Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Test PCR- osebni zdravnik v drugem kraju

Test PCR- osebni zdravnik v drugem kraju

Sem zbolel, imam vse znake covida. Naredil sem samotestiranje, rezultat je pozitiven. Rad bi se naročil na test CRP, a je problem, ker je moj zdravnik v drugem kraju, kamor hodim v službo. V kraju, kjer živim zdaj, ga zaradi prezasedenosti ne dobim. Rad bi se naročil na testiranje v lokalnem zdr. domu, je to sploh možno, če ima kdo podobno izkušnjo? V takem stanju se nisem sposoben prav daleč vozit, ker sem čisto brez energije in koncentracije. Tudi ne vem, ali naj počakam na ponedeljek, ker je med vikendom pri nas samo urgenca na voljo.

To se pa zgodi, ce si anticepilec…

Odgovor na objavo uporabnika
Dillara, 18.09.2021 ob 15:04

To se pa zgodi, ce si anticepilec…

Sem cepljen. Ta delta je živ hudič!!!

nova
Uredništvo priporoča

Tako se bi moralo zgoditi vsakemu provokatorju.

Odgovor na objavo uporabnika
Help please, 18.09.2021 ob 15:07

Sem cepljen. Ta delta je živ hudič!!!

Tudi jaz sem dobila delto in tudi cepljena. Čim prej si uredi zdravnika, vztrajaj. Meni se je tekom noči tako poslabšalo, da sem bila hospitalizirana. Na intenzivni smo bili kar trije cepljeni, ki smo huje zboleli. No, z vsemi se nisem pogovarjala.

Odgovor na objavo uporabnika
Prav je tako, 18.09.2021 ob 15:08

Tako se bi moralo zgoditi vsakemu provokatorju.

Tebi tudi

Prosim, da ne obsojaš. Meni je tako hudo, ker se je zaradi mojega pritiskanja cepil tudi brat. Nikoli več ne bom stegovala jezika tam, kjer ni končnih odgovorov. Sem pa sestra v ZD.

Mi je žal, da sem sploh zastavil to vprašanje, odgovora nanj tako ne bom dobil. Meni vseeno ni žal, da sem se cepil. Ne provociram nikogar in tudi vi ne boste mene. Imejte se fajn v svoji družbi, vi zlobneži.

Odgovor na objavo uporabnika
Zbolela, 18.09.2021 ob 15:10

Tudi jaz sem dobila delto in tudi cepljena. Čim prej si uredi zdravnika, vztrajaj. Meni se je tekom noči tako poslabšalo, da sem bila hospitalizirana. Na intenzivni smo bili kar trije cepljeni, ki smo huje zboleli. No, z vsemi se nisem pogovarjala.

Nekako ti ne verjamem. Sicer pa imam o sestrah v ZD svoje mnenje.

Odgovor na objavo uporabnika
Bitchplease889, 18.09.2021 ob 15:11

Tebi tudi

Naj ti Bog plača.

Odgovor na objavo uporabnika
Zbolela, 18.09.2021 ob 15:12

Prosim, da ne obsojaš. Meni je tako hudo, ker se je zaradi mojega pritiskanja cepil tudi brat. Nikoli več ne bom stegovala jezika tam, kjer ni končnih odgovorov. Sem pa sestra v ZD.

Bolje bi bilo da si nastavila pacientu kot cepivu? 🤣

Se bolj pametna bi bila ce bi se varno lotila analize cepiva v laboratoriju, tko bi vedela kaj je not. 😃

Odgovor na objavo uporabnika
Šnelca_783, 18.09.2021 ob 15:22

Bolje bi bilo da si nastavila pacientu kot cepivu? 🤣

Se bolj pametna bi bila ce bi se varno lotila analize cepiva v laboratoriju, tko bi vedela kaj je not. 😃

?

Nastavi ti komu. Nesramnica.

Jaz sem verjela in zaupala stroki, da se naslajaš ob moji nesreči je pa grdo.

Helpplease upam, da vse v redu urediš, jaz sem samo omenila svoj primer. In se opravičujem, če sem te prestrašila. Ampak odločila sem se, da tiho ne bom. Menim, da bi bilo dobro, da opečeni svoje zgodbe z imenom in priimkom delimo družbi, le tako vidim možnost, da se nazaj vzljubim.

Odgovor na objavo uporabnika
XYYccx, 18.09.2021 ob 15:16

Nekako ti ne verjamem. Sicer pa imam o sestrah v ZD svoje mnenje.

Jaz si tudi ne bi. Pa je vseeno res. Se bomo menili dalje čez mesec, dva.

Pokličes v lokalni ZD in razložiš situacijo. Ne pa da tukaj sprašuješ.

ZAkaj ti je žal, da se je cepil brat? Je umrl zaradi stranskih učinkov?

Ker si ti zbolela? Preživela očitno si. Morda ne bi, če ne bi bila cepljena. Tudi tvoj brat ima veliko boljše šanse zdaj, ko je cepljen.

Hujse je to, ko pritiskas na osebo da se greta cepit, druga oseba potem pristane v bolnici zaradi strdkov, ti se pa potem ne upas it vec cepit in imas se slabo vest za to, ker si sam predlagal cepljenje. Zaradi takih stvari potem ljudje ne zaupajo in jih je strah!

Odgovor na objavo uporabnika
Neštekam, 18.09.2021 ob 15:43

ZAkaj ti je žal, da se je cepil brat? Je umrl zaradi stranskih učinkov?

Ker si ti zbolela? Preživela očitno si. Morda ne bi, če ne bi bila cepljena. Tudi tvoj brat ima veliko boljše šanse zdaj, ko je cepljen.

Pa vi ste zmesani a nic ne razmisljate, kaj pa ce je ona silila brata v cepljenje in ji je za to zal? Nic hudega a ne, sam da si cepljen, pa ce pristanes v bolnici, sam da si cepljen, sam to je sedaj vazno.

Poklices zdravnika in te napoti na pcr test.

Pcr teste ne izvajajo v zdravstvenih domovih in zdravnik sam nima druge veze s tem, kot da ti napise napotnico za test, kam bos sel, se pa z njim zmenis, da te naroci. Itak te pred  ponedeljkom ne bo nihce testiral.

Odgovor na objavo uporabnika
A delnice ste ze kupili, 18.09.2021 ob 16:14

Pa vi ste zmesani a nic ne razmisljate, kaj pa ce je ona silila brata v cepljenje in ji je za to zal? Nic hudega a ne, sam da si cepljen, pa ce pristanes v bolnici, sam da si cepljen, sam to je sedaj vazno.

Še vedno ne razumem, zakaj bi ji bilo žal. V čem je zdaj brat na slabšem? Verjetno ji je še hvaležen, ker lahko hodi okoli brez testiranja.

če si sestra v zd in malo bolj poznaš sistem – a mu lahko kako svetuješ na kak način bi prišel do pcrja v svojem kraju – če je možno – ti veš kako gre sistem tega naročanja predvidevam…. mu lahko s tem kako pomagaš?

Glede zdravljenja – domnevam,da je zaenkrat itak vseeno, ker okuženih s simptomi, še pregleda nihče ne, potem tudi zdravi očitno ne… to si avtor poskušaj čimbolj sam pomagati – veliko c vitamina, cinka in d vitamina, počivaj, veliko pij, se hidriraj… in upam,da bo bolje saj kaj drugega itak ti zdravniki ne pomagajo – dokler ni tako hudo , da si za v bolnico.

In tukaj je po mojem napaka temeljna v zdravljenju covida-  pacientov z začetnimi simptomi  SEN PRGELEJUJE IN SE JIM Z NIČEMER NE POMAGA-  tako medicina stagnira popolnoma v spoznavanju in poznavanju napredovanja bolezni, kakšni bi lahko bili faktorji, ki vplivajo na to, kako ljudem pravočasno čimbolj pomagati.

Za zdravilo, katero se ve,da že tudi v začetni dobi odlično pomaga – pa ga ignorirajo… in potem se čudijo zakaj tej stroki ne zaupamo. Eno leto in pol niso naredili nobenih novih raziskav, premikov v pristopu k zdravljenju in poznavanja poteka bolezni – nič… vztrajajo pri tistem kar so počeli marca 2020, ko o bolezni niso vedeli nič… in zato ljudje umirajo … tudi zato v takem velikem številu.

 

Večina zdravstvenih domov ima covid številko kjer se lahko naročiš. Poišči po internetu in pokliči v najbljižjega.

Eni ZD testirajo tudi v sobotah

Kje pa se izjvajajo pcr testi?

Odgovor na objavo uporabnika
Neštekam, 18.09.2021 ob 16:19

Še vedno ne razumem, zakaj bi ji bilo žal. V čem je zdaj brat na slabšem? Verjetno ji je še hvaležen, ker lahko hodi okoli brez testiranja.

verjetno ga je prepričevala z zdravstvenimi argumenti ane -kot bi moral biti normalni razlog za vse… in v tem ji pohvala… očitno je verjela in zaupala,da je to zaščita pred boleznijo – kakor je ta stroka obljubljala… in verjela in zaupala, da  potem, ko je to padlo v vodo, da vsaj v bolnico ne bo treba, da vsaj ima zagotovljen lažji potek- pa se je izkazalo nula od tega – kljub cepivu je pristala na intenzivi in zraven tvegala še možne kratkoročne in dolgoročne posledice cepiva…

sorry zate – prosto sprehajanje po trgovinah za ene nas normalne in odgovorne pač ni razlog za cepljenje

Da… Tako nekako. Po domače pametovala sem mu. Zdaj imam jaz že nekaj problemov, če jih bo imel tudi brat mi bo hudo še bolj. Razlagaš mi, da naj kljub temu, ker sem bila na intenzivni izkažem hvaležnost, ker mogoče pa brez cepljenja ne bi bila več tukaj? veliko cepljenih je prihajalo po pomoč. Jaz ne verjamem več temu nategz. Glede pcr ve vsak, da ga napoti osebni/nadomestni/dežurni, kliči v lokalni zd in naj te usmerijo naprej. In res je kot pišejo, nasveti so pogosto tudi, odležite in bo bolje:((

Odgovor na objavo uporabnika
zdej tako, 18.09.2021 ob 16:32

verjetno ga je prepričevala z zdravstvenimi argumenti ane -kot bi moral biti normalni razlog za vse… in v tem ji pohvala… očitno je verjela in zaupala,da je to zaščita pred boleznijo – kakor je ta stroka obljubljala… in verjela in zaupala, da  potem, ko je to padlo v vodo, da vsaj v bolnico ne bo treba, da vsaj ima zagotovljen lažji potek- pa se je izkazalo nula od tega – kljub cepivu je pristala na intenzivi in zraven tvegala še možne kratkoročne in dolgoročne posledice cepiva…

sorry zate – prosto sprehajanje po trgovinah za ene nas normalne in odgovorne pač ni razlog za cepljenje

Edini pravi zdravstveni argument je, da cepivo ZMANJŠA VERJETNOST, da se okužiš, greš v bolnico, umreš. In ta še vedno drži. Nihče nikoli ni rekel, da je cepivo 100%, nobeno ni.

New Report

Close