Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek To samski moški pričakujemo od žensk

To samski moški pričakujemo od žensk

Ženske se sprašujete o samskih moških. No pa poglejmo kaj samski moški kot sem jaz pričakujem od ženske. Najprej o meni in potem še moja pričakovanja:

Jaz 46 let, postaven, športna postava, visoka izobrazba, fajn plača. Športam redno, kolo, smučanje, hribi… veliko potujem. Pač samski, dopust je zame, plača tudi.

Od ženske pričakujem:

da je postavna, športna postava, ne debela, ne taka mlahava (veliko žensk ima malo kg pa so čisto mlahave, ker ne športajo). Da precej športa.

Pri izobrazbi spregledam skozi prste, ampak mora biti vsaj SŠ in razgledana.

Brez otrok, logično.

Imeti mora vsaj povprečno plačo, ker jaz ne bom nobene finančno podpiral.

 

Tako, da monklje, kvalitetni moški smo raje samski, ker ste samske pod našo ligo.

Stari, kmalu te bo pobralo pa bi neke zahteve postavljal. Sploh tista o otrocih zmaga.

Kdor laja po tem forumu je že po defoltu sirotinja. Ne palamudi.

TO je dejstvo, da večina samskih žensk ni kvalitetnih, zato smo moški raje samski.

Meni je prav hecno koliko enih športnikov, hahaha.no ja, srečno pri iskanju. Vedno bolj se zavedam kako malo ljudi je  prizemljenih.

100 ljudi 100 čudi, meni je to sekundarno in mi je bistveno, da je kompatibilna z mano, od lastnosti pa samo, da je brihtna s smislom za humor, da me podpira in spodbuja pri projektih in iz mene potegne najboljše ter da je lojalna, čustveno stabilna in pozitivna.

Ne bom našteval kaj vse ona dobi, ker bi zvenelo hvalisavo, ko rečejo, da se dobro blago samo hvali, tega ne gre razumeti dobesedno, ampak razbremenim jo stresa in nase prevzamem breme in odgovornost odločanja, njen input pa je seveda zaželen in dobrodošel.

Če je malo bolj polna, kein problem, še bolje včasih, enim paše, če je preveč buckasta, ji bomo pa pomagal pridt v formo, v enem letu bo kot nova, telesni videz ni statična kategorija, vsaka lahko rata spet fit.

Glede financ, jaz rad skrbim za in razvajam svoje ženske in po eni strani bi rajši videl, da ne hodi v službo, ampak po drugi je pa po moje za dober odnos pomembno, da sta oba neodvisna, emocionalno, socialno in finančno, da ni keš konsideracija, a ostaneš skupaj ali ne in imata oba svobodo kadarkoli oditi.

O, seveda, da tudi moški pričakujemo kaj od žensk.

Lepa itak mora biti, drugače nima šans. Ampak to ni dovolj. Gospodinjska dela ji ne smejo biti odveč. Ne maram feministk, ki težijo, da ne bodo kuhale, likale.

Kar se pa plač tiče pa je nevarno področje. Če ima ona višjo plačo kot moški, ji stopi v glavo . Če ima prenizko, jo moraš pa finaciart. Tako, da je najbolje, da ima malenkost nižjo. REcimo jaz  imam 1900 neto. Naj bo ona nekje 1500-1900.

Ja, vitka, postavna, je pa itak bistvo.

Oglasi se spet kaj z zahtwami, ko boš isto v penzjonu pisal  ☺️

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 8409, 13.06.2024 ob 20:17

100 ljudi 100 čudi, meni je to sekundarno in mi je bistveno, da je kompatibilna z mano, od lastnosti pa samo, da je brihtna s smislom za humor, da me podpira in spodbuja pri projektih in iz mene potegne najboljše ter da je lojalna, čustveno stabilna in pozitivna.

Ne bom našteval kaj vse ona dobi, ker bi zvenelo hvalisavo, ko rečejo, da se dobro blago samo hvali, tega ne gre razumeti dobesedno, ampak razbremenim jo stresa in nase prevzamem breme in odgovornost odločanja, njen input pa je seveda zaželen in dobrodošel.

Če je malo bolj polna, kein problem, še bolje včasih, enim paše, če je preveč buckasta, ji bomo pa pomagal pridt v formo, v enem letu bo kot nova, telesni videz ni statična kategorija, vsaka lahko rata spet fit.

Glede financ, jaz rad skrbim za in razvajam svoje ženske in po eni strani bi rajši videl, da ne hodi v službo, ampak po drugi je pa po moje za dober odnos pomembno, da sta oba neodvisna, emocionalno, socialno in finančno, da ni keš konsideracija, a ostaneš skupaj ali ne in imata oba svobodo kadarkoli oditi.

8409, če bo brihtna tolk kot si ti, bo bolj revno vse skupaj… bolj brihtna te itak ne bo povohala, plehke lutkice pa ne bi, al kako? 😉 ti si meni en tak tip bolj za bruhat kot taprav dec.

Meni se pa pogoji ne zdijo nič posebnega. Nič kaj zelo hudega. Mu dam prav pa sem ženska. Poznam dosti žensk, ki ustrezajo kriterijem.

Meni je tole malo nezrelo. Niti z eno besedo nisi omenil kompafibilnost. Si predstavljas zmenek z eno športnico, brez otrok, ki jo poslušati ne boš mogel, tako ti bo šla na živce? Da nekdo pri 46 letih tako razmišlja, konec koncev smo pri teh letih že nekaj dali čez, bili razočarani, vsi vemo da ni nikoli tako kot si želimo 100%. Sploh pri teh letih kot si ti avtor, je 1:10000000 da najdeš tako , ki bo prvič samska . Večina žensk pri teh letih je zasedenih, v vezi ali  poročene.  ostanejo ti torej samske, ki nočejo več v vezo , ti pa iščeš med trenutno samskimi, ki isto iščejo partnerja. Iščeš torej samsko tako  brez otrok , da bo  športna, dobro situirana, lepo postavna, čvrste mišice. Kaj pa teoretično , da spoznaš eno, ki ti bo všeč, čeprav bo čist izven teh okvirjev? Ne reci dvakrat da ni možno. Veliko moških poznam, ki so morali spustiti standarde, ali bi bili sami ali pa so vzeli optimum, kar so našli.

Odgovor na objavo uporabnika
nič posebnega, 13.06.2024 ob 20:48

Meni se pa pogoji ne zdijo nič posebnega. Nič kaj zelo hudega. Mu dam prav pa sem ženska. Poznam dosti žensk, ki ustrezajo kriterijem.

@Nič posebnega

Ja , saj imaš prav. Nič posebnega ne želi, v bistvu je celo skromen . Želi eno ki je športnica, da ni mlahava, da je brez otrok, vsaj srednješolka, da je razgledana  in ima povprečno plačo ker ne bo nobene živel. Takih je veliko,  naj gre v fitnes, bo našel dosti prilik, če so mišice edino pomembne .  Jaz bi bila dosti bolj zahtevna, za začetek bi želela, da se ujameva v komunikaciji in sličnih pogledih. Tam se bolj zatakne . Res je preprost fant ,  svaka mu čast da obstajajo tako skromni ljudje, še je upanje za ta svet  💪💪

ti imaš pa zelo ohlapne kriterije. vse samske, ki jih poznam, na veliko presegajo to, kar ti želiš.

To ti pričakuješ od ženske, moški pa so različni.

Koncno en razprav dec

Odgovor na objavo uporabnika
enaa810, 13.06.2024 ob 21:05

ti imaš pa zelo ohlapne kriterije. vse samske, ki jih poznam, na veliko presegajo to, kar ti želiš.

Naj kar presegajo in si v ritko zataknejo vse skupaj. Komu f. mar. Ampak razumme moške, ki vračajo udarec, ki so ga ŽENSKE zadale moškim in se začele nagnusno poveličevati in precenjevati… Pa marsikateri moški je še bistveno bolj uspešen od avtorja, bi take koze lahko napajal kot krave…

Mene bi vrstnica zanimala le pod naslednjimi pogoji.  Doneke mere se bil prilagodil situaciji takšne ženske:

1. Materijalno je POPOLNOMA PRESKRBLJENA.  Živi od prihrankov in investicij, rezultatov lastnega preteklega dela, ne zgolj podedovanega, pridobljenega skozi ločitev, ipd ker takšna potem ne zna nič ceniti.  Skratka, da je dokazano finančno pismena.  Pa zato še ne obsedena z materijalnim, statusnimi simboli in raznim luksuzom za postavljanje, igranje princese, ipd.  Dovolj je, če ima na razpolago vsaj kakšne tri tisočake mesečno.

2. Je brez otrok, problematičnih sorodstvenih vez, domačih živali in drugih obveznosti, ki kakorkoli omejujejo njeno bivanja, gibanje in življenje na splošno.  Skratka, da je SVOBODNA, fleksibilna in do neke mere avanturistka, ki si želi v življenju še marsikaj videti, izkusiti in doživeti sveta.  Smisel življenja (več) ne vidi v delu, družini in otrocih, bivališču, avtomobilih, kopičenju materijalnega in drugih statusnih simbolov.

3. Je PSIHOFIZIČNO ZDRAVA, brez motenj osebnosti, niti jemlje kakršnekoli zdravila.  In v dovolj dobri fizični kondiciji, da brez težav preplava vsaj par 100 metrov, v kosu prehodi vsaj 10 kilometrov, prekolesari vsaj 2-3x toliko in da lahko med ostalim naredi vsaj kakšnih 5-10 sklec.  Skratka, nobena športnica ne rabi biti.  Le kolikor toliko aktivna, da vzdržuje nek, po moje, osnovni nivo fitnesa.  Običajno to pomeni, da je vsaj vsak drugi dal fizično aktivna.  Ni pa nujno.  Odvisno ob okoliščin.  Logično, da bo tem pogojem primerno tudi njeno telo.  Razume pomen zdravega življenja, zdrave prehrane in prevzema odgovornost za svoje zdravje, počutje in življenje na splošno.  Ne kadi in popiva.  Niti ima kakšne druge slabe razvade.  Nič hudega, če se aktivno ukvarja še s kakšnim športom.  Le da ji le ta ni smisel življenja kateremu je vse ostalo podrejeno.

4.  Je intelektualno nadarjena, vsestransko razgledana in govori vsaj par tujih jezikov.  Temu primerno pa ima tudi kar nekaj mednarodnih izkušenje.  Torej, da ni obsedena z eno ali dvema področjema, tam strokovnjak, na ostalih pa bosa, vseeno pa si domišlja, kako vse obvlada, ker zna ponoviti kar je slišala na TV.  Pomembno je, da ima tako širino kot globino, posledica vseživljenskega vsestranskega učenja.

5. Karakterno kompatibilna.  Če je na kakšnem področju sposobnejša od mene, ji na le tem rade volje prepustim vajeti.  Sicer pa pričakujem obratno, da jih ona meni in mi sledi brez vsakega kompliciranja.  Nivo izobrazbe je pri tem sekundarnega pomena.  Pričakujem pa, da je urejena, samostojna, organizirana in sposobna prilagajanja življenskim okoliščinam, da je vsako neugodnje še ne vrže iz tira.  Pa če je to le vreme, nesoglasje ali kaj tretjega.  Pod urejenostjo ne ciljam na to, da se ne vem kako ureja ali nosi.  Gre bolj za to, da se uredi in prilagodi situaciji in okoliščinam primerno.

Ker takšnih žensk praktično ni, starostne upokojenke pa jasno ne pridejo v poštev, sem in bom ostal sam.  Na ostale ženske pa bom še naprej gledal zgolj kot na neresno kratkoročno družbo s katero se ne gre resneje zapletati.  Tako se izognem nepotrebnim tveganjem, stroškom in glavobolom, ki pridejo z žensko, ki ni na mojem nivoju. 

Odgovor na objavo uporabnika
DrNo, 13.06.2024 ob 23:15

Mene bi vrstnica zanimala le pod naslednjimi pogoji.  Doneke mere se bil prilagodil situaciji takšne ženske:

1. Materijalno je POPOLNOMA PRESKRBLJENA.  Živi od prihrankov in investicij, rezultatov lastnega preteklega dela, ne zgolj podedovanega, pridobljenega skozi ločitev, ipd ker takšna potem ne zna nič ceniti.  Skratka, da je dokazano finančno pismena.  Pa zato še ne obsedena z materijalnim, statusnimi simboli in raznim luksuzom za postavljanje, igranje princese, ipd.  Dovolj je, če ima na razpolago vsaj kakšne tri tisočake mesečno.

2. Je brez otrok, problematičnih sorodstvenih vez, domačih živali in drugih obveznosti, ki kakorkoli omejujejo njeno bivanja, gibanje in življenje na splošno.  Skratka, da je SVOBODNA, fleksibilna in do neke mere avanturistka, ki si želi v življenju še marsikaj videti, izkusiti in doživeti sveta.  Smisel življenja (več) ne vidi v delu, družini in otrocih, bivališču, avtomobilih, kopičenju materijalnega in drugih statusnih simbolov.

3. Je PSIHOFIZIČNO ZDRAVA, brez motenj osebnosti, niti jemlje kakršnekoli zdravila.  In v dovolj dobri fizični kondiciji, da brez težav preplava vsaj par 100 metrov, v kosu prehodi vsaj 10 kilometrov, prekolesari vsaj 2-3x toliko in da lahko med ostalim naredi vsaj kakšnih 5-10 sklec.  Skratka, nobena športnica ne rabi biti.  Le kolikor toliko aktivna, da vzdržuje nek, po moje, osnovni nivo fitnesa.  Običajno to pomeni, da je vsaj vsak drugi dal fizično aktivna.  Ni pa nujno.  Odvisno ob okoliščin.  Logično, da bo tem pogojem primerno tudi njeno telo.  Razume pomen zdravega življenja, zdrave prehrane in prevzema odgovornost za svoje zdravje, počutje in življenje na splošno.  Ne kadi in popiva.  Niti ima kakšne druge slabe razvade.  Nič hudega, če se aktivno ukvarja še s kakšnim športom.  Le da ji le ta ni smisel življenja kateremu je vse ostalo podrejeno.

4.  Je intelektualno nadarjena, vsestransko razgledana in govori vsaj par tujih jezikov.  Temu primerno pa ima tudi kar nekaj mednarodnih izkušenje.  Torej, da ni obsedena z eno ali dvema področjema, tam strokovnjak, na ostalih pa bosa, vseeno pa si domišlja, kako vse obvlada, ker zna ponoviti kar je slišala na TV.  Pomembno je, da ima tako širino kot globino, posledica vseživljenskega vsestranskega učenja.

5. Karakterno kompatibilna.  Če je na kakšnem področju sposobnejša od mene, ji na le tem rade volje prepustim vajeti.  Sicer pa pričakujem obratno, da jih ona meni in mi sledi brez vsakega kompliciranja.  Nivo izobrazbe je pri tem sekundarnega pomena.  Pričakujem pa, da je urejena, samostojna, organizirana in sposobna prilagajanja življenskim okoliščinam, da je vsako neugodnje še ne vrže iz tira.  Pa če je to le vreme, nesoglasje ali kaj tretjega.  Pod urejenostjo ne ciljam na to, da se ne vem kako ureja ali nosi.  Gre bolj za to, da se uredi in prilagodi situaciji in okoliščinam primerno.

Ker takšnih žensk praktično ni, starostne upokojenke pa jasno ne pridejo v poštev, sem in bom ostal sam.  Na ostale ženske pa bom še naprej gledal zgolj kot na neresno kratkoročno družbo s katero se ne gre resneje zapletati.  Tako se izognem nepotrebnim tveganjem, stroškom in glavobolom, ki pridejo z žensko, ki ni na mojem nivoju. 

DrNo, takih žensk je ogromno, samo tebe se očitno ognejo…

Jauč, jaz pa z lahkoto prekolesarim 150km v kosu. Pa tudi z MTB preko hribov kolesarim. Pa ni mi problem it na Triglav v enem dnevu gor in dol. Pa mimogrede naredim 35, 40 sklec na eks. Preplavam 2, 3 km tako mimogrede. Smučam, veslam, supam. Vse to.

Samo kaj, ko pa jemljem do življenjso ene tablete. Hm. Klinc, odpadem kot knof od gat. Točka 3 ne gre skoz.

Povsem razumem, vsi imamo kriterije in ne obsojam nikogar, kar želi naj dobi zakaj pa ne. Nič ilegalnega ni to, da moški želi vitko, zdravo, športnico.

V kar nekaj točkah se najdem edino področje kjer nisem “močna” ali na nivoju so finance. Je pa moj pogled takšen, da tudi ne iščem financ mojstra. Iščem skupne interese, da se zna moški z mano sprostit in jaz z njim, da sva rada v družbi drug drugega, da mu ni problem kaj meni pomagat in tudi meni ni problem karkoli pomagat. Menim da sem dobra ženska in partnerica, čeprav trenutno samska, ampak ko pa sem v vezi sem pa v celoti njegova partnerica, prijateljica in kot zdrava ženska imam rada spolnost. Menim da manjka iskrenosti in zaupanja, zato se nihče noče podat v razmerja ker si potem razočaran.

Želim nam vsem srečo 🙂

Predlagam, da si še enkrat preberete vse kar sem napisal.  Nič mi ne pomeni, če je ženska sposobna to ali ono.  Ali, če si domišlja, da je razgledana, finančno izobražena, ali kako drugače oh ali sploh.

Prvi problem je že v POPOLNI PRESKRBLJENOSTI na račun lastnega PRETEKLEGA DELA, ne dedovnja, razveze, ipd.  Skratka, ne govorim o ženskah s tremi tisočaki plače ali pokojnine.  Že teh je koliko?  1%?  Koliko je žensk, ki so si najlasneje do 40’s samostojno zagotovilo ekvivalent doživljenske mesečne rente?

Koliko je takšnih, ki so za nameček še vse ostalo?  Premalo, da bi jih bilo vredno iskati.  Pa tudi, ko na približek naletiš, se običajno izkaže, da gre za skrajno neženstvene možače vajene diktiranja, kar po eni strani tudi morajo biti, če želijo v parih desetletjih karierno in materijalno doseči kar veliki večini ljudi, tako moških kot žensk, nikoli niti približno ne uspe.  Poleg tega jih praviloma aploh ne zanima moški na relativno primerljivem nivoju ampak tak od katerega bodo imele še naprej vsestranske koristi, npr. zagotavljanje življenja na še višji nogi, čeprat se tega pogosto niti zavedajo ne, kaj šele, da bi odkrito priznale.  Kje so tu še vsi ostali pogoji…

 

Odgovor na objavo uporabnika
fajn partija, 13.06.2024 ob 19:52

Ženske se sprašujete o samskih moških. No pa poglejmo kaj samski moški kot sem jaz pričakujem od ženske. Najprej o meni in potem še moja pričakovanja:

Jaz 46 let, postaven, športna postava, visoka izobrazba, fajn plača. Športam redno, kolo, smučanje, hribi… veliko potujem. Pač samski, dopust je zame, plača tudi.

Od ženske pričakujem:

da je postavna, športna postava, ne debela, ne taka mlahava (veliko žensk ima malo kg pa so čisto mlahave, ker ne športajo). Da precej športa.

Pri izobrazbi spregledam skozi prste, ampak mora biti vsaj SŠ in razgledana.

Brez otrok, logično.

Imeti mora vsaj povprečno plačo, ker jaz ne bom nobene finančno podpiral.

 

Tako, da monklje, kvalitetni moški smo raje samski, ker ste samske pod našo ligo.

Kaj to zdaj samski “dedki” iščete samske “babice”, vsi brez otrok seveda. Ja kaj ste pa delali pred 20 ali 30 leti ?? Takrat je vse bolj spontano, romantično in naravno.

Tu pa neki kriteriji glede denarja in mišic, ki jih komaj no komaj vzdržujete s športanjem do nezavesti. Pa še to se bo v par letih vse povesilo, ker ste v letih. Kaj boste zdaj, v jeseni življenja, sejali ?

Bog pomagaj no, v življenju so naravne zakonitosti, letni časi. Ne moreš bit mlad, če si star. 25 let grebenja za denar in telovadbe, da ostane telo čvrsto, potem si pa zrajta, da bi mogoče imel ženo.

 

Da naredim povzetek: Moški, 46 let, primeren samo  za ob nedeljah in praznikih.

To si ze lani napisalo. A spet rabis dozo?

HA HA HA, kvalitetni moški z urejenim življenjem niso na forumu, pač pa živijo življenje.

New Report

Close