je recept. 🙂

Spoštuj roko, ki te hrani![/quote]

ti mene hraniš hahaha imam verjetno več delovne dobe in plačanih prispevkov zaradi nadpovprečne plače kot ti

če si pa slučajno rdeča in “bogata”, pa tako ne plačuješ kar bi morala..poznamo raznorazne jankoviče in preiskave dursa s katerih nič nikoli ni bilo in ne bo[/quote]

Če prejemaš OD, razne subvencije ali socialno pomoč, te jaz hranim. Glede na tvoje zapiske pa sklepam, da prejemaš kar precej. Bodi hvaležna, da še obstajamo taki, ki te lahko nahranimo.

Otroški dodatek bi moral biti za vse otroke enako, so moji kaj manj vredni?[/quote]

Se strinjam – enak OD za vse, enako pacilo vrtca za vse. Konec koncev vsi dobijo/mo enako storitev.

Sicer pa – ce veliko zasluzim, drzavi tudi veliko dam. Kaj pa da ona meni?[/quote]

tudi jaz se strinjam. V Avstriji je to lepo porihtano ravno tako, kot si napisala. Če pa imaš ful keša, pa se preseravaš v privat vrtcu ali najameš privat varuško in je tvoj otrok same bifteke in kaviar.

In od kod naj mi vemo, da nisi ravno ti rdeča in bogata? Glede na tvoj nesramen odnos pašeš prav v to kategorijo, ki ji jaz osebno rečem buldožerji.[/quote]

A ti ločiš med jezo oz. prezirom in nesramnostjo? Preziram in razkurijo me kače, ki nimajo nič v glavi in lajajo čez ljudi, ki so upravičeni..poudarek na upravičeni…do socialnih transferjev.

Pa te kače nekam slabo hranijo ljudi, če morajo jesti iz smetnjakov in samohranilke kljub plačilu vseh položnic in super otroškim dodatkom pristanejo pod mostom, otroci pa v reji.[/quote]

Očito je veliko premalo kač in so se reveži preveč razpasli. Da ješ iz kontejnerjev pa niso krivekače, ampak država. Ko se boš odločila, da imaš dost in se uprla sistemu, te bodo pa kače podprle. Do takrat pa lahko lajaš še pa još, pa se ne boš odmaknila od kontejnerja.

ti mene hraniš hahaha imam verjetno več delovne dobe in plačanih prispevkov zaradi nadpovprečne plače kot ti

če si pa slučajno rdeča in “bogata”, pa tako ne plačuješ kar bi morala..poznamo raznorazne jankoviče in preiskave dursa s katerih nič nikoli ni bilo in ne bo[/quote]

Če prejemaš OD, razne subvencije ali socialno pomoč, te jaz hranim. Glede na tvoje zapiske pa sklepam, da prejemaš kar precej. Bodi hvaležna, da še obstajamo taki, ki te lahko nahranimo.[/quote]

1567 eurov mesečno. Sem skupaj potegnila. Imam namreč 6 otrok in oba z možem sva na borzi…..

not.:-)

Čeprav je sama rekla, da jabolčnega zavitka ne mara.

In prav imaš, ni smešno.[/quote]
Sploh ni pomembno ali ima rada zavitek ali ne, ali ga bo jedla ali ne, za koga ga peče itd.
Iskala je recept. :)[/quote]

Ok, torej si spoosobna sama preživljati otroke, pa še vedno okoli prosjačiš?

Sram te bodi.


Sploh ni pomembno ali ima rada zavitek ali ne, ali ga bo jedla ali ne, za koga ga peče itd.
Iskala je recept. :)[/quote]

Ok, torej si spoosobna sama preživljati otroke, pa še vedno okoli prosjačiš?[/quote]
Ok, s svojimi “umotvori” dokazuješ, da sem imela z vsemi točkami (a,b,c,…) prav.
:))))
Nesposobnost razumevanja prebranega ni nobena vrednota, veš. 😉

Ok, torej si spoosobna sama preživljati otroke, pa še vedno okoli prosjačiš?[/quote]
Ok, s svojimi “umotvori” dokazuješ, da sem imela z vsemi točkami (a,b,c,…) prav.
:))))
Nesposobnost razumevanja prebranega ni nobena vrednota, veš. ;)[/quote]

Se mi zdi da boš še dolgo jezna, če boš imela tak odnos do vsega. Po mojem ti to ne bo pomagalo, seveda pa je to tvoje življenje in lahko počneš z njim kar želiš.

Žal velliko napisanega v tej temi pove mnogo o stanju duha v naši državi, etičnih merilih posameznika in mislim, da bi bilo predvsem na tem veliko za narediti, ostalo bo potem šlo avtomatično na boljše.

Dokler moram drzavi vsak mesec od placi dati ohoho denarja, placevati vse mozne davke in prispevke – ja, tako dogo smatram, da mi OD pripada (cetudi camo 19 eur – in ja, po novem jih ne dobim).[/quote]

In kaj naj rečemo mi, verjetno plačujemo še dosti več, če nikoli nismo prejeli nobenega OD, vedno plačevali vrtec maksimalno itd..
V glavnem, nikoli nič od nič!
Po tvoji logiki bi mi morali dobiti še večjo OD?

New Report

Close