Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tokrat sama za Božič :(

Tokrat sama za Božič :(

Ne boš verjela. Samo ti lahko spremeniš svoje lastno počutje.Torej delaj na tem, da ti bo bolje, ne slabše. Nehaj se naslajati v samopomilovanju. Naredi kaj, da bo boljše. Vzemi steklenico vina, pojdi v toplo kopel in si daj duška, zjokaj se, če rabiš. Prekolni boga, življennje, če ti bi boljše. Potem pa presekaj, ok? 🙂

Se ti ne zdi, da dramatiziraš?
Boš pač imela mir in lahko počneš kar hočeš. Koneckoncev lahko tudi pokličeš kakšno prijateljico, greš na sprehod, bereš … 100 stvari …

Ne boš verjela. Samo ti lahko spremeniš svoje lastno počutje.Torej delaj na tem, da ti bo bolje, ne slabše. Nehaj se naslajati v samopomilovanju. Naredi kaj, da bo boljše. Vzemi steklenico vina, pojdi v toplo kopel in si daj duška, zjokaj se, če rabiš. Prekolni boga, življennje, če ti bi boljše. Potem pa presekaj, ok? :)[/quote]

No tole. Imam občutek, da se prav hočeš smilit sama sebi in bit žalostna.
Lej, jaz otrok nimam (sem že skoraj pri petdesetih), mož je službeno dostikrat odsoten za božič ali silvestrovo, včasih tudi za oboje isto leto, pa nisem nikoli delala dame iz tega. Ker si že vnaprej rečem, tole bo pa čisto moj večer, si pripravim kaj dobrega za pojest, potem pa kako fajn knjigo v roke, če je kaj po TV, pogledam, si zavrtim kak dober film (kako limonado, ki je z možem ne morem pogledat), na silvestrovo sem šla tudi že sama na sprehod in opolnoči gledala ognjemete vsenaokoli. No k polnočnicam pa ne hodim.
V glavnem, res ni vredno zaradi enega samega večera zganjati take žalosti, božič gor al dol. V bistvu je večer kot vsi ostali, samo da se en velik cirkus dela iz tega, s kom je treba takrat bit in kaj počet.

V bistvu si lahko srečna. Se sploh zavedaš koliko je družin, kjer je nasilje, varanje, ni ljubezni. Si želiš biti z nekom, pa tisti misli na tretjo osebo, čeprav s tabo leži na sedežni? Koliko je takšnih, komaj čakajo da je konec praznikov da lahko spet delajo kar jim paše. Lahko se trudiš in prelomiš na pol za partnerja, ni garancije da uspe. Še celo te bo šinfal, kako zoprno babo ima doma, da mu je dolgčas. Ženske se ponavadi veselimo priprave in družinskega veselja, verjemi mi tega ni skoraj nikjer tako iskreno, kot ti misliš. Pišem iz lastne izkušnje. Ni družina zlato, niti slučajno, še posebej ko ne veš kaj se partnerju plete po glavi. Naredi si plan za leto 2015, prihaja pomlad, poletje, srečala boš ogromno ljudi, samo pojdi naprej. Srečno

prid na MON…sm zihr da bo pestro in da bo sekalo….

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Sem sigurna, da bom na koncu ostala kar lepo doma, pa tule po MONu spet jamrala, kako se smislim sama sebi… Hvala bogu, takih dni ni veliko, tako da komaj čakam, da grem spet plesat 😉 pa bo!

evo malo plesne glasbe…

[youtube]kqfFHR1uuX4[/youtube]

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Uf, sigurno se bo dogajalo še kaj drugega, razen polnočnic. Pojdi ven, družbo lahko hitro dobiš 🙂

Ne sedet doma, res ne no. Srečno.

Kaj pa sicer počneš tiste dni ko si sama?
Počni tudi za Božič enako.

Mislim, halo, vsako leto pred prazniki panika, sama, samcata, edina…
Kaj pa je drugače če si sama kakšen vikend, ali pa praznični vikend?
Vsak dan je enako dolg…

Dokler ne boš znala živeti sama s seboj, boš tudi z drugimi težko.
Če boš odvisna od odnosov, boš težko funkcionirala. Uči se živeti sama s seboj, ti bo lažje.

Kaj je res tako težko razumeti, da se za praznike človek počuti drugače? Seveda bom delala iste stvari, in itak sem že zeloooo veliko sama, tako da znam biti sama, mi ni problem. Problem je v tem, ker sem nekako vzgojena, da je Božič družinski praznik, jaz pa se počutim brez družine bolj samo kot ponavadi.

Ni tako hudo, da bi morala skakat čez balkon, bom že preživela tako ali drugače, skoraj sigurno bom tisto sreda spet prišla sem gor jamrat, da me boste lažje prequrcale, kako ne znam sama živeti.

Tako po resnici napisano, lepo.

enga mladega si omisli in se dobro poseksaj….

Da takih dni ni veliko?
Danes smo 18., sama sebi se smiliš najmanj od včeraj, verjetno pa že kar nekaj dni prej, verjetno od kar je padel dogovor, da bodo otroci pri bivšem. Jamrala boš najmanj do 26., kar znese najmanj 10 dni, po vsej verjetnosti pa več.
To se tebi ne zdi veliko dni??????? In vsi v enem kosu!!!!!!

Glej, nisi sama v takšni situaciji. Tudi jaz bom letos po mnooogih letih sama z otrokoma…ne bo ga ne za Božič ne Novo leto. Kako bo, ne vem, bom pa vsaj otroka imela zraven sebe. Bomo tudi tudi to preživeli.
Pokukaj sem gor, beri, glej TV, ali pa tudi spij kakšen koarček in pojdi spat 😉 vse, kar ti bo pač v užitek..navij si radio in pleši, pleši na veselo glasbo, niti najmanj povezano s prazniki. Tudi meni je hudo, pa tudi to mine, vsaj to me drži pokonci.

Ne ne ni veliko takih dni, hvala bogu. Danes je ze bolje. V sredo pa bo morda spet malo tuzno….ampak si bom kupila drsalke pa bo 😉
In ja, sigurno bom se jamrala tu gor, saj samo zato pridem, k mi je lepo, nimam kaj jamrat in ne pisem kar tako neki brezveze..

Lepe paznike, ljudi!

O,… avtorica, tebe se pa spomnim. So mi smešni komentarji, ki ti jih dajejo,….nikakor jim ni jasno, da je ta dan teb en poseben dan in se boš pač na Božič, ko boš sama, še bolj sama počutila, kot se bi recimo ob kakšnem drugem, čisto navadnem dnevu v letu.
Imam pa predlog zate, malo pozabi na ta Božič, ki prihaja čez par dni, pa si naredi tak taprav družinski Božič 6 januarja, ko bosta sinova doma, saj je tudi to krščanski(pravoslavni) Božič. Tako, da….. don t worry be happy….

Hvala popay da razumes… doba fora, samo da otroka ne bosta zdrzala do januarja da ne prej odprla daril… pa saj jih dobim kmalu, morda ze naslednji dan pa bomo skupaj se za novo leto….ampak bozic je pa le bozic, smrekca, darilca….

Me je pa sram ce se me spomnis, ker potem gleda da skoz samo jamram, v bistvu pa samo takrat zacutim da moram nekaj napisat….pa je bolje, ne glede na to da te eni komentarji se bolj potolcejo…ampak tako je… sem se navadla na bozic brez moza, zdaj se moram se na bozic brez otrok…

Nehaj jamrat ali pa počakaj, da mularija zraste (beri naprej – op.p. ko si boš kdaj še kako želela prazno bajto, hehehe). Jaz bom letos sama tako za Božič kot za novo leto, pa še vse vmes. Pa se v bistvu čisto veselim, ker je bilo lani sicer fino, samo po vseh žurih in laufanju mularije po fletu, bo letos prav super mal miru in tišine.

Jaz tudi, jaz tudi 🙂
Lahko prideš k meni in se ga skupaj napijeva in prespiva 🙂 Ker drugače bom moral spet polagati ploščice, kot že pretekle dni 🙁
🙂

New Report

Close