Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tisti, ki kar jamrate, kako ne morete na morje

Tisti, ki kar jamrate, kako ne morete na morje


No veš do Reke prideš z vlakom in tremi otroci za 18€.[/quote]

Reka zame ni morje, tam se ne bi kopala, pa če me nekdo pelje zastonj. Drugače pa naša družina letos ni šla na morje skupaj (otroka sta šla posebej). pač ni finančno zneslo, za en dan pa se mi ne da cjazit, na AC pa so itak vedno neke štale in kolone. Poleg tega ima mož alergijo na sonce in je zadeva veliko težja. Če smo več dni na morju, je on pretežno v apartmaju, pozno popoldne se pride skopat, potem pa se družimo zvečer.

Pri meni je naslednje pravilo:
1 dan morja = 100 EUR

Če nimam 100 EUR za 1 dan morja pač ne grem na morje!

Seveda se da, še posebej, če si migrant v Sloveniji, saj jih stalno vozijo na izlete. Danes so spet bili na morju, v Opatiji, vsa Kotnikova. Še tisti Pakistanec, ki so mu zavrnili azil in bi bilo bolj prav, da bi čepel za rešetkami v Postojni in čakal izgon.
Verjetno so jih skrili pred demonstranti proti migrantom.

Pa slikco pošiljajo: https://www.facebook.com/FrontaBrezMeja/?fref=ts

Daj povej, zakaj daješ državi pravico, da si bo vedno znova zamislila, kako je potrebno zategovati pas in ne moremo biti država, ki bi si tudi na dopustu bila zmožna odahniti, ne da gledajo ljudje za vsak cent? Ne podpiraj tega. In da ti bo država morda rekla, da je v neki Afriki še slabše in da si srečen celo lahko, da imam celo pitno vodo. Nehaj jih podpirati v to smer. Ker sami preveč dobro sedijo v udobnostih.[/quote]

Moj podpis![/quote]

Še en podpis!! Še 100x podpis.

Ker pa je država v kur*cu – vemo kako – pa ni še nihče napisal enega predloga.

Z vseh krajev se vozijo upokojenci na morje – kar je pravilno! Včasih je kaj frej – vprašajte na Društvu upokojencev!!
Vas peljejo (ali vaše mame, očete, strice… ali mlajše) za 10 € – avtobus, izpred domače cerkve.
S seboj neseš brisačo, kopalke 3 sendviče in par pirov :-))!
To boš pa že preživel :-)))
Zvečer si doma. To si pa res lahko privošči vsak od nas!! Če ne mu pa jaz dam za pir!! 🙂

Ni res. To si lahko privošči upokojenec. Ostali ne.

Ni tema, temveč tema.

Namreč, a ti zmoreš kdaj brez pedagogiziranja?

Res me zanima, če veš, kaj je konstruktivna debata?
A pri temah o psih in s strokovnjaki o psih pa menjaš način zviška na ljudi gledat?

Pa ja ne misliš, da s tem gestapovskim načinom ljudi kaj naučiš, svetuješ, pripomoreš, ali morebiti prestrašiš?
Ma, daj, ženska pri štiridesetih je pa ja v polnem razcvetu, ne pa, kot da vse z nje visi, teče, sika, pljuva…

Ma, mene je bila ena sama milina.
Ženska, ki ima močan duh, ne rabi bit kot stara Berta.
K seb se spravi, no, ter pokaži svoje lepe strani.
Vem, da jih imaš. Ne skrivaj jih, kot kača noge, če te je nekdo nekoč prevaral. Je bil pač ******.[/quote]

O tema, hvala za tvoj komentar, ker sem vmes izvedela pomemben podatek, ki me ze skoz zanima.

Pri nas se to da. Kaj naj pele avtobus 10 bab…? Itak vsakega vzamejo, če je plac. Tudi če nisi član!

Pa nehi težit, ta zadn cajt, da te modri val spet mal ozmerja, hahaha :-))))

Sem pomislila in poznam ljudi, ki to prakticirajo. Sedež za otroka seveda priskrbijo sami.[/quote]
Aha, hvala za pojasnilo. Prevoze uporabljam za 1 osebo in nisem vedela, da se da tudi tako zmenit.

Se da, dosti je takih, ki naložijo 3 ali 4, ker se vozijo sami. Drzgače pa tudi kombiji vozijo 😉


No veš do Reke prideš z vlakom in tremi otroci za 18€.[/quote]

Reka zame ni morje, tam se ne bi kopala, pa če me nekdo pelje zastonj. Drugače pa naša družina letos ni šla na morje skupaj (otroka sta šla posebej). pač ni finančno zneslo, za en dan pa se mi ne da cjazit, na AC pa so itak vedno neke štale in kolone. Poleg tega ima mož alergijo na sonce in je zadeva veliko težja. Če smo več dni na morju, je on pretežno v apartmaju, pozno popoldne se pride skopat, potem pa se družimo zvečer.[/quote]

Verjetno še nikoli na nobeni plaži v Reki nisi bila. Reka ni ne KP ne Izola. Plaže so zgledno urejene. Ne vidiš in ne občutiš niti P od pristanišča, tako kot pri nas skorajda povsod. Poglej malo na tem linku:
http://www.mojarijeka.hr/vijesti/upoznajte-rijecke-plaze/

Evo, s prevozi najdeno veliko ceneje:
https://prevoz.org/?f=Slovenj{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20Gradec&fc=SI&t=koper&tc=SI&d=2016-08-28#results
Ne paše?[/quote]

Ne, ne paše. Ti se kar vozi s prevozi, če želiš. Vozi te kdorkoli – lahko je super potovanje, lahko te vozi nekdo, ki te ogroža. Hvala lepa.

Avtobuse in vlake vozijo poklicni vozniki.

Ne razumem, zakaj predlagaš prevoze. Zakaj ne bi predlagala še cenejše variante? Kar cela družina naj se postavi k cesti in dvigne palec.

Razumem, da nekomu morje nič ne pomeni. Ljudje smo različni. Na živce pa mi gre, da pol ti osebki, ki jim sploh ni do morja, jamrajo, da ne morejo na morje, ker nimajo denarja. Priznajte, da vam ni do morja.
Kdor ima rad morje, bo našel način.

Evo, s prevozi najdeno veliko ceneje:
https://prevoz.org/?f=Slovenj{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20Gradec&fc=SI&t=koper&tc=SI&d=2016-08-28#results
Ne paše?[/quote]

Ne, ne paše. Ti se kar vozi s prevozi, če želiš. Vozi te kdorkoli – lahko je super potovanje, lahko te vozi nekdo, ki te ogroža. Hvala lepa.

Avtobuse in vlake vozijo poklicni vozniki.

Ne razumem, zakaj predlagaš prevoze. Zakaj ne bi predlagala še cenejše variante? Kar cela družina naj se postavi k cesti in dvigne palec.[/quote]

Potem pač pojdi na vlak ali bus, a ti kdo brani?

Tudi študentarija je bolj ko ne brez keša, pa se zmeraj znajdejo. Gredo pač na štop, tuki pa res ni kaj za zapravit. Seveda se moraš malo uklonit svojemu ponosu. Ampak folk še zmeraj raje jamra, kot bi iztegnili prst za brezplačen prevoz.

New Report

Close