Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ti zadnji Protesti žal nimajo legitimnosti

Ti zadnji Protesti žal nimajo legitimnosti

Politično sem sicer neopredeljen, a zelo nezadovoljen z delom zdajšnje vlade. Nikakor si pa tudi ne želim nazaj obrazov, ki so že bili, pa se prav tako niso izkazali.

Ta zadnji protest v Ljubljani je bil zato popolnoma zgrešen, saj so z njim protestniki dejansko sporočili “Ni pomembno, če ostane vse isto kot sedaj, da se počne vse isto kot sedaj, samo da to počne leva vlada”.

Tako sem dojel sporočilo zadnjega protesta.

Sicer so bili omenjeni delavci in podobne floskule, a namen in sporočilo sta bila jasna in sta kar treskala ven, s tem pa si raja res ne more obetati boljšega jutri.

To me žalosti. Nihče ni omenjal ukinitve ukrepov, ukinitve testiranj, ukinitve cepljenja, vrnitev svobode, normalnega življenja in dela, dviga minimalne plače na že davno obljubljenih 1000 €, znižanja davka na plače… Razočaran sem. Sem naivno mislil, da bo tokrat res šlo za vseslovensko vstajo.

Pa še nekaj. Sindikati javnega sektorja so se tako “srčno” borili za višji regres v javnem sektorju. A še nekaterim ni kliknilo, da boste uslužbenci JS oškodovani? Ker bo zamik pri izplačilu plače, ki bo sedaj sredi meseca namesto 5. dne v mesecu, ste 10 dni delali povsem gratis, saj boste dobili enako plačo, kot če bi bilo izplačilo na 5. dan v mesecu. Nekaj so “zakamuflirali” v regres, slednjega pa boste dobili v dveh delih, da vas zmedejo, pri plačah pa bodo prihranili in delavce v JS oškodovali vsaj za tretjino mesečnega dohodka. Očitno vam ni kapnilo, da vas povsod peljejo, kolikor vas hočejo.

Naivneži, zbudite se.

 

 

če je jaja zadolžil državo za 10 miljard€, jo bo pa še kakšen drug še za 10, da bo minimalna plača jurja. Za to ne rabiš dosti znanja samo ene 20% fanatičnih norih oz. žleht vernikov v državi s 5 % dodatka, ki te volijo, pa si zmagal.

Boj za oblast in milijarde. Na narod nihče od njih ne misli.
Verjetno si obetajo nov jesenski val in nove milijarde pa se jim mudi na prestol :)))

Odgovor na objavo uporabnika
Nenavzoč protestnik, 30.05.2021 ob 04:31

Politično sem sicer neopredeljen, a zelo nezadovoljen z delom zdajšnje vlade. Nikakor si pa tudi ne želim nazaj obrazov, ki so že bili, pa se prav tako niso izkazali.

Ta zadnji protest v Ljubljani je bil zato popolnoma zgrešen, saj so z njim protestniki dejansko sporočili “Ni pomembno, če ostane vse isto kot sedaj, da se počne vse isto kot sedaj, samo da to počne leva vlada”.

Tako sem dojel sporočilo zadnjega protesta.

Sicer so bili omenjeni delavci in podobne floskule, a namen in sporočilo sta bila jasna in sta kar treskala ven, s tem pa si raja res ne more obetati boljšega jutri.

To me žalosti. Nihče ni omenjal ukinitve ukrepov, ukinitve testiranj, ukinitve cepljenja, vrnitev svobode, normalnega življenja in dela, dviga minimalne plače na že davno obljubljenih 1000 €, znižanja davka na plače… Razočaran sem. Sem naivno mislil, da bo tokrat res šlo za vseslovensko vstajo.

Pa še nekaj. Sindikati javnega sektorja so se tako “srčno” borili za višji regres v javnem sektorju. A še nekaterim ni kliknilo, da boste uslužbenci JS oškodovani? Ker bo zamik pri izplačilu plače, ki bo sedaj sredi meseca namesto 5. dne v mesecu, ste 10 dni delali povsem gratis, saj boste dobili enako plačo, kot če bi bilo izplačilo na 5. dan v mesecu. Nekaj so “zakamuflirali” v regres, slednjega pa boste dobili v dveh delih, da vas zmedejo, pri plačah pa bodo prihranili in delavce v JS oškodovali vsaj za tretjino mesečnega dohodka. Očitno vam ni kapnilo, da vas povsod peljejo, kolikor vas hočejo.

Naivneži, zbudite se.

 

 

Se pravi, je napredek v glavah protestnikov, da ne rabijo več dežurnega krivca za epidemijo in so se bili sposobni soočiti z realnim svetom. Ali gre le za cikel želja po idealnem okolju in to pride na vrsto naslednjič.

Ali ni dvig minimalne plače v predlogu zakona o ddv, kateremu sindikati nasprotujejo?

Zaradi zamika plače bi bili oškodovani v primeru visoke inflacije. Gotovo ta sistem, kot je veljal do sedaj, za državo glede transakcij ni bil dober-najprej plača z vsemi dodatki v celoti izplačana, naslednji mesec poračun-banana republika.

Ob pozornem spremljanju zadnje sestave leve vlade in njihovem (ne)delovanju, je jasno, da so pokazali le interes po biti vladajoči in še to nekoliko naveličano. S tem da levica že takrat ni vedela, kaj bi sama s sabo in kako bi se opredelila. Tudi sedaj hočejo biti na vsak način neprestano na sceni in se trudijo na vse kriplje in pretege. A za neko učinkovitost bi bilo modro, da bi se nekoliko umaknili, ker so povsem brez vsebine in jih je čas povozil.

Nisi pretirano  pametno, plača je za pretekli mesec, ne za tekoči, torej ne bo nihče delal zastonj, samo obračunski čas se podaljša, po tvoji logiki v gospodarstvu delamo 18 dni zatonj vsak mesec.

Janseviki dejansko verjamete, da denar vse kupi. Mandat vlade, glasove v parlamentu, glasove na volitvah.
Verjetno res, ampak predpogoj je dusevno zdrav voditelj.

Si ti politično neopredeljen, ja. Jaz tudi. 😂

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Komentarji na fb pod jenulom jasno kažejo, da so bili ljudje zavedeni, da protestirajo proti koronskim ukrepom. Nasploh pa je žalostno videti, kako se ljudje pustijo nategovati v interesu posameznikov, ki jih je za narod prav malo mar.

kakšne legitimnosti – ali uporabljaš izraze kar tako brezveze, protesti so legitimni, to je potrdilo tudi ustavno sodišče. In noben virus in ne vem kakšni izgovori vse, ki jih najde ta oblast , da obtožuje in napada protestnike, te pravice ne morejo odvzeti.

To kar pa ti pišeš mi je pa malo smešno – ker protestniki niso zahtevali, da naj vse to počne leva vlada, da naj pride leva vlada na oblast – ampak kolikor sem videla in baje je bilo tudi glasno slišati DA SE ZAHTEVA VOLITVE.

Kdo pa bo po volitvah na oblasti je pa odvisno od rezultatov volitev – torej tudi od naše udeležbe. Upam,da se bodo vsaj na teh volitvah sedaj tudi mladi zganili in odšli volit, ker jih je na protestih tudi kar nekaj, upam,da se bodo prebudili tudi v tem smislu in uvideli, da je še kako pomembno, da oddajo svoj glas, ker če tega ne storijo, s tem “dajo glas” nasprotni strani.

 

Odgovor na objavo uporabnika
nesmiselno, 30.05.2021 ob 10:11

kakšne legitimnosti – ali uporabljaš izraze kar tako brezveze, protesti so legitimni, to je potrdilo tudi ustavno sodišče. In noben virus in ne vem kakšni izgovori vse, ki jih najde ta oblast , da obtožuje in napada protestnike, te pravice ne morejo odvzeti.

To kar pa ti pišeš mi je pa malo smešno – ker protestniki niso zahtevali, da naj vse to počne leva vlada, da naj pride leva vlada na oblast – ampak kolikor sem videla in baje je bilo tudi glasno slišati DA SE ZAHTEVA VOLITVE.

Kdo pa bo po volitvah na oblasti je pa odvisno od rezultatov volitev – torej tudi od naše udeležbe. Upam,da se bodo vsaj na teh volitvah sedaj tudi mladi zganili in odšli volit, ker jih je na protestih tudi kar nekaj, upam,da se bodo prebudili tudi v tem smislu in uvideli, da je še kako pomembno, da oddajo svoj glas, ker če tega ne storijo, s tem “dajo glas” nasprotni strani.

 

 

Spremenit je treba ustavo in določit, da novi parlament izberemo z žrebom.

Večjih bedakov, kot je teh dvainštirideset, ne bi mogli izžrebat niti v najbolj gosti megli.

 

Je pa smešno, ko levičarji zahtevajo volitve, potem pa na volitve ne grejo, ker so sončno nedeljo raje izkoristili za izlet, če je dež, se jim spet ne da na volišče, ker bodo mokri. Desni gredo v vsakem vremenu volit. In potem se levičarski kavčarji sprašujejo, kako ima SDS toliko glasov?

Odgovor na objavo uporabnika
Desperadodajka, 30.05.2021 ob 10:27

Je pa smešno, ko levičarji zahtevajo volitve, potem pa na volitve ne grejo, ker so sončno nedeljo raje izkoristili za izlet, če je dež, se jim spet ne da na volišče, ker bodo mokri. Desni gredo v vsakem vremenu volit. In potem se levičarski kavčarji sprašujejo, kako ima SDS toliko glasov?

 

Sem absolutno za desne stranke vendar se volitev ne udeležujem že petnajst let, ker ne maram, da bi bilo kdo utegnil pomisliti, da sem volil levičarje!

 

kaki u sekanci ste..

in kake blodnje…

ko je seni pol hotela kake “teme” za rešitev težav v predvodlilnih srečanjih..

so se vsi ostali šli partizane ipd teme..

zdej pa levica tuli in modruje, da  je potrebno odpret “teme za rešitev” slo..

wtf..

seni= desnica

Tamladi se ne zanimajo za volitve, potem serjejo, kje so njihova delovna mesta in socialna stanovanja. Iščite jih v Zrčah. Hrvaška obala naj vam da šihte in stanovanja in vse ostalo.

Zmagajo pa sendvičarji, ki že dva dni norijo po TW z nekimi fotkami iz zraka, ki kažejo območje križišča Tivolska/Celovška/Gosposvetska takrat, ko je bilo napol prazno – ne vem ali gre za čas preden so se zbrali ali potem, ko so že odhajali – skratka, s tistimi fotkami operirajo že dva dni in delajo izračune pokritosti glede na m2 in poskušajo dokazati, da ljudi na protestih skorajda ni bilo, jao kakšna panika.  Pa Prešernov trg enaka zgodba, tudi tam pozabljajo do kje vse je folk stal – tudi na Stritarjevi in skorajda cela Čopova, Wolfova, s tem da tam večine protestnikov še ni bilo….  jaoooooooo bebčki

 

In pazi to, tisti klovn Rupar na Noritv že poziva k zbiranju jajčeglavcev v podporo vladi, hahahahahahaaaaa, pričakujmo veliko smeha ko bodo spet na avtobuse nalagali tiste pijane cipresovce s harmoniko in jih vozili v Ljubljano hohohohoho

Ne glede na vse, desnica zmaga.

Toliko vode ne bo preteklo, da bi zarukana golazen dojela,  da je vse enako.

Odgovor na objavo uporabnika
Toliko vode, 31.05.2021 ob 05:21

Toliko vode ne bo preteklo, da bi zarukana golazen dojela,  da je vse enako.

Sprevržena drhal, a ne, viharni?

Mediji. Levi, desni, kateri so manj pristranski? Nobeni, vsi so ok, dokler hvalijo pravo stran in kritizirajo nasprotno. Ukinjanje STA? Zakaj? Vse države jo imajo. Podpiranje nore24, zakaj? Kdo sploh lahko gleda Kdo vam laže in podobne nebuloze? To se finančno podpira, STA pa ne? Tega enostavno ne morem razumeti.

Odgovor na objavo uporabnika
Najprej, 31.05.2021 ob 07:24

Mediji. Levi, desni, kateri so manj pristranski? Nobeni, vsi so ok, dokler hvalijo pravo stran in kritizirajo nasprotno. Ukinjanje STA? Zakaj? Vse države jo imajo. Podpiranje nore24, zakaj? Kdo sploh lahko gleda Kdo vam laže in podobne nebuloze? To se finančno podpira, STA pa ne? Tega enostavno ne morem razumeti.

kdo pa prav, da mora buhtl kaj razumet..

Tu na kratko zvem bistvo vseh laži, ki jih širijo levi mediji.

Odgovor na objavo uporabnika
Ubogi troli, 30.05.2021 ob 12:57

Zmagajo pa sendvičarji, ki že dva dni norijo po TW z nekimi fotkami iz zraka, ki kažejo območje križišča Tivolska/Celovška/Gosposvetska takrat, ko je bilo napol prazno – ne vem ali gre za čas preden so se zbrali ali potem, ko so že odhajali – skratka, s tistimi fotkami operirajo že dva dni in delajo izračune pokritosti glede na m2 in poskušajo dokazati, da ljudi na protestih skorajda ni bilo, jao kakšna panika.  Pa Prešernov trg enaka zgodba, tudi tam pozabljajo do kje vse je folk stal – tudi na Stritarjevi in skorajda cela Čopova, Wolfova, s tem da tam večine protestnikov še ni bilo….  jaoooooooo bebčki

 

In pazi to, tisti klovn Rupar na Noritv že poziva k zbiranju jajčeglavcev v podporo vladi, hahahahahahaaaaa, pričakujmo veliko smeha ko bodo spet na avtobuse nalagali tiste pijane cipresovce s harmoniko in jih vozili v Ljubljano hohohohoho

Najbolj zanimivi so ‘posnetki’, ko protestniki napadejo Študentski kampus v neposredni bližini tega križišča in naredijo več tisoč EUR škode.

New Report

Close