Najdi forum

TEMU

Zdravo.

Mene pa zanima, kakšne imate izkušnje z nakupom / nakupi preko spletne trgovine TEMU?

Ali ste sploh prejeli naročeno blago oz. ali je slika eno, dostavljeno blago pa popolnoma nekaj drugega. Moram iskreno priznati, da sem sam zelo skeptičen do te spletne trgovine.

Hvala za odgovore.

 

prvo pravilo pri kupovanju prek spleta

na daleč se izogni vsemu, kar se trži preko instagrama in facebooka. to so daleč največji nategi.

raje pojdi isti izdelek iskat na ebay, aliexpress, dobiš vse pol ceneje.

 

temu sem zasledila v zadnjih dveh mesecih in sem ziher, da bodo izginili, kakor hitro si bojo nabrali dovolj od naivnih kupcev.

Hitreje pride(cca 10dni) kot preko aliexpressa, pripelje dpd. Poštnina je zastojn min znesek nakupa pa moraš imet 20€. Meni je ok-ceneje kot ali. V komentarjih imaš tudi realne slike.

Zakaj bi sploh naročal to kitajsko sranje? TEMU je nivo Wish-a, sama šara. A res rabite to?

Povsod opozarjajo glede te aplikacije, ampak ljudje ste še vedno pripravljeni tvegati, da vam poberejo vse podatke (tudi bančne), ukradejo identiteto ipd., zato da par evrov privarčujete kao. Resno možgane samo za osnovne življenjske funkcije uporabljate? Saj ni treba odgovoriti. Bomo brali čez par mesecev kako je spet država in kdo ve vse krivo, da ste bili “žrtve”. Stopnja glupih ljudi na tem planetu je resno strašljiva. Maha se jim lahko z rdečimi zastavicami pred nosom, miljon ograj postavi, pa bodo še vedno skočili v prepad. Za par evrov kitajskega sranja, narejenega s strani otrok.

Ja, se tudi sam strinjam, da gre za nateg, zato sem tudi napisal, da sem skeptičen… nikoli še nisem nič naročil, pa tudi ne bom, a vendar ni zaman vprašati za izkušnje ostalih. Hvala za odgovore.

Dvakrat barocila, nikoli dobila. Nikoli več

 

 

Sem zlasledila opozorila glede zlorabe podatkov pri njih, tako da se jih ognem.

Sem že večkrat naročila in vse ok. Izdelki so dobri. Nimam slabih izkušenj. Pa sem naročila oblačila in razne prčkarije in vse ok. Proti pričakovanjem.

Koliko tem o tem?

Če imaš zgolj live chat za čudne pare, kupuj tam.

Res se vam ne da dopovedati.  Od kdaj celo stanejo oblačila, da pol vasi  oblečeš, potem pa še Ljubljano al kako se bere. Še vse sosede beri.

Trustpilot jih ocenjuje nekje srednje. Torej ni čisti nateg. Ne bi pa tam kupoval s karticami – kvečjemu Paypal.

Odgovor na objavo uporabnika
rok-1, 19.11.2023 ob 23:05

Trustpilot jih ocenjuje nekje srednje. Torej ni čisti nateg. Ne bi pa tam kupoval s karticami – kvečjemu Paypal.

Vsi filmi niso po ocenitvi gledljivi. In kam pol to vračajo? Kje ima to podjetje pri nas ponudnika? V smeti za male pare.  Tista pa v komandirja za hudovanje nad storitvami posrednikov..

Večkrat; vse ok. Plačujem s Paypal računom. Vedno pride kot navedejo datum. Vse kar sem naročila je bilo ok. Vi kar kupujte od drugih za 3 krat dražje…od kje pa mislite da slo spletnim stranem enaki izdelki.

Odgovor na objavo uporabnika
Naročam, 20.11.2023 ob 09:17

Večkrat; vse ok. Plačujem s Paypal računom. Vedno pride kot navedejo datum. Vse kar sem naročila je bilo ok. Vi kar kupujte od drugih za 3 krat dražje…od kje pa mislite da slo spletnim stranem enaki izdelki.

Če kupuješ drek je poceni in to povsod. Če kupiš kvalitetno je drago povsod. Trgovini, ki ti vsili aplikacijo ni za verjet. Potem imajo pa še napisano v stilu, če ne bo kramp bodo pa vile in obratno. Ne ves ne kako se pošilja ali bo davek, carina. Nič. Vse je ena loterija. Je dost drugih spletnih trgovin, tako da hvala lepa.☝️

Vse, kar sem naročila, sem tudi dobila. Enake izdelke prodajajo pri nas za 1x ali 2x višjo ceno. Ne, hvala našim oderuhom.

pa kaj vi se še kar pustite nategovat kitajcem? kdaj vas bo pamet srečala …

Odgovor na objavo uporabnika
sawadee ka, 20.11.2023 ob 10:09

pa kaj vi se še kar pustite nategovat kitajcem? kdaj vas bo pamet srečala …

Nategujejo Me slo odruhi; ki kupujejo na spletnih mestih od kitajcev; nam pa po svojih trgovinah prodajajo za 5 kratnik cene. Hvala nisem tako butasta; da sama ne bi znala naročiti na spletu.

Odgovor na objavo uporabnika
Jaz vem☝️, 20.11.2023 ob 09:30

Če kupuješ drek je poceni in to povsod. Če kupiš kvalitetno je drago povsod. Trgovini, ki ti vsili aplikacijo ni za verjet. Potem imajo pa še napisano v stilu, če ne bo kramp bodo pa vile in obratno. Ne ves ne kako se pošilja ali bo davek, carina. Nič. Vse je ena loterija. Je dost drugih spletnih trgovin, tako da hvala lepa.☝️

Se Vidi; da še nikoli nisi naročal Temu. Kar pišeš ni res. Noben če ne bo kramp bodo pa vile. To je čista izmišljotina. Tudi carine ni. Verjetno si gledal Alibabo.

Kakšno malenkost kupim in do zdaj sem bila vedno zadovoljna. Dostava se mi zdi hitrejša kot na Ali Expresu. Plačujem pa v vseh spletnih trgovinah s PayPallom.

Odgovor na objavo uporabnika
Naročam, 20.11.2023 ob 11:02

Nategujejo Me slo odruhi; ki kupujejo na spletnih mestih od kitajcev; nam pa po svojih trgovinah prodajajo za 5 kratnik cene. Hvala nisem tako butasta; da sama ne bi znala naročiti na spletu.

nateguje te vsak, ki se mu postiš nategnit … ampak tako kot te kitajc, te sigurno noben drug ne 🙂

Ja pa kaj še, o kakšni kvaliteti pa govorite, kvaliteta je obstajala pred več kot 20-imi leti, danes plačujete reklame znamk in mi je zelo žal da ste res,res,res taki moroni….

Kupujem razne prčkarije (sponke za kable, elastike za lase, blokce in zvezke, pisala itd). Je ceneje kot enake prčkarije pri nas, ko plačaš še posrednika, in paket pride hitro oz. pride v datumih od-do, ki ti jih napišejo ob naročilu. Plačujem pa obvezno s PayPalom. Ja, je kitajska krama, tako kot 95% vse krame v naših trgovinah.

Ne bi pa kupila kozmetike, ličil ali oblačil.

Sem že nekajkrat naročila in zaenkrat je bilo vse ok, v redu izdelki, brez poštnine in hitra dostava, za razliko od Wish, ko čakaš tudi po 2meseca, pa vsaka stvar ima svojo poštnino. Minimalni znesek nakupa pa je 10€ in ne 20€, kot sem zasledila v eni objavi

 

Sodelavke so naročevale in dobile v nekem normalnem času. Stvari ugodne. Sama ne bi naročevala tam ker sem pred kratkim brala dva članka (enega na bbc in enega na New York Times) o temu-ju in otroškem delu oziroma prisilnem delu. Oboje legalno na kitajskem. In mi je grozno, da “bogati” Evropejci, ki nam čisto nič na manjka, še vedno izkoriščamo ljudi. Raje dam nekaj evrov več in kupim kje drugje.

Pri Temu je potrebno biti previden, ker veliko kradejo podatke kartic in osebne podatke, tako da je prišlo do že veliko prevar. Predvsem je pomembno povdariti tudi, da so se že znašli v tožbi, ker so strokovnjaki, ki so preučevali aplikacijo Temu, ugotovili, da imata spletna stran in aplikacija namerno naloženi vohunsko programsko opremo. Seveda pa tudi izdelki ne prihajajo iz etičnih virov.

New Report

Close