Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tudi, če je otrok njegov ga nočem v najinih življenjih

Tudi, če je otrok njegov ga nočem v najinih življenjih

Moj bivši misli, da nosim njegovega otroka. Noseča sem 6 mesecev. Zaradi njega in njegovih izpadov sem se preselila na drug konec države. Vse za ljubi mir. Bil je čas za nov začetek. Zadnjič pa sem srečala njegove sorodnike v teh krajih kjer zdaj živim. Kot kaže so mu nasli na nos novico o moji nosečnosti. Kako naj zaščitim sebe in otroka, ker z njim nočem imeti nobenih stikov. Dejansko ne vem, če je otrok njegov. Ko sva bila v razhajanju sem imela tudi bežno afero s prijsteljem iz študijskih let. Predem grem do pravnika, se komu sanja kako to gre, jaz bi rada da je oče neznan. Mislim, da mi moški, ki je tudi lahko potencialni oče, problemov z očetovstvom ne bi delal, tudi, če bi vedel.

 

Kakšna to moraš biti oseba, da otroku ne privoščiš očeta. To, da imaš spolni odnos z vsakim tudi veliko pove o tvojih vrednotah in kakšna oseba si. Bogi otrok, da bo imel takšno mamo in še brez očeta.

Razumem, da z bivšim nočeš imeti več ničesar in da ga hočeš izključiti iz svojega življenja. To je OK, to je tvoja pravica.

Ampak, žal nimaš samo ti pravic. Pravice ima tudi tvoj bivši (do stikov s svojim otrokom) in tudi tvoj otrok (do stikov s svojim očetom). Tvoje pravice se vedno končajo tam, kjer se začnejo pravice nekoga drugega.

Pravno gledano, ti kot otrokova mati lahko navedeš, da je otrokov oče neznan. Lahko, da bo ostalo pri tem. Lahko pa, da se bo bivši (ali pa otrok) enkrat odločil za ugotavljanje očetovstva. Takrat se bo pa tvoja možnost vplivati na to končala.

Bivšemu povej, da on ni oče, ker si imela afero z drugim moškim, ki je njegov oče.

Kaz pa mo mojih vrhunskih izkusnjah mislim, da je v tem primeru najbolje, da ti mirno in brez stresa nosis otroka. Mogoce ga se podojis, kasneje pa naj ostane z ocetom. Ti pa seveda placuj kakih 600 eur prezivnine in primer je resen. Se prej pa ugotovite kdo je oce.

Nov vikend..nova doza bednih zgodbic. Pise jih pa ena iz Iga.

Pravice gor ali dol, jaz mu ne bi povedala, da obstaja moznost, da je oce. Samo nagajanje bo. Ko bo otrok star par let lahko to se vedno storis. Otroku sama tega seveda ne bi zatajila. Zdaj bi si pa privoscila par let miru pred njim.

Odgovor na objavo uporabnika
Seena, 26.03.2023 ob 17:32

Pravice gor ali dol, jaz mu ne bi povedala, da obstaja moznost, da je oce. Samo nagajanje bo. Ko bo otrok star par let lahko to se vedno storis. Otroku sama tega seveda ne bi zatajila. Zdaj bi si pa privoscila par let miru pred njim.

Seveda mora povedat, ker ko bo otrok rojen se vidi komu je podoben. V drugi temi ena piše in to dejansko pojasnjuje molekularna genetika, da so otroci ne glede na spol ob rojstvu do 3 mesecev najbolj podobni očetu! Brez analize se hitro ugotovi kdo je oče. Pa tudi tko je pravice ima bivši (če jih želi dokazati), če meni, da je oče ima to pravico kakor tudi otrok ko odraste….Pravno se vse dokazuje ne glede na to, da ne napišeš očeta. Poznam primer, kjer ženska ni navedla očeta 3 otrok, pa so na las podobni poročenemu ljubimcu!

Otroka donosis in ga oddas v porodnisnici. Problem resen

Jaz mu ne bi tega tajila. Če nisi sigurna kdo je oče mu dovoliš test in konec.

Odgovor na objavo uporabnika
Tadej tadi, 26.03.2023 ob 17:42

Seveda mora povedat, ker ko bo otrok rojen se vidi komu je podoben. V drugi temi ena piše in to dejansko pojasnjuje molekularna genetika, da so otroci ne glede na spol ob rojstvu do 3 mesecev najbolj podobni očetu! Brez analize se hitro ugotovi kdo je oče. Pa tudi tko je pravice ima bivši (če jih želi dokazati), če meni, da je oče ima to pravico kakor tudi otrok ko odraste….Pravno se vse dokazuje ne glede na to, da ne napišeš očeta. Poznam primer, kjer ženska ni navedla očeta 3 otrok, pa so na las podobni poročenemu ljubimcu!

Haha, vsak novorojencek je podoben ocetu. Kaj vse bom se prebrala

Pravno ne moreš kaj dosti. Če on res hoče bit vključen lahko zahteva, da se ugotavlja očetovstvo in tukaj ti nimaš nič. Edino kar je, je da mu lahko rečeš, da naj skida, drugače ga boš tožila za ful preživnine (pol pa upej, da se bo ustrašu).

Ampak, mi je žal, da ti moram to jaz povedat – tvoji dnevi novih začetkov in bežnih afer so mimo. Mama si (nič bodoča) in tvoja dolžnost je, da daš otroku stabilen dom – to pa pomeni tudi očeta. Zdej, če je ta res tak psiho, pol ok (sicer je dobr to prej preverit ali je človek psiho, preden spiš z njim), sam najd si čimprej nekoga, ki ti bo tvojmu otroku pripravljen igrat očeta. Tko ga boš še najbolš zaščitla.

Kaj pa če bi prvo ti poskušala izvedeti, preden se ti zmeša, kdo bo oče. Če bo tvoj bivši se boš potem s tem ukvarjala. Mogoče ti res lahko pomagajo advokati.

ne skrbi, obstajajo tožbe za ugotavljanje očetovstva, če mu je toliko do tega, da izve, te bo itak tožil

Te razumem. A vedi, da ima otrok pravico vedeti kdo je njegov oče. Kot tudi oče kdorkoli je ima pravico vedeti, če je otrok njegov. Če ne boš imela same probleme, ko bo večji in se spraševal o njegovem pravem očetu. Zdaj obstaja DNK in veš kaj to za s seboj prinese. Od mladostniških travm naprej, saj gledaš oddaje na tv kajne?

Še ena pra ,ko je rabila samo spermo…

 

Heloo. Mislim zenska kaj je stabo. Res ste podn od podna eneee. In pol so vse moski krivi  Noces met kao nic z njim ker ima izpade, si se vprasala zakaj jih je imej..neves ce je oce otroka, afera z drugimm. Vsak otrok ima pravico do oceta innoce do otroka. Ce ga nebo mel in bos mu to prepovedala al onemogocla kako bosblahko svojemu otroku gledala v ociiii in ko jo zvedo kaj si naredla. Skoda besedddd kaj se vse dogajaaa in nakoncuuu je vsega moskiiiii krivvv..

Mah, če bo bivši kaj opletal, mu razkrij svojo aferico s tem prijateljem. Garantiram ti, da se bo bivši odmaknil kot bi imela kugo, ker če je kaj za moškega hujšega kot prizadeti ponos, je to negotovost, ali je otrok res njegov ali ne. Moški so malce kamenodobni, kar se teh stvari tiče, zato to dodobra izkoristi.

A sexala si pa lahko? Otrok si zasluži očeta, pa če je to 5 centov ali 1 kreg je več kot nič. Pojdi na dnk zest z obema in priznaj očeta. Dovoli, da tip naredi karkoli dobrega za otroka. Motena si ti ne on.

Odgovor na objavo uporabnika
Bodoča samohranilka, 26.03.2023 ob 16:09

Moj bivši misli, da nosim njegovega otroka. Noseča sem 6 mesecev. Zaradi njega in njegovih izpadov sem se preselila na drug konec države. Vse za ljubi mir. Bil je čas za nov začetek. Zadnjič pa sem srečala njegove sorodnike v teh krajih kjer zdaj živim. Kot kaže so mu nasli na nos novico o moji nosečnosti. Kako naj zaščitim sebe in otroka, ker z njim nočem imeti nobenih stikov. Dejansko ne vem, če je otrok njegov. Ko sva bila v razhajanju sem imela tudi bežno afero s prijsteljem iz študijskih let. Predem grem do pravnika, se komu sanja kako to gre, jaz bi rada da je oče neznan. Mislim, da mi moški, ki je tudi lahko potencialni oče, problemov z očetovstvom ne bi delal, tudi, če bi vedel.

 

Ne vem, za kakšne izpade gre in kaj je bilo vzrok. Včasih je problem tudi v ženski, ne le v moškem. Odnos zahteva veliko strpnosti z obeh strani.

Tale post mi veje, kot da niste Slovenci, ampak prihajate nekje z juga? Pišete že pravilno slovensko, ampak tile odnosi mi pa dišijo po nečem južnem… Sorodniki vpleteni v vse tole… tipično bližnjevzhodno ali celo afriško…

Žal se v vašo kulturo ne morem vpletati.

189 člen KZ pravi:”Kdor podtakne ali zamenja otroka ali kako drugače spremeni njegovo rodbinsko stanje, se kaznuje z zaporom do treh let.” se pravi, da lahko greš za 3 leta sedet če s tem manipuliraš. Sprememba rodbinskega stanja je tudi prikrivanje očetovstva.

Ti veš kdo je oče, ali veš da je eden od dveh tvojih partnerjev oče. Tega ne moreš prikriti brez kazenske odgovornosti.

Ne drži. Slabo bereš zakonodajo.

Ne zavidam ti situacije in tudi rešitve nimam.

temu domnevnemu očetu poveš, da imaš otroka z drugim. Če bo še naprej sumničav, mu po rojstvu pošlješ sliko enega mulata, ali pa otroka lepo namažeš s temnim pudrom, da bo bolj prepričljivo.

Drži, otroci so do 3 meseca VEDNO najbolj podobni očetu. Brez DNK lahko hitro ugotoviš kdo je oče.

New Report

Close