Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tisti ki imate vec stanovanj

Tisti ki imate vec stanovanj

Ki imate vec stanovanj, oddajate itd.. Boste prodajali, zvisali najemnine, kaksne plane imate ce se res uvede ta davek, ki bo dosti visji kot je zdaj NUSZ?

 

Nič, še naprej bom oddajala v najem. Najemnina bo pač taka kakršno bo trg določil tako kot je sedaj. Če se bodo vse dvignile jih bom jasno slej ko prej tudi jaz.

Če bo le možno, bom vkalkuliral v ceno najemnine. Pod črto mi mora ostati enako. Ze tako je slab donos glede ma vrednost nepremičnine. Glede na trenutno povpraševanje bo to vkalkuliranje davka izvedljivo.

nova
Uredništvo priporoča

Najemnina bi znatno višja, če bodo šli davki gor.   Najemnika pa itak ni problem dobit.

Če gledaš ponudbo in povpraševanje,  je povsem ekonomično , da se bodo najemnine zvišale.           Lastniki stanovanj ne bodo šli v svojo škodo.

Odgovor na objavo uporabnika
odvisno, 27.05.2022 ob 14:18

Nič, še naprej bom oddajala v najem. Najemnina bo pač taka kakršno bo trg določil tako kot je sedaj. Če se bodo vse dvignile jih bom jasno slej ko prej tudi jaz.

 

Najemnino imam ze zdaj nizko, ce bo nov davek, bom zvisala najemnino, ce ne bodo hoteli placevati visje najemnine, bo pa kdo drug.

Ce bi vracunala se vse podrazitve, bi morala najemnino zvisat za vsaj 80%, tudi trzne za primerljivo stanovanje so nekje okoli takega zneska, tako da mislim, da ne bom imela tezav z iskanjem najemnikov.

Odgovor na objavo uporabnika
Višja najemnina, 27.05.2022 ob 14:44

Če bo le možno, bom vkalkuliral v ceno najemnine. Pod črto mi mora ostati enako. Ze tako je slab donos glede ma vrednost nepremičnine. Glede na trenutno povpraševanje bo to vkalkuliranje davka izvedljivo.

Potem pa jo prodaj madona

Najemnino bomo zvišali. Vse stroške, ki se tičejo drugega stanovanja vkalkuliramo v najemnino, drugo so redni mesečni stroški po porabi. Oddajamo v Ljubljani kjer je veliko povpraševanja. Oddajamo pa s pogodbo in plačamo davek od oddajanja.

Imam že dosti nizko najemnino. Podaljšala trenutnim najemnikom za eno leto, zvišala kljub inflaciji nisem, ker je bil davek nižji. Če se davek poveča, itak, če bo trg, da bom zvišala, za davek in inflacijo, povpraševanje v Lj. je trenutno veliko. Če pa mislijo omejit najemnine, bom pa oddajala ločeno, najemnina za stanovanje in najemnina za opremo.

Če ga mislijo pa res preveč srat s tem davkom za dodatno nepremičnino in da bom na istem, kot če ne oddajam, se bomo pa malo porazdelili v familiji in se bom sama prijavila v stanovanje, pa naj bo prazno. Raje plačujem upravnika, itak, če ni porabe to ni glih en denar.

Itak se skoraj ne izplača oddajat.

Sem dvignila najemnino za 50 eur. Se vedno je ok.

Imam dobre najemnike, ki bi jim zvišana najemnina pomenila večji izdatek. Ker denarja trenutno ne rabim toliko, ne bom višala. Če bi pa najemniki odšli, bi postavila bistveno višjo najemnino, ali pa bi nehala oddajati. Finančno se skoraj ne izplača več, z najemniki moraš imeti pa tudi vse bolj srečo. Ne vem, če bi se mi dalo še ukvarjati s tem.

Se mi pa zdi, da nisem edina s tem razmišljanjem, zato predvidevam, da bo več ljudi nehalo oddajati ali prodalo. Cene najemnin bodo tako zaradi manjše ponudbe šle vse bolj gor.

New Report

Close