Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tisti ki nočejo v penzijo

Tisti ki nočejo v penzijo

Zanima me gospa “hahahaha”, koliko ste stari, da se vam še vedno da po 40ih letih hodit v sluzbo.
Hvala.
Ker jaz bom po 40ih letih dela stara 65 let in že zdaj vem, da bom raje doma z družino, vnuki in svojim časom. Če mi bo zdravje dopuščalo.

Tako je! Prav vsak bi naredil to, če bi lahko.
Otroci so šli na svoje, zrihtam sebe in grem.
Ni mi treba kupovati zvezkov, čevljev za otroke. Prej sem delala za kruh, zdaj delam za kruh in marmelado.
Del marmelade razdelim tudi med svoje otroke. Veseli so. Jaz pa tudi.
[/quote]

Niti slučajno ne bi vsak naredil tega. Do penzije nimam več daleč in mi tudi na misel ne pride, da bi delala še kakšen dan potem. Pa saj nisem butnjena, da bi čas, ki bi ga lahko porabila za meni prijetne stvari, za katere mi zdaj zmanjkuje časa in energije, zapravljala v službi. Bi se krepko zamislila nad sabo, če si do penzije ne bi ustvarila toliko, da bi lahko normalno živela. Otroka sem pa tudi vzgojila v pravi smeri, da je prišel do poklica in dela, ki mu omogoča, da ni odvisen od mojih drobtinic.


Poklon in virtualni objem.
[/quote]

Enako od mene. In upam, da ti oči kljub težavam dovolj dobro služijo.

Niti slučajno ne bi vsak naredil tega. Do penzije nimam več daleč in mi tudi na misel ne pride, da bi delala še kakšen dan potem. Pa saj nisem butnjena, da bi čas, ki bi ga lahko porabila za meni prijetne stvari, za katere mi zdaj zmanjkuje časa in energije, zapravljala v službi. Bi se krepko zamislila nad sabo, če si do penzije ne bi ustvarila toliko, da bi lahko normalno živela. Otroka sem pa tudi vzgojila v pravi smeri, da je prišel do poklica in dela, ki mu omogoča, da ni odvisen od mojih drobtinic.
[/quote]
…tako ozkogledno razmišljanje, da komajda verjamem, da to pise zrela oseba … Ja, eni ljudje so – ne mores verjwt – odvisni samo od svojega prihodka; kaksna je pa visina pokojnine pa ni treba zgubljat besed, ne?
In ja, eni celo delajo korektno, posteno, in zato ne vem, zakaj ne bi smeli podaljšati … Spostovanje do postenih starejsih, ki se ne ‘uklanjajo’ drugim.

Bom imela predčasno neto penzijo za 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} višjo od plače, čez ca 2 leti.. Bila na vodilnih mestih, zdaj pa sem v operativi. Pa bom verjetno potegnila delo v službi do ca 65 leta, potem bom pa aktivna v katerem koli pogledu, bom že nekaj našla. Mi ni do počivanja, kofetkanja, praznih pogovorov. Zelo skrbim za zdravje, takoj plačam terapije, če je kaj narobe. Rade se stalno izobražujem. Z možem nimava otrok. Ni mi do potovanj, zabave, z veseljem delam, uživam v sokreiranju družbe in imam jasno vizijo, da bom aktivna do pozne starosti.

Seveda sem bila zelo mlada, ko sem šla delat. Že v prvi razred sem šla pol leta mlajša , kot drugi moji letniki. Študirala sem po tridesetem, ob delu in otrocih. Treh.

Ja, ti si pa fuuuuul garala v pisarnici.
[/quote]

O, pa sem, kot toliko drugih žensk.

Tudi umsko delo utruja, čeprav ti tega ne razumeš. Pri fizičnem delu te bolijo roke, hrbet, noge. Pri mojem te tudi bolijo hrbet in roke, od vedno istega položaja, najhujša pa je tista utrujenost, ko ti možgani ne delajo več. Želiš si samo malo miru, da bi se spočil. Pa ne gre, veš.
Dokler si mlajši, voziš brez problema, ko pa gre čez 55.let, je to zelo težko.

Žal mi je le to, ker vsa pisarniška dela tlačijo v en koš. Zaradi nekaterih, ki lepo počivajo v pisarnah, niso vsi luzerji. Zaradi nekaterih, ki se izmikajo fizičnemu delu, niso vsi lenuhi. Vsak poklic, vsako delo moramo spoštovati, tako so mene učili.

Tisto, kar bi morali zaničevati so kraje, izkoriščanje, manipulacije, korupcije. Tiste zaničujte, ne pa delavce, ki imajo usko ali fizično delo.

Pa še odgovor nekaterim drugim. Ja, z očmi je sedaj vse OK. Izogibam se računalniku, raje sem na vrtu, s sosedami na sprehodu, z vnuki. In ponosna sem nase, da sem se umaknila z delovnega mesta zato, da je mlada sodelavka obdržala službo.

Najlepsa hvala za odgovor.
Torej nimate niti 60 let, zato razumem, da vam ni za v penzijo.
Tudi jaz imam 3 otroke, a sem najprej dostudirala. Zato pa si ne predstavljam, sa bi delala preko mojega 65. leta. Verjetno tudi vi ne boste delali 50 let, da bi bili ob penziji stari 68.
Lep pozdrav.

Torej smo redni študenti veliko na slabšem od izrednih študentov.
Izrednim teče delovna doba od 18-ega leta, vmes študirajo in ko je čas za pokoj, so še povsem fit in jim ni problem podaljšat dela za 5 do 8 let.
Redni študent je takrat ravno dopolnil 40 let delovne dobe.
Torej naj svetujemo našim otrokom, da naj bodo raje izredni študenti, ob delu? Problem zna biti, ker firme več ne plačujejo študija…


…tako ozkogledno razmišljanje, da komajda verjamem, da to pise zrela oseba … Ja, eni ljudje so – ne mores verjwt – odvisni samo od svojega prihodka; kaksna je pa visina pokojnine pa ni treba zgubljat besed, ne?
In ja, eni celo delajo korektno, posteno, in zato ne vem, zakaj ne bi smeli podaljšati … Spostovanje do postenih starejsih, ki se ne ‘uklanjajo’ drugim.
[/quote]

Saj ti je lepo napisala. “Bi se krepko zamislila nad sabo, če si do penzije ne bi ustvarila toliko, da bi lahko normalno živela.” To je napisala še kako zrela in realna oseba, ki se zaveda, da je 40 let dela dovolj tako za telo kot za dušo. Jaz samo rečem, v času krize sta odšla dva v predčasno penzijo, ker bi drugače dva mlajša izgubila službo. Pa sta bila oba tako, saj ne vem katero besedo bi uporabila, življenjska in sta se strinjala: “Naj mladi delajo.” Mene bi bilo sram, da bi moral kdo mlajši iz službe, če bi jaz izpolnjevala pogoje za penzijo. Egoistično, grdo.

O, pa sem, kot toliko drugih žensk.

Tudi umsko delo utruja, čeprav ti tega ne razumeš. Pri fizičnem delu te bolijo roke, hrbet, noge. Pri mojem te tudi bolijo hrbet in roke, od vedno istega položaja, najhujša pa je tista utrujenost, ko ti možgani ne delajo več. Želiš si samo malo miru, da bi se spočil. Pa ne gre, veš.
Dokler si mlajši, voziš brez problema, ko pa gre čez 55.let, je to zelo težko.

Žal mi je le to, ker vsa pisarniška dela tlačijo v en koš. Zaradi nekaterih, ki lepo počivajo v pisarnah, niso vsi luzerji. Zaradi nekaterih, ki se izmikajo fizičnemu delu, niso vsi lenuhi. Vsak poklic, vsako delo moramo spoštovati, tako so mene učili.

Tisto, kar bi morali zaničevati so kraje, izkoriščanje, manipulacije, korupcije. Tiste zaničujte, ne pa delavce, ki imajo usko ali fizično delo.

Pa še odgovor nekaterim drugim. Ja, z očmi je sedaj vse OK. Izogibam se računalniku, raje sem na vrtu, s sosedami na sprehodu, z vnuki. In ponosna sem nase, da sem se umaknila z delovnega mesta zato, da je mlada sodelavka obdržala službo.
[/quote]
Hvala za spodnji zapis!
Pa še odgovor nekaterim drugim. Ja, z očmi je sedaj vse OK. Izogibam se računalniku, raje sem na vrtu, s sosedami na sprehodu, z vnuki. In ponosna sem nase, da sem se umaknila z delovnega mesta zato, da je mlada sodelavka obdržala službo.

Nič ne rečem, naj starejši delajo, če v službi potrebujejo njihovo znanje in če v službi želijo, da delavec ostane.
Ampak če gre pa za situacijo, da gre za pomanjkanje dela in bi nekdo šel lahko v penzijo, pa noče in zaradi tega izgubi službo mlajši, pa menim, da ne bi smelo biti debate oz. da bi delodajalcu morala biti omogočena možnost, da delavca pošlje v pokoj.

da pretežna večina želi ostati v delovnem razmerju izključno iz eksistenčnih razlogov. Da nimajo vsi enakih možnosti, finančnega backgrounda ipd. in da bodo po upokojitvi nekateri odvisn iizključno od tistih 500 ali 600 evrov pokojnine, življenjski stroški pa se jim bodo celo še zvišali, predvsem pri hrani, kurjavi, elektriki. Posledično bodo morda celo delno odvisni od pomoči lastnih otrok (če jim bodo ti sploh hoteli pomagati). Nivo razmišljanja v stilu “Če nimajo kruha, naj pač jedo potico”. Prepričanje pa se verjetno popolnoma obrne, ko in če bi šlo za vprašanje njihovih staršev (razen če ne spadate v tisto skupino mlajših, ki komaj čakajo, da se starci “stegnejo”, še prej pa prepišejo svoje prigarano premoženje nanje. Ali pa gre za razne povzpetnike in komolčarje, ki se vzpenjajo pretežno na truplih drugih. Lepo so nas preparirali, da se kregamo in prepiramo med sabo, odgovorni pa se smejejo in počnejo dalje svoje umazane rabote. Ne razumejo da se nahajamo vsi v istem zosu in slej ali prej bo ta generacija v enakem položaju in takrat bo njihovo cviljenje drugačno.

Kdo so tisti, ki se odločajo čimprej oditi v pokoj? Po mojih opažanjih so to res preoizvodni delavci, ki so zgarani, velikokrat bolani, skratka do konca izkoriščeni ter iztrošeni in se jih zdaj podjetja želijo znebiti kot izrabljenega potrošnega materiala. Tem se pravzaprav največkrat niti ne splača podaljševati, saj bo njihova izračunana pokojnina tako majhna, da jim bo morala država še doplačevati do tistih ušivih 500€ in s podaljševanjem finančno ne pridobijo praktično nič. Druga skupina so takšni,ki imajo doma dodten prihodek, bodisi kmetijo, “fuš” ali druge možnosti. Kot je nekdo že napisal, je žal ravno iz te skupine tudi največ takih, ki so bili manj produktivni, kar je do neke mere celo logično. Tretja skupina so tisti, z domačimi podjetji, ki jih doma vodi partner, kar pa je precej podobno drugi.

Spet smo tu Slovenci “izkazali”, kajti v tujih podjetjih je odnos do starejših zaposlenih popolnoma drugačen Je malo več spoštovanja in tudi izkušnje so cenjene tako s strani sodelavcev kot vodstev.

Še eno skupino velja oeniti: tisti, ki bodo imeli po 1000 in več € pokojnine, po možnosti pa še dobre odpravnine, skratka skupina, ki zdaj seje sovraštvo in odloča o usodah drugih.

Ponavadi ne gre za pomanjkanje dela, temveč se za to odločajo ne zato, ker je kakšn leto izguba, temveč ker dobička ni več kot ga je bilo preteklo leto. Tisti, ki so za nastalo situacijo prvi odgovorni pa ponavadi ostajajo na položajih. Lahko gre tudi za čisto navdno izčrpavanje firme. Posledica je še slabše stanje,ker se v največ primerih delo le porazdeli med druge Novo zaposlovanje je večinoma fama, več izgorelosti in zato napak, odpadka, reklamacij in posledično več izgube poslov. Da bo res kdo odšel zaradi nekoga, ki oče v penzijo pa je največkrat laž. Takšen bo odpuščen tako ali tako, le jezo na starejše bodo preusmerili, ker želijo sami ostati moralno čisti in seveda “sposobni”.

V javnem sektorju je kar nekaj takih na vodstvenih delovnih mestih, ki ze izpolnjujejo pogoje za upokojitev. Ce se zelijo delat, bi jih razresila s polozaja in na polozaj dala mlajso osebo z vec energije. Starejsi vecinoma ovirajo razvoj, ker se ne znajo znebiti starih vzorcev.

Se strinjam

Mate prav, stari naj delajo do smrti, mladi naj se pa pobijejo, če nimajo za živet ali pa naj jih starček, ki dela živi do groba al pa starši. Itak, kaj pa.


In potem nas te mlajše osebe prosijo za pomoč in rešitev kakšne situacije, ki smo se jih starejši z leti naučili reševati, saj smo poslovanje poznali v najmanjše pidrobnosti.
Veš kaj, stare vzorce sem vzela s seboj v penzijo. Lahko bi ti pomagala, če bi hila do mene fer. Ampak ti se zafrkavaj s svojimi novimi uspešnimi vzorci in izumljaj toplo vodo.
Pa uspešno pot do upokojitve ti želim!

kje pa so tisti mladi, ki bodo delali. ali ni vsa današnja generacija lena, nesposobna in smatra prosti čas (o groza) celo za svojo pravico? A ja, bodo to Bosanci, Bolgari in Romuni. A ja, tudi ti nočejo in jo ob prvi priliki odkurijo na zahod. A ja, bojo migranti. ma ne, tudi tem je Slovenija samo prehodna država. A ha, Filipinci bojo, Ti so še celo kristjani. Ora et labora press. Če veramete da bojo seveda.

Z napredkom in razvojem je pri nas ponavadi takole: se najde par pametnjakovičev, ki nekje nekaj prebere in želijo to uvest od na vo silo, danes na jutri brez kakršne koli kritičnsti in razmisleka ali bo to v dani situaciji in/ali lokaciji sploh delovalo. Spomnim se 90-tih, ko so se marsikje dogajale organizacijske spremembe in se jih je v naša podjetja uvajalo na hitro, kljub realnim pomislekom, o načinu in še sploh situaciji. Ne, to je moralo biti takoj, saj to je sveto, ker imajo tako urejeno na zahodu in to je dogma. Pika. Pa se je kmalu izkazalo, da tako ne bo šlo, vsaj v takšni meri ne kot so uvajali (ker Slovenci smo vedno bolj papeški od papeža). Ampak pristojni seveda niso želeli priznati napake in se je kar vztrajalo. Da ne deluje pa s(m)o bili vsi drugi krivi samooni ne. Minila so leta da so se stvari vsaj delno postavile v predhodnje stanje. Škoda je bila seveda narejena, odgovarjal pa ni nihče. Danes pa smo spet na podobnem. Spet se uvajajo neke spremembe brez kritičnega pogleda in pomisleka, če bo “pilo vodo”. Ampak tako imajo to urejeno na zahodu, torej že mora bit dobro.

Z napredkom in razvojem je pri nas ponavadi takole: se najde par pametnjakovičev, ki nekje nekaj prebere in želijo to uvest od na vo silo, danes na jutri brez kakršne koli kritičnsti in razmisleka ali bo to v dani situaciji in/ali lokaciji sploh delovalo. Spomnim se 90-tih, ko so se marsikje dogajale organizacijske spremembe in se jih je v naša podjetja uvajalo na hitro, kljub realnim pomislekom, o načinu in še sploh situaciji. Ne, to je moralo biti takoj, saj to je sveto, ker imajo tako urejeno na zahodu in to je dogma. Pika. Pa se je kmalu izkazalo, da tako ne bo šlo, vsaj v takšni meri ne kot so uvajali (ker Slovenci smo vedno bolj papeški od papeža). Ampak pristojni seveda niso želeli priznati napake in se je kar vztrajalo. Da ne deluje pa s(m)o bili vsi drugi krivi samooni ne. Minila so leta da so se stvari vsaj delno postavile v predhodnje stanje. Škoda je bila seveda narejena, odgovarjal pa ni nihče. Danes pa smo spet na podobnem. Spet se uvajajo neke spremembe brez kritičnega pogleda in pomisleka, če bo “pilo vodo”. Ampak tako imajo to urejeno na zahodu, torej že mora bit dobro.
[/quote]

Hahaha, kot bi opisovala našo firmo :). Vsaka nova garnitura, ki pride, najde nove guruje iz Amerike. Pa zanimivo, da smo navadni delavci vedno že takoj vedeli, da gre še za eno pičkodimsko traparijo, le vodilni ne. Smo samo z očmi zavijali, ko smo imeli nekaj takega kot uslužbenec meseca v MC Donaldsu, pa motivacijske plakate polepljene, pa po mailih smo dobivali neke motivacijske misli. Prijemi kot v otroškem vrtcu, a ni bilo zaželeno, da si izražal pomisleke, kaj šele nasprotovanja. Pa razni timbildingi, ko so na silo skušali zbobnat skupaj folk, ki si je drugače metal polena pod noge. Vse neka prisila, da bo ja navzven zgledalo lepo, znotraj pa gnilo. Tem promotorjem ni bilo jasno, da je učinek kvečjemu kontra. Že čez teden si sit službe in sodelavcev, potem naj bi jih pa še gledal v prostem času.

Saj ti je lepo napisala. “Bi se krepko zamislila nad sabo, če si do penzije ne bi ustvarila toliko, da bi lahko normalno živela.” To je napisala še kako zrela in realna oseba, ki se zaveda, da je 40 let dela dovolj tako za telo kot za dušo. Jaz samo rečem, v času krize sta odšla dva v predčasno penzijo, ker bi drugače dva mlajša izgubila službo. Pa sta bila oba tako, saj ne vem katero besedo bi uporabila, življenjska in sta se strinjala: “Naj mladi delajo.” Mene bi bilo sram, da bi moral kdo mlajši iz službe, če bi jaz izpolnjevala pogoje za penzijo. Egoistično, grdo.
[/quote]

…a ves kaj, za tisto leto, dve, ki jo posten delavec dodatno oddela, ne bo cisto nihce na slabsem, posteno, pridno, marljivo podaljsano obdobje pa bo bodocemu upokojencu prineslo še kako potreben dodatni evro pri pokojnini.

Nesramno besedišče v tej temi je ziv odraz tega, kako nestrpna je danasnja druzba – globok vdih pa se malo zamislite…

…a ves kaj, za tisto leto, dve, ki jo posten delavec dodatno oddela, ne bo cisto nihce na slabsem, posteno, pridno, marljivo podaljsano obdobje pa bo bodocemu upokojencu prineslo še kako potreben dodatni evro pri pokojnini.

Nesramno besedišče v tej temi je ziv odraz tega, kako nestrpna je danasnja druzba – globok vdih pa se malo zamislite…
[/quote]
Nikjer ne vidim nesramnega besedišča v mojem zapisu. Še enkrat poudarjam:
Mene bi bilo sram, da bi moral kdo mlajši iz službe, če bi jaz izpolnjevala pogoje za penzijo.
Kaj pa če gre za to, da mora mlajši odditi?? A mlajši naj bo na cesti, zato da bo bodočemu upokojencu prineslo še kako potreben dodatni euro pri pokojnini? Me zanima kako bi razmišljala, če bi moral tvoj sin ali h čerka iz službe, ker bi neka oseba izpolnjevala pogoje za penzijo, pa ne bi hotela v pokoj. Kot je ena napisala: če si nekdo do penzije v 40 letih toliko ustvaril, da mora zaradi denarja ostajati v službi, potem mu tudi tisti dodatni euro ne bo zares kaj dosti pomagal.


Nikjer ne vidim nesramnega besedišča v mojem zapisu. Še enkrat poudarjam:
Mene bi bilo sram, da bi moral kdo mlajši iz službe, če bi jaz izpolnjevala pogoje za penzijo.
Kaj pa če gre za to, da mora mlajši odditi?? A mlajši naj bo na cesti, zato da bo bodočemu upokojencu prineslo še kako potreben dodatni euro pri pokojnini? Me zanima kako bi razmišljala, če bi moral tvoj sin ali h čerka iz službe, ker bi neka oseba izpolnjevala pogoje za penzijo, pa ne bi hotela v pokoj. Kot je ena napisala: če si nekdo do penzije v 40 letih toliko ustvaril, da mora zaradi denarja ostajati v službi, potem mu tudi tisti dodatni euro ne bo zares kaj dosti pomagal.
[/quote]

Tema ne govori ali/ali, ampak o starejsih delavcih, ki izpolnjujejo pogoje, pa delajo še naprej. Opisan je bil primer, kjer je šlo zato, sicer je pa tema druga. Se enkrat rpeveri, o cem je govora.

New Report

Close