Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tisti ki imate svoja podjetja, kako greste na dopust za 2 tedna v kosu

Tisti ki imate svoja podjetja, kako greste na dopust za 2 tedna v kosu

Vprašanje je preprosto: živite zato da morete delati, ali delate zato, da morete živeti?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Kako? Spakiramo in gremo. Resno. Podjetje 5 zaposlenih+ 6 podizvajalcev, sama vodim računovodstvo, prodajo, nabavo v celoti. Poskrbiva, da sva dosegljiva na telefonu in online nonstop, to pa ja.
Plače in DDV se ve, kdaj se oddaja, izplačuje. Eno plačo in ene prispevke lahko pripraviš vnaprej brez problemov in kompliciranja.

Kupcem primerno vnaprej najaviš kolektivni oz. primerno daljši dobavni rok, če ti je najemanje zunanje pomoči v tem delu odveč. Potem spakiraš in se imaš lepo.

Pravzaprav se bi najbrž dalo, če se dogovoriš s študentko, da opravi delo v podjetju, ti pa si lahko vedno dosegljiva preko telefona in/ali računalnika, cel kup storitev se da urediti v raznih oblakih, lahko se pa tudi povežeš na svoj računalnik. Če res želiš … se da. Mi tudi gremo za 2 ali 3 tedne, je pa res, da dnevno preveriva pošto pa banko pa še kaj. Pravi dopust je pa pozno popoldne in zvečer pa vikendi. Še vedno pa je boljše kot biti v delavnici.

nova
Uredništvo priporoča

ko se podpisuje pogodbo se jo prebere, predlaga spremembe, če komu ni to všeč se ne podpiše, vi ste jo očitno podpisali s prevelikimi očmi po zaslužku, brez da bi se integriralo člen z dopusti ali s kolektivcem in dobavo, zdaj je pa jeba ampak zakuhala sta si jo pa sama, ne spar ne mercator, ne mimovrste…. ne vajin super produkt….

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Govorim za moza ker jaz imam dopust celo leto vsak dan 🙂
Pri nas je takoj za mozem torej desna roka moj svak (mozev brat) za dopust se izmenjujeta da v firmi poteka vse b.p in da je vedno eden od njiju prisoten in ima kontrolo. Tako da moz lahko vzame vec dopusta v kosu.Tudi zaposleni nimajo vsi na enkrat dopusta tako da skoz delamo razen vikendi in prazniki ne. Takoj za njima je pa sefica in ce se po nekem slucajo zgodi da oba mankata (npr bolezen ) je pa ona tam.

To se da rešit z zunanjim računovodskimi servisom. Za čas dopusta se pa zmeniš za dodatno plačilo da naredijo še ostalo kar sicer nima v pogodbi, te prakse so. Mi je pa čudno da morate narediti plače, če sta sama z možem? Saj to ni da bi jih za 100 ljudi delal, pa tudi za placo se da naprej pripravit in kot rečeno to reši rač.servis.


Ne razumem tvojega pametovanja. Zadnjih 10 let počivaš, kar pomeni, da si šel v penzijo v skladu s takratnimi pogoji, nič prej. Prej si verjetno delal toliko let, da ti je zadostovalo za penzijo, zdaj pa na hrvaškem otoku čakaš na Matildo. Komu se torej čudiš in kaj imaš za povedati mlajšim od tebe, ki delajo v drugačnih pogojih kot ti?

In kaj? Zdaj je pa to sveta resnica in edino zveličavno?! Avtorica ima pač drugačne želje. Je pa res, da se je obrnila na povsem napačen forum po odgovore. Tukaj gor je žal večina socialcev in drugih hvatalcev krivin, ki nikoli niti od daleč ne bodo razumeli odgovornosti svojega posla (opravičilo vsem redkim izjemam).

Avtorica: Nimam odgovora zate. Se v storitveni dejavnosti. Na začetku sem tudi kenslala dopuste, če se je pojavila stranka, ki se ji je mudilo z izvedbo. Zdaj ne več. Vsi počakajo. Tudi tri do štiri tedne. Ker je storitev osebna in vedo, kaj dobijo. Z artikli je drugače.
[/quote]
Sem horela samo namignit, da se da tudi po Evropi na krasen dopust. Konec koncev tudi samo za 1teden (večkrat), če ne gre drugače. Če je pa nujno it na druge celine, se bo pač treba drugače organizirat.
In ne, nisem noben socialc in hvatalec krivin. Si pa znam organizirat fajn dopuste, sem videla in doživela že toliko Evrope kot je verjetno večina tistih, ki dopuste preživlja v Aziji in drugod čez morje, ni. In sem s tem čisto zadovoljna, čeprav bi si lahko privoščila tudi bolj oddaljene počitnice.

To seveda ni legalno. Lahko prosim poveste, kdo so ti vam znani primeri. Prisežemo da nebo nič zapletov ali kazni ali kompliciranja. Le radi bi vedeli, kakšnih inovativnih rešitev se poslužujejo vaši znanci, da se lahko tudi naši znanci poslužijo podobnih rešitev, oziroma da lahko naše ljube otroke podučimo o podobnih rešitvah

Ne morem tako, ker ne vem, kakšno naročilo pride, je treba pripraviti račun, dobavnico, brez tega trgovina ne sprejme izdelke. To mi sami delamo, imamo lastno skladišče. Ena študentka, ki je pri nas delala, se je ponudila, da v takih primerih lahko vskoči, tako da bi jaz morala samo finančni del pripraviti – DDV, ga vnaprej plačati, pripraviti plače…Če ne drugače, bomo pa šli nekam za dlje, ko bomo v penziji, hahaha 🙂
[/quote]
Ko te bo štrafnilo od prekurjenosti, ne bo zdravje vprašalo ne tebe ne tvojih poslovnih partnerjev. Samo usekalo bo.
Ne delajte žrtve iz sebe po nepotrebnem. Dopust – odmik od dela – ni luksuz, ampak je tudi zdravstvena nuja, če spoštuješ sebe in svoje telo.
Kot ti je nekdo povedal organizacijo imaš slabo in zanič. Tukaj moraš marsikaj narediti, če hočeš dobro in uspešno dolgoročno peljati posle.
S tem je mišljeno tudi, da ti bo zdravje to dopuščalo dolgoročno.
Če tega ne urediš, te bo štrafnilo in boste potem prisiljeni urejati. ne želi si tega.
Ne delajte iz sebe nepotrebnih žrtev s hvaljenjem kako ste vseskozi potrebni v službi. To najbolj škoduje vam in ne odraža dobrega in odgovornega lastnika firme.
Vse dobronamerno napisano,da čimprej ukrepate. Za vaše zdravje gre.

V 15 letih sem bil enkrat v kosu odsoten 14 dni.
Za ta čas sem najel pomoč.

Klice sem sprejemal, ni važno kolikko stanejo. SPloh pa imaš danes Viber in Skype in še kaj podobnega, da se lahko ob dostopu do interneta pogovarjaš tudi zastonj.

Na žalost so eni taki, da živijo zato, da delajo. Klinc pa tako življenje, nimaš nič od njega. Si pa mislim, da so odvisni od položaja in denarja, ne od dela kot takega.
Pravi moto pa je ja: ne živim zato, da delam, ampak delam zato, da živim (jaz raje namesto tega zadnjega “živim” uporabim uživam življenje). Ker bistvo življenja je užiti ga.

.
To seveda ni legalno. Lahko prosim poveste, kdo so ti vam znani primeri. Prisežemo da nebo nič zapletov ali kazni ali kompliciranja. Le radi bi vedeli, kakšnih inovativnih rešitev se poslužujejo vaši znanci, da se lahko tudi naši znanci poslužijo podobnih rešitev, oziroma da lahko naše ljube otroke podučimo o podobnih rešitvah
[/quote]

Kar pišeš je seveda neumnost. Zadeva je enako legalna, kot če to opravi kdorkoli drug.
Otrokom daš pa lahko prebrati moje citirano pisanje. Če imajo svoje firme, bodo že razumeli.

S partnerjem sva v podobni situaciji. Sem mu prav pokazala te odgovore, ker se ne morem načuditi nekaterim, da ne rečem kaj…

Lahko predlagam, da se zamenjamo za čas dopusta:)

Nujne stvari naredita sin in snaha s popoldanskim sp, ki stvar obvladata, ker ves čas po malem delata specifične zadeve. Vsak mesec za naju opravita neko delo, čeprav bi ga komot lahko naredila midva sama, zato pa ob dopustih ni težav z nadomeščanjem. Za nenujne zadeve naju obvestita in po navodilih pripravita dokumente ali pa uredim jaz, ko se vrneva. Pred dopustom dokončava vse, kar lahko, pripraviva določene papirje, po dopustu začneva na polno. Drugače sva dosegljiva ves čas, net deluje po celem svetu. Prvi teden dopusta imava popoln odklop, ker vsi rabimo oddih. Potem pa zvečer pogledava na mail, viber, odzive na spletki, itd.
3 tedne dopusta ni problem. Dopust planirava tako, da sva prisotna na ključne datume in da so stranke vsaj 30 dni prej obveščene o najini odsotnosti. Tudi last minute varianto za en teden sva že koristila, ker se nama je izšlo. Pa kakšen podaljšani vikend si privoščiva. Tudi sestra in svak imata firmo, pa jima ni nikoli problem iti na dopust. Vse je stvar organizacije in tega, da imaš zanesljivo osebo, ki te nadomešča.

Malo vam pesa organizacija.
Vsem posljes obvestilo ene 2 meseca prej, da imate kolektivca od-do, potem jih 1mesec prej opomnis in se 14 dni prej, da do dopusta vse pripravite in potem vas ni. Kdor tega ne razume, ni dobra stranka in ga lahko v rit brcnes!
[/quote]

Tako delamo pri nas. Imamo sicer proizvodno podjetje. Kupce predčasno obvestimo kdaj imamo kolektivni dopust in naj predhodno poskrbijo za naročila za ta čas. Letos bo 25 let odkar imamo firmo in do zdaj smo delali tako. Imamo pa tri tedne kolektivnega dopusta.

Daj no, ne bo se svet podrl, če boš za 2 tedna šla na dopust. Tudi sama delam v računovodstvu in vem da določene zadeve mjoraj biti n arejene do datuma. Na dopust grem v sredini meseca… plače pripravim par dni prej, plačilne naloge vnesem prej, rek lahko oddaš tudi iz dopusta (ali pa zamudiš dan,dva), intrastat oddam pravočasno (itak dobimo vse fakture po mailu), ko pridem nazaj mi pa ostane še kak dan da oddam ddv. Plačilni nalogi za dobavitelje so vneseni pred dopustom, saj tako veš kdaj je valuta. Vse ostalo lahko počaka. Kupci in dobaviteji so en mesec prej obveščeni, da smo na kolektivnem dopustu. V tem času ni dobave, ni prevzemov…. Če pošlje kdo mail, dobi avtomatski odgovor od osotnosti. V dvajsetih letih ni bilo zaradi tega še nobenega problema.

Ena rešitev je, da uvedete “ferie d’agosto” ali drugače rečeno – vsako leto počitnice ob istem času, ko se posel za 14 dni zapre. O tem vsako leto obilno obveščate stranke in partnerje, en mesec ali dva prej , potem se ljudje itak navadijo (saj partnerji so večinoma isti, stranke pa včasih tudi).

Meni je pa smešno, ko napišeš, da moraš delat plače in vse to.. Halo? Dve plači izračunat,1x mesečno? koliko časa to vzame? 5 minut? To lahko narediš tudi na plaži.

New Report

Close