Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tisti, ki imate 3 otroke

Tisti, ki imate 3 otroke

14letnik raje v sobici s 5letnikom in 9letnikom kot v svoji sobi?

Hahahahahahahahahaha.

Ja, se čisto zavedam, da lahko čez noč ostanem brez vsega. ampak tukaj se gre za načrtovanje otrok med tem, ko nimaš zadosti za njihovo solidno življenje. MED TEM, razumeš? Vsak lahko razume nekoga, ki čez noč ostane brez in ima več otrok. Težko pa je razumeti tistega, ki izhaja iz položaja, ko nima in na tem gradi.

In zdaj naj bi bila jaz nesrečna in bi mi ne vem kaj manjkalo, ker tako mislim? NO, prav, ti si srečna in imate se radi, mi pa smo očitno nesrečni, ker imamo. V redu, tudi prav.

Dvosobno stanovanje, 1000 eur in 5 članov. radi se imate in nič vam ne manjka. Bull shit!!!!!!

Ti sicer lahko prepričuješ sebe, da je tako super, mene pač ne moreš. Sem eno leto živela v garsonjeri z dojenčkom. KRiza na celi črti. Kvaliteta življenja v podnu!

Pa še povej, kako bi se vi frajerji preselili v večje stanovanje ali celo hišo? S 1000 eur?

Eni tok nakladate, da sprot ne morte odpelat.

Miriam, kvadratura stanovaja je res pomembna. Pomemben je tudi tvoj mesečni “kaj lahko s tem denarjem naredim”.
Skromnost je lepa vrlina.

In že poprej sem omenila da se egoistična. Želim tudi jaz, kot mati in žena ŽIVETI.

Zakaj bi se morala odpovedati določenim črtanjem (dopust v tujini, jezikovne šole otrok………)
Pri 3 otrocih to ne bi šlo.

Računarka? Mrha? Egoistka? Ah, itak pa naj ne bi imela rada otrok.

?? A sem rekla, da si egoistka ali kaj podobnega? :-/
Sploh ne vem, zakaj si mene ven piknila, ker sem le opisala naše stanje.

In se popolnoma strinjam, da hočeš živeti še kot žena in mati. Si kdaj kaj privoščiti itd. 🙂 Enim so te stvari zelo pomembne, enim manj. Jaz lahko na jezikovne tečaje žvižgam, k mi ni do tega. Dopust v Tuniziji, ki si ga privoščimo, mi je pa zakon! Je pa res, da če bi bili bolj tesni z denarjem, pač ne bi šli, a ne? Meni je tam samo lepo, da bi prav čutila potrebo po tem, da to delam, pa nimam. 🙂

Mislim, da je pomembno, da vedno pretehtaš, ali si otroka resnično lahko privoščiš ali ne. Ampak prosim, to preden zanosiš!!!!
In tudi midva sva za vsakega otroka pogledala, kako bo s financam. Nikoli se nisva šla: bo že Bog poskrbel. Če denarja ne bi bilo dovolj, ne bi imela 4-ih otrok.

3 otroci,ne pomeni konec sveta ali ne vem kakšno senzacijo.Isto je kot,da se odločiš za enega in edinega otroka ali za 7 otrok.
Vse je v glavi ljudi.
Imam 3 otroke in če bi se odločila,da jih imam 9 se ne bi prej obremenjevala tako,da bi me potem minilo še za enega.
Ni pravil,so samo stereotipi!!!!!!!!

Zakaj se sploh oglašajo tiste, ki nimajo treh otrok in potem solijo pamet takim, ki jih imajo? Ne vem, če je bilo že komu žal, ker je imel tretjega otroka.Jaz sem hvaležna, da sem se tako odločila. Dohodki okrog 2.300, otrokom čisto nič ne manjka, nimajo pa prav vseh bedarij, ki se zdijo nekaterim nujno potrebne. Vsi trije v eni majhni sobi, a smo navajeni, da je soba za spanje- drugo se odvija v skupnih prostorih. Ne komplicirajte s temi sobami. Vprašajte najstnike v dijaških domovih, če bi bili raje sami v sobi. Dvomim.

Točno tako:)))

Silveli, nisi ne egoistična, ne decomrznež:) Vsak ima pravico, da živi svoje življenje kot hoče. Če nekomu smučanje pomeni veliko, bo pač smučal, če mu le finance dopuščajo. Nekdo se težko odpove rednim frizerjem, kozmetičarki itd. Spet drug rad veliko potuje ali pa mu je npr. zelo pomembna kariera. Ne vem, zakaj bi morali naštevati vzroke za manj ali več otrok. Najlepšo popotnico svojim otrokom lahko damo, če smo sami srečni in z užitkom živimo svoje življenje. Pa če je ena soba več al manj v končni fazi to ni najbolj pomembno, pa rečte kar hočte:) Finance pa niso vse, so pa seveda pomebne.
LP

Biti s prijateljem vrstnikom v sobi ali pa s 5-letnim bratom je za najstnika VELIIIIKA RAZLIIIIKA.:)

Nisem brala prejšnjih postov.

Samo odgovor.
Imamo 3 otroke, tretji sicer ni bil načrtovan, a sem prav zaradi tega, ker ga imamo zelooo srečna in vesela. Tega se ne da opisati. V začetku je bilo naju z možem zelo strah, kako bo. Prostor, denar, čas in podobno.

Prej smo živeli v stanovanju z 1 otroško sobo, nedolgo nazaj smo se preselili v lastno hišo. Z gradnjo smo začeli ravno zaradi našega najmlajšega.
Ni bila problematična samo 1 soba, ampak tudi to, da smo imeli samo 1 kopalnico, potrebovali smo večjo jedilnico, večji dnevni prostor.

Ko imaš 3 otroke, imaš čez letatudi več obiskov, praznovanj rojstnih dni in podobnega.

Osebno se mi zdi, da je med 2-ema in 3-emi otroki velika razlika.Osnovne reči jim lahko zagotoviš tudi s povprečno plačo, ampak vse dodatne aktivnosti pa kar stanejo.
Samo primer.
Jeseni kupiš vsakemu otroku športno obutev, jesenske čevlje in recimo copate za šolo. Če ne pretiravaš, daš za 2 otroka 200 EUR, za 3 te to stane 300. Če imaš 2, lahko tistih 100 porabiš za kakšne interesne, pri treh pač potrebuješ več denarja.
No, nam nikakor ni žal, živimo normalno, kljub gradnji in tudi otroci niso prikrajšani.
Res pa je, da gremo na dopust poleti raje na Hrvaško v apartma za ene 2, 3 tedne, kot 1 teden v tujino.
Tudi na smučanje hodimo, ampk namesto hotelov izberemo apartmaje.

Glede časa. Ja, pri treh je vsekakor potrebno nekaj več organizacije. Več vrtčevskih, šolskih sestankov, več obšolskih dejavnosti. Več nastopov in prireditev ob koncu šolskega leta. Junij zna biti kar naporen.:)))) Vsako popoldne nekaj.:))

Midva z možem sva bila kar šokirana, ko sva izvedela za 3 nosečnost. Ampak povem ti, da se nam kaj lepšega ni moglo zgoditi. Lahko rečem, da sva hvaležna vsak dan posebej, da se nam je to zgodilo.
Ko imaš otroka pač nikoli ne obžaluješ, da se je rodil, če se pa ni, to znaš bridko obžalovati.

Vso srečo.

Točno tako:)))

Silveli, nisi ne egoistična, ne decomrznež:) Vsak ima pravico, da živi svoje življenje kot hoče. Če nekomu smučanje pomeni veliko, bo pač smučal, če mu le finance dopuščajo. Nekdo se težko odpove rednim frizerjem, kozmetičarki itd. Spet drug rad veliko potuje ali pa mu je npr. zelo pomembna kariera. Ne vem, zakaj bi morali naštevati vzroke za manj ali več otrok. Najlepšo popotnico svojim otrokom lahko damo, če smo sami srečni in z užitkom živimo svoje življenje. Pa če je ena soba več al manj v končni fazi to ni najbolj pomembno, pa rečte kar hočte:) Finance pa niso vse, so pa seveda pomebne.
LP[/quote]

Sem danes prebrala vse kar smo včeraj pisale. Pa me je zbodlo v oči, da pišemo tiste ki nimamo 2+ otrok.

Lahko smo pa iz družine 2+ in točno vemo kako je takšno življenje. In resnično ne gre za voziček in tiste tri cote, ki jih imaš oblečene.

So razne šole v naravi. Prvemu se še omogoči, drugim pa ne. NI DENARJA. Potem pa se izgovarjaš v šoli da imaš zdravstvene probleme, da te to sploh ne zanima………..

Potem SŠ. Ne živimo vsi v centru vesolja (LJ) ampak se morajo naši otroci vozit po uro do šole. Karta za avtobus!!!!!je zelo draga. Za enega gre, za tri ne.
Pa pač ne greš v željeno šolo, ker se ti mama smili ker gara za žive in mrtve in greš bližjo varianto poklicne usmeritve. Jah. Bleščeča prihodnost………………………………………………………………………………………..

Kaj je to maturantski ples? Toliko pisanja na forumu o oblekah ti greš pa z starši sošolke, ker tvoji starši nimajo primerne obleke in denarja, da bi v nekem elitnem hotelu za 4 kozarce penečega vina plačali 40 E.

In 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bi naredila splav, če bi vedela da ne morem dostojno preživeti otroka. Revežev je že tako preveč.

Otroci naj imajo otroštvo in mladost in ne da so že v štartu smatrani kot odrasli z vsemi odgovornostmi.

Mah, nima smisla.

Nisem brala odgovorov, ti samo odgovarjam na vprašanje.

Pri nas doma smo bili trije. Tudi jaz imam tri otroke. In edino, kar mi je žal, da nisem imela štirih.

Moja dva brata in jaz nismo nikoli čutili pomanjkanja, čeprav sta bila starša navadna delavca. Imeli smo toliko kot drugi, imeli smo hišo, vrt, njivo, živali. Veliko smo delali in predvsem potem, ko sta starša zbolela si ne znam predstavljati, da bi morala SAMA iti skozi vse. Res sem hvaležna za moja dva brata.

Jaz imam tri otoke. Z možem imava normalno plačo, ne previsoko, nisva pa tudi na minimalcih. Vsako leto gremo na dopust, vsako leto gremo v Gardaland, vsako leto gremo na enotedensko smučanje. Nikoli, ampak nikoli se ni zgodilo, da ne bi šli v šolo v naravi ali kam drugam. Raje si jaz kakšno coto sama sešijem in več pridelam na vrtu. In če bi bila dovolj mlada bi imeli še enega.

Verjamem, da nekateri ne znajo gospodariti z denarjem, ampak jaz sem to prinesla od doma in se resnično dobro počutim, da znam čarati z denarjem. In tudi moji otroci so se tega naučili in poleg res zahtevnega študija vsi še delajo občasno, da si privoščijo zanimiva potovanja. Ampak vedno tudi midva z možem primakneva za kakšno letalsko karto.

Točno tako:)))

Silveli, nisi ne egoistična, ne decomrznež:) Vsak ima pravico, da živi svoje življenje kot hoče. Če nekomu smučanje pomeni veliko, bo pač smučal, če mu le finance dopuščajo. Nekdo se težko odpove rednim frizerjem, kozmetičarki itd. Spet drug rad veliko potuje ali pa mu je npr. zelo pomembna kariera. Ne vem, zakaj bi morali naštevati vzroke za manj ali več otrok. Najlepšo popotnico svojim otrokom lahko damo, če smo sami srečni in z užitkom živimo svoje življenje. Pa če je ena soba več al manj v končni fazi to ni najbolj pomembno, pa rečte kar hočte:) Finance pa niso vse, so pa seveda pomebne.
LP[/quote]

Sem danes prebrala vse kar smo včeraj pisale. Pa me je zbodlo v oči, da pišemo tiste ki nimamo 2+ otrok.

Lahko smo pa iz družine 2+ in točno vemo kako je takšno življenje. In resnično ne gre za voziček in tiste tri cote, ki jih imaš oblečene.

So razne šole v naravi. Prvemu se še omogoči, drugim pa ne. NI DENARJA. Potem pa se izgovarjaš v šoli da imaš zdravstvene probleme, da te to sploh ne zanima………..

Potem SŠ. Ne živimo vsi v centru vesolja (LJ) ampak se morajo naši otroci vozit po uro do šole. Karta za avtobus!!!!!je zelo draga. Za enega gre, za tri ne.
Pa pač ne greš v željeno šolo, ker se ti mama smili ker gara za žive in mrtve in greš bližjo varianto poklicne usmeritve. Jah. Bleščeča prihodnost………………………………………………………………………………………..

Kaj je to maturantski ples? Toliko pisanja na forumu o oblekah ti greš pa z starši sošolke, ker tvoji starši nimajo primerne obleke in denarja, da bi v nekem elitnem hotelu za 4 kozarce penečega vina plačali 40 E.

In 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bi naredila splav, če bi vedela da ne morem dostojno preživeti otroka. Revežev je že tako preveč.

Otroci naj imajo otroštvo in mladost in ne da so že v štartu smatrani kot odrasli z vsemi odgovornostmi.

Mah, nima smisla.[/quote]

Draga Silveli. Točno tako kot si ti dobro opisala vso zadevo mogoče izpred 20 let, živijo tudi danes nekateri otroci.
Pa še huje je kje, ker je posredi še pijača. Delam na CSD. In mi gre včasih na bruhanje.

Ne morem verjeti da je lahko v tem času toliko NEODGOVORNIH staršev, ki ne znajo drugega kot “štepat” otroke. Za drugo bo pa že. In potem se financira tem otrokom ( ki niso NIČ krivi) vse mogoče stvari s strani države. Ti pa boš plačevala sama, ker imaš samo 1 ali 2 otroka.
Spoštujem mame, ki ve koliko jih je sposobna preživeti dostojno. Ne morem pa vzpostaviti empatije do mame, ki že 5-ič v enem mesecu pride s prošnjo in zahtevo kaj vse NJENI OTROCI NIMAJO. Da naj damo VSAJ ZA OTROKE. ona pa čik….

Ni za govorit sploh. Lahko bi napisala romane…

LEP dan

Pa še jaz ti naj napišem,če si že noseča in če obdržiš otroka ti res ne bo nikoli žal ,ker ponavadi so tisti otroci ,ki se kar sami napovejo najbolj prisrčni in veseli .In,če imate denarja dovolj za dva ,bo še sigurno za tri.
Pri nas imamo štiri otroke ,tri smo načrtovali ,četrta pa se je pač sama napovedla ,pa nam ni žal ,ker jo imamo in je tako prisrčna ,ko me stisne in reče “mamica jaz te imam tako rada” ,no,hočem povedat ,da se dostikrat vseeno najde denar,ko se nam prej zdi ,da se ne bo,če pa malo razmislimo pa vidimo,da je denar dostikrat šel za kako brezvezno stvar .Pač malo več preračunanja( kaj je bolj pomembno in čemu se brez skrbi lahko odpovemo)potrebujemo pa vse gre.

Zato pa le pogumno.

Zopet ena pametna za druge. Otroci se namreč “sami napovejo”. Se spomnijo in eva ga tu.

Dostikrat se najde denar ki bi šel za brezvezno stvar – kaj je brezvezna stvar?

Je to tablica čokolade, knjiga, izlet, obisk frizerja, kondom ?

Je brezvezna stvar da otroka peljem v gledališče, opero?

Čemu se lahko brez skrbi odpoveš? Zdravstvenemu zavarovanju, rentnemu zavarovanju, zavarovanju za hišo ali stanovane, kupovanju kvalitetne hrane, šolskim potrebščinam, parfumčku za 14 letnico?

In še nekaj – če se “napove” še peti in šesti otrok – ti bo ravno tako nežno govoril kako te ima rad. In tudi ti ga boš imela rada. Kajkšno življenje mu boš omogočila je pa drugi par rokavic.

Primer iz okolice
Oče sodnik, mama zdravnica (v prostem času alkoholik), otroka 2, zablujena do konca , hiša je vila, ni da ni, samo otrokov smučarski komplet je toliko vreden, kot pri nas štih vsi, razne iteresne dejavnosti, vedno, saj sta se jih na tak način rešila!
Sedaj pa pazi 13 letnik je v kleti gojil ganđo, enajst letnica je kradla v nakupovalnem centru, kasneje 15 letnik povozi z skuterjem otroka in normalno zbeži, (staradva sta mu kasneje seveda pomagala prikrivati dokaze) pa so ga vseeno dobili, 15 letnico so na neki zabavi slikali med sexom in slike objavili na netu……..
Sedaj sta stara okrog 20 let nobeden nima končane sr. šole. Ja starša sta jim dala krasno popotnico za življenje, materialne dobrine, itaq najbolj pomembne v današnjem svetu, vse ostalo je za neizobraženo povprečno rajo, ma kaka ljubezen in pravilna vzgoja, šteje le denar….. “i nek se vidi razkuš”!
Ovce beeeeee!!!!!!!!

Sam si res ta prava ovca. Goniš isto kot večina (pač na enem (!) primeru iz okolice) – če ni dovolj za preživetje, ni pomembno, važno da se imamo radi, tisti, ki imajo vsega preveč, so pa itak na koncu sami luzerji.

Nisva nič pogojevala, smo sprejeli 3 in letos še 4 otroka

Ne poznam tudi zelo žalosten primer iz sorodstav, odločila sta se za enega otroka, da mu bosta lahko nudila maximalno, zanjo sta naredila vse, preveč sta pričakovala od nje, bulimija in smrt na koncu.
Ostale kalvarije vmes niti pisati ne morem, ker mi črke na tipkovnici izginjajo….
Žalostno!

Tega ne verjamem. 5 ljudi na 1000 je revščina. In pet ljudi na eno dnevno sobo in eno spalnico je huda gužva. Tebi so se mogoče uresničile otroške sanje, da vam pa nipč ne manjka, ne verjamem. Verjamem pa, da se imate radi.[/quote]

Podpišem. Glede na to, da pišeš, hubba, da živite v najemniškem stanovanju, pred blokom najbrž nimate njive, kjer bi si pridelali hrano, prav tako ne štalce s kravo in desetimi kurami, torej predvidevam, da za najemnino odštejete najmanj 250€, za ostale stanovanjske stroške in ogrevanje povprečno vsaj enak znesek, če ne še več, za hrano in kozmetiko za pet ljudi porabite vsaj 400€, torej vam za šolsko prehrano, zvezke, potrebščine, oblačila…. v najboljšem primeru ostane 100€ (kar pa hudo dvomim). In tukaj sem naštela samo nujne dobrine.

Torej, če povzamem: to, da vam ne manjka nič, je možno samo v primeru, da vam nekdo orng pomaga ali s hrano ali z oblačili ali pa ste nekateri starši preprosto slepi. Sori.

ma logično da mi ni žal,ker imamo tri otroke.če bo še četrti,po malem upamo da bo,sicer ne načrtujemo ampak tudi ne pazimo kaj preveč,seveda da ga bomo sprejeli z vso ljubeznijo.nam prav nič ne manjka pa ne živimo lih raskošno,imamo veliko kuhinjo kjer smo cela družina po cel dan midva imava spalnico otroc pa so v svoji sobi,imamo še kopalnico logično in druga nam pa ne rabi.otroc imajo vse kar rabijo kakšnih brezvezarij pa jim itak nebi kupovala tud če bi imeli denar naprimer mobitele pa kakšne nepotrebne igrače,ki itak sam poneumljajo in neke firme superge oblačila in podobno to je sam preseravanje.mi raje beremo skupaj pa kaj izdelujemo,pečemo piškote in otroc ful uživajo in sploh ne pogrešajo nekih dragih igrač.
zato nikar ne pejt delat splava,ker to je umor in ti bo do smrti žal,sej veš sama da je otrok največja sreča.upam da ga boš obdržala in boš videla da boste uživali do konca .

Zopet ena pametna za druge. Otroci se namreč “sami napovejo”. Se spomnijo in eva ga tu.

Dostikrat se najde denar ki bi šel za brezvezno stvar – kaj je brezvezna stvar?

Je to tablica čokolade, knjiga, izlet, obisk frizerja, kondom ?

Je brezvezna stvar da otroka peljem v gledališče, opero?

Čemu se lahko brez skrbi odpoveš? Zdravstvenemu zavarovanju, rentnemu zavarovanju, zavarovanju za hišo ali stanovane, kupovanju kvalitetne hrane, šolskim potrebščinam, parfumčku za 14 letnico?

In še nekaj – če se “napove” še peti in šesti otrok – ti bo ravno tako nežno govoril kako te ima rad. In tudi ti ga boš imela rada. Kajkšno življenje mu boš omogočila je pa drugi par rokavic.[/quote]

S tem ,ko sem rekla ,da se napovejo ,bi lahko po vaših besedah bilo tudi “se je pač zgodilo” in to se ponavadi ne dogaja vsako leto oz,petič in šestič in tako naprej.
In kaj sem mislila s tem ,da se odpoveš čemu?Kdo pa pravi da potrebuješ vse te stvari ,ki si jih ti na naštela ,da normalno živiš.Potem eni res nenormalno živimo,ki ne hodimo v gledališča ali še kam,sploh ne vem zakaj tako mišljenje.Ali mislite potemtakem,da ste samo vi normalni,ki si vse to lahko privoščite?Ojojoj,kam gre ta svet.Ene se sploh ne zavedate koliko denarja razlučate meni brezveznih stvari,ampak to je vaša stvar in jaz lahko za tisti denar kupim meni pomembnejše stvari,no tako je to .
Pa ,če še ene morda ne veste ,dosti se da ,če se hoče.

Pa še mimogrede,nisem jaz neki zagovornik takih družin ,ko je bilo malo više nekje zapisano,da še zvezka ne morejo kupit,samo v tem primeru kot piše avtorica ,pa verjetno ni šlo za kaj takega.

In še nenazadnje ,naši otroci dobijo vse kar potrebujejo,ne samo ljubezni.

Ja, ti se kar prepričuj, kako bo najstnik zadovoljen s skupno peko piškotov in domačimi delavnicami, ko boste barvali jajčka. Seveda ne rabi mobitela, računalnika, interneta in svojega kotička, kamor se lahko zateče, ko bi rad bil sam. Vse to so samo bedarije, ki poneumljajo. On bo na veke vekov zadovoljen z rezljanjem barvastega papirja in peko domačih piškotov.

Nerada sicer povem naglas, ampak večje kretenije pa še ne. Pa ljudje, a vi resnično menite, da otrok nikoli ne bo zrasel ali pa si namenoma tiščite glavo v pesek in se prepričujete v to, kako se sicer stiskate in nimate keša, ampak imate pa veliko otrok in radi se imate.

Saj se strinjam, da je prav, da mladostniku ne kupuješ vsake bedarije, ki se jo izmisli in da je celo koristno, da kdaj tudi česa ne dobi, absolutno, ampak prepričevati se, kako bo na veke vekov zadovoljen v sobici s še dvema ali tremi sorojenci, kako je mobilec sodobna bedarija in kako mu itak nič ne manjka, saj ima starševske ljubezni na pretek, je pa tudi svojevrstno pomanjkanje osnovne empatije do mladega človeka. Sori.

Kaj pa potem, ko otroci ne bodo več otroci, ki se lahko skupaj krasno igrajo v eni sobi? Ko bodo najstniki, ko bodo šli v srednje šole? Ko bodo študirali?

Mogoče bodo pa takrat starši že imeli večje stanovanje ali hišo, kdo pa pravi, da bo sedanje stanje zabetonirano. Študirali bodo pa mogoče v drugem kraju, tako, da bodo mogoče tam svojo sobico.

Mogoče bodo pa takrat starši že imeli večje stanovanje ali hišo, kdo pa pravi, da bo sedanje stanje zabetonirano. Študirali bodo pa mogoče v drugem kraju, tako, da bodo mogoče tam svojo sobico.[/quote]

Moje vprašanje se ni nanašalo na prostor ampak na finance, sem malo nerodno napisala 🙂

New Report

Close