Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek trpeli v komunizmu

trpeli v komunizmu

Meni ni bilo nič hudega.Starši so zgradili hišo na pol zastonj.Imel sem štipendijo (današnjih 600 euro-preračunano na vozno karto).Čez mejo smo lahko hodili nakupovat kadar koli.K zdravniku sem lahko šel brez denarnice.Na dopuste smo hodili vsako leto brez problema.Imeli smo avto. Vglavnem živeli smo brez skrbi ,kako bomo shajali,Pa da ne bo pomote oba starša sta imela navadno delavsko plačo.Res pa je da sta bila pridna in nista “pluvala” čez vse kar jima ni bilo prav. Lepše kot danes.Pa še nekaj mi je osatlo v spominu.Ko si je direktor firme v kateri sem delal ,hotel povišati plači iz razmerja delavec direktor 1-3 na 1-4 je bil v eni uri štrajk v tovarno in si jo potem ni povišal.Pa si danes upajte štrajkat zaradi kaj takega ko je razmerje 1-10 ali pa še več.

Tako je. Le s kakšnim namenom se mrzlično dela antipropaganda za socializem? Ajaj, mogoče se kdo boji, da ne bo mogel večno parazitirat.[/quote]

Narobe svet. 😀

Socializem = uravnilovka -> parazitiranje

Že ime pove, da je socializem usmerjen v socialno plat človeka. Nuditi mora enake možnosti vsem, ne glede na poreklo, veroizpoved, invalidnost ali materialno stanje posameznika. Šolajo se revni in bogati, pravico do zdravja imajo stari in mladi, kutura je na voljo črnim in belim, nekatera delovna mesta so prilagojena tudi invalidom….
Osnovna vrednota v socializmu je humanost, ki igra vlogo uravnilovke v razporejanju davkov.

Vodilna vrednota v kapitalizmu je kapital. Vse plačaš direktno iz žepa, zato je dostop do izobrazbe, zdravja, kulturnih dobrin in dobro plačanega dela rezerviran le za bogate. Tak sistem ustvarja množice revežev, brezpravne izkoriščane raje. Za čim nižjo plačo naj naredijo čim več, da v lastnikov žep pade večji profit. Temu množičnemu izkoriščanju upravičeno rečemo parazitiranje.
V praksi je kapitalizem v prejšnjem stoletju osvojil veliko socialnih komponent, npr. zdravstveni in pokojninski skladi itd…. česar bi se zagrizeni neoliberalci najraje znebili po hitrem postopku…. da bi le vrnili življenje čistokrvnemu kapitalizmu.
Ljudje pa nasedejo.

dobro to praviš: če nisi rovaril

če si, si bil pa poslan na goli otok, veliko jih je bilo kot berem tudi umorjenih, izgnanih…torej je bila svoboda in mir samo navidezna..

enako kot je to pri ženi, ki je tiho, da jih ne faše..vnukum lahko pove o svojem življenju, da je dedek ni pretepal, ker je bila pridna in ga ni izzivala s kakšnimi svojimi pravicami

moja družina ni “rovarila”, moji sorodniki tudi ne, jaz tudi ne, ker se je komunizem oz totalitarizem končal, ko sem končevala študij, a zato ne bom rekla, da ni bilo z jugo nič narobe…bilo je…če živiš v družini, kjer se ne govori o tem, da je eden od otrok posiljevan od očeta in torej tega ne veš zagotovo, veš pa, da če bi o tem spregovoril, bi se zgodilo nekaj hudega in zato molčiš, je bila to srečna družina, lahko rečem, da mi ni bilo hudega v njej?

Kaj pravzaprav avtor sprašuje? Če ti, ki nas imajo zdaj v lasti, niso naredili nič narobe? Da so poskrbeli za malega človeka?

Komunizem je Kuba, vzhodna Evropa, juga,..s komunizmom je bilo nekaj narobe, ne rabiš biti ekonomist, da bi videl, kaj povzroči gospodarstvo brez priznavanja trga in to, da komunistki zasedejo vodilna mesta v podjetjih..

povzroči zaostalost, povzroči najprej skrito inflacijo (redukcije, pomanjkanje dobrin) nato pravo inflacijo..če se komunizem takrat ne bi zrušil, bi tudi na marko vezana valuta krepnila

in ti ljudje, ki so nas vodili takrat, ki niso opazili, da je komunizem nonsens, so po odprtju trgov lepo pokradli vso premožene, kradejo skozi korupcijo še sedaj in nato se najde nekdo, ki misli, da je bil komunizem ok..jojmene

To bi bilo bolje, potem bi lahko tudi pljuval v teroristov kip. Ne pa da si brišem pasji drek iz čevlja in pljuvam po cesti, ki ima po nepotrebnem njegovo ime.

Prav po tem se vidi kako demokratična in napredna država je bila Juga. Amerika kot najbolj svobodna in demokratična država je Guantanamo odprla več kot deset let po tem, ko so pri nas Goli otok že zaprli.[/quote]

Tam zapirajo teroriste, ki ogrožajo normalne ljudi.

V jugi je terorist vodil državo in teroriziral normalne ljudi, Tito je prvi v vrsti vseh partizanskih teroristov, ki si zasluži vrečo čez glavo in oranžno palerino.

Že ime pove, da je socializem usmerjen v socialno plat človeka. Nuditi mora enake možnosti vsem, ne glede na poreklo, veroizpoved, invalidnost ali materialno stanje posameznika. Šolajo se revni in bogati, pravico do zdravja imajo stari in mladi, kutura je na voljo črnim in belim, nekatera delovna mesta so prilagojena tudi invalidom….
Osnovna vrednota v socializmu je humanost, ki igra vlogo uravnilovke v razporejanju davkov.

Vodilna vrednota v kapitalizmu je kapital. Vse plačaš direktno iz žepa, zato je dostop do izobrazbe, zdravja, kulturnih dobrin in dobro plačanega dela rezerviran le za bogate. Tak sistem ustvarja množice revežev, brezpravne izkoriščane raje. Za čim nižjo plačo naj naredijo čim več, da v lastnikov žep pade večji profit. Temu množičnemu izkoriščanju upravičeno rečemo parazitiranje.
V praksi je kapitalizem v prejšnjem stoletju osvojil veliko socialnih komponent, npr. zdravstveni in pokojninski skladi itd…. česar bi se zagrizeni neoliberalci najraje znebili po hitrem postopku…. da bi le vrnili življenje čistokrvnemu kapitalizmu.
Ljudje pa nasedejo.[/quote]

Lepo si nam razložila teorijo. Zdaj pa povej, zakaj se v praksi svetle ideje NIKOLI ne uresničijo? Zakaj so socializmi sinonim za revščino in teptane človekove pravice? Zakaj je pred četrt stoletja prišlo do velikega kolapsa socializmov, če je bilo vse tako super?

Vidim, da je zagrizenim aktivistom kar žal ‘kapitalističnega osvajanja socialnih komponent’, da ne morejo pljuvati in rovariti še bolj. 😀 Zakaj se sredi moderne Evrope sklicujete na kapitalistične modele iz 19. stoletja?

Problem Slovenije ni preveč kapitalizma, ampak nedelujoča država. Zakaj pa o tem molčite? Odgovor: Zato, ker vam tako ustreza in namerno rešujete problem na napačnem koncu!

V času komunizma sem morje videl samo enkrat pa še to je bila šola v naravi, ni bilo dokladov, ni bilo dedka mraza, zdravstvena zelena, ne tista bež redna delavska.
Živeli smo na robu družbe,črnobela televizija do leta 90 lačni sicer nismo bili,luksuza pa tudi ni bilo

Torej je trenutna scena idealna, da uzakonimo socializem, UTD, itd.

Kaj pa vem , ni bilo preseravanja in afnanja polnih riti, četudi podcenjevanje je pa bilo; moji občutki.
Če bi pogledala pa očeta, bi pa rekla da so ga fejst uničili še kot otroka.
13 letnega so ga po koncu vojne jo je hotel v šolo- gumnazijo ,med poukom pobrali iz razreda in delat v livarno našibali, enako kot vse kmečke otroke.1 kmečki otrok od hiše jim je bil sprejemljiv za študij. Pa niso bili domobranci ali kvizkingi so delali s partizani,jim nosili hrano v hosto, skrivali konje, ipd.
V 80ih so nas kot še nekaj okoliških kmetij hoteli razlastniniti češ da bodo zidali naselje vrstnih hišk in blokov, ker Lj se mora širit. Oče se je uprl,organiziral nasprotnike, spisal pismo bralcev v Delo. So mu zagrozili na kriminalistični policiji da bo šel na Goli otoj če ne bo nehal ali pa se bo kaj njegovemu bratu zgodilo
In se je. Bratranec se pravi stričev sin se je ubil v prometni nesreči kmalu po grožnjah; oče pa zaspal za volanom na cesti čez Col in na srečo z avtom OBVISEL TIK NAD PREPADOM.
So imeli v komunizmu oblastniki metode in ljudi, ki na tiho in črno delajo še danes. Jasno da sedaj v imenu drugih gospodarjev, karme; kapitala kaj vem česa še vsega.
Tako da po moje vseeno ,če jim ne pašeš te drkajo tudi v teh časih

New Report

Close