Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Treba bi bilo obdavčiti blokarje

Treba bi bilo obdavčiti blokarje

No kaj tko trapastega pa še ne.

Seveda imam manjše stroške ogrevanja, saj imam samo 55m2, ne cele bajte. Ogrevanja plačam pa cca 900 evrov na kurilno sezono. A imate v bajtah tud tolk na m2?

Vodo imamo na števec in ne vem, zakaj bi je v bloku človek porabil manj kot v bajti? Jaz bi se v hiši povsem enako umivala, prala in porabljala vodo, kot to počnem v stanovanju.

Za smeti plačujem za 2 osebi med 15 in 19 evri. A to se ti zdi malo?

In ne, nihče nam blokarjem zastonj ne čisti snega in za popravilo strehe moram tudi prispevat, čeprav so med mano in streho še 4 nadstropja pa plačevat za dvigalo, čeprav se v 2. nadstropje redko vozim. In potem moram plačat še stroške upravnika in del stroška čistilke, ki čisti stopnišče, pa skupne elektrike za stopnišča in dvigalo pa še en kup stvari.

In konec koncev, če sem se jaz odločila kupit stanovanje za nižjo ceno kot bi jo morala plačat za bajto, pa imam zato višek denarja, je seveda čisto moja stvar, kaj bom s tem denarjem naredila in nima davkarija čisto nič pri tem. Če se ti pa zdi, da je življenje v bloku toliko boljše in cenejše, pač prodaš bajto, s katero imaš take grozne stroške in greš živet v blok. Čist simpl.

Točno!

Si me kar pošteno nasmejal s tem svojim skrpucalom 🙂
Aja, še nekaj, očitno ne veš – že cca 20 let se gradijo tudi nadstandardna stanovanja večjih kvadratur in tudi kasnejšega udobja. Verjemi, da je tvoja bajta kurnik proti takemu penthousu. Vi bajtarji imate v glavi sam neke male socialne 60 let stare bloke v glavi … 🙂

🙂 pa ima spet en preveč cajta 🙂

tako ja – dejmo blokarje obdavčit. Pa še par smiselnih predlogov davkov:
– na lonce za rože damo ddv, saj se v njih lahko proizvaja hrana in rože – kar pomeni, da jih ne kupujejo v trgovini in v času vrtičkanja ne uporabljajo dovolj televizije in ostalih dobrin namenjenih potrošnikom
– moškim dodamo dodatni davek, ker ne zapravljajo dovolj za kozmetiko
– obdavčimo dodatno kolesa, ker kolesarji ne uporabljajo dovolj ostalih prevoznih sredstev od katerih bi država zaslužila
– obdavčimo dodatno pohodniške čevlje, saj ti ljudje ne uporabljajo dovolj organiziranih oblik telovadbe preko katerih bi plačali davke

Uf… sej ima vlada še ful lufta kje lahko pobere davke – ne pa da se z enim nepremičninskim tako matrajo

Treba bi bilo obdavčit neumnost, vtikovanje v druge, faušijo in gugl doktarke vseznalke pa bi dobila država več denarja kot od šrota, jankoviča, zidarja in hilde skupaj!!

Prodaj hišo in pojdi kamor želiš.
Priporočam – kurnik v Zgornji Blatovini, brez elektrike in vode. Bi bil še cenejši in pod modrocom, morda slamo, bi lahko držala silne denarje, ki jih boš prihranila.

Če bi obdavčili tvoje neumnosti bi lahko bili druga Švica.

Točno![/quote]

Spet foušija, bi rekla.

Kaj pa tisti, ki so še leta pred “Jazbinškovim zakonom” dobivali službena stanovanja za smešne najemnine? In so si potem postavljali vikende, medtem ko so si drugi pa že takrat morali postavit lastne domove, ker tudi niso vsi imeli možnosti za službena stanovanja?
A gremo še bolj nazaj, bi se še našle razne diskriminacije, kjer niso vsi imeli enakih možnosti…

Tipičen primitiven, prfukn..en, zboljen, zmešan slovencelj! Zato pa smo tam kjer smo. Republjik bananastan! o fak no.

Malo vprašaj ljudi ,ki so v starih blokih koliko plačujejo za razne prtispevke in ko boš dobil položnico na mesec za 200-300 evrov za ogrevanje in ostalo potem tu ne boš otresal gofllje .
Prvo se malo informiraj koliko plačujejo potem pa tu otresaj gofljo .Ti rabiš očitno eno po betici
z gumi kladivom ,da ti bi mozek in jezik dobila prave podatke .o blokarjih .
Res imaš svašta od budala ovde.[/quote]
Saj vem koliko plačujem za ogrevanje, saj živim v bloku. Vem pa tudi da moji starši, ki živijo v hiši plačujejo za ogrevanje svoje hiše vsako leto 3 tisoč evrov plus investicija za kotlovnico, ki posameznike stane mnogo več kot pa nas blokarje.
Tako da ti meni ne rabiš pameti solit. Ti si tisti, ki te je treba z kladivom po betici, saj ne znaš zračunat stroškov enih in drugih.[/quote]

Kaj maš v bloku 200 al pa 300 m2 prostora, da primerjaš stroške ene hiše s stroški stanovanja v bloku?

Prodaj tvojo palačo enemu blokarju in kupi si garsonjero brez parkirnega prostora.

New Report

Close