Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Torej smo dolžni varnostniku v trgovini pokazati osebni dokument? Je on pooblaščena uradna oseba?

Torej smo dolžni varnostniku v trgovini pokazati osebni dokument? Je on pooblaščena uradna oseba?

Ja seveda. če vlada karkoli resno misli, bi moralo biti kamorkoli strogo prepovedano:

.Nosečnicam, invalidom, bolnikom, penzionistom, vsem starejšim od 65 let, malim otrokom

Ne pa da se ti penziči prerekajo, kdaj bi oni bili v trgovini pa še ali so dolžni kazati dokument ali ne. Če so smrtno ogroženi, nimajo kaj delati v trgovini sploh.

Še eno teslo, ki ne razume vprašanja.
Je varnostnik pooblaščena uradna oseba, ki lahko legitimira občane oz. državljane? Na podlagi katerega zakona?
Ima varnostnik taka pooblastila kot policist? Te legitimira, uporabi prisilna sredstva, te butne na tla, vklene v lisice?

Še pendreki jim manjkajo, da nas bodo lahko še tepli.


Taki kot si ti, pa ostanejo na prostosti.
Namesto, da bi bili zaprti v ustrezne ustanove, pa ne zaradi virusa. In to za stalno. Nekdo, ki meni, da je vatikanska ječa gotovo ni docela zdrav – v glavi namreč. Za take so določene ustanove zaprtega tipa. Ampak…

Samo to se nam še manjka.:) Pa nosečnicam, invalidom, kronično bolnim. Nikamor iz hiše! Resno?
Kot že tolikokrat povedano, rizičnim skupinam vsako zimo nekaj grozi. Verjetno ne samo zimo, ampak celo leto. In zato se morajo rizične skupine same zavarovati, same poskrbeti za lastno zdravje. Ne morejo vsako leto pričakovati, da bodo države zaprle meje, da bi njih obvarovali, ali ne?
Vse skupaj se mi zdi bolj kot skrb za starejše, zgolj krinka za to, da starce obdržimo doma, da se nam ne motajo po nogami. Ker gredo očitno vsem na jetra. Skrb za starejše? Koga hecate? To so ti isti starejši, ki so jih pustili crkovati s penzijo, ki pokrije komaj stroške garsonjere ali še tega ne. Ti isti starejši, ki jim država niti poštenega doma upokojencev ne zgradi, pač pa nedograjena stavba 10 let sameva. Dol jim visi zanje. Državi in očitno tudi družbi. Vse skupaj je ena velika hinavščina. Slovenija mora itak trobiti v isti rog kot večje države okoli nje, vodstvo se je pač prilagodilo in zdaj izvajajo ukrepe baje kao za dobrobit starejše generacije, v ospredje pa prihajajo dejansko hotenja po moči in manipulaciji naroda. In jim uspeva…
[/quote]
Hvala, to je to! Vsi sedaj jokajo, kako ne morejo obiskovat svojih ostarelih staršev, ne morejo v domove upokojencev k svojim ljubljenim, ne morejo.. Še ne dolgo tega se za te iste ostarele starše ni nihče brigal, še manj so jih obiskovali v domovih. Večina stanovalcev doma je imela en obisk na mesec ali pa še tega ne. Zato…. je dejansko to manipulacija in kazanje mišic oblasti.
Glejte kaj vam lahko storimo, ne pustimo vas v trgovine in lekarne, zdravniki pa tako in tako ne delajo več. Torej, napišite čimprej oporoko, da bo mir!

Kaj trgovka, ki zahteva osebno pri nakupu cigaret ali alkohola je tudi psihič in jo zmerjaš?
[/quote]

Ponovi vajo v branju, prosim, je lepo napisano. Če mora firma zaradi zakona preverjati starost kupcev, obiskovalcev, to lahko v njenem imenu počnejo zaposleni (trgovke, varnostniki, natakarji).
Kdo je tu psihič, je pa iz tvojega odgovora več kot jasno.

Zakona o zasebnem varovanju.

Tisti ki pametujete da vas ne sme legitimirati si ga le preberite.
[/quote]

Kot je že napisano (nauči se najprej brat), lahko legitimira, če ima javna pooblastila za to – ki pa jih podeli pristojni organ:
Pristojni organ lahko na podlagi javnega natečaja za opravljanje posameznih upravnih nalog s področja zasebnega varovanja podeli javno pooblastilo drugi osebi javnega prava, posamezniku ali pravni osebi zasebnega prava, če za to obstajajo dejanske potrebe na posameznem področju podelitve javnega pooblastila in izpolnjuje naslednje pogoje:

Navaden varnostnik v trgovini jih, verjemi, nima. Največkrat jih imajo kaki osebni stražarji, potem varnostniki na sodiščih, ministrstvih in podobno, varnostniki na sprejemu kakega državnika in podobno.

Ponovi vajo v branju, prosim, je lepo napisano. Če mora firma zaradi zakona preverjati starost kupcev, obiskovalcev, to lahko v njenem imenu počnejo zaposleni (trgovke, varnostniki, natakarji).
Kdo je tu psihič, je pa iz tvojega odgovora več kot jasno.
[/quote]
Raje ti ponovi vajo v branju.
Ukrep vlade ni pogojen s starostjo, ampak s statusom.
In kako boš ob opoldan varnostniku, ki se mu zdiš prestara, in te ne spusti v trgovino dokazala, da nisi v penziji? Na osebni ti to ne piše. Zaka bi varnostnik potem hotel osebno?

In vedi, da je šel Klavora v starostno penzijo pri svojih 39-tih letih, pa ni bil najmlajši upokojenec. Predlani je šel direktor policije v pokoj pri 52.tih letih, imaš pa na fakultetah in še drugje množico redno zaposlenih še pri 70+. Najstarejši poslanec je star 75 let.

Zakaj torej varnostnik potrebuje osebno? Kakšna ideja?

Preplonkano iz FB

Danes v soboto malo pred 13h sem šla po nakupih v trgovino Spar Slovenija Kapitelj na Poljanskem nasipu v Ljubljani. V avli me je ustavil varnostnik. Ker je bila vrsta čakajočih na vstop v trgovino, sem se postavila vanjo in počakala tudi sama. Ko sem prišla na vrsto, se je kar nenadoma vratar postavil predme, z vsemi svojimi okoli 190 cm in ne čisto najmanj kilogrami – bil je zlahka več kot eno glavo večji od mene – in mi reče “Vi pa ne boste šli notri!”.

Najprej sploh nisem razumela, kaj pravzaprav hoče, prva misel mi je bila, da sem mogoče zamešala uro in da je trgovina že zaprta. Toda žal sem se zmotila in še zdaj ne morem verjeti, kaj se mi je zgodilo v naslednji uri.

“Kaj pa je?” sem ga vprašala.

“A ne poznate na uro?” mi odgovori.

Jaz pogledam na uro in malo zmedeno vprašam, zakaj ne morem notri.

V: “Ker ste upokojenka in ker ste stari nad 65 let in je ura več kot deset.”

Tega pojasnila nisem pričakovala. Me je kar šokiralo, nato pa sem se zbrala in mirno, a odločno reagirala: “Dobro, a mi na obrazu piše, da sem upokojenka in da sem stara več kot 65 let? Na kakšen način pa ste to ugotovili, morda zato, ker imam sive lase in gube?”

Ni komentiral, ampak je vztrajal v pozi pred mano in mi zapiral vstop v trgovino. Nato je sledilo nekaj minut zoprnega pogovora. Jaz sem ga spraševala, zakaj me ne spusti v trgovino, vratar pa mi je odgovarjal, da ne smem notri, da sem nesramna, da se ne znam obnašati in podobno. Nisem se pustila odgnati in sem še vedno mirno, a odločno vztrajala, da grem v trgovino. Na neki točki mi je vratar začel groziti, da me bo fizično odstranil, kar je podkrepil z agresivno gesto z roko. Sem mu rekla, naj kar poskusi.

Že kaj nekaj minut je trajalo to nadlegovanja, ko sem s pogledom usmerjenim proti blagajnam rekla “Ma jebite se vsi po spisku, pa taka država.”

Potem je rekel: “Zdaj pa, ko se tako grdo pri teh letih obnašate, pa v to trgovino sigurno ne boste več vstop’li, pa če čakate do večera al’ pa še dlje.”

Moj odgovor je bil, da bom pač čakala.

Varnostnika še ni imel dovolj in je nadaljeval z agresivnim vedenjem: “Odstranite se, sicer bom poklical policijo. Vas bodo oni odstranili.”

Videlo se je, da je vratar kar razburjen, saj je govoril v nepovezanih stavkih in ponavljal, da se glede na svoja leta grdo obnašam in grdo govorim. Pa tudi, da je njegova mama mrtva.

Na tej točki sem se počutila že močno prizadeta in diskriminirana in se res nisem želela odstraniti, vmes je celo isto doletelo še enega starejšega gospoda, ki ga vratar prav tako ni spustil v trgovino. Gospod je vidno prizadet to sprejel in zapustil avlo.

Druge stranke so medtem nemoteno vstopale v trgovino in iz nje, vratar pa me še kaj naprej ni spustil in dajal žaljive pripombe glede moje starosti.

Vse skupaj je trajalo že vsaj 15, če ne 20 minut, ko je vratar od mene zahteval, da mu dam osebni dokument. Na izrecno zahtevo sem odgovorila z vprašanjem “”Kdo ste pa vi?”

Ni odgovoril, nato pa je ponovil svojo zahtevo.

Ponovila sem “Kdo ste pa vi in zakaj naj vam dam svoj osebni dokument, če ne vem, kdo ste?”

Ponovil je grožnjo s policijo in sem rekla, da naj jo kar pokliče, če hoče. Potem jo je okoli 13.15 res poklical in takoj rekel “No, zdaj pa ne boste nikamor šli, ker se niste hoteli odstranit. Boste pa plačali. Če boste poskušali iti, vas bom uklenil. “

Sem rekla “Prav, ampak zdaj bom skadila en čik.” Nakar je rekel, da ne bom šla nikamor. Vseeno sem šla ven na čik, vratar pa me je spremljal in takoj ko sem naredila nekaj korakov proti pepelniku in zavetju – pihal je namreč neprijeten veter – me je agresivno zgrabil za nahrbtnik in povlekel nazaj.

Čez 15 minut je prišla policija in sicer s policijskim kombijem s tremi policisti in eno policistko.

Policisti so me prosili za osebni dokumenti, ki sem ga takoj dala, hkrati pa pojasnila, da ga varnostniku nisem dala zato, ker se tudi on ni identificiral. V tem momentu je vratar pristopil k mlajšemu policaju in izgledalo je, da se poznata, saj sta se obnašala izjemno neformalno in celo kolegialno.

Po nekaj minutah postopka je policistka rekla, da je vratar oziroma kot je ona rekla “varnostnik”
uradna oseba in da sem mu po 45. členu nekega zakona dolžna predati osebni dokument, če to od mene zahteva.

Dokler me niso pozvali, da se odstranim, sem slišala del vratarjeve oziroma “varnostnikove” zgodbe. Policiji je razložil, da naj bi žalila njega in celo njegovo mrtvo mamo. Zaradi tega, ker sem rekla, da vratarjeva zgodba, ki jo razlaga policiji, ne drži, so me postopkom pozvali, naj se odstranim na daljšo razdaljo. Vsaj 10 minut kasneje, ko so še vedno nekaj brez pojasnila postopali in se pogovarjali z vratarjem, sem si rekla sama pri sebi, da zdaj pa jaz pač grem. Sprehodila sem se 50 m do Žitnega mosta, nato pa je policija v avtu z vklopljeno sireno šla za mano in po megafonu tulila “NAZAJ K AVTU!” Sem šla nazaj k avtu in potem policistom povedala, kaj se mi je v avli pred trgovino zgodilo, isto kot sem jo tu zapisala. Zanikala sem, da bi žalila vratarja ali njegovo mamo in da to, kar on trdi, ne drži. Potrdila pa sem, da sem v nekem trenutku rekla “Ma jebite se vsi po spisku, pa taka država!” To pa priznam.

Policistom sem povedala, da se počutim diskriminirano in da nisem upokojenka. Pa je rekel policaj, da to ni predmet postopka. Nakaj sem odgovorila: “Kako ne, če zaradi tega nisem smela v štacuno?” Sem povedala, da sem bila zelo besna, ker sem bila diskriminirana in da se na osnovi videza nekdo odloča ali smem v trgovino ali ne in se potem še nesramno obnaša do mene.

Na koncu sem dobila plačilni nalog za 450 evrov zaradi domnevnega “neupoštevanja ukaza uradne osebe” in zaradi domnevne “razžalitve uradne osebe”. Na moje vprašanje ali bo vratar tudi dobil kazen, glede na to, da me je žalil, sem dobila odgovor od policije, da “on pa ne, ker je v službi”. Zapisnika nisem podpisala, tudi plačilnega naloga nisem prevzela, saj niso bili izpolnjeni higienski pogoji. Nihče od policistov namreč ni imel ne rokavic in ne obraznih mask, ne morem pa vzeti papirja od ljudi, ki stalno delajo nezaščiteni z drugimi ljudmi, ne da bi vedela ali so zdravi ali ne.

Nisem upokojenka, imam pa nekaj gub in sivih las. Frizerji pač ne delajo v času izrednih razmer.

https://www.facebook.com/komunal2.0/?__tn__=kCH-R&eid=ARCCAfdKGNSoE8Ofp8ZDmA7dKD0UxWyHvlNH2pq3cHhpmDwY8b9gly1iZr_2tMEQrhgO3c8Gt3ep9WJJ&hc_ref=ARSIsX0ydtBMy9fQiaZrHteOQo19KcxV9zVYMzj2uvb1m4hks8MaBKiVRfqC9hwmPRg&fref=nf&__xts__%5B0%5D=68.ARDIkqkprlG22U8zk_5_f4UBCz7MV-PWH-dyWBUlQGNcqPErzEjeL1p8S9lZ8ZGnywE8xhIHFC7Q9Klvc9u0kxygbtUZZMxlOXQ_ev2lqrQkGAxCyYHHTkSM-10-t940xrr0F-2M7Fg_2_1U4-e93FrfDgFY7Q3ypbJO5UlO4iEmuovNO5yeIycaGHim7H5L00fUQCU7RN3bSC5q6l5e9t3ytiWS8O801PhxubQcvPTZ_f-CEyaEWWPgap78Rvt_iGq4xke1m2X3dUAYbAje8Q-JLyYSoSeJjt8iJJjVJQ0aVTX9W5TtBCsNpVfiYc4yfjZpS56loSVWv4tQTuS7Bw


Raje ti ponovi vajo v branju.
Ukrep vlade ni pogojen s starostjo, ampak s statusom.
In kako boš ob opoldan varnostniku, ki se mu zdiš prestara, in te ne spusti v trgovino dokazala, da nisi v penziji? Na osebni ti to ne piše. Zaka bi varnostnik potem hotel osebno?

In vedi, da je šel Klavora v starostno penzijo pri svojih 39-tih letih, pa ni bil najmlajši upokojenec. Predlani je šel direktor policije v pokoj pri 52.tih letih, imaš pa na fakultetah in še drugje množico redno zaposlenih še pri 70+. Najstarejši poslanec je star 75 let.

Zakaj torej varnostnik potrebuje osebno? Kakšna ideja?
[/quote]

Nisem jaz tista, ki zagovarja kazanje osebne varnostniku.
Drugače imaš pa prav. Z osebno ne moreš dokazati ničesar, razen starosti. Torej če varnostnik presodi, da ti pri 63 po njegovem velecenjenem mnenju ne bi smel več delati, te ne pusti v trgovino … pred deseto v trgovino ne moreš, ker nimaš upokojenske kartice. Lepo, da si izpostavil ta absurd!

Hotela sem poudariti le, da je zdaj iz svoje kloake prišlo zrak zajet veliko psihičev. Bodimo pametnejši in popustimo, ne za vsak ceno zagovarjat svojega prav.

Ga ni bolj nergaškega naroda kot je slovenski. Večno nezadovoljni in z večimi pritožbami.Na žalost.

Pač imejte pri s seboj dokazilo, da ste v penziji. Saj lahko je v penziji tudi kdo na pol in še to mlajši. Zato pač imate izkaznice. Legitimacijo kot tako, ker ti na osebni ne piše, ali si upokojenec ali ne, te pa lahko legitimira, če si kaj ukradel.
Zgolj ugotavljanje na podlagi osebnega dokumenta pač ne gre. Ker je nekdo lahko na pol v penziji, pa niti ni star čez 60 recimo. Kako bi potem te na pol preverjali le na podlagi osebne? Pooblastila morajo biti dana, kdo in na kakšen način se stvar preveri. Ali imej zgolj potrdilo, da si v penziji. Če rabijo kot zaposleni v drugi občini potrdilo delodajalca oz nekaj, da boš upravičenost izkazal policistu glede gibanja. Varnostniku so menda dali pooblastila, da vpraša po izkaznici, če ste v penzjonu? Na pol so upokojeni invalidsko tudi mlajši od ljudi, ki so na polno v penziji. Na osebnem dokumentu to ne piše.
Morda bodo tudi nosečnicam dali potrdilo, če se pač reda ne boste držali. Ampak spet je birokracija, ki se jo želite tako losati. Pa naj me spet kera napade. Danes je bil rafal na tem forumu 🤷‍♀️😂😂😅😅🤷‍♀️🤣

Me zanima, če bi Jajota in Kacina spustili v štacuno ob 11- ih? Ker oba zgledata stara 70 let!

Brihta, debatiramo o ravno obratnem problemu. Kaj naj pokaže varnostniku nekdo, ki je star 60 let, ni upokojen, po mnenju varnostnika pa je? Delovno knjižico?

T.im. desničarji imajo že vsaj 100+ letno tradicijo ovajanja. Ovajali so že za časa AO drugače misleče, tako oblastem kot RKC, ki je imela takrat več političnega vpliva. Ovajali so pozneje v kraljevini, ovajali med vojno okupatorju, po osvoboditvi se je na hitro nekaterim uspelo prebarvati v rdeče in so začeli ovajati komunistom. Po osamosvojitvi so spet spremenili barvo v črno ali modro rumeno in spet ovajajo, ko le dobijo priliko. zdaj se jim dobesedno kaže Marija v tej situaciji.
[/quote]

Kdor krši, sam sebi pljuva v skledo. Ovaduhi tokrat izjemoma opravljajo družbeno koristno delo.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Mimogrede, večji trgovski centri so odprti do 20. ure. Torej lahko gre nepenzonist v trgovino do 19. in ne do 17. ure.
[/quote]

In se gužva z nepenzionisti? Vlada je tu failala v smislu, da bi morali penzičem dati na voljo čas med 10. in 14.uro, jasno pa slednji nikoli niso zadovoljni, in bi spet jamrali, da je vse izropano.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

In se gužva z nepenzionisti? Vlada je tu failala v smislu, da bi morali penzičem dati na voljo čas med 10. in 14.uro, jasno pa slednji nikoli niso zadovoljni, in bi spet jamrali, da je vse izropano.
[/quote]
penzičem bi morali dat čas od 8-12. Takrat je zrak tudi najbolj čist v trgovini.
Ne more imet skoral polovico odrasle populacije na voljo samo dve uri.

Brihta, debatiramo o ravno obratnem problemu. Kaj naj pokaže varnostniku nekdo, ki je star 60 let, ni upokojen, po mnenju varnostnika pa je? Delovno knjižico?
[/quote]

A ti je dolcajt no? Spet. Teži no 😅😂😂😂
Ja, pokaži izkaznico ali pridi kasneje. Kaj je tolk nebrihtnega za razumeti? Ne utrujaj. Odlok je objavljen, pa če se postavišali vlečeš sedaj spet. Izkaznico imej, boš lahko zagledala tudi kot movie star. Betty White prekaša marsikatero. 🤣😂😂😂 pa še ne drena še brez potrebe. 😅
Upokojenci imajo izkaznice no. Torej pojdi sama v štacuno, ko je rezerviran zate. Pa ne se bati, lačna ne boš. Če prideš v svojem rezerviranem času. Kaj me danes napadaš, doma lahko seksate za sprostitev, non stop danes rafal od osebe. Saj masaža doma je tudi dovoljena. Topla beseda ali ljubezen. Mene pa nehaj buzerirati. Nisem pisala karkoli, zato nadiraj koga drugega.

Najmanj kar je, ne greš v štacuno, če nisi v penzjonu polno ali na pol, invalid ali nosečnica kaj ni jasno? Če si 60 in neupokojena, pridi od 10h do zadnje ure, kjer boš preverila, do kdaj je odprto. Ker so dali sedaj se eno uro.razumem osebi, ki dela kot medicinska, tvoje kaljenje, da mi spuščaš danes rafal, pač ne. In ja, 10.05 boš morda šla skozi.
Kot omenjeno, so tudi mlajši in upokojeni pa zgledajo kot cerklje
Da kdo presoja po òsivelem človeku. ni zrel za tako službo. Dej težiti. 🙄😂😳😂😂😂😂

A ti je dolcajt no? Spet. Teži no 😅😂😂😂
Ja, pokaži izkaznico ali pridi kasneje. Kaj je tolk nebrihtnega za razumeti? Ne utrujaj. Odlok je objavljen, pa če se postavišali vlečeš sedaj spet. Izkaznico imej, boš lahko zagledala tudi kot movie star. Betty White prekaša marsikatero. 🤣😂😂😂 pa še ne drena še brez potrebe. 😅
Upokojenci imajo izkaznice no. Torej pojdi sama v štacuno, ko je rezerviran zate. Pa ne se bati, lačna ne boš. Če prideš v svojem rezerviranem času. Kaj me danes napadaš, doma lahko seksate za sprostitev, non stop danes rafal od osebe. Saj masaža doma je tudi dovoljena. Topla beseda ali ljubezen. Mene pa nehaj buzerirati. Nisem pisala karkoli, zato nadiraj koga drugega.

Najmanj kar je, ne greš v štacuno, če nisi v penzjonu polno ali na pol, invalid ali nosečnica kaj ni jasno? Če si 60 in neupokojena, pridi od 10h do zadnje ure, kjer boš preverila, do kdaj je odprto. Ker so dali sedaj se eno uro.razumem osebi, ki dela kot medicinska, tvoje kaljenje, da mi spuščaš danes rafal, pač ne. In ja, 10.05 boš morda šla skozi.
Kot omenjeno, so tudi mlajši in upokojeni pa zgledajo kot cerklje
Da kdo presoja po òsivelem človeku. ni zrel za tako službo. Dej težiti. 🙄😂😳😂😂😂😂
[/quote]

O moj bog, ti si dejansko budala.

Sem brala tole zgodbo. Ženska ni penzijonistka in je prišla v trgovino v času, ki je namenjen nam “navadnim zdravim mladim smrtnikom”. Torej v času, ki je namenjen tudi njej. In je varnostnik ni pustil v trgovino, ker si je zapičil v glavo, da je gotovo penzijonistka.
Jaz mu tudi ne bi nič kazala. On teh pooblastil nima, pa če se na pol date in če ne vem kakšne ukrepe sprejemajo. Dokler tega z zakonom ne spremenijo, ne bi od mene dobil ničesar. Lahko pokliče policijo, če hoče, naj mu oni povejo, koliko sem stara.


penzičem bi morali dat čas od 8-12. Takrat je zrak tudi najbolj čist v trgovini.
Ne more imet skoral polovico odrasle populacije na voljo samo dve uri.
[/quote]

Maske in rokavice so na voljo? Razkužila tudi, da se vse razlufta, razkuži? Ker razkuževanja ni, torej bom začela rabutat, saj je v naravi in bo zdej začelo počasi cvetet v plode. Ne biti jezni, če vam kaj iz drevesa zmanjka. 🤣😂😂😂😅

Brihta, debatiramo o ravno obratnem problemu. Kaj naj pokaže varnostniku nekdo, ki je star 60 let, ni upokojen, po mnenju varnostnika pa je? Delovno knjižico?
[/quote]

Delovne knjižice pa že xy let ne obstajo oz se ne izdajajo. Zato je pač sistem. Pač ni za tako službo človek. Nesivi osebi bo rekel, pridi kasneje. A na pol časa no? Ker je pol na pol? A tebi na čelu piše, da si tudi pol invalid? Ja ja, tud osebna ne pomaga. Kaj sedaj, varnostniki prevzemajo zakonska pooblastila, objavljena kje? Še pred korono. Dej bodi brihtna no z delovno knjižico glede vprašanja. 😅😁


penzičem bi morali dat čas od 8-12. Takrat je zrak tudi najbolj čist v trgovini.
Ne more imet skoral polovico odrasle populacije na voljo samo dve uri.
[/quote]

Lahko tudi, ampak potem načeloma izpadejo skoraj vsi, ki delajo popoldan.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Tisti, ki v Kapitelj hodimo vemo, da varnostnik niti približno nima 190cm,pa tudi nekih strašnih kg ne nosi. In čisto vljuden je. Mogoče zato, ker se nekateri ne obnašamo kot primitivci?

Tisti, ki v Kapitelj hodimo vemo, da varnostnik niti približno nima 190cm,pa tudi nekih strašnih kg ne nosi. In čisto vljuden je. Mogoče zato, ker se nekateri ne obnašamo kot primitivci?
[/quote]

Ko pogledaš,. s katere fb strani je tole prišlo, je jasno, da je šlo za provokacijo. Piolitično nisem opredeljena tako kot zdajšnja vlada, pa marsikaj na njej me moti, ampak tile “borci”, ki nonstop iščejo razloge, da kričijo “represija”, so pa tudi svojega denarja vredni. Pravzaprav si eni zaslužijo druge in obratno.


A gurujem komunikacije še plačujejo 20c za take poste?
Kot da se varnostniki ne menjajo, pa kot da je en in isti od jutra do večera tam.

New Report

Close