Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Terapevtka naju je spravila na rob

Terapevtka naju je spravila na rob

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 5361, 05.06.2023 ob 13:27

Aja še to sem pozabil napisati.

Desc te očitno še mara, ti si pa kot nekdanja kolegica, vsa našpičena, nič ji ni pomagalo, nič ni poslušala, računala je na to da bo sin pri njej, danes je pri fotru ker je kot pravi nemogoča, ustavi se, premisli , ti je treba sikati za vsak drek, kot rečeno tebe ne bo nihče več povohal , si pač fosil, on pa če je situiran bo porival dekleta okoli 20  in tudi nižje, zakaj uničiti vse kar sta ustvarila?

Še enkrat , ustavi konje, pojdit na dopust, če je treba se ignorirajta, ne govorita dokler ne bo obema prekleto dolgčas, po tistem bo lažje.

tole!

Odgovor na objavo uporabnika
ti kar, 05.06.2023 ob 14:59

Vsak naj pri sebi razmisli, zakaj se je porocil. Sta se porocila zato, da se bosta en dan locila? Zacnita komunicirati in sklepati kompromise. Resetirajta se na stanje, kot je bilo na zacetku zakona ali vsaj podobno. Zacnita znova, spostljivo in pocasi gradita svoj odnos naprej. Locitve, kjer je v zakonu nasilje, pijaca, so smiselne, da se pa razhajate zato, ker ste navelicani, nepotrpezljivi in egoisticni, z eno besedo nedorasli in otrocji, je pa kriminalno do otrok.

Se strinjam. Avtorica 100 x preberi in se zamisli.

Uspešen bogat par. Kriza v zakonu. Terapevtka. Vseeno se ločita in kmalu za tem je tip v vezi s terapevtko.

Odgovor na objavo uporabnika
poznam slučaj, 06.06.2023 ob 09:33

Uspešen bogat par. Kriza v zakonu. Terapevtka. Vseeno se ločita in kmalu za tem je tip v vezi s terapevtko.

Močno dvomim v resničnost te navedbe, saj bi v tem primeru TERAPEVTKA morarala dokazati, da ni zlorabila terapiranca. Te zadeve ureja zakon, ki je – sploh pri spolnih zlorabah – zelo strikten.

Tisti, ki uporabljate besede “vsi”, “večinoma”, “vedno”, “pogosto” za terapevte oz terapijo kot tako, res ne poznate zadeve in povzemate samoneke zgodbe, ki so negativne. Ogromno je dobrih, profesionalnih terapevtov, ki vejo kaj delajo in to delajo s srcem in zelo preudarno.

Tisti, ki po nekaj primerkih (ki najbrž sploh niso vaši osebni) rečete, da “večina terapevtov ______” (karkoli negativnega), zagovarjate podobno zgodbo, kot npr. težave in komplikacije s porodom – vsi poznamo kak primer, ko ni šlo gladko, internet je itak poln negativnih zgodb, v resnici pa se veliiiika večina odvije brez težav in posebnosti. Na koncu pa vi zaključite z “večino porodov”, pa še to ste zgodbe nekje slišali ali prebrali in niso vaše.

Brezveze uglavnem. Tako kot povsod je tudi pri terapiji marsikaj, a če se človek res pozanima, h komu gre, se mu krivica zagotovo ne bo zgodila. Ja, lahko ni kompatibilnosti (zato pa obstaja veliko izbire tako terapevtov kot smeri terapije), ampak da so kar vsi nikakvi, da jim je cilj spravit par narazen, da so le na eni strani, torej na moški ali ženski (če pride par), je popolno nepoznavanje tako terapije, kot njenih zakonitosti in samega procesa in eno veliko blatenje prazne slame.

..a ni to tista znan svetlolasa psiho, ki se je pred časom umaknila z javnsoti..;)

Vem kaj hočeš povedati, vendar mislim pri raznih storitvah ni reklamacij. Bi pa bilo pošteno, da bi se človek imel kam pritožiti, ne samo da mu ostane internet.

Tako je ko iščeš zunanjega rešitelja. Terapevt ni tam zato da reši vajin zafuran zakon. Vidva sta tam zato da rešita zakon. Očitno sta pa terapijo vzela kot priložnost še več sranja si zmetat en v drugega namesto da bi ga reševala. Terapevtje ne delajo čudežev. Lahko vodijo vajine pogovore in vama iz nepristranskega kota pokažeta stvari, samo pogovarjat in videti morata pa vidva. In ja čisto verjamem da večina zakonov razpade na terapiji. Ker sploh niso obstajali. Živite skupaj, skrbite skupaj za otroke, v resnici se pa sploh ne marate. In pri terapiji se morate pogovarjat. Prvič v življenju verjetno. In potem butne vse ven kar se je kuhalo leta in leta. Ker niste se znali it zakona. Niste videli zakonca. Niste povedali nič, poslušali nič, razumeli nič….samo tam ste bili. Ni terapevtka uničila vajin zakon. Očitno zakona nikoli sploh imela nista. Samo papir na katerem piše da ga imata. Pa en skupen cilj – otroke. Zakon ni bil očitno nikoli vajin cilj.

Terapija je lahko v pomoč ali pa tudi ne. Odvisno je v prvi meri v želji udeležencev (obeh). Težave je najbolje reševati takoj in ne ko je že zdavnej prepozno. Terapevt lahko pomaga tudi tako, da gresta lažje narazen, če tako želita.

Krivci. Vedno so drugi krivi. Vi nič. Drugi. Soseda. Tašča. Mama. Pes. Terapevt. Drugi krivi. Ne vi. Terapevtka je kriva da je tvoj zakon razpadel. Sta šla tja da bo zamahnila z čudežno palčko in bosta kar na enkrat postala par, zaveznika, zaupnika, ljubimca. Nekaj kar očitno nikoli nista bila. In ni naredila čudeža. Da je ni sram. Tožit jo. Ona je kriva da je vajin “zakon” šel k hudiču. Ona. Ne vidva. Ona. Ti uboga žrtev drugih ljudi.

Na papir narišem prstan, drug prstan narišem na prstanec, pa sem poročen. (se opravičujem, ampak moral sem to tu zapisati za razmišljanje)

Vidva bi se morala že zdavnaj ločiti. Terapevtka ni kriva za neuspeh. Mogoče ni huda strokovnjakinja, a na koncu morata zadeve urediti zakonca sama. Med vama enostavno ni več ljubezni. Če te ni, je vse ostalo mučenje. Poznam en primer…zakon je razpadel že zdavnaj (dolgoletno varanje), pa je žena mislila, da bo zakon rešila s terapijo. Terapevti niso čarovniki.

Je gotovo tudi terapevtka kriva za hitrejši razpad že propadajoče zveze. Ne more oseba, ki rešuje zakon, prevzeti zakonca. Terapevtka bi v tem primeru morala odstopiti od prihoterapije, ker ne more zaračunavati nekaj, česar ne more nepristransko nuditi.

 

Uspešen bogat par. Kriza v zakonu. Terapevtka. Vseeno se ločita in kmalu za tem je tip v vezi s terapevtko.

Sem upala, da preberem kaksen tak komentar.

Tako je, terapija ni lepilo, ni nek magicen trik, ki vaju bo cudezno zdruzil nazaj. Je odkrivanje samega sebe in partnerja. In velikokrat pride do se vecjega “nereda”, ampak le zato, ker ga terapevt pomaga odkriti. Potem se pa pokaze, ali bosta z vsemi plusi in minusi delala sama na sebi in posledicno na odnosu, ali je razpoka prevelika oziroma nista pripravljena na to.

Tudi za obdobje korone so ljudje govorili, da je povzrocila veliko locitev, pa to enostavno ne drzi. Je pa pripomogla, pospesila ze obstojec proces.

 

Lp

 

Da ponovim daleč najboljši nasvet iz tega posta:
“Iskreno, rabita enega, da vaju napizdi na celi črti in vama pokaže kakšna butlja sta.”

E, to je to! Ti terapevti so taakoo prijazni, razumevajoči, kako se je treba znati pogovarjati, kako je treba znati poslušati in razumeti eden drugega in blablalbala.

Terapevti NE naredijo REDA!

In to se naredi točno tako, kot je eden zapisal. NAPIZDIT na celi črti, ponižat OBA kot partnerja cucka!

Odgovor na objavo uporabnika
Verjetno kmalu ločena, 05.06.2023 ob 13:13

Zakonsko terapevtko obiskujeva 2x mesečno. Mislim, da je jasno zakaj sva šla k njej. Enostavno sva se izgubila, ko so otroci toliko odrasli, da naju niso več zaposlovali. Kregi vedno pogosteje na repertoarju zaradi malenkosti, kot bi nama to postal hobi, čeptav oba trpiva. Trenutno se ne ujameva v ničemer, še o dopustu ne. On bi šel, jaz z njim že ne. Če sva pred terapijami še nekako funkcionirala, sva zdaj po terapijah še bolj razdvojena in raz_kana kot sva bila pred terapijo in lepim kupčkom denarja, ki sva ga pri njej pustila. Sorry, edina stvar v kateri se strinjava je, da je očitno, da pri nama terapija ni bila uspešna. K njej sva šla namreč zato, ker sva si želela rešiti najin zakon. Konec tedna sva dogovorjena z odvetnikom, da vidiva kako pri njem lahko skupaj prideva, vsaj s premoženjem.

Imava kakšno pravico zahtevati denar nazaj od terapevtke, tako kot se reklamira kakšna druga storitev, ki ni bila dobro opravljena?

 

Avtorica glede na to, da sta si oba želela rešiti zakon, predlagam, da gresta vsak zase kam za  1 teden, da se dasta na off en od drugega, pa vsak si naj vzame zraven knjigo 5 jezikov ljubezni in jo 2x prebere. Potem pa se zamislita nad sabo, kaj si želita in kaj pričakujeta v preostanku življenja.  Nato se v miru  vsedita in si zastavita vprašanja: kaj si mi zameril/a, s čim sem te najbolj prizadel/a, mi lahko oprostiš, kaj pričakuješ od mene, kaj lahko storim zate, da boš srečen/srečna, kaj čutiš do mene, naju vidiš še skupaj v prihodnosti, sva sposobna to prebrodit, ti lahko zaupam, me še ljubiš, se želiš boriti za najin obstoj, kako si predstavljaš življenje brez mene,…

Vse dobro obema in upam, da vama uspe.

 

Še en dober nasvet iz tega posta:
“….Še enkrat , ustavi konje, pojdit na dopust, če je treba se ignorirajta, ne govorita dokler ne bo obema prekleto dolgčas, po tistem bo lažje…”

Pri terapevtu se nekaj pogovarjati, pa ti razumevajoči terapevti, namesto da bi vsakemu povedali na glas, kar jim gre, nekaj usmerjajo, da bojo pripeljali partnerja do tega, da bosta sama prišla do dognanja spoznanja, pa spet neko neskončno p(re)govorajanje pri terapevtu, ja vas razumem, gospa, ja vas razumem, gospod, eh …dej bollocs!, jajca!

Evo, konkretno,

(1) zapret oba v kočo, cesto zapret, da ne moreta nikamor, pustit tam ene dva tedna, da se “stolčeta” do konca, evo, takrat se bosta začela pogovarjati;

(2) zapret na en otok in ukiniti ladje za dva tedna.

Evo, tole pogovarjanje pri terapevtih, eh, brezveze, jajca, bollocks.

Dvajset let so vajine tezave resevali otroci, zdaj ko so odrasli je otroke zamenjala terapevtka. Nic ne bo. Nikoli nic ne bo. Bosta morala kar sama resiti svoje tezave. Vse je enkrat prvic.

Ne.

Oni ne prevzemajo odgovornosti.

Kaj šele da bi vračali denar

Poznam kar nekaj parov, ki jim je terapija rešila zakon. Ampak ne navadna terapija, pač pa dril pri dr. Perku.

Denarja ne boš dobila nazaj. Žal.

Dejstvo pa je, da terapevtka ne živi vajino življenje. Živi pa svoj pogled na življenje, ki je lahko bistveno drugačen od vajinega. Tudi odvisno, na kaj se opira pri osnovah psihoterapije. Ja, obstajajo tudi terapevti, ki zapeljejo v napačno smer, ki napačno svetujejo, ki odnos še poslabšajo … Vajina terapevtka tej nalogi očitno ni kos. Zato tudi večina terapevtov praktično ne daje nasvetov oz. ne svetuje, samo postavlja vprašanja, da o problemu razmišljamo …

 

Odnos gre skozi različne faze. Tudi vajina je povsem običajna. Samo ne delajta drame.

Najbolj sem si zapomnila, ko mi je bivša sodelavka rekla, da se starša nista 10 let pogovarjala (ampak res nista pogovarjala). Po 10 letih pa kot bi se čez noč nekaj spremenilo. Menda sta se še enkrat zaljubila kot najstnika in sta se, kot starejša stalno držala za roke.

Ti samo ne obupaj. Ženska imamo slabo stran in to je strupen jezik. Če ga boš skrajšala, boš že naredila polovico. Pa ni treba vrvi vleči na svojo stran. Popusti kdaj moškemu zavoljo ljubega miru.

Najti pravega psihoterapevta je zelo težko. Najprej poskušaj rešiti sam pri sebi problem, da ga sploh znaš identificirati. Jaz poznam kar nekaj ljudi ki hodijo k psihoterapevtu redno, pa so še bolj zmešani. To je kot droga, ne znaš rešiti ničesar več sam, ampak greš k psihoterapevtu, bo že on našel rešitev.  Jaz sem vse probleme do sedaj lahko rešila sama, tudi s pomočjo knjig, pogovorov s partnerjem, predvsem pa sama pri sebi. Pa se nimam za zmešano, ampak imam razpucane pojme.

Odgovor na objavo uporabnika
Vhgd, 29.03.2024 ob 08:06

Najti pravega psihoterapevta je zelo težko. Najprej poskušaj rešiti sam pri sebi problem, da ga sploh znaš identificirati. Jaz poznam kar nekaj ljudi ki hodijo k psihoterapevtu redno, pa so še bolj zmešani. To je kot droga, ne znaš rešiti ničesar več sam, ampak greš k psihoterapevtu, bo že on našel rešitev.  Jaz sem vse probleme do sedaj lahko rešila sama, tudi s pomočjo knjig, pogovorov s partnerjem, predvsem pa sama pri sebi. Pa se nimam za zmešano, ampak imam razpucane pojme.

ja ustvarjajo odvisnost

eni nacrtno eni ne.

v vsakem primeru ni ok

New Report

Close