trgovina play na androidih
Za dostop moraš imeti veljavni račun gmail,ki je zastonj.Samo ustvariš ga.Pejd v nastavitve in vpiši pod google računi svoj gmail.Potem ti google play dela.Imaš na tem portalu skoraj vse aplikacije zastonj.
v wifi se pa prijaviš z geslom domačega brezžičnega omrežja.
gmail račun si ustvariš pri tistih nastavitvah računa.vse te jasno vodi skozi postopek.
Čakaj, po vrsti:
1. Play je samo trgovina. Na njej imaš zastonj in plačljive aplikacije.
2. Ko klikneš gumb Namesti (Install) te sistem obvesti, katera dovoljenja potrebuje konkretna aplikacija. V večini primerov ni to nič posebnega oz. nekaj, zakar bi se ti morala skrbet. Npr. če aplikacija dela s slikami, je logično, da zahteva shranjevanje na disk/delo s slikami, kamero; če si naložiš aplikacijo, ki ti ureja imenik, je logično, da ima dostop do imenika itd.
Wi-fi in internet pa zahteva veliko brezplačnih aplikacij, ker tako lahko prikazujejo reklame, s katerimi služijo. Saj menda ne misliš, da so zastonj aplikacije v resnici zastonj? Tudi razvijalce aplikacij imajo račune za plačat (tako kot vsi ostali, ne delaj(m)o tega samo iz čistega užitka ) in en način je, da se financirajo preko reklam. Tako, da bodi dobra duša in če ti je katera brezplačna aplikacija všeč, klikni kdaj reklamo. Na ta način se “zahvališ” avtorju aplikacije.
3. Pri aplikacijah je (v večini primerov) link do njihove Privacy Policy (poglej, je bolj od spodaj), kjer si lahko prebereš, zakaj vse rabijo tvoje podatke in kaj bodo z njimi delali. Vse aplikacije, ki zahtevajo osebne podatke, tvojo lokacijo, morajo to objavit, tako da veš, kaj zbirajo in kaj ne in da se s tem strinjaš.
Kot rečeno, v večini primerov te naj to ne skrbi. Aplikacije pač potrebujejo ta dovoljenja, da lahko delujejo. S tem seveda ne želim reči, da ni aplikacij, ki ne bi zlorable teh informacij, seveda so. A v večini primerov pa je vse ok. I should know.