Najdi forum

Splash Forum Koronavirus Torej smo dolžni varnostniku v trgovini pokazati osebni dokument? Je on pooblaščena uradna oseba?

Torej smo dolžni varnostniku v trgovini pokazati osebni dokument? Je on pooblaščena uradna oseba?

Ko pogledaš,. s katere fb strani je tole prišlo, je jasno, da je šlo za provokacijo. Piolitično nisem opredeljena tako kot zdajšnja vlada, pa marsikaj na njej me moti, ampak tile “borci”, ki nonstop iščejo razloge, da kričijo “represija”, so pa tudi svojega denarja vredni. Pravzaprav si eni zaslužijo druge in obratno.
[/quote]
A da ne smeš k sosedu na kavo zate ni represija? Pa da policaji pišejo kazni za prestop občinske meje?

Varnostnik ni uradna oseba, nisi mu dolžna kazat osebne, in tudi naj nekdo razloži, kako naj bi varnostnik iz osebne razbral, ali si upokojenec ali nisi. Ker (invalidsko) si lahko upokojen pri 25-tih, redno pri 50-tih, lahko pa tudi pri 80-tih nisi.


A da ne smeš k sosedu na kavo zate ni represija? Pa da policaji pišejo kazni za prestop občinske meje?
[/quote]

Emmmm – ne. Dobro razumem medicino in epidemije. Vem, kaj je “točka ko ni več moč slediti” in velja, da smo vsi okuženi. Ti očitno ne veš. Ti pa zelo prav pride, da imamo vlado, kakršno imamo, da lahko kričiš represija. Newsflash – vlada te ali one farbe bi to naredila. Eksponentna funkcija pač ne pozna ideologije.

Delovne knjižice pa že xy let ne obstajo oz se ne izdajajo. Zato je pač sistem. Pač ni za tako službo človek. Nesivi osebi bo rekel, pridi kasneje. A na pol časa no? Ker je pol na pol? A tebi na čelu piše, da si tudi pol invalid? Ja ja, tud osebna ne pomaga. Kaj sedaj, varnostniki prevzemajo zakonska pooblastila, objavljena kje? Še pred korono. Dej bodi brihtna no z delovno knjižico glede vprašanja. 😅😁
[/quote]

Ne morem verjet, kake trde buče še hodijo naokrog. Takim očitno niti korona nič ne more.

Bom pisala počasi, da boš mogoče dojelo. Če nisi upokojenec, prideš po 10. uri. A te varnostnik ne spusti, ker na oko oceni, da si upokojenec. Če si star 63 let, kako boš dokazal, da nisi upokojenec? Samo to mi razloži.

Varnostniki dobijo posebna pooblastila, ki vključujejo tudi preverjanje identitete, če so posebni razlogi za to. Je v tej temi že opisano, kdaj. Vsekakor takih pooblastil nima navaden varnostnik v trgovini s končano OŠ, ki ni mogel dobiti nobene druge službe za minimalca, razen najbolj neugledne in najbolj zajebane, kar jih je.

Emmmm – ne. Dobro razumem medicino in epidemije. Vem, kaj je “točka ko ni več moč slediti” in velja, da smo vsi okuženi. Ti očitno ne veš. Ti pa zelo prav pride, da imamo vlado, kakršno imamo, da lahko kričiš represija. Newsflash – vlada te ali one farbe bi to naredila. Eksponentna funkcija pač ne pozna ideologije.
[/quote]

Daj ne napenjaj se vendar, ker izpadeš smešno. TI veš, kaj je točka nič, in bla bla. V eni mali Sloveniji že po stotem primeru ni bilo več mogoče slediti viru okužbe, pa še zdaleč nismo vsi okuženi. To so se poskusili iti v Singapurju, ko so imeli 200 okuženih.


A gurujem komunikacije še plačujejo 20c za take poste?
Kot da se varnostniki ne menjajo, pa kot da je en in isti od jutra do večera tam.
[/quote]

Večinoma je kar en in isti, občasno ga zamenja drugi, ki ga je še manj skupaj. Trgovina je odprta od 8-18, tako da ne rabijo delat v več izmenah. Lahko prideš pa pogledat, če te skrbi, da je informacija netočna in plačana 🙄

Daj ne napenjaj se vendar, ker izpadeš smešno. TI veš, kaj je točka nič, in bla bla. V eni mali Sloveniji že po stotem primeru ni bilo več mogoče slediti viru okužbe, pa še zdaleč nismo vsi okuženi. To so se poskusili iti v Singapurju, ko so imeli 200 okuženih.
[/quote]

Ja, in? Takrat so se začeli ukrepi. Ki so poskrbeli da se zdr sistem ni zlomil, in kupili čas za nabavo opreme. Ukrepi za katere nekateri jamrajo da so represija, ker ne morejo k sosedu na kafe. Ja bogi no.


Diskriminacija po statusu? Ste vsi pozabili, da tale neumnost nima nobene zakonske podlage in da te lahko kaznuje samo zdravstveni inšpektorat. Policija mora biti tam in te lahko sicer legitimira, ampak s tem ne izkazuješ ne svojega upokojenskega ne nosečniškega ne invalidskega statusa. Naj mi nekdo že napiše zakonsko podlago za legitimiranje. Odlok to NI!


penzičem bi morali dat čas od 8-12. Takrat je zrak tudi najbolj čist v trgovini.
Ne more imet skoral polovico odrasle populacije na voljo samo dve uri.
[/quote]
Kretenom kot si ti, ki niso “penziči” ampak brezposelni lenuhi, pa prepovedat za vedno izhod iz stanovanja! Kdo so po tvoje “penziči”?


A gurujem komunikacije še plačujejo 20c za take poste?
Kot da se varnostniki ne menjajo, pa kot da je en in isti od jutra do večera tam.
[/quote]
“Zelo sem vesel, ko kar veliko število ljudi iz vaše sredine, tukaj prisotnih, pa tudi ostalih, najdemo na socialnih omrežjih. Na Facebooku, celo na Twitterju. Tisti, ki se niste še opogumili, to naredite. Na ta način se da prepričati ali pa vsaj pogovarjati z velikim številom ljudi. Z večjim krogom, kot če greste na srečanje društva upokojencev, ali pa v gostilno, ali pa na neko prireditev. Tudi to je potrebno, absolutno, nič tega ne nadomesti. Ampak preko teh socialnih omrežij, preko računalnika, se lahko v zelo kratkem času doseže še bistveno več ljudi, ki jih drugače nikoli ne bi srečali.”

Janez Janša, 5. kongres Kluba seniorjev in seniork SDS, 23. novembra 2013

Ja, in? Takrat so se začeli ukrepi. Ki so poskrbeli da se zdr sistem ni zlomil, in kupili čas za nabavo opreme. Ukrepi za katere nekateri jamrajo da so represija, ker ne morejo k sosedu na kafe. Ja bogi no.
[/quote]
Če se zdravstveni sistem ni zlomil, se je pa zato gospodarski, ki poganja zdravstveni.
Brez gospodarstva tudi zdravstvo ne bo več dolgo delalo.


Če se zdravstveni sistem ni zlomil, se je pa zato gospodarski, ki poganja zdravstveni.
Brez gospodarstva tudi zdravstvo ne bo več dolgo delalo.
[/quote]

Gospodarski sistem se ni nič zlomil, kakšne pa klatiš. Bodo posledice, velike, ja. Ampak zlomil se pa ni in se ne bo.


Diskriminacija po statusu? Ste vsi pozabili, da tale neumnost nima nobene zakonske podlage in da te lahko kaznuje samo zdravstveni inšpektorat. Policija mora biti tam in te lahko sicer legitimira, ampak s tem ne izkazuješ ne svojega upokojenskega ne nosečniškega ne invalidskega statusa. Naj mi nekdo že napiše zakonsko podlago za legitimiranje. Odlok to NI!
[/quote]

Varnostnik lahko kvečjemu pokliče policijo, če kršiš odlok. Tako kot jo lahko pokliče vsak državljan, če želi in se mu zdi vredno.
Gospa ni kršila odloka. Varnostnik bi jo lahko samo prijazno opozoril, da če ni upokojena (ker on pač ne zna precenit let), krši odlok, ne bi je pa smel ne legitimirati ne preprečiti vstopa. Kvečjemu, kot že rečeno, bi lahko poklical policijo, pa bi se ona ukvarjala. Če res nima drugega dela kot buzerirat poštene ljudi.

Varnostnik lahko kvečjemu pokliče policijo, če kršiš odlok. Tako kot jo lahko pokliče vsak državljan, če želi in se mu zdi vredno.
Gospa ni kršila odloka. Varnostnik bi jo lahko samo prijazno opozoril, da če ni upokojena (ker on pač ne zna precenit let), krši odlok, ne bi je pa smel ne legitimirati ne preprečiti vstopa. Kvečjemu, kot že rečeno, bi lahko poklical policijo, pa bi se ona ukvarjala. Če res nima drugega dela kot buzerirat poštene ljudi.
[/quote]

Glede na opis zgodbice sta oba akterja zabita, brez empatije, brez zdrave pameti. Po domace, drug drugega jebeta v glavo, kdo bo koga. In ce se eni pari tko doma obnasajo, me sploh ne cudi, da komu prekipi in pol pride do tragedije. Se prebutajo, zakoljejo itd…

Glede na opis zgodbice sta oba akterja zabita, brez empatije, brez zdrave pameti. Po domace, drug drugega jebeta v glavo, kdo bo koga. In ce se eni pari tko doma obnasajo, me sploh ne cudi, da komu prekipi in pol pride do tragedije. Se prebutajo, zakoljejo itd…
[/quote]

Točno tako. In enako pri nas delata oba politična pola. Kdo bo koga. Ne pa, kaj je dobro za narod.

Glede na opis zgodbice sta oba akterja zabita, brez empatije, brez zdrave pameti. Po domace, drug drugega jebeta v glavo, kdo bo koga. In ce se eni pari tko doma obnasajo, me sploh ne cudi, da komu prekipi in pol pride do tragedije. Se prebutajo, zakoljejo itd…
[/quote]

Sploh ne vidim povezave in poante tvoje primerjave.
Ti se zaradi mene lahko pred varnostnikom tudi prepogneš in mu ponudiš ritko, če ti tko paše. Napisala sem, kako bi edino smel ukrepati, če se mu zdi, da kdo dela kaj narobe. Nima popolnoma nobene pravice nikomur preprečiti vstopa v trgovino, sploh pa ne osebi, ki ni popolnoma nič naredila narobe.
Res me zanima, kako bi ti odreagiral, da pred tabo stopi nekdo, kar ena random oseba, in ti reče, ne, ti pa ne boš tukaj parkiral/hodil/sedel. Brez razloga, samo zato, ker mu mogoče ni všeč barva tvoja las ali odtenek polti.

Sploh ne vidim povezave in poante tvoje primerjave.
Ti se zaradi mene lahko pred varnostnikom tudi prepogneš in mu ponudiš ritko, če ti tko paše. Napisala sem, kako bi edino smel ukrepati, če se mu zdi, da kdo dela kaj narobe. Nima popolnoma nobene pravice nikomur preprečiti vstopa v trgovino, sploh pa ne osebi, ki ni popolnoma nič naredila narobe.
Res me zanima, kako bi ti odreagiral, da pred tabo stopi nekdo, kar ena random oseba, in ti reče, ne, ti pa ne boš tukaj parkiral/hodil/sedel. Brez razloga, samo zato, ker mu mogoče ni všeč barva tvoja las ali odtenek polti.
[/quote]

Tole pa pravi Ivanu tako ljuba Evropa in njena komisarka za enake pravice:

On 2nd April, the European Commissioner for Equality, Helena Dalli, issued a powerful statement to reaffirm older persons’ rights during the Coronavirus pandemic:

“During the [hashtag=COVID19]#COVID19[/hashtag] crisis the European Commission is committed to ensure that the rights of older Europeans are respected:
no place for ageism in the EU;
no-one should be deprioritised from receiving care solely on the basis of age;
no-one should be left behind.”
Older persons have the same rights as others,
and these must be equally protected during the pandemic
In the context of public health emergencies, as is the case of COVID 19, restrictions on some rights, like
freedom of assembly, can be justified in order to contain the spread of the virus. However, these restrictions need to be proportionate, strictly necessary, limited in time and applied in a non-discriminatory way.[/b]

Nič drugega. In odločili smo se, da tole našo vlado prijavimo Evropski komisiji, pa naj ona odloči o tem, ali gremo lahko v trgovino kadar hočemo ali samo takrat, ko po vladnem mnenju smemo. Hudo!

Sploh ne vidim povezave in poante tvoje primerjave.
Ti se zaradi mene lahko pred varnostnikom tudi prepogneš in mu ponudiš ritko, če ti tko paše. Napisala sem, kako bi edino smel ukrepati, če se mu zdi, da kdo dela kaj narobe. Nima popolnoma nobene pravice nikomur preprečiti vstopa v trgovino, sploh pa ne osebi, ki ni popolnoma nič naredila narobe.
Res me zanima, kako bi ti odreagiral, da pred tabo stopi nekdo, kar ena random oseba, in ti reče, ne, ti pa ne boš tukaj parkiral/hodil/sedel. Brez razloga, samo zato, ker mu mogoče ni všeč barva tvoja las ali odtenek polti.
[/quote]

Tvoja primerjava je praktično preveč neverjetna, da bi se zgodila. Pa ne gre za xy osebo ampak varnostnika. Me pa enkrat dolg dolg dolg nazaj niso spustil v disko zarad tega, ker sem jim zgledal premlad, kljub temu da sem že imel 18+ in kljub temu da ni niti hotel pogledat osebne in sem bil pred tem v istem disku že vsaj 20x. Kaj misliš sem naredu, šel domov. Naslednjič in do nadaljnega sem spet prišel noter brez problema.
No, če bi se mi pa že naredilo kot je tvoj primer bi pa prvo vprašal zakaj. Če bi se tipo izkazal za psihota, bi šel raje stran, kot da me zaštiha. Kregat se z imbecilnim psihopatom nima smisla. Verjetno je vsak kdaj na koga naletel. Če bi mi grozil, bi poklical policijo. Sem jo že, ko so želeli enkrat eni silaki kolega pretepst, ker se je po nesreči v enga zaletel in opravičil. Ti pa ritko kar sam/a nastavljaj komur želiš.

Tale naš MON ima več podatkov o nas, kot pa jih varnostnih najde na naši osebni izkaznici. Eni si pa res težave delate kamor stopite :):):)

Tvoja primerjava je praktično preveč neverjetna, da bi se zgodila. Pa ne gre za xy osebo ampak varnostnika. Me pa enkrat dolg dolg dolg nazaj niso spustil v disko zarad tega, ker sem jim zgledal premlad, kljub temu da sem že imel 18+ in kljub temu da ni niti hotel pogledat osebne in sem bil pred tem v istem disku že vsaj 20x. Kaj misliš sem naredu, šel domov. Naslednjič in do nadaljnega sem spet prišel noter brez problema.
No, če bi se mi pa že naredilo kot je tvoj primer bi pa prvo vprašal zakaj. Če bi se tipo izkazal za psihota, bi šel raje stran, kot da me zaštiha. Kregat se z imbecilnim psihopatom nima smisla. Verjetno je vsak kdaj na koga naletel. Če bi mi grozil, bi poklical policijo. Sem jo že, ko so želeli enkrat eni silaki kolega pretepst, ker se je po nesreči v enga zaletel in opravičil. Ti pa ritko kar sam/a nastavljaj komur želiš.
[/quote]

Včasih nas je lahko tudi čistilka z metlo po hrbtu, pa nismo nikomur nič pisnili. Ti časi so mimo. Kaj šele policaji.
Varnostnik v lokalu ima vseeno nad sabo zakon, da mlajši kot 18 let v tak prostor ne smejo in mora v imenu lastnika skrbeti, da se zakon ne krši. Varnostnik v trgovini pa tega pooblastila preprosto nima. Je to tako težko razumet?
Jaz gospo razumem. Da pridem do trgovine, moram prekršit občinsko mejo. Zelo tesnobno mi je zaradi takih omejitev in da me lahko vsak buzerira. In potem čakaš v vrsti, da sploh lahko vstopiš v trgovino. Imam nakupovalni listek, vem, kje je kaj, in samo letim skozi, hočem samo čim prej ven. Cel teden ne grem v trgovino, trudim se, da v enem mahu nabavim čim več oziroma res vse, kar rabimo. Varnostnik mi po pol ure čakanja reče, da ne smem not, ker se je njemu tako sprdnilo? Druge trgovine ni. Ja, bi znorela, priznam. Ne verjamem, da bi se obvladala, razen če bi doma vadila. Bi si želela, da bi mu lahko samo mirno zabrusila, naj pokliče policijo, če mu kaj ni všeč, in odkorakala v trgovino. Če bi me zgrabil in skušal fizično preprečiti, bi jaz poklicala policijo. On tam nima nobene pristojnosti, je samo eden od zaposlenih. Lahko te samo opozori.
Seveda se je včasih pametneje uklonit budali, nenazadnje so varnostniki pred nekaj leti nekoga iz ljubega miru že ubili. A samo zaradi tega, ker mora v lastnikovem imenu skrbeti za izvajanje nekega zakona, še nima pravice, da se izživlja nad ljudmi – kot se je nad tabo. Pač kaže na njegov šibak IQ. Ampak če bi vsi vedno vsem popustili, bi bili še danes v fevdalizmu.

Spoštovana gospoda ki tu pametuje
Svetujem vam da si preberete ZAKON O ZASEBNEM VAROVANJU
varnostnik ima na svojem varovanem območju(trgovina v tem primeru) vso pravico da od tebe zahteva osebni dokument. Ima tudi pooblastilo da te zadrži, uporabi fizično silo…
Resno Vam vsem svetujem da si preberete zakon. Kar se situacije tiče bi res oba lahko malenkost drugače reagirala…tako varnostnik kot gospa v prispevku.

Lp

Gospa avtorica ima doktorat in nima samo OŠ pa nekega izpita, ampak brat se pa še ni naučila. Zanimivo.


pijačao ali cigarete, te lahko tudi prodajalec legitimira, da ni v prekršku!

Včasih nas je lahko tudi čistilka z metlo po hrbtu, pa nismo nikomur nič pisnili. Ti časi so mimo. Kaj šele policaji.
Varnostnik v lokalu ima vseeno nad sabo zakon, da mlajši kot 18 let v tak prostor ne smejo in mora v imenu lastnika skrbeti, da se zakon ne krši. Varnostnik v trgovini pa tega pooblastila preprosto nima. Je to tako težko razumet?
Jaz gospo razumem. Da pridem do trgovine, moram prekršit občinsko mejo. Zelo tesnobno mi je zaradi takih omejitev in da me lahko vsak buzerira. In potem čakaš v vrsti, da sploh lahko vstopiš v trgovino. Imam nakupovalni listek, vem, kje je kaj, in samo letim skozi, hočem samo čim prej ven. Cel teden ne grem v trgovino, trudim se, da v enem mahu nabavim čim več oziroma res vse, kar rabimo. Varnostnik mi po pol ure čakanja reče, da ne smem not, ker se je njemu tako sprdnilo? Druge trgovine ni. Ja, bi znorela, priznam. Ne verjamem, da bi se obvladala, razen če bi doma vadila. Bi si želela, da bi mu lahko samo mirno zabrusila, naj pokliče policijo, če mu kaj ni všeč, in odkorakala v trgovino. Če bi me zgrabil in skušal fizično preprečiti, bi jaz poklicala policijo. On tam nima nobene pristojnosti, je samo eden od zaposlenih. Lahko te samo opozori.
Seveda se je včasih pametneje uklonit budali, nenazadnje so varnostniki pred nekaj leti nekoga iz ljubega miru že ubili. A samo zaradi tega, ker mora v lastnikovem imenu skrbeti za izvajanje nekega zakona, še nima pravice, da se izživlja nad ljudmi – kot se je nad tabo. Pač kaže na njegov šibak IQ. Ampak če bi vsi vedno vsem popustili, bi bili še danes v fevdalizmu.
[/quote]

V ZAKONU O ZASEBNEM VAROVANJU piše, da varnostnik IMA pravico da zahteva osebni dokument in ti si mu ga dolžna pokazati.
Piše. Nekdo je ta člen ravno prejšnje dni prilepil tukaj gor na MON, ampak me vem več, v kateri temi.

To je pa tako, niste razumeli kaj pomeni Ostani doma in ste juriš ali naokoli in ogrožali vse ostale.

Ostani doma ne pomeni zasvasan v bajto. Pomeni pa da ne vikendiraš po Sloveniji.
Je sedaj zato prepoved za vse.

Tako je tudi z dokumenti.
Nekateri res ne spoštujete reda in dela varnostnika.
Z njim se greste kreg in prepir.
Da bi vsem ugodili ni mogoče.
Mene moti, da nakupov ne morem opraviti ob osmi uri, ki je moj stalni ritem. Ta čas je sedaj rez. za upokojence, pa se zaradi tega ne bom znašala na varnostnikom.
Slovencem manjka kulture in discipline in spoštovanja.
Vse to se odraža v cestnem prometu. Skrajno nestrpen narod.

New Report

Close