Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek TRETJIČ – V fRANCIJI VRE

TRETJIČ – V fRANCIJI VRE

Zažiganje avtov je za y Francoze bolj performens. Kdor razume Francoze. Za uveljavljanje politične volje naroda je to pravilno. Vrhunsko. Pri nas se pa folka ne upošteva, v bistvu ga tudi ni treba ker vsi samo čakajo. Na koga in kaj ne ve pa noben. Na boljše čase verjetno, kot čaka že stoletja. Bi bilo pa zanimivo doživeti dan D pravega slovenskega upora.

In vendar nihče med vami še ni povedal, kdo protestira, zakaj in proti komu.
Sem pa že prebrala tukaj, da se borijo proti levici na oblasti ( in to v Franciji) , proti makarešu, se sorte, samo resnice ni bilo.
[/quote]
Je bilo jasno napisano KDO DANES protestira, ZAKAJ IN ČEMU.

Nekih dolgih litanij pa ne pišem iz preprostega razloga – škoda časa in truda, če ti poste večinoma brišejo. Zato se držim mota: kratko in jedrnato.

ne bom tiho

Avtorica, who cares?

Res, koga briga kaj je v Franciji in zakaj štrajkajo. Tudi pri nas medicinske sestre štrajkajo, pa tistih v Franciji tudi pikico ne zanima. Ne zanima jih niti v Avstriji, pa so naši sosedje.

Človek nima več kapacitet, da bi se brigal za kaj takega.

Takšni ljudje kot si ti so navadni egoisti, ki očitno ne razumejo sistema. Pa upam, da takrat, ko boš ti rabila podporo pri “stavki”, takšni ali drugačni, ne bo ljudi, da bi te podprli. Zaradi takšnega razmišjjanja kot je tvoje je na tem svetu tako kot je.

Še en namig: Francozi imajo tradicijo velikih demonstracij, mi te tradicije nimamo.
Francoski kmetje navozijo na Elizejske poljane kupe gnoja, ko jim kaj ni všeč.
Tudi zažiganje avtomobilov je njihova tradicija.
Malček googlanja ne bo nikomur škodilo.
Res pa je, da jim je tokrat zabrisalo zamašek iz “šampanjca”!

Mislim, da se je avtorica ali…. or zamislil-a. In to napisala. Potem nas ne brigajo niti migracije, nič. Res zakaj bi moral biti slov. problem X iz Afganistana. Od Rus do Kopra je meja in središče vesolja.


Blodiš, ali skušaš biti Grims?

Problem je, ker je avtor izrazil svoje mnenje. Ne zdi se mi politično provokativno, zato prosim lepo, brez namigov.

Tistega, ki ni nikoli tiho, sčasoma nihče več ne posluša.

Tistega, ki je zmeraj tiho, pa nikoli nihče ne sliši.
No, dajva še kakšno:-)))


Namig: Nisi razumelo, ali sva pač midva razumela drugače. Jaz svoje zagovarjam, ti imaš seveda enake pravice!

Tistega, ki je zmeraj tiho, pa nikoli nihče ne sliši.
No, dajva še kakšno:-)))
[/quote]

Midva sva vmes.

Problem je, ker je tole senzacionalizem.
Uau, kakšna novica, joj prejoj, panika, glejte kaj se dogaja. Joj, brišejo, joj, nočejo, da bi ljudje vedeli, joj ziher je zarota.
Dejstvo ostaja, da imajo Francozi dolgo in pestro tradicijo razgrajanja po ulicah, da je sicer zanimivo, ampak ne za nas in ne v našem okolju, razen kdaj pa kdaj v Mariboru 😉

Eh, demonstracije v FRA so tako zelo pisane v resnici.
Ampak MSM bodo itak prikazovali samo nasilje, spopade… skratka “Business as usual”. :-))

V teh demonstracijah so jedro demonstracij ljudje iz srednega sloja, ki zaradi (pre)visokih davkov brez kvalitetnih javnih protiuslug in servisov počasi drvijo v revščino.

Seveda so takoj zraven piskerček pristavili skrajni desničarji in skrajni levičarji, ki hočejo vse skupaj napeljti na svoj mlin in za doseganje svojih političnih ciljev.
Tisti avtentični demonstranti (večina) so že zdavnaj obsodili nasilje, ki ga najverjetneje sprožajo pripadniki dveh skrajnih skupin.

Vaš link

-------------------------------------------------------------------------------------------------------- There are only five things we need in life: - good friends, good job, good food, good sleep & good _UCK (whatever you thinking is right) Great minds discuss Ideas; Average minds discuss Events; Small minds discuss People.


Na zahodu nič novega.

Prvič – ne paše na ta forum, kvečjemu na političnega
Drugič – je bilo teh tem (senzacionalistično in zavajajoče) odprtih že ene deset
Tretjič – se poleg piše lažne vesti (glede na to kdo demonstrira in zakaj)
Četrtič – se nas Francija bolj malo tiče
Petič – resnic je vedno več – težko me boš prepričal, da je samo tvoja edina
[/quote]

Francija se nas bolj malo tiče…je le ena od tvojih silnih modrosti…a ti slučajno nisi v EU, ki je v bistvu skoraj ena država-brez meja.Kot Srbija…nekoč v Jugoslaviji.Res zelo intelegentno, zato pa je kot je, ko folku ni jasno niti kaj je tudi njegova odgovornost in dolžnost…samo pameten pa nadvse.
O Dragi Einstein, (od)reši nas prosim teh brezmejno…danes vem, kristusove muke si trpel s tem križem.
Že berem te težko, ko te je šele gledat.

Gost zbilj

Ti si zelo dobro razumelo, jaz pa definitivno. Ni provokacija.

Francija se nas bolj malo tiče…je le ena od tvojih silnih modrosti…a ti slučajno nisi v EU, ki je v bistvu skoraj ena država-brez meja.Kot Srbija…nekoč v Jugoslaviji.Res zelo intelegentno, zato pa je kot je, ko folku ni jasno niti kaj je tudi njegova odgovornost in dolžnost…samo pameten pa nadvse.
O Dr3agi Einstein, (od)reši nas prosim teh brezmejno…danes vem, kristusove muke si trpel s tem križem.
Že berem te težko, ko te je šele gledat.
[/quote]
Ka ko-popravek, prehitro pisanje.

Francija se nas bolj malo tiče…je le ena od tvojih silnih modrosti…a ti slučajno nisi v EU, ki je v bistvu skoraj ena država-brez meja.Kot Srbija…nekoč v Jugoslaviji.Res zelo intelegentno, zato pa je kot je, ko folku ni jasno niti kaj je tudi njegova odgovornost in dolžnost…samo pameten pa nadvse.
O Dragi Einstein, (od)reši nas prosim teh brezmejno…danes vem, kristusove muke si trpel s tem križem.
Že berem te težko, ko te je šele gledat.
[/quote]

Jaz sem vsaj pismena.

Za francoske razmere te demonstracije niso nič dramatičnega. Med študentskimi nemiri leta 68 je izgledalo kot, da gre za pravo vojno. Nenazadnje, kje se je zgodila Francoska revolucija? 🙂 Če prav razumem se je sedaj vse začelo s podražitvijo naftnih derivatov, nato nadaljevalo zaradi prenizkih plač, sedaj izgleda so se študentje uprli šolninam. Gre za vsesplošno nezadovoljstvo s slabšanjem življenjskih razmer. Sedaj je čas za izstavljanje zahtev, ker je Makron končno popustil pritiskom ulice. Pričakovati je, da bo jutri še kakšna četrta skupina protestirala…

Zakaj protestirajo Francozi,?

Protestirajo proti visokim obdavcitvam, proti visokim položnicam, podražitvam, visokim cenam za usluge, servise, protestirajo proti nizki kupni moči protestirajo proti temu ker ne morejo več živeti. Sedaj razumete zakaj protestirajo,??

Kaj pa mi? Kako živi proletariat in nižji srednji razred?

Delaj za položnice, ti ostane za hrano ali pa ne.
Plačaj si nujna zdravila, plačaj si desetkratnik precenjenih zobozdravstvenih storitev. Če nimaš, jih ne moreš zahtevati.
Ce si bolan stoj v čakalni vrsti. Ne veš kako dobro ti gre v socialni državi. Srečen si lahko, da prideš na vrsto, dve leti čakanja ne pomeni nič v primerjavi z ZDA kjer bi si moral vse zdravstvene usluge plačati sam. Kar si vplačal se je že zapravilo, zato razumi, da koristis javno zdravstvo brezplačno.
Plačaj s vse i storitve, katere nujno potrebuješ tudi če nimas, lahko si sposodil in živiš na prezganki
Plačaj si vse in živi iz rok v usta. To je tvoja pravica. Ne moreš živeti boljšega življenja, sicer bo zmanjkalo za javno birokracijo.
Plačaj življenje z življenjem, zato da je lahko drugim boljse….

Kleni Slovenc, Francija ni zate. za Francijo moraš biti sposoben, močan, nepodložen človek. Francija ne more doseči hlapcev.

Jaz sem vsaj pismena.
[/quote]

😂Če bi, ne bi takšnih sploh pisala, pač pa bi bila vsaj modro tiho…vsebinska pismenost šteje, vse drugo je zmišljen,naučen blablabla, ki ga je svet (pre)poln…samo psihopati ste vsi tako isto štanc predvidljivi,jaz pa nalaš tako in ne popravim, ker točno vem kako po istem kopitu delujete, ko zmanjka argumentov, sam aretorikža7n žongliranje besed…Takrat vsak napad, manipulacija, podjebancija in tolažba takim bolnikom prav pride samo, da po robotski pametujete do nezavesti z nadvladanjem.Enim je pač sporočilna vrednost in čas več kot okrasje, leporečje…pa za takšne kot ti je še to prefajn, ker vam ne prebije, da vse na tem svetu vpliva…
Tistim, ki so pametni je to ok… pa sploh, če mi kaj veljajo se že potrudim, za ostale pa…je še to škoda…

Pa, da te ne bo glsvs bolela sem bil v pisanju spisov najboljš v klasu, sploh vsebinsko,pa ti.Dvomim, piflanje ti je verjetno šlo in brezosebno sledenje nekim pravilom ,ki si jih zmisli en tak svet modr(e0cev kot si ti in vsakih par let neko prazno novo toplo vodo izumlja…Veš kak so šele Prešren,pa Cankar,pa sploh Valvazor nepismeni…eureka a, ne.

Grev astavit, da nisi niti pravoslovno tako pismena kot misliš, bova sprintala vse tvoje modrosti pa dala enemu profesorju slovnice, da te oceni, pa se ti bo razblinila še ena tvoja iluzija…

Teksas tudi s Kalifornijo nima nič a ne, pametna buča…pejt to Američanom razložit Einstein, pa boš doživela efekt metulja.

Še enkrat več si potrdila prejšnji zapis, da samo manipulacijo obvladaš…ni čudno, da vas takšne polarc napi…po dolgem in počez…samo efekta ni in ni pravega.😂Bogi polarc, počasi ga razumem…čudi me samo, da ne obupa…očitno res nima kaj za počet.

Psiho-duša, pathos-bolezen,da se ne boš spet matrala,ker meni je…

Napake so namerne, da si malo sive celice vklapljala, mogoče pa se posvetlijo.

😂Če bi, ne bi takšnih sploh pisala, pač pa bi bila vsaj modro tiho…vsebinska pismenost šteje, vse drugo je zmišljen,naučen blablabla, ki ga je svet (pre)poln…samo psihopati ste vsi tako isto štanc predvidljivi,jaz pa nalaš tako in ne popravim, ker točno vem kako po istem kopitu delujete, ko zmanjka argumentov, sam aretorikža7n žongliranje besed…Takrat vsak napad, manipulacija, podjebancija in tolažba takim bolnikom prav pride samo, da po robotski pametujete do nezavesti z nadvladanjem.Enim je pač sporočilna vrednost in čas več kot okrasje, leporečje…pa za takšne kot ti je še to prefajn, ker vam ne prebije, da vse na tem svetu vpliva…
Tistim, ki so pametni je to ok… pa sploh, če mi kaj veljajo se že potrudim, za ostale pa…je še to škoda…

Pa, da te ne bo glsvs bolela sem bil v pisanju spisov najboljš v klasu, sploh vsebinsko,pa ti.Dvomim, piflanje ti je verjetno šlo in brezosebno sledenje nekim pravilom ,ki si jih zmisli en tak svet modr(e0cev kot si ti in vsakih par let neko prazno novo toplo vodo izumlja…Veš kak so šele Prešren,pa Cankar,pa sploh Valvazor nepismeni…eureka a, ne.

Grev astavit, da nisi niti pravoslovno tako pismena kot misliš, bova sprintala vse tvoje modrosti pa dala enemu profesorju slovnice, da te oceni, pa se ti bo razblinila še ena tvoja iluzija…

Teksas tudi s Kalifornijo nima nič a ne, pametna buča…pejt to Američanom razložit Einstein, pa boš doživela efekt metulja.

Še enkrat več si potrdila prejšnji zapis, da samo manipulacijo obvladaš…ni čudno, da vas takšne polarc napi…po dolgem in počez…samo efekta ni in ni pravega.😂Bogi polarc, počasi ga razumem…čudi me samo, da ne obupa…očitno res nima kaj za počet.

Psiho-duša, pathos-bolezen,da se ne boš spet matrala,ker meni je…

Napake so namerne, da si malo sive celice vklapljala, mogoče pa se posvetlijo.
[/quote]

Luškan :))))
Kaj je to “pravoslovje”?

New Report

Close