Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tipi obsedeni s hribi

Tipi obsedeni s hribi

V zadnjem času sem spoznala veliko vredu moških, ampak vsem je skupno eno.. Obsedeni so s hribi, gorami. Nekateri celo pravijo, da ne marajo morja. Fb poln slik s hribov in gorovij. Jaz si ne predstavljam, da poleti ne vidim morja oz. gledam ob sebi nekoga ki mu je to muka. Vsi so tudi pretirani introverti. Jaz se rada poveselim in med dopustom grem rada na morje (Hr., Turčija, Grcija), najraje imam ali incusive variante, rada si odpočijem, rada pa imam tudi vrvež, dogajanje, rada se zvečer poveselim na terasi, se družim z ljudmi. Čisto vseeno mi je če ne vidim nobenih znamenitosti, pomembna mi je sprostitev in druženje. Tem moškim pa se zdi že to, da na dopustu ne kuham izredno čudno. Nikoli nisem in nikoli ne bom. To zame ni dopust. Ima še katera moškega ki je absolutno za hribe, medtem ko je sama za morje? Kako funkcionira? Jaz se morju ne odpovem, tu ne morem sklepati kompromisov. Živim in delam za to, da si lahko to privoščim.

Drži glede teh hribolazcev. Menim, da so tudi karakterno bolj kritični, trmasti, neprilagodljivi in v odnosih s partnerkami občasno latentno posmehljivi.

Hribi in tvoja kuha je pač najceneje.

Zaradi tega sva šla z mojim bivšim narazen. Po 9 letih. Vsak dopust je bilo eno samo kreganje! Jaz sem nora na morje, on pa na gore. Sčasoma ni šlo več.

Odgovor na objavo uporabnika
AnteLeon, 22.04.2024 ob 11:10

Drži glede teh hribolazcev. Menim, da so tudi karakterno bolj kritični, trmasti, neprilagodljivi in v odnosih s partnerkami občasno latentno posmehljivi.

Točno to. Jaz sem prijavljena na enem portalu. Povem že na začetku, da pač nisem hribolazec. Ampak tipi že na prve zmenke vabijo na razne pohode, mi pošiljajo slike s svojih tur in se na splošno obnašajo posmehljivo do tistih, ki dopust raje preživimo na morju (češ kako smo leni, razvajeni… pač sem, pa kaj, privoščim si s svojim denarjem).  Karakter – izredno trmasti, neprilagodljivi, mislijo da imajo vedno prav. Tudi jaz morje obožujem, ampak nikomur s tem ne težim, ne posiljam slik in podobno.

Vidiš, jaz se pa raje ustrelim v koleno, kot vsak dopust samo na morju in bog ne daj all inclusive varianta. En sam dolgčas.

Še dobro, da smo različni 🙂

Cel hudič…

Za primer – rad imam morje in hribe. Kaj pa zdaj?

Samo da ne morja sredi sezone in v hotelih, ker me tam pobere od dolgčasa in formalnosti – in tudi ne hribov sredi hribovske sezone na popularnih točkah, ker je skoraj povsod gneča.

Ja in?

Si pač ugotovila da niste za skupaj. Ne razumem pa zakaj je treba nekaj jamrati, kot da je s takšnimi ljudmi nekaj narobe. Če nekaj ne razumeš, še ne pomeni, da je tudi napačno…

 

Je pač treba najti partnerja s podobnim življenskim slogom, podobnimi željami in vrednotami. Kaj to sploh pomeni :”spoznala veliko vredu moških”? Si izbrati npr.fit atletskega partnerja in pričakovati, da bo s tabo vikende in dopust preživljal na ležalniku s koktejlom v roki – no, mogoče ob takem stilu ne bi imel take postave.
V glavnem – meni se zdi ena od pomembnejših zadev pri izbiri partnerja tudi to, da na preživljanje prostega časa gledava podobno.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 4440, 22.04.2024 ob 11:03

V zadnjem času sem spoznala veliko vredu moških, ampak vsem je skupno eno.. Obsedeni so s hribi, gorami. Nekateri celo pravijo, da ne marajo morja. Fb poln slik s hribov in gorovij. Jaz si ne predstavljam, da poleti ne vidim morja oz. gledam ob sebi nekoga ki mu je to muka. Vsi so tudi pretirani introverti. Jaz se rada poveselim in med dopustom grem rada na morje (Hr., Turčija, Grcija), najraje imam ali incusive variante, rada si odpočijem, rada pa imam tudi vrvež, dogajanje, rada se zvečer poveselim na terasi, se družim z ljudmi. Čisto vseeno mi je če ne vidim nobenih znamenitosti, pomembna mi je sprostitev in druženje. Tem moškim pa se zdi že to, da na dopustu ne kuham izredno čudno. Nikoli nisem in nikoli ne bom. To zame ni dopust. Ima še katera moškega ki je absolutno za hribe, medtem ko je sama za morje? Kako funkcionira? Jaz se morju ne odpovem, tu ne morem sklepati kompromisov. Živim in delam za to, da si lahko to privoščim.

Moske je srecala pamet ob takih kot si ti.

Že tukaj gor se opazi da si hribolazci domišljajo kako so nekaj vec in imajo do ljudi ki obožujejo morje pocenjevalen odnos. Takoj ko nekdo omeni morje, bog ne daj hotel in all inclusive varianto se usujejo komentarji – dolgčas, vezan na ure, nič ne vidis, samo prazis se na plaži. Jaz sem bila lani prvič na ali inclusive varianti. Sama v Turčiji. Na plaži sem bila v celem dnevu največ 2 uri. Skozi ves dan se je dogajalo, razne igre, aerobika, organizirane športne aktivnosti. Spoznala sem ekipo Slovencev, s katerimi smo se zdaj v stiku (zdaj bodo komentarji da v tujino se pač ne gre gledati slovencev). Najboljši dopust in niti za trenutek mi ni bilo dolgčas. To je zame dopust. Seveda pa moras biti karakter za to. Introvertu bi bil takšen dopust muka. Tako kot meni hribolazenje predstavlja muko in živi dolgčas.

Odgovor na objavo uporabnika
Res je, 22.04.2024 ob 11:50

Že tukaj gor se opazi da si hribolazci domišljajo kako so nekaj vec in imajo do ljudi ki obožujejo morje pocenjevalen odnos. Takoj ko nekdo omeni morje, bog ne daj hotel in all inclusive varianto se usujejo komentarji – dolgčas, vezan na ure, nič ne vidis, samo prazis se na plaži. Jaz sem bila lani prvič na ali inclusive varianti. Sama v Turčiji. Na plaži sem bila v celem dnevu največ 2 uri. Skozi ves dan se je dogajalo, razne igre, aerobika, organizirane športne aktivnosti. Spoznala sem ekipo Slovencev, s katerimi smo se zdaj v stiku (zdaj bodo komentarji da v tujino se pač ne gre gledati slovencev). Najboljši dopust in niti za trenutek mi ni bilo dolgčas. To je zame dopust. Seveda pa moras biti karakter za to. Introvertu bi bil takšen dopust muka. Tako kot meni hribolazenje predstavlja muko in živi dolgčas.

Jaz ne hodim v hribe, nikoli.  Pa tudi v grške/turške all inclusive hotele ne.  Ker ne maram cenene hrane, kakršno strežejo v teh hotelih, pa tudi tega ne, da imaš na voljo neko smrdljivo sobo in preživljaš dopust na hotelskih ležalnikih v poscanih bazenih.

Kaj pa zdaj?

Ti si bila v dnevnem varstvu v bistvu, s hrano in animacijo…. če je to dopust, hvala lepa. Kot bi bil zaprt v živalskem vrtu ali akvariju.

Sem kar isti avtorica. Rabim se muvat gor pa dol po hribih. Morje je ok za en dan ali dva, potem se pa nažrem. Sem pač anksiozen in se mi ne da tam ležat na plaži cel dan, tega pa res ne prenesem.

Še dobro, da se iz tvojega komentarja ne da razbrati, da se nimaš za nekaj več od introvertov ter hribolazcev…

Evo, že padajo komentarji – smrdljiva soba, cenena hrana, poscani bazeni, živalski vrt, dnevno varstvo… Zakaj je to potrebno? Zakaj takšen odnos? Jaz tudi ne hodim v hribe, ne hodim v koče, ne hodim kampiranje. Pa nimam takšnega slabsalnega odnosa do vsega, kar mi ne ustreza. Ja, morda sem bila res v dnevnem varstvu z animacijo, morda sem res plavala v postanem bazenu, morda sem res jedla ceneno hrano (ne grem na dopust zaradi hrane), ampak imela sem se super. Kaj ni to point dopusta? Da uživaš?

Odgovor na objavo uporabnika
Itak157, 22.04.2024 ob 12:11

Še dobro, da se iz tvojega komentarja ne da razbrati, da se nimaš za nekaj več od introvertov ter hribolazcev…

Niti slučajno. Me pa zanima od kod pravica hribolazcem in ljubiteljem drugačnega dopusta, da začnejo z enimi in istimi komentarji takoj ko nekdo omeni hotel. Prav razjezijo se. Pač ti ne ustreza tak nak način, ok. Ampak ni potrebno žaliti, govoriti o nekem prazenju na plaži, smrdljivi sobah in podobno, če več kot očitno nimaš pojma. Ljubitelji morja ne zalijo hribolazcev, vsaj tukaj gor se tega nisem zasledila. So veliko bolj sproščeni, družabni… Samo navajam lastnosti, nimam še za nekaj več.

Odgovor na objavo uporabnika
Res je, 22.04.2024 ob 12:17

Evo, že padajo komentarji – smrdljiva soba, cenena hrana, poscani bazeni, živalski vrt, dnevno varstvo… Zakaj je to potrebno? Zakaj takšen odnos? Jaz tudi ne hodim v hribe, ne hodim v koče, ne hodim kampiranje. Pa nimam takšnega slabsalnega odnosa do vsega, kar mi ne ustreza. Ja, morda sem bila res v dnevnem varstvu z animacijo, morda sem res plavala v postanem bazenu, morda sem res jedla ceneno hrano (ne grem na dopust zaradi hrane), ampak imela sem se super. Kaj ni to point dopusta? Da uživaš?

Za številne ni point samo to da uživaš, pač pa ta del dopolnijo še s čim.

Nekateri s skrbjo zase – od drugačne hrane, športa, namenske sprostitve (npr meditacija), masaž,…

Drugi s kulturo, zgodovino, umetnostjo, itd

Tretji z odmikom od drugih ljudi, približanju naravi, itd.

Torej si ugotovila, da moraš najti tipa, ki rad hodi na morje. Jaz pa ne bi šla niti na morje niti v hribe, ker mi je oboje boring za umret. :p

Odgovor na objavo uporabnika
rok-1, 22.04.2024 ob 12:34

Za številne ni point samo to da uživaš, pač pa ta del dopolnijo še s čim.

Nekateri s skrbjo zase – od drugačne hrane, športa, namenske sprostitve (npr meditacija), masaž,…

Drugi s kulturo, zgodovino, umetnostjo, itd

Tretji z odmikom od drugih ljudi, približanju naravi, itd.

Kar je popolnoma razumljivo. Ni pa razumljivo to, da si takšni jemljejo pravico, da nas ki želimo na dopustu izključno uživati (in ne, to ne pomeni prazenje na plazi ves dan) dajejo v nič, se posmehujejo, se imajo za nekaj več, ker oni se pa ne dolgočasijo v hotelu (po možnosti še nikoli niso bili). Odreagirajo jezno in agresivno. Zakaj je temu tako? Če nekdo napiše, da uživa v tem da gre v gore, v kamp, na jadranje (zame nepredstavljivo, ampak se zavedam da nekateri v tem uživajo) ne bo nikoli deležen negativnih komentarjev. Ko nekdo omeni hotel pa nastane vik in krik. Kako si sploh drzne uživati v takšnem dopustu? Vsi se počutijo dolžne, da podrobno razložijo zakaj se takšnega dopusta ne bi nikoli šli. In vse to podprejo z zaljivimi in podcenjevalnimi argumenti. Morda sami sebe nekaj prepričujejo?

Point je, da si ti zadovoljna z nečim, s čimer večina drugih ljudi ni.  Enako velja za tiste, ki norijo po hribih.

Sama si sicer izpostavila dve skrajni izbiri – ali počitniško varstvo v hotelu ali brezglavo lazenje po hribih – je pa vmes veliko možnosti, katere izbere večina ljudi.

Skratka, ne glede na to ali gre za preživljanje dopusta ali za kaj drugega – če so razlike med partnerjema prevelike, pač nista za skupaj.  Saj ni tako težko razumeti, ne?

Poznam veliko parov, ki so sli 1 teden morja, 1 teden hribov ali izletov. Stvar komunikacije in prilagajanja, cesar danes mladi niste sposobni, ker gledate samo jaz jaz jaz

Ljudje smo različni. Če za dopust nista kompatibilna in je ostalo ok, gresta pač vsak zase na dopust. Je pa tako, da človek, ki ne mara v hotele in je poleg tega vsak teden v hribih, je verjetno karakterno toliko različen od enega oboževalca all inclusive, da veza tudi drugje verjetno ne bo delovala.

tudi sam ne morem spoznati eno lepo pupo, ki mi z mano hodila v hribe. 😪

Odgovor na objavo uporabnika
dve skrajnosti, 22.04.2024 ob 12:50

Point je, da si ti zadovoljna z nečim, s čimer večina drugih ljudi ni.  Enako velja za tiste, ki norijo po hribih.

Sama si sicer izpostavila dve skrajni izbiri – ali počitniško varstvo v hotelu ali brezglavo lazenje po hribih – je pa vmes veliko možnosti, katere izbere večina ljudi.

Skratka, ne glede na to ali gre za preživljanje dopusta ali za kaj drugega – če so razlike med partnerjema prevelike, pač nista za skupaj.  Saj ni tako težko razumeti, ne?

In ker večina s tem ni zadovoljna imajo pravico zavzeti takšen odnos? In vseeno ne bi rekla, da gre za večino. Jaz sem lani dobila last minute varianto (nekdo odpovedal), vse drugo je bilo zasedeno oz. na letalih ni bilo več prostih mest. Tako da mislim da se veliko Slovencev odloča za to varianto dopusta. Res pa je, da to ni primeren dopust za družine z otroci. Tudi sama si ne predstavljam biti v hotelski sobi s partnerjem in otroci. To je dopust za takšne ki tudi radi kaj spijemo, se družimo.. družine z otroci pa so rade zase, kar je razumljivo.

New Report

Close