Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Tonin povozil FaTo v Politično

Tonin povozil FaTo v Politično

FaTa nima za burek proti Toninu ! Pomendral je obe, tako fato kot voditeljico

pokazal je, da je idiot

take ima firer najraje

tonin se obrača  kot ventilator ne zmerjajo jo ga thinci zastonj z hinavcem.

nova
Uredništvo priporoča

Seveda jo je povozil v nevednosti in neizobraženosti.

Ni pomembno, da usta odpiraš in govoriš, govoriš ……, če si prej dobil zastavljeno vprašanje in pričakujemo , da nanj odgovarjaš, ne pa da “pričaš pričice ” brez vsebine.

Ni pomembno koliko govoriš, temveč kaj govoriš. včasih je manj več

Ni skakal v besedo, če ne drugega, FaTa mu je morala biti kar tiho, ni mogla parirati nastopu, predvsem je pa prazna kot njena češpa

Na volitvah bo brezhrbtenični ministrantek z veliko glavo kar lepo ostal pred vrati parlamenta, en del volivcev mu bo kosovski doktor pobral, katolibanski del pa antivaxer stranka.

Pa kaj je z vami ljudje. Oni so povozili edino nas, navadne državljane, ker samim njim je čist ok in nikoli jim ne bo hudega. Skreganemu narodu je najlažje prodajat bučke. Dejter že dojet to no.

Odgovor na objavo uporabnika
Kr neki308, 17.10.2021 ob 22:21

Pa kaj je z vami ljudje. Oni so povozili edino nas, navadne državljane, ker samim njim je čist ok in nikoli jim ne bo hudega. Skreganemu narodu je najlažje prodajat bučke. Dejter že dojet to no.

Tako je.

Odgovor na objavo uporabnika
in to bo…., 17.10.2021 ob 19:58

Seveda jo je povozil v nevednosti in neizobraženosti.

Ni pomembno, da usta odpiraš in govoriš, govoriš ……, če si prej dobil zastavljeno vprašanje in pričakujemo , da nanj odgovarjaš, ne pa da “pričaš pričice ” brez vsebine.

Ni pomembno koliko govoriš, temveč kaj govoriš. včasih je manj več

 

Določeni ljudje v teh intervjujih na tv govorijo eno in isto  tudi po 5x ( ne vedo, da nihče tega ne posluša). Ne odgovarjajo na vprašanja? To pomeni, da vprašanj ne razumejo?  Najbrž.

 

Gledal sem oddajo na novi 24 in je bil gost tonin in je rekel, da bodo transformiral zdravstvo z moderno zahodno evropsko zdravstvo. Ko sem gledal imtervju nemškega zdravnika je rekel, da pri njih delajo zdravniki samo v javnem sektorju ali pa privat. Ni nekaj vmes. Francija in Anglija imata tudi zelo močno javno zdravstvo. V ZDA pa če zavarovalnica ne krije več te pa tudi tekom zdravljenja raka ne zdravijo naprej in potem ljudje zbirajo denar po omrežjih.

Ko sem čakal v čakalnici tri ure na zdravnika na urgenci je en gospod tam 60let, ki je redni obiskovalec bolnic, ker je prebolel že neke rake, poškodbe ni da ni in je zraven mene klel in govoril, da petindvajset let nazaj ni bilo za njega in njegove otroke nikjer čakalnih dob, zdravnikov in sester je bilo trikrat manj in vse povsod si bil takoj na vrsti, da pa sedaj menda delajo na večih  koncih in so potem čakalne dobe daljše v javnih bolnicah daljše. Tako da mogoče bi moral bit sistem kot petindvajset let nazaj. Tudi sam se spomnim kot najstnik ali si rabil pregled kjerkoli, operacijo karkoli, si bil največ v dveh, treh tednih na vrsti. L 2015 sem na operacijo kolena (meniskus počen) čakal dve leti in pol.

V javnem sektorju se tradicija prenasa iz generacije v generacijo, gradnjo, medicinske aparate pa tako kupujejo na prostem trgu. Dobicek bi pa lahko ves vlagali  v sirjenje in razvoj. Na drugi strani privatnik lahko cez noc kliniko in aparate proda, osebje se razpusti in to je to. Ce se pa pacient skrega v privat kliniki mu vrata takoj zaprejo. V javnem sektorju mu ne bodo nikoli. Dobil bo drugega zdravnika in to je to.

Naj si Tonin pogleda statistiko kvalitete in dostopnosti, pa bo videl da so ZDA povprečne za večino ljudi. Pred časom je bila na rtv francoska oddaja o zdravstvu v ZDA. Če povzamem, na tisoče upokojencev čaka pred telovadnico za delno oziroma v celoti pro bono poseg zob in podobno, ker zavarovalniške premije so ekstremno visoke, privatne storitve pa tudi.  Meni se ta koncept kot Evropejcu in človeku s sočutjem do ljudi ni zdel dober.

 

New Report

Close