Najdi forum

Trava

Kdaj se seje trava?. Imam zajebano zemljo. Na katera semena prisegate? Dopoldan sonce.

brez veze sadit ker je suša, počakaj na dež. posadiš pa lahko karkol.

Jaz sploh ne bom imel trave ampak deteljo…upam da obstaja kera taka, da ne cveti…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
nova
Uredništvo priporoča

Ja saj, kakršen zajc si, tako travo moraš imet. 😉

Pozdravljen zoprnež, si okej?

Ja saj, kakršen zajc si, tako travo moraš imet. 😉

Pozdravljen zoprnež, si okej?[/quote]

Kdo pa bi bil ok, če bi moral na tak lep dan na 12 urno nočno…???

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Za okoli bajte rabim, kot zelenica. Kako bi detelja zgledala, ko jo pokosim’?

To vsekakor, da bom počakal na prvi dež? Ali ni morda prezgodaj še, ker je ponoči minus in da pade dež?

Kaj maš ilovco? Ta zna bit problem. Imam podobno sranje, pa mah nekje, pa … ehh
V semenarni ti povejo katera trava bi bila primerna.
Pokošena detelja zgleda pokošeno 😉 saj, ko zraste je pa spet detla.

A bi angleško travco? Se boš fino namatral, ko se bo ostalo vmes nasadilo, regrat in to.

Za okoli bajte rabim, kot zelenica. Kako bi detelja zgledala, ko jo pokosim’?[/quote]

GRDO !!!
zemlja mora imeti vsaj 12 st, vrzi mešanico trave , glej, da ne bo vmes detelje , 2x dnevno dobro ampak res dobro zalij.

To vsekakor, da bom počakal na prvi dež? Ali ni morda prezgodaj še, ker je ponoči minus in da pade dež?[/quote]

Jaz bi počakala. Saj, ko bo topleje in dovolj mokro bo tudi travca hitro pognala. 🙂

1. deteljo pač ne pokosiš u nulo
2. čez par dni so že listki

Prednosti detelje:
-zelo je agresivna in ne pusti plevelu prosto pot navzgor
-zaradi velike površine listov napram travi dalj časa zadržuje vlažno zemljo in s tem manj zalivanja
-neravnine, krtine, itd. se optično na vidijo tako grdo kot pri travi…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Detelja se uporablja takrat, ko želiš, da zemlja počiva , lahko tudi kot zeleno gnojilo , nikakor pa za trato, ko je suša je obupna za pogledat, poleg tega je zelo agresivna in jo bodo kmalu imeli vsi okoli .

Sejali jo bomo čez en teden. Še prejšnji teden se mi je zdela zemlja zmrznjena. Sedaj bo pa vsak dan boljše. Pa dež- mora biti dež, sicer je treba zalivati, vsaj takoj po sejanju.

Ojla. Ni ilovica. Lapor spremenjen v zemljo. Brez vseh hranil. Sedaj sem nasipal 15. cm zemlje iz britofa. Upam, da je rodovitna. Ni nujno, da je angleška trava, ker s to je preveč dela. Eno preprosto travo, pa lahko tudi plevel raste, sam da je malo zeleno.

Katera sorta pa naj bi rastla na vaši zelenici? Za namakanje ni problem, ker gre vse na avtomatiko.

Za okoli bajte rabim, kot zelenica. Kako bi detelja zgledala, ko jo pokosim’?[/quote]

GRDO !!!
zemlja mora imeti vsaj 12 st, vrzi mešanico trave , glej, da ne bo vmes detelje , 2x dnevno dobro ampak res dobro zalij.[/quote]

Do takšne temperature pa ni enostavno priti. Očitno bom počakal za se zemlja bolj segreje. Za vodo ni problem. Jo imam celo pohorje.

Detelja se uporablja takrat, ko želiš, da zemlja počiva , lahko tudi kot zeleno gnojilo , nikakor pa za trato, ko je suša je obupna za pogledat, poleg tega je zelo agresivna in jo bodo kmalu imeli vsi okoli .[/quote]

Na enem delu mi raste detelja. Je pa tako majhna in nikamor ne raste. Ni takšna kot jo imajo kmetje za krmo za živali. Suša jo nebi prizadela, ker bi jo zalivala avtomatika.

Ojla. Ni ilovica. Lapor spremenjen v zemljo. Brez vseh hranil. Sedaj sem nasipal 15. cm zemlje iz britofa. Upam, da je rodovitna. Ni nujno, da je angleška trava, ker s to je preveč dela. Eno preprosto travo, pa lahko tudi plevel raste, sam da je malo zeleno.[/quote]

Iz britofa pa ja mora biti rodovitna ;))))

Tukaj malo poglej kaj bi ti ustrezalo: http://www.kalia.si/sl/clanki/clanki/vrtna-trata/372-mesanice-okrasnih-trat
Jaz imam mešano, vsega je gor, od detle do regrata, pa spominčice puščam na enem delu in okoli kosim, pa ivanjščice tudi… mi je tudi važno samo to, da je zeleno. Edino mah mi je problem na enem koncu, v senci kjer imam božje drevce, ki rabi senco, sam mah se v tako okolje hitro naseli. Zato pa tam rastejo sedaj kronce (eni rečejo veliki zvončki), tako, da je res vsega gor.

GRDO !!!
zemlja mora imeti vsaj 12 st, vrzi mešanico trave , glej, da ne bo vmes detelje , 2x dnevno dobro ampak res dobro zalij.[/quote]

Do takšne temperature pa ni enostavno priti. Očitno bom počakal za se zemlja bolj segreje. Za vodo ni problem. Jo imam celo pohorje.[/quote]
Zemlja ima sedaj +- 6st, počakaj do konca meseca , seveda če ne bo prišlo do ohladitve, idealno bi bilo setev v drugi polovici aprila, nič ne boš profitiral, če boš prehiteval s sajenjem, bolj je topla zemlja hitreje trava kali, seveda tudi veliko zalivaj, veliko pomeni , da voda lahko na površini tudi zastaja, ko bo trava prišla ven, lahko zmanjšaš intenzivno zalivanje .

Do takšne temperature pa ni enostavno priti. Očitno bom počakal za se zemlja bolj segreje. Za vodo ni problem. Jo imam celo pohorje.[/quote]
Zemlja ima sedaj +- 6st, počakaj do konca meseca , seveda če ne bo prišlo do ohladitve, idealno bi bilo setev v drugi polovici aprila, nič ne boš profitiral, če boš prehiteval s sajenjem, bolj je topla zemlja hitreje trava kali, seveda tudi veliko zalivaj, veliko pomeni , da voda lahko na površini tudi zastaja, ko bo trava prišla ven, lahko zmanjšaš intenzivno zalivanje .[/quote]

Upošteval bom tvoj nasvet. Sem strpen človek in se mi ne mudi. Pa mešanico semen posejem, tako kot si rekel.Hvala.

Ojla. Ni ilovica. Lapor spremenjen v zemljo. Brez vseh hranil. Sedaj sem nasipal 15. cm zemlje iz britofa. Upam, da je rodovitna. Ni nujno, da je angleška trava, ker s to je preveč dela. Eno preprosto travo, pa lahko tudi plevel raste, sam da je malo zeleno.[/quote]

Iz britofa pa ja mora biti rodovitna ;))))

Tukaj malo poglej kaj bi ti ustrezalo: http://www.kalia.si/sl/clanki/clanki/vrtna-trata/372-mesanice-okrasnih-trat
Jaz imam mešano, vsega je gor, od detle do regrata, pa spominčice puščam na enem delu in okoli kosim, pa ivanjščice tudi… mi je tudi važno samo to, da je zeleno. Edino mah mi je problem na enem koncu, v senci kjer imam božje drevce, ki rabi senco, sam mah se v tako okolje hitro naseli. Zato pa tam rastejo sedaj kronce (eni rečejo veliki zvončki), tako, da je res vsega gor.[/quote]

Ja iz britofa je, zato sem jo pa vzel. Ko sem zidal, veš koliko nagrobnih spomenikov imam v temeljih zabetoniranih. Ljudje mečejo proč in si nove nabavlajo, jaz pa tam blizu in vse natovoril. Bom pogledal kalio, a sem se osločil, da bom imel mešanico, kot mi en gospod predlaga.

Lepo bo! Pa kakšno rožico ali grmiček pri strani, da bo lažje kosit in bo perfect :))))

Iz britofa pa ja mora biti rodovitna ;))))

Tukaj malo poglej kaj bi ti ustrezalo: http://www.kalia.si/sl/clanki/clanki/vrtna-trata/372-mesanice-okrasnih-trat
Jaz imam mešano, vsega je gor, od detle do regrata, pa spominčice puščam na enem delu in okoli kosim, pa ivanjščice tudi… mi je tudi važno samo to, da je zeleno. Edino mah mi je problem na enem koncu, v senci kjer imam božje drevce, ki rabi senco, sam mah se v tako okolje hitro naseli. Zato pa tam rastejo sedaj kronce (eni rečejo veliki zvončki), tako, da je res vsega gor.[/quote]

Ja iz britofa je, zato sem jo pa vzel. Ko sem zidal, veš koliko nagrobnih spomenikov imam v temeljih zabetoniranih. Ljudje mečejo proč in si nove nabavlajo, jaz pa tam blizu in vse natovoril. Bom pogledal kalio, a sem se osločil, da bom imel mešanico, kot mi en gospod predlaga.[/quote]

V temeljih imaš nagrobne plošče ????? tole pa bo hec, čez recimo 1000 let bodo odkopaval za kakšno naselje in naletel na tvoje temelje, vsa dotakratna teorija o pokopavanju mrtvih se jim bo podrla, zaradi tebe bodo prepričani, da so takrat pokopavali ljudi v skupne grobove, okoli takega groba so pa postavili plošče z imeni pokojnikov.

Ja iz britofa je, zato sem jo pa vzel. Ko sem zidal, veš koliko nagrobnih spomenikov imam v temeljih zabetoniranih. Ljudje mečejo proč in si nove nabavlajo, jaz pa tam blizu in vse natovoril. Bom pogledal kalio, a sem se osločil, da bom imel mešanico, kot mi en gospod predlaga.[/quote]

V temeljih imaš nagrobne plošče ????? tole pa bo hec, čez recimo 1000 let bodo odkopaval za kakšno naselje in naletel na tvoje temelje, vsa dotakratna teorija o pokopavanju mrtvih se jim bo podrla, zaradi tebe bodo prepričani, da so takrat pokopavali ljudi v skupne grobove, okoli takega groba so pa postavili plošče z imeni pokojnikov.[/quote]

Ma ne, saj ga je nasa posnela kaj je trogal iz britofa in kam je dajal, še kolk pira zraven je spil je zabeleženo. :))))

Lepo bo! Pa kakšno rožico ali grmiček pri strani, da bo lažje kosit in bo perfect :))))[/quote]

To je vse že bilo. Pa vrtnica v kotu, da ne ovira pri košnji. Kalia ima ogromno ponudbo semen, tako da bom moral pri vsaki travi prebrat navodila. Eno tako preprosto bom vzel.

New Report

Close