Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek TONIN – PLAČE

TONIN – PLAČE

nisem poslušal poročil, a kdo ve, če je židan že podal predlog za znižanje poslanskih plač?

saj ne da so previsoke, ampak njegova bi se pa le morala zmanjšat, vsaj za kakšen liter hrvaškega Terana!

To si pa zelo dobro povedal
Levica je edina stranka, ki ni naredila se nic narobe. Ceprav so nanjo ves cas organizirani neprestani napadi, ki so ze dosegli svoje, ljudje ze brez razloga govorijo, da levica ni v redu, ceprav sploh ne znajo povedati, kaj je do zdaj naredila narobe. To se zgodi, ko se nacrtno ustvarja javno mnenje in tarca je trenutno levica, ker je najbolj nevarna. Napadi nanjo so hujsi kot na Sarca.
[/quote]

Zaenkrat mesečniki praskajo na mestu na startni poziciji. Ko in če dobijo zeleno luč, se začne katastrofa za Slovenijo. Demoniziranje podjetnikov s poudarkom na izvoznikih, povečevanje državnega aparata, novi davki, venezuelizacija… recept za katastrofo bibličnih razsežnosti.

Mene pa zanima, kdaj bodo za poslance uvedli sankcije za neopravičeno izostajanje od sej državnega zbora.

Čiči pa čaki 😀

Morali bi v Sloveniji spremeniti tudi volilni sistem, saj je trenutni volilni sistem ena velika farsa.Kako lahko Erjavec in Bratuškova postaneta ministra,če ju pa ljudje niso izvolili niti za v parlament.Toliko o tem koliko v resnici velja naš glas na volitvah in koliko ga upoštevajo.Mene na volitvah ne vidijo več dokler ne spremenijo volilne sistema.

Levica je zadnja, ki bi jo lahko dajali kot vzor. Na prejšnjih volitvah so se na veliko šopirili s populistično, ljudem všečno parolo: “Poslance na minimalce!“.

Pa si malo poglejmo kakšne so bile njihove plače prejšnji mesec:

TAŠNER VATOVEC MATEJ 4.557,37 €
KORAŽIJA BOŠTJAN 3.902,89 €
SITER PRIMOŽ 3.782,07 €
SUKIČ NATAŠA 4.090,70 €
KORDIŠ MIHA 3.698,61 €
TOMIĆ VIOLETA 4.152,25 €
CIGLER ŽELJKO 4.047,88 €
MESEC LUKA 3.698,59 €
TRČEK FRANC 3.939,14 €

Vseh 9 poslancev je torej prejelo skupaj 35.869,50 €.

Če bi držali svoje predvolilne obljube in bi si izplačali minimalca, bi vseh 9 poslancev Levice prejšnji mesec porabilo zgolj 7.585,11 €. Prihranili bi torej 28.284,39 €, to znese v enem letu približno 340.000 € in v celotnem štiriletnem mandatu približno 1.350.000 €. Milijon, tristo petdeset tisoč evrov! Koliko delavskih plač za katere se tako krčevito “borijo”, je že to? Koliko je to socialnih pomoči, koliko prispevkov za naše “brezplačno” zdravstvo, koliko penzij za obubožane upokojence, ki se prebijajo iz meseca v mesec??

Naj mi samo še enkrat kdo reče, da se Levica bori za delavske pravice in socialno ogrožene! Pod pretvezo populistične retorike se borijo zgolj in samo za svoje privilegije…
[/quote]

Zelo lepo napisano samo mi lahko razložiš kako se to naredi da si izplačaš samo minimalca? Ne verjamem da si vsak poslanec sam določi kakšno plačo bo imel in da sam potem potrdi izplačilo vsak mesec. Ali pa? Po moje je edina varijanta če hočeš imeti minimalca da tisti del plače, ki je nad minimalcem doniraš v humanitarne namene….

Kolikor sem jaz razumel so sedaj dobili za mesečno karto za avtobus ali vlak sedaj pa bodo 18 centov na km (dvakrat več kot drugi javni uslužbenci). Po mojem izračunu bo to tudi pri manjši mesečni udeleži naneslo veliko več kot pa mesečna karta za javni prevoz. Vsaj jaz sem tako razumel. Na kakšen način pa si ti naredil izračun?

To pa se popolnoma strinjam, samo nikakor nimam ideje na kakšen način. Ali imaš kakšno idejo kako bi ga lahko spremenili?

Nekega spoštovanega predsednika neke izredno spoštovane in prominentne politične stranke PONAVADI ni na zasedanjih parlamenta, zato tega filma ne boš videla.
Najbrž vsi vemo, koga imam v mislih:-)

Nekega spoštovanega predsednika neke izredno spoštovane in prominentne politične stranke PONAVADI ni na zasedanjih parlamenta, zato tega filma ne boš videla.
Najbrž vsi vemo, koga imam v mislih:-)
[/quote]

Saj nima potrebe, ko imamo tako super zmogljivega Luko. Pa ne v Kopru.

Kolikor sem jaz razumel so sedaj dobili za mesečno karto za avtobus ali vlak sedaj pa bodo 18 centov na km (dvakrat več kot drugi javni uslužbenci). Po mojem izračunu bo to tudi pri manjši mesečni udeleži naneslo veliko več kot pa mesečna karta za javni prevoz. Vsaj jaz sem tako razumel. Na kakšen način pa si ti naredil izračun?
[/quote]

to je bil samo predlog, židan pravi da zanj ti predlogi niso prioriteta … zdej je treba pa spremljat, kako resno to misli 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Zaenkrat mesečniki praskajo na mestu na startni poziciji. Ko in če dobijo zeleno luč, se začne katastrofa za Slovenijo. Demoniziranje podjetnikov s poudarkom na izvoznikih, povečevanje državnega aparata, novi davki, venezuelizacija… recept za katastrofo bibličnih razsežnosti.
[/quote]

bojazen za vas desnosucne je odvec. vemo sicer da ima vas fuhrer bogate izkusnje z izvozom se iz 90-tih. ampak temu se ne rece podjetnistvo.

država bi morala povzeti volilni sistem kot je v S(d)S kjer se od enega kandidata voli enega kandidata.

Židan je včeraj rekel, da zanj poslanske plače in druge ugodnosti niso prioriteta!! Da se bo bolj zavzemal za tiste v državnem zboru, ki so tam zaposleni in zaslužijo malo, npr. varnostniki, natakarji, osebje.
Poslansko zviševanje plač in potnih stroškov ni prioriteta.

OK, Židan, bomo vzeli na znanje. Upam, da nisi lagal.

ali je kdo včeraj štel kolikokrat se je Levici zareklo, da so del vladne koalicije in kolikokrat so to zanikali ☺
Violeta: smo izvolili vlado
Lukec: nas (leva stran DZ) je 2/3 …

Ja, sem gledal včeraj ko je govorila Tomičeva in so se ji pol vsi smejali he,he…. Jaz pa to razumem malce drugače: ali si del vlade in daš svoje predstavnike za ministre ali pa nisi del vlade in svojih predstavnikov ne daš za ministre. Ta trenutni status Levice pa razumem kot nekaj čudnega vmes: niso ne opozicija ne koalicija.

Ja, sem gledal včeraj ko je govorila Tomičeva in so se ji pol vsi smejali he,he…. Jaz pa to razumem malce drugače: ali si del vlade in daš svoje predstavnike za ministre ali pa nisi del vlade in svojih predstavnikov ne daš za ministre. Ta trenutni status Levice pa razumem kot nekaj čudnega vmes: niso ne opozicija ne koalicija.
[/quote]

Drekomešalci, z Violeto na čelu.

Kaj je že tisti poslanec SDS-a…. Anže Logar, ja, je včeraj napadal in govoril o ukradenih volitvah! A dajte no! Kaj pa, ko je l. 2011 zmagaj Janković, pa je potem vlado sestavil Janša??? ČISTO IDENTIČNA SITUACIJA JE BILA!!
Takrat je bila zmagovita stranka na volitvah Pozitivna Slovenija z Jankovićem na čelu. A je kdo Janši takrat očital, da je ukradel volitve, ko je sestavil vlado, kar Jankoviću ni uspelo? NE, nihče mu ni očital. SDS pa zdaj nekaj govori o ukradenih volitvah in da se ni zgodila volja ljudstva, čeprav je situacija enaka tisti iz leta 2011.

Ja, zgodila se je volja ljudstva, točno to se je zgodilo! Večina ljudstva NI hotela Janše za mandatarja, to je se zgodilo!

Ja, sem gledal včeraj ko je govorila Tomičeva in so se ji pol vsi smejali he,he…. Jaz pa to razumem malce drugače: ali si del vlade in daš svoje predstavnike za ministre ali pa nisi del vlade in svojih predstavnikov ne daš za ministre. Ta trenutni status Levice pa razumem kot nekaj čudnega vmes: niso ne opozicija ne koalicija.
[/quote]
Vlada in ministri niso tako relevantni za DZ in koalicijo (lahko so tudi zunanjiki ministri …).
Ali si koalicija ali opozicija pa je zelo pomembno pri delovnih telesih DZ – koliko dobiš sedežev v odborih, komisijah, kdo predseduje komisiji, odboru …
Zgleda, da bi Levica rada kot je bilo v Yugi … SZDL ☺☺ – “naši” povsod in vse


razlika do 2011 je tokrat v tem, da se je javno diskreditiralo SDS (mediji, stranke, … mnenjci …) — precej nečedno – ni pa to kraja volitev ☺

bojazen za vas desnosucne je odvec. vemo sicer da ima vas fuhrer bogate izkusnje z izvozom se iz 90-tih. ampak temu se ne rece podjetnistvo.
[/quote]

Vidis, tale tvoj ljubljeni fuhrer zivi v tvoji glavi, ne v moji. Ce se ti zdijo mesecniske protipodjetniske, venezuelizacijske in promigrantske blodnje nekaj dobrega, meni se zagotovo ne. In po tvojem imam potem ze kar svojega fuhrerja. Pa od kje se vzamete taksni indoktrinirani mesecniki?

Pri volitvah predsednika (obeh predsednikov tega sklica) in podpredsednikov DZ sem jaz komentiral, da se je dobro pokazalo, kako so bolj levo usmerjeni pripravljeni na sodelovanje in na sprejemanje drugačnosti, desnica pa tuli le ozko v svoj rog (desne kandidate so podprli tudi levičarji, levih, pa čeprav so povsem sprejemljivi, pa desnica nikakor ni podprla). To se vidi naploh, vsak dan (ob desničarskih pogromih zoper vsakega, ki ne tuli v isti rog z desnico), mi je pa zelo všeč, da se je izkazalo tudi v resni demokratični proceduri. Desnici bi počasi moralo postajati jasno, da večina ljudi, volilcev, takšnega obnašanja ne podpira.

Nekega spoštovanega predsednika neke izredno spoštovane in prominentne politične stranke PONAVADI ni na zasedanjih parlamenta, zato tega filma ne boš videla.
Najbrž vsi vemo, koga imam v mislih:-)
[/quote]

Ja, edinkrat, ko je redno hodil, je bilo takrat, ko so ga vozili iz zapora. Ker takrat je bila demokracija strahovito ogrožena.

Potem, ko so ga spustili iz kehe, očitno demokracija ni bila več tako zelo ogrožena, ker zaseda častno zadnje mesto po odstotku udeležbe.

Povedano drugače, človek je plačan za to, da hodi na seje, ampak tam je bil samo v 43{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} časa.

Vir: https://parlameter.si/poslanci

Ja, edinkrat, ko je redno hodil, je bilo takrat, ko so ga vozili iz zapora. Ker takrat je bila demokracija strahovito ogrožena.

Potem, ko so ga spustili iz kehe, očitno demokracija ni bila več tako zelo ogrožena, ker zaseda častno zadnje mesto po odstotku udeležbe.

Povedano drugače, človek je plačan za to, da hodi na seje, ampak tam je bil samo v 43{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} časa.

Vir: https://parlameter.si/poslanci
[/quote]

Nekako dvomim, da bi Tonin takemu parlamentarcu izplačal samo 43{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} plače:)) Bi bilo pa pošteno, kajne?

moja družina ni šla.
če pa bi, bi SDS dobila štiri glasove več.

vseeno premalo.
nas je bilo preveč, ki smo bojkotirali volitve…
[/quote]
ne razumem zakaj ste bojkotirali volitve? S tem ste zelo pomagali sedanji vladi.

New Report

Close