Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek tisti, ki ste že z dopusta

tisti, ki ste že z dopusta

zaupajte, kje ste bili, kako ste se imeli, koliko ste zapravili, boste šli drugo leto na enako mesto ali drugam???

Francoske Alpe, 600 EUR/2 osebi (vsi stroški – prevoz, nastanitev, hrana ….), 1 teden, definitivno naslednje leto, tako kot že zadnjih 5 let (samo vedno drug kraj)

LP

Tunizija, 2500 plus 200€ na samem mestu za 6 oseb. Drugo leto pa ne gremo tja. Take počitnice si privoščimo vsake tri leta. 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Istra, fajn, vse skupaj 500 eur 2odrasla in 2 otroka (v apartmaju nas je bilo več), ja, bi šla pa še tudi drugam pogledat, je ogromno lepih krajev, je škoda vedno hodit na dopust na isto mesto.

Slo/ ena manjša vas,
nastanitev zastonj,
hrana nabrana na vrtu,
dela dovolj, čvekanja in smejanja še več…….

A se da mal bolj podrobno – imam rada Francijo in tole mi je zanimiva destinacija.

Več let smo dopust preživljali v prikolici staršev na Lošinju (cca 5 tednov, od prvega do zadnjega dneva, ko sem prosta v šoli), letos pa sem enkrat za spremembo doma. Kratki izleti, malo čiščenja stanovanja, veliko branja, sprehodov im obilica počitka. Mislim, da mi bo ta dopust prav tako napolnil baterije, pa še postorila bom tako mimogrede marsikaj, kar bi drugače čakalo. Danes recimo tuširam rože…

Italija, Gardsko jezero (5 dni)… cca 800 EUR (apartma, vstopnine, hrana, prevoz) – nepozabno! Bi še šli, samo za bolj dolgo!

lp

Korzika. Kamp “Le Damier” (Pianotolli Caldarello). 16 dni. Dva odrasla + dva otroka cca. 1.500 EUR (kamp + hrana + bencin + …).

Kako smo se imeli? Prima. Možnosti, da gremo naslednje leto spet, so kar velike, ja. Enkrat prej smo že bili – pred 4imi leti. Vendar takrat smo vandrali po celi Korziki.

LP

---------------------------------------- Nisem volila teh volov!

trije, tri tedne grčije (da ne bo vse na tri – skupaj s potjo skoraj štiri tedne), okoli tri tisoč eur

Bolj ko berem tole, bolj me zanima, kako vam znese dajat take zneske za dopust. Jaz imam solidno plačo, pa mi je škoda dat npr. 3000 EUR za dopust. A vzamete kredit? Imate tako visoke plače??

dobro preberi tiste poste, kjer je govora o zneskih nad tisoč EUR in potem razdeli na število oseb, ki so šle.

no, nam je pa škoda dajat tisoče evrov za avte, oblačila, stanovanjsko opremo, okolico hiše, LCD televizorje, računalnike… damo raje za dopust, za dopust in potovanja mi ni nobenega evra škoda, pa imava plače skupaj cca. 2000 evrov minus kredit seveda!

A se da mal bolj podrobno – imam rada Francijo in tole mi je zanimiva destinacija.[/quote]

Slediva gorskim etapam kolesarske dirke po Franciji in si izbereva kraj, kjer si lahko potem ogledava 2-3 etape (na kakšnem prelazu), ostalo pa potem vandrava in kolesariva po okoliških prelazih, jezerih…. francoske Alpe so prečudovite. Nama ustreza aktivni dopust, tako da takrat res kolesariva po teh hribih, dolinah, okoli jezer oziroma na gorske prelaze, kjer se ti odprejo pogledi na Alpe in doline. Bila leta 2004 prvič in ne zamenjam nobenih Maldivov za Alpe. To je edini dopust, ki se ga res veselim. Letos sva npr. prekolesarila in predihala dolino Ubaye, z okoliškimi gorskimi prelazi in največjim alpskim jezerom.

http://www.ubaye.com/fr/index.aspx#
http://www.serre-poncon.com/

Prejšnja leta pa npr. področje krajev Tignes, Val d’Isere, Briancon, Alpe d’ Huez – tam kjer se pač giblje tour tisto leto.

Jaz sem se v ta del Francije čisto zaljubila in če si bolj aktiven tip dopustnika, sploh če rada kolesariš, so to kolesarska nebesa (tudi kar se poti tiče – npr. zemljevidi kolesarskih poti, zapore cest za avtomobile, odnos voznikov do kolesarjev…). Do sedaj nisva bila pa nikoli v istem kraju, ker se tudi trasa toura seli in ne gre čez iste prelaze, tako da sva videla že kar precej Alp. Drugače je tudi polno drugih znamenitosti po teh krajih, samo midva nisva ravno osebi za ogled kulturnih znamenitosti, tako da ta del preskočiva. Tudi z avtom se da prav lepo predihat te kraje in ogromno vidit, če že nisi kolesarski ali pohodniški tip človeka. V glavnem, jaz se psihično ful spočijem, fizično pa bolj zmatrana pridem nazaj. :))) Če te pa še kaj zanima, pa kar vprašaj.

LP

Maja en teden Cinque Terre, cca. 600 € za 4, julija en teden Djerba 1500 € za 4, upam, da se še konec avgusta kam odpravimo, če ne bo prevroče!

majhna vasica na otoku Pagu, 13 dni, apartma 600 EUR,hrana, bencin, ostalo cca. 500,00 EUR, smo štirje.

A se da mal bolj podrobno – imam rada Francijo in tole mi je zanimiva destinacija.[/quote]

Slediva gorskim etapam kolesarske dirke po Franciji in si izbereva kraj, kjer si lahko potem ogledava 2-3 etape (na kakšnem prelazu), ostalo pa potem vandrava in kolesariva po okoliških prelazih, jezerih…. francoske Alpe so prečudovite. Nama ustreza aktivni dopust, tako da takrat res kolesariva po teh hribih, dolinah, okoli jezer oziroma na gorske prelaze, kjer se ti odprejo pogledi na Alpe in doline. Bila leta 2004 prvič in ne zamenjam nobenih Maldivov za Alpe. To je edini dopust, ki se ga res veselim. Letos sva npr. prekolesarila in predihala dolino Ubaye, z okoliškimi gorskimi prelazi in največjim alpskim jezerom.

http://www.ubaye.com/fr/index.aspx#
http://www.serre-poncon.com/

Prejšnja leta pa npr. področje krajev Tignes, Val d’Isere, Briancon, Alpe d’ Huez – tam kjer se pač giblje tour tisto leto.

Jaz sem se v ta del Francije čisto zaljubila in če si bolj aktiven tip dopustnika, sploh če rada kolesariš, so to kolesarska nebesa (tudi kar se poti tiče – npr. zemljevidi kolesarskih poti, zapore cest za avtomobile, odnos voznikov do kolesarjev…). Do sedaj nisva bila pa nikoli v istem kraju, ker se tudi trasa toura seli in ne gre čez iste prelaze, tako da sva videla že kar precej Alp. Drugače je tudi polno drugih znamenitosti po teh krajih, samo midva nisva ravno osebi za ogled kulturnih znamenitosti, tako da ta del preskočiva. Tudi z avtom se da prav lepo predihat te kraje in ogromno vidit, če že nisi kolesarski ali pohodniški tip človeka. V glavnem, jaz se psihično ful spočijem, fizično pa bolj zmatrana pridem nazaj. :))) Če te pa še kaj zanima, pa kar vprašaj.

LP[/quote]

Super! Dopustniško poležavanje tudi nama ne diši, sva bolj za akcijo – samo jaz ravno nisem za gorske kolesarske ture (moj bi šel pa takoj :)), bolj po ravnem mi pa še kar gre. Pa tudi kakšen muzej, kak lep gradiček ali kaj podobnega rada pogledam. Pa peš tudi rada grem v kak hrib. V glavnem se bolj potepava okoli. A gresta s šotorom (midva kampirava) – ker tam zna bit pa tudi bolj hladno? Ali sta z avtodomom, jih je veliko videt na Touru.

Mi gremo pa ta teden na Malto. App 580 EUR, letalo tja in nazaj 620 EUR, rentacar 350 EUR. Za 12 dni za pet ljudi. Koliko bodo vstopnine in trajekti še ne vem, jemo pa tudi doma. Jupiii, še trikrat gremo spat! 🙂

Grčija 15 dni 3 osebe cca 1600€, od česar je velik del odpadel za plačilo ladje do Patrasa.
Bilo je super. Se pa pot do tja precej vleče, tako da verjetno naslednje leto kam bližje (Sardinija, Korzika).

no, nam je pa škoda dajat tisoče evrov za avte, oblačila, stanovanjsko opremo, okolico hiše, LCD televizorje, računalnike… damo raje za dopust, za dopust in potovanja mi ni nobenega evra škoda, pa imava plače skupaj cca. 2000 evrov minus kredit seveda![/quote]

Enako. Meni ni nikoli škoda denarja za potovanja, izlete. Ko bom umirala se bom vedno spominjala kaj sem doživela v življenju in ne kakšen avto sem vozila. Vsaj jaz sem takšna. Sem bila že precej na dnu, ko so tako dražili nafto, ker brez popotovanj sem prazna. Zdaj so me razveselili z novico, da naj bi se začela ponovno ceniti. Upam, da res, da že končno prepotujem skozi celo Evropo, pa tudi ostali svet me zanima. Joj, jaz sem ful popotnik po duši. Za letos se po morju konec avgusta konča popotniški duh, drugo leto za 1. maj pa že imamo nekaj destinacij na piku, pa še potem nekam čez poletje.

Uf, glede na vaše odgovore, mora biti pa na Hrvaškem skoraj vse prazno?

R

A se da mal bolj podrobno – imam rada Francijo in tole mi je zanimiva destinacija.[/quote]

Slediva gorskim etapam kolesarske dirke po Franciji in si izbereva kraj, kjer si lahko potem ogledava 2-3 etape (na kakšnem prelazu), ostalo pa potem vandrava in kolesariva po okoliških prelazih, jezerih…. francoske Alpe so prečudovite. Nama ustreza aktivni dopust, tako da takrat res kolesariva po teh hribih, dolinah, okoli jezer oziroma na gorske prelaze, kjer se ti odprejo pogledi na Alpe in doline. Bila leta 2004 prvič in ne zamenjam nobenih Maldivov za Alpe. To je edini dopust, ki se ga res veselim. Letos sva npr. prekolesarila in predihala dolino Ubaye, z okoliškimi gorskimi prelazi in največjim alpskim jezerom.

http://www.ubaye.com/fr/index.aspx#
http://www.serre-poncon.com/

Prejšnja leta pa npr. področje krajev Tignes, Val d’Isere, Briancon, Alpe d’ Huez – tam kjer se pač giblje tour tisto leto.

Jaz sem se v ta del Francije čisto zaljubila in če si bolj aktiven tip dopustnika, sploh če rada kolesariš, so to kolesarska nebesa (tudi kar se poti tiče – npr. zemljevidi kolesarskih poti, zapore cest za avtomobile, odnos voznikov do kolesarjev…). Do sedaj nisva bila pa nikoli v istem kraju, ker se tudi trasa toura seli in ne gre čez iste prelaze, tako da sva videla že kar precej Alp. Drugače je tudi polno drugih znamenitosti po teh krajih, samo midva nisva ravno osebi za ogled kulturnih znamenitosti, tako da ta del preskočiva. Tudi z avtom se da prav lepo predihat te kraje in ogromno vidit, če že nisi kolesarski ali pohodniški tip človeka. V glavnem, jaz se psihično ful spočijem, fizično pa bolj zmatrana pridem nazaj. :))) Če te pa še kaj zanima, pa kar vprašaj.

LP[/quote]

Super! Dopustniško poležavanje tudi nama ne diši, sva bolj za akcijo – samo jaz ravno nisem za gorske kolesarske ture (moj bi šel pa takoj :)), bolj po ravnem mi pa še kar gre. Pa tudi kakšen muzej, kak lep gradiček ali kaj podobnega rada pogledam. Pa peš tudi rada grem v kak hrib. V glavnem se bolj potepava okoli. A gresta s šotorom (midva kampirava) – ker tam zna bit pa tudi bolj hladno? Ali sta z avtodomom, jih je veliko videt na Touru.[/quote]

Ej, ne sekiraj se, če si bolj za po ravnem. A ti povem koliko km sem imela jaz za seboj, ko sem šla letos s kolesom na prelaze? NIČ (tako kot vsako leto :))) ). Tudi sedela nisem še na kolesu, nekaj malega pa sem tekla. Pa je ravno tako šlo – lepo počasi do vrha, pri taki polžji hitrosti si pa tako vmes še vse kar s kolesa ogledaš. :)))) Ampak veš, ko prideš pa do vrha, je pa carsko – sam sebi meje premikaš in veš, da se da, razgledi so pa tako fenomenalni. :))) Tako da kar pogumno. Hi,hi,hi, pa če boš šla bolj počasi in bo fant kje daleč pred tabo, se vedno najde kak kolesar, ki se mu ful dopade, da ženska rine v take klance in višine in te ful spodbujajo. Kar naprej poslušaš “alle, alle” (kolesarjev je res veliko – od tega zelo, zelo malo žensk). :))) Ker fant je res kolesar in ogromno prekolesari, jaz pa pravi polžek in je tako vedno ful pred mano na vrhu, pa potem počaka tam, da prilezem gor. So pa to res višine, letos sem npr. iz doline 1220 m prikolesarila na gorski prelaz na 2800 m, 24 km samega klanca. Adijo pamet za take polžke kot sem jaz. :))))
Midva greva vedno z avtom, najdeva nek aparta v kraju, kjer ima najbolj ugodno lokacijo glede na tisto kar hočeva vidit. S šotorom ne hodiva, ker imava kolesa s seboj, pa notesnik (da slike prenašava sproti, pa zaradi interneta, da malo vreme prečekirava in take stvari) pa ker imaš ponavadi malo večjo količino denaraj s seboj, pa tudi bolj na komot si, ko prideš ves crknjen nazaj s turce (da se lahko v miru stuširaš, naspiš …)…, sva rada bolj na komot- 🙂 Sva pa tudi pomislila na varianto z avtodomom, ki je ravno tako super, če dalj časa slediš touru, ker se potem lahko premikaš sproti z etapami. samo midva sva se prvo leto ravno tako z avtom premikala za etapami, pa sva ugotovila, da potem nič ne vidiš, samo vozkaš se na okoli, ves si živčen, če boš pravočasno prišel, ker so ceste zaprte (nekateri prelazi se zaprejo že dva dni prej za promet, cele ceste pa isti dan, ko gre etapa, že zjutraj in potem nekje obtičiš in ne moreš nikamor), kje bo parking, ali boš pravočasno s kolesom prišel do vrha (približno 2 uri predno gre etapa mimo, velikokrat zaprejo cesto tudi za kolesarje in greš lahko do vrha samo peš ob kolesu – goljufat ne moreš ravno veliko, ker je na vsakih nekaj 10 metrov policaj in te flikne s kolesa) … Tako da sva potem ugotovila, da je najbolj fajn se v nekem kraju nastanit, pogledat dve-tri etapi, ki gredo v bližini in preostanek dopusta malo povandrat še po okolici. Kampi po teh krajih so tudi zelo polni in večinoma zelo urejeni za zmerno ceno, tako da gresta lahko komot s šotorom. Meni je prijetna klima in nič mrzlo ponoči, razen seveda če je dež. potem se pa v teh krajih kar shladi in je fajn imet kaj bolj toplega za oblečt oziroma toplo spalko. Ampka v vseh teh petih letih je naju dež ujel samo 2x, vse ostale dneve je bil pa vsa ta leta sonček. :)))

LP

*lunca*, predvidevam, da si še bolj v mladih letih, ker omenjaš fanta, no, pred leti sem tudi jaz kar iz nič šla na kolo, pa v hribe… Pri skoraj 50-ih pa ne gre več kar tako. Pa tudi nič pridna nisem za nabiranje kondicije. Mož ima nekaj let več, pa teče, kolesari… in pride na vsak hrib. Ampak ko sem brala tvoje poste – mora bit res super, me je kar potegnilo! No, do naslednjega Toura je še kar nekaj časa :))

Skoraj 50 let? Ah, kaj pa je to! Daj, daj, bi ti morala vidit, kako švigajo mimo mene 50-letnice na specialkah tam v klancih. :)) Resno, se ne hecam. Ženske tam, kolikor se jih pač spravi v tiste klance, so čisto divje – pri 50+ v polni bojni kolesarski opremi, na specialki in vušššš v klanec. Res, če ti zdravje drugače ne nagaja in vaju res mika, da bi šla na kake aktivne počitnice, ti kar pogumno začni kondicijo nabirat. Mene prehitevajo vsi stari ati (ok, malo mi je v opravičilo, da so oni na specialkah, jaz pa na gorskem :)))), da o mladih mojih let sploh ne govorim. Saj v tem je štos – ti greš svoj tempo. Lepo počasi, se vmes malo ustaviš, malo popiješ, poješ, nagledaš in greš počasi naprej, magari malo peš, če ne gre drugače. OK, pri tvojih letih moraš vseeno malo pazit, da res ne greš čisto iz nule, ampak imaš vsaj malo kondicije in da si drugače zdrava v tem smislu, da nimaš kakšnih težav s srcem, pljuči, huda slabokrvnost …. saj to velja tudi po ravnem, ker v Alpah boš težko dobila teren, ki je čisto raven ker je pač že pokrajina sama taka, da gre dol-gor. Drugače pa peš v gore, so ravno tako krasne poti in gore polne marmotkov (po naše svizcev :)). Hočem ti povedat, da svoje izlete prilagodiš svojim sposobnostim in se za vsakega kaj najde, malo se moraš pa tudi “upat” za lastno veselje in užitek, da vidiš, da se da in da si sposoben. Ko sem jaz drugič, ko sva šla, fantu predlagala, da vzameva s sabo kolesa, me je samo čukast gledal, če jaz to resno, glede na to, da nič ne kolesarim. Hja, pa smo šli in sedaj se je že navadil, da me na vrhu čaka urco, urco in pol. Glej, tako ali tako je pa tako, da če ne greš ravno takrat ko je tour in je cela žurka po teh krajih, so vsi ti prelazi normalno odprti in se lahko zapelješ na vrh tudi z avtom. velikokrat je potem na vrhu označeno, da je npr. še nekaj hoje do kakšnega jezera ali koče in potem pač to izkoristiš. Jaz ti sedaj sicer ful razlagam glede kolesa, ker tisti teden padem čisto noter v te kolesarske fore in sem sedajle ravno dobro z dopusta prišla. Pa veš kaj je zanimivo? Meni se recimo vidi, da sem totalen amater – gorsko kolo namesto specialke, bele noge, navadne superge, navadna majca, brez polarja, edino kar imam so kolesarske hlače in čelada. Pa me ravno tako vsi “u iber” kolesarji pozdravljajo in spodbujajo in me imajo za enako med enakimi. Ne vem, ali je to “francoska posebnost”, ampka občutek je dober. :))))

V glavnem, ej, Alpe so ti na dlani in samo uživaj – peš, s kolesom, z avtom, motorjem, na konjih, na raftu … Vse ti je na voljo. Ljudje pa zelo prijazni in celo angleško se malo trudijo spregovorit. :)))) saj pravim, meni je ravno za poležavanje na plaži in morje, vsako leto čakam ko nora samo tale dopust. :))))

LP

no, nam je pa škoda dajat tisoče evrov za avte, oblačila, stanovanjsko opremo, okolico hiše, LCD televizorje, računalnike… damo raje za dopust, za dopust in potovanja mi ni nobenega evra škoda, pa imava plače skupaj cca. 2000 evrov minus kredit seveda![/quote]

Enako. Meni ni nikoli škoda denarja za potovanja, izlete. Ko bom umirala se bom vedno spominjala kaj sem doživela v življenju in ne kakšen avto sem vozila. Vsaj jaz sem takšna. Sem bila že precej na dnu, ko so tako dražili nafto, ker brez popotovanj sem prazna. Zdaj so me razveselili z novico, da naj bi se začela ponovno ceniti. Upam, da res, da že končno prepotujem skozi celo Evropo, pa tudi ostali svet me zanima. Joj, jaz sem ful popotnik po duši. Za letos se po morju konec avgusta konča popotniški duh, drugo leto za 1. maj pa že imamo nekaj destinacij na piku, pa še potem nekam čez poletje.[/quote]

eh, si misliš, kako je šele pri nas, ko smo 4 taki 🙂
moje sanje: ravno toliko denarja (beri: plače), da bi lahko doma spodobno živeli in se vozili v avtih za 1000 € + vsi 4 šli poleti dvakrat v morske kraje (recimo junija Grčija in septembra Korzika), spomladi in jeseni za nekaj dni, recimo v eno od evropskih glavnih mest, pozimi za 14 dni v tople kraje (NOva Zelandija, Bora Bora, Tanzanija…), vmes pa še mi2 dvakrat nekam sama… bi čisto srečna tako živela do smrti…

New Report

Close