Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tipi na pogovoru za službo??

Tipi na pogovoru za službo??

Računalničarji so res boljše plačani.

Ampak mal težko verjamem tejle zgodbi.

Kakor koli z temi stroški je pol okrog 1200 evrov plače.Od ponedeljka do petka je to solidna plača.Pol računalniško delo lahko tudi doma opravljaš.Če je možno pa od doma delaš,si sam svoj šef,kar je še boljše,le da moraš pol šefu izročit delo do datuma,ki ti ga zada.Se pravi moram nekaj narest,ali računalniško narisat.Časa imam 3 dni,naredim v 10 urah in sem 2 dni free s tem da sem plačan.

Drugače pa res.Računalničarji imajo mal večje plače in tole z starši in GSMi,pa res,res,res težko verjamem.

Pri nas je en sredi razgovora vstal in šel pred vrata opravit telefonski pogovor. Mi smo ga gledali ko idiota, njemu je bilo to popolnoma normalno.

Ko smo pa v prejšnji firmi iskali administratorko, je pa ena prišla z očetom. In oče je bil cel čas zraven.

To, da pa mame kličejo za del. mesta za svoje otroke, je pa pri nas že vsakdanjik. In ne, takih ne zaposlimo.

Nakladate vsi skup. Če bi bilo res tako težko najti solidnega delojemalca, bi ponujali tudi plače visoke, ne pa same minimalce. Če bi bilo tako težko najti zanesljiv kader, ne bi nad zaposlenimi izvajali mobing in jim težili, da jih lahko kadarkoli zamenjate z nekom s ceste, ker jih polno boljših čaka na službe.

In potem svizec zavije čokolado….

Daj, si bolj realne provokacije izmisli avtorica.

Kar nekaj razpisov smo imeli zadnja leta in daleč od tega, kar ti pišeš.
Res, da nekateri napišejo take prijave, da se vprašaš, če so kaj pismeni. AMpak takih se ne vabi na razgovor. Na razgovor smo vabili vedno le tiste, ki so izpolnjevali zahtevane pogoje.
Nihče ni prišel s starši. Morebitne klice in poizvedovanja so opravili vedno sami.
Na razgovorih so se povsem ok obnašali. Edino, pri večini je bilo začutiti strah, tremo (kar je razumljivo, glede na to, da je bila večini to prva služba).
Pa nihče od vabljenih ni izostal. Vsi so prišli. Se je zgodilo, da je kdo prosil za drug termin, ampak je sam poklical in obrazložil zadevo, vljudno in kot se spodobi.
Res pa je, da se je treba pred vabljenjem na razgovor poglobiti v prijave in izbrati tiste, ki imajo ustrezne pogoje izpolnjene.
Če se pa delodajalec ne pomuja, da bi prebral vloge in povabi ves šrot potem je pa to njegova težava.

Jaz avtorici kar verjamem. Ta njen kolega pač ni vajen delati razgovorov in je vse kandidate v dobri veri, da prijavljeni resno mislijo, povabil na razgovor.
Pri nas je isto, moraš zelo paziti, koga zaposliš. Škoda edino, da ni več delovnega preizkusa.

Točno tako.

New Report

Close