Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek TELEMACH

TELEMACH

Kdor pri Telemachu doplačuje za mobilno gostovanje pri Telekomu ima še staro TUŠ pogodbo in zato nikar ne krivite Telamacha. Jezite se nase in na TUŠ ker ste podpisali gnilo pogodbo.

Telemachovi mobilni paketi so najcenejši in najboljši v Sloveniji, pokritost je najboljša ker se uporablja omrežje Telemach + omrežje Mobitel (Telekom) in je zato pokritost celo boljša od Telekomovega, oziroma Mobitel. Vsi ostali imajo slabšo pokritost, no, ostane le še Simobil in T-2.

Kakorkoli, resnica in dejstvo pa je, da Telemachova administracija je gnila in nesposobna, tehnologija jim v glavnem zelo dobro deluje, če pa kaj zašteka, pa hitro popravijo.

Če vas hitro odpravijo in se vas znebijo, je jasno, ker ste butasti in sploh ne veste kako pristopiti k problemu. Verjetno še niste slišali za TIRS in AKOS, pritožba hitro reši težave. Seveda vas bodo tudi tam ignorirali, če pritožba ne bo zgledala tako kot mora, če nimate pojma, kako se napiše.

V zadnjih 2 tednih sem delal natančne izračune za vse telekomunikacijske izračune, pomagala sta mi še dva kolega, ki se tudi dobro spoznata na tehniko in trg. Od vseh paketov, vseh naročnin po najnižjih cenah zelo izstopa Telemach. Kakorkoli računamo, je cena občutno nižja, tudi več kot 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od Telekoma in Simobila.

Storitve Telemach so lahko na nekaterih redkih območjih slabe, kjer so kabelski sistemi, ki so bili v rokah nekih privat kablarjev. Kjer je omrežje dokaj mlado, so storitve Telemach popolnoma brezhibne. Informacije so iz prve roke, ker sem iz tega foha in tudi montiram kablovje vseh sort, seveda tudi brezžične zadeve. Nisem zaposlen pri Telemachu, tudi sam imam občasne težave (administrativne) z njimi, ampak jih hitro rešim.

Kdor je tako neumen, da plačuje Telekomu in Simobilu za njihov zlatarski mobitel, naj kar izvolijo.

Sem zelo zadovoljna s Telemachom. Selitev in menjava paketa brez problema. Ko nekaj ni delalo, je tehnik dvakrat prišel in vse uredil. Internet, telefonija in tv dobiš veliko za svoj denar. Gradijo nam optiko, ki bo še izboljšala storitev. Najbolj všeč mi je Unifi – na tisoče brezplačnih wifi točk, telefon jih povsod zazna in brezplačno poveže. Imam praktično povsod kjer se gibljem zastonj internet, ne rabim mobilnih podatkov. Druga super stvar je D3GO. Na 5 naprav, telefonov, računalnikov ali tablic, namestiš aplikacijo in gledaš televizijo še na petih napravah, lahko gledaš tudi za nazaj. V zadnjem času smo vzeli še mobilno telefonijo – za 4€ dobim vse kar rabim. Prej sem plačevala 3x več. Super so.

Se pridružujem zgornjim pohvalam in dodajam, da imajo poceni mobilne telefone in ne težijo takoj z opomini kot ostali, lahko en mesec zamudiš s skupnim računom in ni panike 🙂

He he, pa kaj še. Koliko te plačajo, da delaš reklamo za Telemach?

Meni je njihova uslužbenka sama priznala, da mi ne more dati niti približno tako ugodne ponudbe kot npr. Amis ali Telekom, in tudi povedala, zakaj. Sin in mož imata telefon na Telemachu, pa imata občasno probleme s signalom. In evo, kljub naročnini na njihove mobilne storitve bi bil internet in TV še vedno 30 procentov dražji kot drugje. Sin ima najcenejši možen paket, da je lahko kupil tudi telefon, in stane 5 evrov manj kot moj Telekomov, s tem da imam jaz neomejen prenos podatkov, on pa ne.
Mogoče bi namesto vseh teh silnih analiz preprosto prosili Telemach za ponudbo in bi imeli odgovor 🙂

Spet eno plačano trobilo. Moj sin ima unifi in niti slučajno ni res, da se lahko povsod poveže brez problema.

Sem že napisal, da nisem zaposlen pri Telemachu in da ne delam reklame, pišem kar je res in tudi pljuvam nanj. Kljub vsemu je dejstvo, da je najcenejši, storitve so kvalitetne.

Glede UniFi je res, da ni tako kot ga hvalijo, niti slučajno. Če še ne veste, omrežje UniFi je zgrajeno tako, da so dostopne točke v bistvu modemi po stanovanjih, hišah, ki imajo hkrati vgrajen še WiFi router. Antena WiFi je vgrajena v sam modem-router, potem si pa lahko mislite kakšen je domet. Za dober domet WiFi morajo biti antene zunaj škatle, še bolje če so usmerjene, tako da ja, pogosto se poveže, dela pa za en kakec, ampak OK, nekaj je pa le.

Res ima Amis nižjo ceno televizije, ampak če gledaš paketno ponudbo, se pri Amisu hitro neha, ker ima Simobil (v kompaniji z Amisom) nesramno drago mobilno telefonijo.

Ravno danes sem za hec naredil primerjavo Telemach vs. Amis+Simobil
Pri Telemachu plačam 75eur za trojčka + 5x mobilna naročnina, vse na eno položnico in kaj dobim?
Skoraj najvišji paket TV, internet 120Mbit, telefonija in 5x mobilna telefonija vse neskončno

Vsa konkurenca ima primerljive pakete daleč nad 100eur.

Tale izračun pa mene zanima, ker se odločam za Telemach, samo tele cene mi niso jasne. A ne stane skoraj najvišji trojček 52 evrov, paketi mobilne telefonije pa 12 evrov za 5 giga? Po mojih izračunih torej 112 evrov in daleč od neskončnega? Ali sem kaj spregledala?

Redna cena tega paketa je res 52eur, jaz ga imam s popustom 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, dobil za 2 leti, da jim ne tečnarim za vsako figo. Že večkrat sem napisal, da imajo težave z administracijo in delajo razne napake in kdor je dovolj tečen, ga utišajo s popustom, večkrat se tudi zgodi, da mi vklopijo še tistih nekaj HD programov, ki jih v mojem paketu ni, tudi zato, da ne tečnarim.

Pa naj še kdo reče, da se ne da doseči tistega, kar nam pripada, še več, samo pravi pristop mora biti.

Glede mobilnih naročnin, saj ni treba vzet tiste za 12eur, lahko vzameš tisto najmanjšo za 4eur in doplačaš 4eur za neskončne minute. Ja, res je interneta v bistvu 500MB, ampak ko dosežem to količino (kadar jo sploh dosežem) se zmanjša samo hitrost, deluje pa še vedno in to brez doplačila za preseženo količino podatkov. Mobilnega interneta v bistvu ne rabim oziroma ga rabim redko, tako da se ne sekiram, nisem še presegel te količine, sem pa preizkusil enkrat, da sem videl, če se da normalno brskat po internetu: se da, brez težav, je pa precej oteženo fejstbukanje in tudi obisk tega naspamanega foruma, še večje težave so na raznih 24kur straneh, ampak k sreči jih ne obiskujem, to sem storil le za potebe testiranja. Forumi, ki jih redno obiskujem niso naspamani in nimajo nobenih reklam, hitrost nalaganja je skoraj enaka, čeprav je zmanjšana hitrost le 64kbit/s kar je v bistvu hitrost ISDN linije.

Pozabil sem omeniti, da na vseh 5 mobilnih naročninah nimam neskončnih minut, pač pa le na 2 naročninah, na 3 pa samo osnovno, za mulce je dovolj 120 minut in neskončna sporočila, interneta imajo 500MB dovolj itak je doma wifi in računalniki, vsak svojega, linija 120Mbit.

Za mene je mobilni internet pri Telemachu kot neskončno, kar v bistvu je, le porabit ga ne morem v nekih enormnih količinah zaradi nižje hitrosti.
Za mene je mobilni internet kot raba v sili, ko sem pač na terenu in ga rabim, sicer pa ga na veliko rabim doma pri svojem delu, zabavi, … na računalniku seveda, jebeš telefone, tablice, prenosnike, računalnik in velik zaslon je tisto pravo, da se vsaj da delat in tudi tale forum je videti pregleden, ko mi Ad Block Plus poreže ves spam, reklame, pasice, …

Povzetek:
Kabelska naročnina paket gold trojka extra redna cena 52eur, moja cena je 46,80eur, ker imam popust 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}
doplačilo 1eur za fiksni IP naslov, ker ga rabim (delo, video nadzor, lastni strežnik, …)
5x mobilna naročnina VEČ po 4eur, 2 od tega z doplačilom po 4eur za neskončne minute

Vsaj 2x letno preverjam cene pri vseh drugih operaterjih in kombiniram…. kombiniram, računam, kje se da kaj prihraniti.

Pri konkurenci bi približno enako dobil daleč preko 100eur mesečno, koliko znaša to letno, si lahko zračuna vsak sam.

Ljudje, če hočete prišparat, vzemite si nekaj časa, informirajte se, izračunajte, pa bo vse jasno.
Glede zanesljivosti delovanja Telemach pa lahko potrdim iz prve roke, sem zahteven in tečen uporabnik in sem zadovoljen, moja merila so visoka, zahtevnost visoka in zato ocenjujem kot najboljše razmerje med ceno in kvaliteto in ne samo to, cene dejansko so najnižje.

Spet eno plačano trobilo. Moj sin ima unifi in niti slučajno ni res, da se lahko povsod poveže brez problema.[/quote]

Spet eno plačano antitrobilo. Pač ne zna, a ne? Jaz nimam težav.

Spet eno plačano trobilo. Moj sin ima unifi in niti slučajno ni res, da se lahko povsod poveže brez problema.[/quote]

Spet eno plačano antitrobilo. Pač ne zna, a ne? Jaz nimam težav.[/quote]

Ja, verjetno res ne zna. En dan se zna priklopit, do naslednjega pa že pozabi. In to najstnik. Itak, da ne zna.

Ajej, s tole žalostjo od mobilnega interneta pa pri nas ne bo šlo skozi, imam dva najstnika, ki telefon uporabljata predvsem zaradi interneta in pokurita po 3 giga zlahka. BTW, akcija za Gold trojko extra je trenutno 38 evrov na dve leti, tako da so te malo okoli prenesli. 🙂 Pa še HBO na dve leti brezplačno. Ker si se tako pozanimal, verjetno veš, da se pakete sklepa konec leta, ko so operaterji najbolj radodarni?
Me pa zanima, če si upošteval tudi pri simobilu otroški paket, ko si delal primerjave. Ker tole za 4 evre je res samo za manjše otroke ali starostnike. Pri simobilu je najcenejši paket 11 evrov x 5 = 55 (mogoče so še kakšne dodatne akcije za več naročnikov, ne vem) + 30 evrov paket, pa si na 85. Sicer s slabšim internetom, ampak tej hitrosti preverjeno nič ne fali in laufa vse o televizije do interneta na milijon napravah. Če črtaš mobilno telefonijo (od kdaj mora biti to v navezi?), je pa sploh primerljivo.
Mene telemach zelo mika, ampak ta, da je daleč najcenejši, je pa malo lovska. Konec koncev se tud pri bobu in kje drugje dobijo poceni naročnine za otroke, ne rabiš kombinirat s trojčkom. Tako da tukaj ni nobenega hudega prihranka v primerjavi z drugimi. Bob ima 1500 minut za 7 evrov, tako da vsaj dveh primerih naročnino preplačuješ.

Spet eno plačano antitrobilo. Pač ne zna, a ne? Jaz nimam težav.[/quote]

Ja, verjetno res ne zna. En dan se zna priklopit, do naslednjega pa že pozabi. In to najstnik. Itak, da ne zna.[/quote]

Ko se enkrat priklopiš v unifi, si priklopljen za vedno. Ravno to je point, da se ni treba vsakič znova ampak telefon zazna omrežje povsod kjer je. Zakaj pa se vsakič znova priklopi?

Ja, verjetno res ne zna. En dan se zna priklopit, do naslednjega pa že pozabi. In to najstnik. Itak, da ne zna.[/quote]

Ko se enkrat priklopiš v unifi, si priklopljen za vedno. Ravno to je point, da se ni treba vsakič znova ampak telefon zazna omrežje povsod kjer je. Zakaj pa se vsakič znova priklopi?[/quote]

Verjetno je hotela povedati, da ni pokritosti.

Verjetno vsi, ki jih hvalite, še niste imeli nobenih problemov. Ker ko pa do teh pride, pa je Telemach poden od podna. Neodzivni, odpravljajo te z enimi ta istimi naučenimi frazami, ne odzivajo se na pritožbe, krivdo valijo na druge.
vse dokler jih imaš po 6 mesecih dovolj in jim zagroziš s tožbo in odvetnikom. Takrat se celo nekaj premakne.
Ampak zakaj se mora človek toliko preživcirati, če pa ima na voljo druge ponudnike?

A ti kaj drobni tisk bereš za kolk časa v resnici dobiš gold trojko extra za 38 ojrov??? in seveda za koga velja, za nove naročnike.

Če že omenjaš simobilove pakete, raje pomisli na to, kakšne so cene ko presežeš podatkovni promet, po kakšni ceni to doplačaš.

Če ti je najmanjši mobilni paket od telemacha premalo, pač vzameš srednjega s 5GB interneta.

Če vam je mobilni internet prioriteta, potem ga pač plačujte, plačujte ga mastno.

Vsak naj naredi računico za lastne potrebe in naj si prilagodi sebi.

Kar se tiče reševanja težav, ko nastanejo in tudi zanesljivo občasno nastanejo, s pravilnim pristopom se vse hitro reši, kdor pa ne zna, naj trpi muke in naj se pusti vleči za nos.

A ti kaj drobni tisk bereš za kolk časa v resnici dobiš gold trojko extra za 38 ojrov??? in seveda za koga velja, za nove naročnike.

Če že omenjaš simobilove pakete, raje pomisli na to, kakšne so cene ko presežeš podatkovni promet, po kakšni ceni to doplačaš.

Če ti je najmanjši mobilni paket od telemacha premalo, pač vzameš srednjega s 5GB interneta.

Če vam je mobilni internet prioriteta, potem ga pač plačujte, plačujte ga mastno.

Vsak naj naredi računico za lastne potrebe in naj si prilagodi sebi.

Kar se tiče reševanja težav, ko nastanejo in tudi zanesljivo občasno nastanejo, s pravilnim pristopom se vse hitro reši, kdor pa ne zna, naj trpi muke in naj se pusti vleči za nos.[/quote]

Lepo sem napisala, da velja cena ob vezavi za 2 leti. Sam omenjaš , da si se vezal tudi ti. V čem je problem? Razen tega, da sem se jaz vezala za nižjo ceno.
Preseženje podatkovnega prometa pa res problem, ker ima vsak pametni telefon možnost omejitve in opozorila, ko se meji bližaš. Ne vem, zakaj bi kdo presegel omejitve. Nisem na simobilu, pišem samo o primerjavi, cene so javno dostopne.
O srednjem paketu telemachu tudi pišem – ampak ta v primerjavi s konkurenco ni nič posebnega, a ne? In se tvoja računica s prihrankom podre.
Mobilni internet je pri mobilni telefoniji seveda prioriteta, v tem je poanta pametnih telefonov. Brskanju po spletu, ne čvekanju po telefonu. Ti plačuješ 8 evrov za brezmejno čvekanje, jaz 11 evrov za brezmejno čvekanje in ogromno brskanja po spletu. Ampak jaz plačujem mastno, ti pa si genij prihrankov z ušivimi 500 megabajti. Tudi okej. 🙂 Jaz po telefonu pač ne čvekam, ne rabim minut, rabim pa internet.
In telemach v zvezi s tem ne ponuja nobenih bistvenih prihrankov, to ti hočem povedat. Ti si računico naredil na najcenejših telemachovih paketih in očitno bistveno dražjih od konkurence, ki ponujajo manj. Torej ni vredna – nič. Pa tako sem veselila prihrankov.

Pri meni je osnovni paket TELEMACH “trenutno”ok. So pa bili dnevi in meseci, ko bi najrajsi prijela TV ekran in ga v tistem momentu prenesla na Telekom, ker sem imela velike probleme s funkcijo ČASOVNI ZAMIK, ki jo zelo velikokrat uporabljam-vsak dan. Potem mi je pa kar vec mesecev štekalo in ko sem na daljincu izbrala neko oddajo za ogled za nazaj, mi je napisalo, da trenutno ogled ni mozen, ali pa celo, da sploh nisem narocnik casovnega zamika, kar seveda sem ze od prvega dne. V obeh primerih je pisalo še, da naj pokličem njihovo kontaktno številko. Seveda sem klicarila in velikokrat so mi na daljavo kao resetirali komunikator-naprava za digitalni signal. Pa je bilo potem ok, naslednji dan pa spet isto. Potem so obljubili, da bo cez nekaj casa prislo do koncne resitve vseh tezav, ker da so to sistemske napake in da jih bodo do dolocenega meseca dokoncno resili. No in priblizno od takrat, je zdaj za enkrat še kar mir. Da ne govorim, koliko casa moras klicarit, da se sploh javijo. Tudi program VOYO preko Telemacha šteka. Pri mobilni telefoniji pa imamo SIMOBIL in ker zivimo na vasi, ki nima tega oddajnika, je tudi tam zelo kriticno. Velikokrat smo nedosegljivi, moz je sel dva dni nazaj v trgovino, pa me ni mogel dobit na telefon, da bi vprasal, ce se kaj potrebujem, kot sva se dogovorila. Je klical, kot da mi tf.zvoni, meni pa ni, kot da ni nobeden klical. Cez kake pol ure pa dobim SMS, da me je klicala ta in ta stevilka. Vse skupaj bom dala na Telekom, ne maram vec nobenih KAR NEKI FIRM, ki samo denar pobirajo za nič truda za svoje stranke. Vi TELEMAHOVCI pa kar pisarite svoje pohvale v tele komentarje. Boste PA JA nagrajeni od vaše direktorce DITKE RITKE.

Se strinjam. Tudi mi smo zadovoljni in moje eventuene težave telefonsko rešijo. Zadnjič sem bil prav navdušen nad pomočjo ene njihove zaposlene ženske za pomoč po telefonu. Tudi doplačilo
4 €   za mobilno telefonijo in 500 mb prenosa podatkov je ugodno.

Podobne težave se pojavljajo tudi pri nas. Telemachov naročnik smo že desetletje, ker so nam na neki točki v bloku kar “poturili” tega operaterja, čeprav smo imeli prej vsa leta Telekom… In dokler smo imeli kabelsko je vse delalo ok, dve leti nazaj pa smo prešli na digitalno tv in od takrat konstantno težave. Imamo 3 televizorje, en je vezan na box, dva na kartico, največ težav imamo s karticami, kjer konstantno nekaj ne dela – HD programi večino časa sploh ne, slika pri ostalih je kockasta, pojavljajo se neke zelene kocke. Pa resetiramo box, kartice, resetirajo na daljavo, prišli so nam že zamenjat kartice … Še vedno enako, HD programi ne delajo. Zadnje dva tedna pa je začelo metati ven do te mere, da ne moremo gledati nobenega programa, sprejemnik sploh ne dobiva signala. Pri nas so bili še ŠTIRJE tehniki, vsak z drugačno “diagnozo”, vsi brez opreme in očitno brez pojma o čemerkoli … Vsakokrat so nam namreč zagotovili, da je težava odpravljena (in da je bil tehnikov predhodnik nesposoben), pa se je naslednji dan izkazalo, da ni. Danes je prišel že četrtič, spet nov mulec, mozoljast, najverjetneje še študent, ker je komaj iz plenic zlezel, nadut, nesramen, znova brez opreme in znova z istim tekstom “vsi pred menoj so bili nesposobni, bom jutri poslal tehnika.” On naj bi prišel samo pogledat, kot da je bila to njegova dobra volja. Takšne arogance, ki skriva popolno nesposobnost, pa še ne! CEL TEDEN jih že prosimo, da nam zadevo uredijo in pošiljajo neke uradnike (očitno drugega kot izpolniti obrazca ne znajo!?), težava pa še kar ni razrešena. Smo brez televizije, račun nam bodo pa vseeno poslali, kaj ne? Plačali ga ne bomo, kajti to presega vse meje tolerance. Že desetletje vsak mesec plačujemo 40 eur naročnine, zato da nam zdaj že pol meseca ne dela nič! ZDAJ JIH IMAMO DOVOLJ! Tehnikov ne kličemo zato, da imamo v popoldanskem času obiske, ampak da bi to težavo končno razrešili. In popolnoma nobenega posluha, ne s strani vodstva, ne s strani tehnikov, nobene rešitve, ničesar. KATASRTOFALNA STORITEV IN KATASTROFALNA PODPORA! Tako kot so rekli že moji predhodniki, KAMORKOLI, SAMO NA TELEMACH NE!

Še bolj nesposobni so pri T2…Kot da so umsko prismojeni…Trikrat sem klical,da bi rad uredil za pošiljanje položnice po pošti in ne več po mailu…in vsakič,kdo se je javil mu povem kaj hoçem,pravi tako sedaj je urejeno…naslednji mesec dobite po pošti položnico in evo ga…odprem mail in kopija položnice spet gor…pa pič…o ma….r spet kličem in ista zgodba…

Jim pošljem fotokopijo davčne zraven podpisane pogodbe in čakam en teden…kaj zaj…boste aktivirali jebeno sim kartico in pokličem nazaj po tednu dni in jim pravim,če se norca delate ali kako…ja pogodbo smo dobili,fotokopijo davčne niste priložili…pa kak pič…o mat…r če sem jo dal v kuverto in sem poslal vse skupaj…kaj ste marsovci ali kaj…pa mi babura reče…pa pošljite po mailu davčno…pič…o mat…r vam hebem po spisku….Ej kot da so trotli zahojeni tam za mizo….Mi je že žal,da sem se tja prijavil…mojo baburo pa sem zaprl za en teden v špajzo…ker me je nasrala,da sem pri njih…in mi je žal,počakam še leto in 8 mesecev in špura od njih….

Če imate težave s Telemachom, pokličite na 070 887 721 (tehnična pomoč – bolje kot tista brezplačna številka, kjer boste dobili študente, ki nimajo pojma) in vam bo takoj pomagal, pride tudi še v isti uri na dom 🙂

Men ful sploh ni več jasno, zakaj še čakate pri telemachu? Ne dela internet tri tedne, pa zakaj ne greste dol? Ma b..oli me kurac SZU, pa če je 600€, spraskam ta denar, pa prekinem vse. Če mi TV ne dela, grem na Telekom pri priči. Jaz ne vem, kako vam ne pade na pamet, da malo denarja prinese malo muzke. Vsi bi pa najceneje prišli skos.

Se strinjam s predhodnikom, malo denarja malo muzike. Nekje se jim mora poznat to, da so najcenejši (pa v resnici spet ne toliko, da bi se ti to dolgoročno splačalo muk komuniciranja z njimi) in očitno je to tako na kvaliteti storitev kot na kvaliteti uporabniške izkušnje. Ker to kar imajo zaposleno v centru za pomoč uporabnikov je čista tema. Mi smo pred pol leta zamenjali za Telekom in je čisto druga zgodba – prvič vse deluje BP, drugič pa so nam ob priklopu (priklapljali smo sami s PLC oddajniki, pa nismo znali vsega) po telefonu zelo prijazno in natančno pomagali. Vsaj eni, ki se jim ne je?e kaj se dogaja z njihovimi naročniki.

Ja res je he, he, če imate težave s Telemachom, pokličite tehnična pomoč, kjer boste dobili študente, ki nimajo pojma in vam bo takoj pomagal, pride “tehnik!?” v isti uri na dom he, he, čakam jih in kličem celo pišem že več kot 10 dni in sem še vedno brez odgovora in brez tehnične pomoči!!! Sramota!!!!

In kaj si ti? Kadrovska na Telemachu? Da veš, da so sami študentje zaposleni? Mogoče pa je tako nevzdrzno zaradi takih, kot si ti, da se kader skos menja in zato nimajo pojma, ker se uvajajo in je OGROMNO informacij za vsrkat v KRATKEM času. Pa kaj ti ni jasno?

New Report

Close