Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tisti ki ste že nazaj z dopusta na Hrvaškem, mi lahko poveste

Tisti ki ste že nazaj z dopusta na Hrvaškem, mi lahko poveste


Na Hrvaško gremo iz preprostega razloga. Tam imamo hišo. Septembra če bo vse po sreci pa gremo še v Izrael.

Tja grem avgusta. Zdaj sm v Puli, nekje med Kavranom in Šišanom, res super divja plaža, placa neskončn, skratka cela uvala je naša :))
[/quote]

Menda naj bi šla letos v črno goro?
[/quote]

Itak. Sred avgusta sledi Dalmacija in Črna gora. Komi čakam, ker sm bila tam nazadnje lansk let.

Menda naj bi šla letos v črno goro?
[/quote]

Itak. Sred avgusta sledi Dalmacija in Črna gora. Komi čakam, ker sm bila tam nazadnje lansk let.
[/quote]
Kam greš v Dalmaciji? . Če boš blizu braca –
navrati. 🙂

Itak. Sred avgusta sledi Dalmacija in Črna gora. Komi čakam, ker sm bila tam nazadnje lansk let.
[/quote]
Kam greš v Dalmaciji? . Če boš blizu braca –
navrati. 🙂
[/quote]

Hehe, ne vem kam me bo vse pot nesla. Zaenkrat vem da bom večinoma na relaciji Split Makarska. Mogoče me pa pot nanese tud na Brač. Nikad se nezna 😉

Natakarji in domačini prijazni še bolj, domači in slo turisti pa precej tečni. me je bilo sram, da sem Slovenka in bedno, da Hrvatom nosim € in so njihovi turisti nesramni do nas turistov.

Bil dol v Porecu ravno v tednu razglasitve. Nikjer nisem zaznal kakih posebnosti. Ce ne bi iz slovenskih medijev vedel, da arbitrazna odlocitev bo znana, sploh ne bi vedel za to. Bil nekajkrat na obisku v kampu Puntica v vasici Fontana. Prevladujoci obiskovalci Slovenci, nekaj Nemcev s severnega konca in nekaj hrvaskih druzin. V glavnem je bilo slisati slovenscino. Povsem drugacna slika v restavraciji na/ob plazi. Tam nisem razen moje tasce srecal veliko drugih, ki bi govorili slovensko. Razen dveh stajercev, ki sta tam bila vsakic, ko sem prisel, se ne spomnim nikogar. Prav tako na masazi na plazi nisem slisal nikogar govoriti slovensko. Pohvaliti moram postrezbo, ki je povecini (ceprav tudi ne povsod) nadpovprecno dobra. Osebje vljudno, korektno in kljub temu sprosceno, nikakor domacijsko, kot je to npr. zaznati v npr. Luciji, da o notranjosti sploh ne govorim. Skratka prav dobro.

kaj je to: domacijsko?

Mi smo tud nazaj, vse ok. Mi hodimo vsa leta na Hrvaško in čist nikol nobenih problemov. Ja gremo, ker dobiš apartma čist ob plaži, solidna cena, mir, lepo morje… in tud ne vem zakaj ne bi šli. Nekaj je politika, druga so pa ljudje. Ljudje so pa v današnjem življenju samo takšni, da iščejo samo slabe stvari. Vsako leto poslušam, kok hrvati podražijo cestnino – mi damo vsako leto točno enako vsoto. Poslušam kok hrvati nabivajo cene v trgovinah – bili v okolici Zadra, cene podobne in še in še.

Turisti se razlikujejo samo po zapravljivosti, več zapraviš, rajši te bodo ime :). Ni to nacionalna kategorija, ker denar ne pozna narodnosti. 😉

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

kaj je to: domacijsko?
[/quote]

Po domace. Da se strezno osebje do gostov obnasa, kot da bi se poznali ze vsaj pet zivljenj in streze, kot bi bili na vrtni zabavi pri sebi doma, s pametnim telefonom v roki, v katerega je vecino casa uprt tudi pogled, tikanje ni nic neobicajnega, izgled tak, da strezno osebje komajda clovek lahko loci od gostov, itd. Res sem bil sokiran nad opisanim trendom. Taksni pristopi po mojem skromnem mnenju ne sodijo v lokale (dozivel v Luciji, Logatcu, Ljubljani, Trebnjah in Brezicah. Ob vstopu na Jesenicah pa je bilo jasno slisati, ko je starejsi natakar mlajsega poducil, naj mi racuna kapucino 2,30 (Nemcem kasiraj 2,30, je rekel). Ce ne bi za sabo imel jurja tristo prevozenih in dezevne Avstrije in ne bi krvavo potreboval tiste kave, da sem sploh se lahko funkcioniral, bi se bil gladko “skregal”.

Običajno. Nihče se ne ukvarja z arbitražo. Dol jim visi.

Se strinjam. Mi smo trenutno še v Dalmaciji, vse je v redu, domačini prijazni, vreme odlično, morje cudovito.

kaj je to: domacijsko?
[/quote]

Po domace. Da se strezno osebje do gostov obnasa, kot da bi se poznali ze vsaj pet zivljenj in streze, kot bi bili na vrtni zabavi pri sebi doma, s pametnim telefonom v roki, v katerega je vecino casa uprt tudi pogled, tikanje ni nic neobicajnega, izgled tak, da strezno osebje komajda clovek lahko loci od gostov, itd. Res sem bil sokiran nad opisanim trendom. Taksni pristopi po mojem skromnem mnenju ne sodijo v lokale (dozivel v Luciji, Logatcu, Ljubljani, Trebnjah in Brezicah. Ob vstopu na Jesenicah pa je bilo jasno slisati, ko je starejsi natakar mlajsega poducil, naj mi racuna kapucino 2,30 (Nemcem kasiraj 2,30, je rekel). Ce ne bi za sabo imel jurja tristo prevozenih in dezevne Avstrije in ne bi krvavo potreboval tiste kave, da sem sploh se lahko funkcioniral, bi se bil gladko “skregal”.
[/quote]

Ja, manjka professional training. The attitude is awful, unprofessional.

Nc bat, cisto vse je normalno, po starem, vsaj tle v Makarski 🙂 Kot so nekateri pred mano ze rekli: eno je politika, drugo so ljudje 🙂

Po domace. Da se strezno osebje do gostov obnasa, kot da bi se poznali ze vsaj pet zivljenj in streze, kot bi bili na vrtni zabavi pri sebi doma, s pametnim telefonom v roki, v katerega je vecino casa uprt tudi pogled, tikanje ni nic neobicajnega, izgled tak, da strezno osebje komajda clovek lahko loci od gostov, itd. Res sem bil sokiran nad opisanim trendom. Taksni pristopi po mojem skromnem mnenju ne sodijo v lokale (dozivel v Luciji, Logatcu, Ljubljani, Trebnjah in Brezicah. Ob vstopu na Jesenicah pa je bilo jasno slisati, ko je starejsi natakar mlajsega poducil, naj mi racuna kapucino 2,30 (Nemcem kasiraj 2,30, je rekel). Ce ne bi za sabo imel jurja tristo prevozenih in dezevne Avstrije in ne bi krvavo potreboval tiste kave, da sem sploh se lahko funkcioniral, bi se bil gladko “skregal”.
[/quote]

Ja, manjka professional training. The attitude is awful, unprofessional.
[/quote]

To že ves čas govorim. Neprofesionalno, zraven pa še (če je že kaj prijaznosti) narejeno, …

Mene so na hrvaškem posilili.
Bom še šla.

V Istri Hrvate, Italijane in Šiptarje baš boli od kod si.

kaj je to: domacijsko?
[/quote]

Po domace. Da se strezno osebje do gostov obnasa, kot da bi se poznali ze vsaj pet zivljenj in streze, kot bi bili na vrtni zabavi pri sebi doma, s pametnim telefonom v roki, v katerega je vecino casa uprt tudi pogled, tikanje ni nic neobicajnega, izgled tak, da strezno osebje komajda clovek lahko loci od gostov, itd. Res sem bil sokiran nad opisanim trendom. Taksni pristopi po mojem skromnem mnenju ne sodijo v lokale (dozivel v Luciji, Logatcu, Ljubljani, Trebnjah in Brezicah. Ob vstopu na Jesenicah pa je bilo jasno slisati, ko je starejsi natakar mlajsega poducil, naj mi racuna kapucino 2,30 (Nemcem kasiraj 2,30, je rekel). Ce ne bi za sabo imel jurja tristo prevozenih in dezevne Avstrije in ne bi krvavo potreboval tiste kave, da sem sploh se lahko funkcioniral, bi se bil gladko “skregal”.
[/quote]

Nemško govoriš, pa te po domače strežejo, “kot da bi skupaj krave pasli”? ČAki, a ni cenika kave? Ja, rabil si kavo, ja, a da si slišal, da te naokoli prenašajo, pa se ti ni dalo bosti … dober si 🙂

kje si?

okoli Zadra je vse prijazno do mene
[/quote]

Tja grem avgusta. Zdaj sm v Puli, nekje med Kavranom in Šišanom, res super divja plaža, placa neskončn, skratka cela uvala je naša :))
[/quote]

vau … resnično uživaš, thnx za info …

Najlepša hvala za tale smeh, tako glasno in od srca se že dolgo nisem nasmejala :)))!!!

…pravkar vrnili s kopanja v Savudriji, koloneeeeeeeee

New Report

Close