Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tudi vas motijo dvolični sebični potrošniki ki so obenem kvazi ljubitelji narave in živali, ki so jih polna usta ljubezn

Tudi vas motijo dvolični sebični potrošniki ki so obenem kvazi ljubitelji narave in živali, ki so jih polna usta ljubezn


[/quote]

kalkulator nima vprašanja glede števila otrok .. sem pa v tej temi že napisala, da me motijo predvsem tisti brez znanja/vedenja in posploševalci 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯


nikoli ne bi šla nazaj v tiste čase .. nam je super tako kot je zdaj .. tehnološko v prihodnosti, vsakodnevno življenje pa bolj v preteklosti 🙂

tukaj si lahko vsak izračuna svoj ekološki odtis http://izo.si/izracunaj-ekoloski-odtis/ izračunajte in javite rezultat … moj eko dolg zapade v oktobru .. kar ok 🙂
[/quote]

Neumna vprašanja! Koliko ljudi pri nas živi v slamnati hiši? Brez vode? Ta brez vode verjetno ne bo kviza na spletu reševal?!
Za motor ne moreš nastaviti 0 porabe, ker ga nimaš!

Neumna vprašanja! Koliko ljudi pri nas živi v slamnati hiši? Brez vode? Ta brez vode verjetno ne bo kviza na spletu reševal?!
Za motor ne moreš nastaviti 0 porabe, ker ga nimaš!
[/quote]

kakšno vprašanje vmes je res neprimerno, načeloma pa kalkulator deluje .. tudi usmeri te malo v razmišljanju kako živiš ..

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

kakšno vprašanje vmes je res neprimerno, načeloma pa kalkulator deluje .. tudi usmeri te malo v razmišljanju kako živiš ..
[/quote]

Se strinjam.
Jaz precej zamočim, ker mesa sicer ne jem veliko, ampak jajca in mlečni izdelki pa na polno.
Pri hrani tudi pazim, da je bolj regionalna, ampak obožujem pomaranče, banane.
Me pa jezi, recimo kupiš lečo za jesti pa vidiš, da je iz Kanade pa podobno. Pomaranč in banan res ne moremo tu gojiti, kakava tudi ne.
AMpak česen s Kitajske, leča iz Kanade in kup druge hrane, ki jo privlečejo z drugih celin pa bi v Sloveniji uspevala ali pa v okoliških državah. To mi je pa res mimo.
Pri kakih pomarančah pazim, da so vsaj evropske. Pa krompirja iz Egipta tudi ne kupujem. Pa ameriškega grozdja pa kaj vem kaj še vse imamo v trgovinah, tudi ne.
Gledam, da kupujem čim bolj sezonsko. Pa čim več iz Evrope.

Cunje, aparati, razno razna oprema pa je žal pretežno Kitajska in tam okrog. Žalostno.

ALi pa recimo električne avte propagirajo kot zelena energija. Pa večji del slovenske elektrike je zelo umazane (TEŠ) pa recimo Lj elektrika z indonezijskim premogom. IZjemno čista elektrika. Da ne omenjamo vse elektronike, baterij v električnih avtih in kako tiste redke kovine oz. rudnikih – uničujejo okolje tam, kjer jih pridobivajo.

Pomojem so predvsem sebični mogoče jih druži tudi to, da so zelo sposobni lagat samim sebi in iskat krivca v nekom drugem.
Tradiciji, veri, tastarim, tistim k niso kul, pa niso dost inkluzivni, pa ne razumejo, pa niso in.
Bedni so to prej ali slej jasno tudi njim.

Tudi vas motijo dvolični sebični potrošniki ki so obenem kvazi ljubitelji narave in živali, ki so jih polna usta ljubezni do narave, sočloveka, živali in okolja?

Obenem pa se vozijo s potratnimi SUV avtomobili po naravnem okolju in tam kampirajo. Podpirajo monokulturno kmetijstvo, ki pobije VSE male živali, poljske živali, kot je zajec in rastline s tem, da kupujejo veganske izdelke iz soje in palmine maščobe, zaradi katerih se izsekava deževni pragozd.
Obenem pa na veliko kupujejo kupe igrač, ki jih kmalu zavržejo in ki ne služijo ničemur, razen zagotavljanju, da bodo tudi njihovi otroci taki nemarni potrošniki kot so oni in poceni modne izdelke v Zari, H&M in C&A…, ter jih po nekajkratni uporabi zavžejo?
Spuščajo pse brez vrvice v gozd, da motijo divje živali in ubijajo njihove mladiče. Sredi hudih zim, ko je živalim že tako težko turno smučajo, in planinarijo, ko živali potrebujejo mir.
Motijo živali v njihovem naravnem okolju v času razmnoževanja s hrupom in svojo prisotnostjo ter smetmi. Največja grožnja divjim živalim je krčenje in fragmentacija naravnih habitatov.
Uporabljajo in preplačujejo pametne telefone prestižnih znamk, za katere vedo da jih za njih delajo otroci v državah v razvoju v nemogočih razmerah in podpirajo podjetja, ki organizirajo izkoriščanje teh istih otrok in ne plačujejo davkov in tako ne prispevajo k skupnosti. Se navdušujejo nad ljudmi, ki organizirajo tako proizvodno izkoriščanje in osiromašenje skupnosti in naravnih virov (Jobs, Musk, Kardashian…). Na veliko zapravljajo čas in energijo (tudi električno) z odvisnostjo in deljenjem vsega na družabnih omrežjih, s katerimi spet podpirajo kulturo nadzora in omogočajo škodljivim podjetjem, da slabo vplivajo na družbo in na veliko vohunijo za ljudmi. Na veliko potujejo z uporabo letal, ki so prav tako velik onesnaževalec. Na veliko podpirajo zabavno kulturo, resničnostne showe in kult večinoma puhloglavih, narcisoidnih, nespametnih, slavnih osebnosti, namesto, da bi delali na tem, da bi izboljšali sebe in okolje okoli njih.
Razglašajo, da se ne bodo cepili, zaradi strahu ali, ker preprosto menijo, da je to za njih osebno (ne pa tudi za skupnost ali človeštvo) boljše. Razvajajo svoje otroke in jih spreminjajo v narcisoidne monstrume, ki ne vedo, kaj je prav in kaj narobe.
Ob vsem tem pa se ponavadi razglašajo za razsvetljene, moralno superiorne, naravovarstvenike in seveda boljše od ostalih.

So ti ljudje sebični, nevedni ali preprosto zlobni?

Hahhhah samo res…
Z iphonom in v veganskih dizajnerskih oblačilih protestirat proti okoljskim spremembam je tako, kot, da bi Hitler protestiral, ker so pobijali Žide.

kakšno vprašanje vmes je res neprimerno, načeloma pa kalkulator deluje .. tudi usmeri te malo v razmišljanju kako živiš ..
[/quote]
Zanimiv kalkulator, za foro sem izpolnila. Do septembra kao 😆
Tale model je kr napredno samozadostn😉
https://youtu.be/zhkvZBI_vAY

Ja, potem se pa tole prodaja kot alternativa, na pol nor tip v gozdu.
Kot, da bi okolje preneslo, da bi vsi takole živeli. On živi verjetno od tega da snema to svojo eskapado z iphonom in objavlja na fb, pinterestu in twitterju…
Normalno je treba živet in bit big picture ekološki. Ne pa kupit vegansko meso, zaradi katerega so posekal gozd in bit content, ker si “naredil svoje.” Če še ne pomaga greš pa stat pred parlament pa na plakat napišaš da štrajkaš za okolje in čakaš, da ti bo kdo kaj dal.
Ne kupuj zbrandov, ker so dražje, kot je vredno to kar prodajajo, ne kupuj ideologij, ker enostavne rešitve ni in ne kupuj lifestyla, ker je bull shit.


Zanimiv kalkulator, za foro sem izpolnila. Do septembra kao 😆
Tale model je kr napredno samozadostn😉
https://youtu.be/zhkvZBI_vAY
[/quote]

Se strinjam.
Jaz precej zamočim, ker mesa sicer ne jem veliko, ampak jajca in mlečni izdelki pa na polno.
Pri hrani tudi pazim, da je bolj regionalna, ampak obožujem pomaranče, banane.
Me pa jezi, recimo kupiš lečo za jesti pa vidiš, da je iz Kanade pa podobno. Pomaranč in banan res ne moremo tu gojiti, kakava tudi ne.
AMpak česen s Kitajske, leča iz Kanade in kup druge hrane, ki jo privlečejo z drugih celin pa bi v Sloveniji uspevala ali pa v okoliških državah. To mi je pa res mimo.
Pri kakih pomarančah pazim, da so vsaj evropske. Pa krompirja iz Egipta tudi ne kupujem. Pa ameriškega grozdja pa kaj vem kaj še vse imamo v trgovinah, tudi ne.
Gledam, da kupujem čim bolj sezonsko. Pa čim več iz Evrope.

Cunje, aparati, razno razna oprema pa je žal pretežno Kitajska in tam okrog. Žalostno.

ALi pa recimo električne avte propagirajo kot zelena energija. Pa večji del slovenske elektrike je zelo umazane (TEŠ) pa recimo Lj elektrika z indonezijskim premogom. IZjemno čista elektrika. Da ne omenjamo vse elektronike, baterij v električnih avtih in kako tiste redke kovine oz. rudnikih – uničujejo okolje tam, kjer jih pridobivajo.
[/quote]

S tem da je sama izdelava baterije umazana, da o odlaganju, ko se iztroši (in to se razmeroma hitro), niti ne govorimo. Poleg tega so ti avtomobili težji in bolj uničujejo ceste (pa so, absurd vseh absurdov), oproščeni uporabe cest. In električne avte, ki so za povprečnega kupca itak predragi, za nameček še subvencionirajo. Namesto da bi raje subvencionirali električne skuterje in kolesa, če že.
In pa, kar se tiče avtov, je okoljsko predvsem, če za svoj avtomobil skrbiš, da je na cesti čim dlje časa. V nasprotju z nekim splošnim prepričanjem stari avtomobili niso bistveno bolj potratni in umazani, predvsem pa imajo bistveno manj elektronske navlake, ki potem po iztrošenju avta obremeni okolje. Torej če bi že morali subvencionirati avtomobile, bi morali stare, da bi se čim dlje vozili z njimi.
Itak je pa svet postal tako sprevržen, da en kos plastike več ali manj žal ne pomeni nič. Dokler bodo milijarderji čaščeni, ker bogatijo z izkoriščanjem rojakov in države, nam ni pomoči.

Te ljudje so samo neumni. Niso se videli kmetije od blizu in kako se sploh pride do hrane.
Pse imajo po garsonjerah. So ljubitelji narave po njihovo. Žal pa nimajo pojma o naravi, pridelavi hrane itd…
Lahko je bit neko presrano bitje, dokler e futraš v trgovinah.

Točno to. In kmetje so za njih neumni umazani fizikalci, lovci so kreteni, gozdarji so uničevalci gozda, vsi ki fizično delajo so tudi kreteni.
Njihov kužek, pa lahko mori srnine mladiče po gozdu in serje po mestu in njihov otrok lahko hodi v živalski vrt v to koncentracijsko taborišče za živali gledat živali, za kar kupijo letno karto, pozimi pa kasneje plaši gamse in kozoroge v gorah s turno smuko in serje kjerkoli pač in se s svojim 4×4 vozi po gozdu kjer gnezdijo živali.
Obenem pa pridigajo vsem, ki vedo kaj je resnično življenje, da je zdaj drugače, ker imajo Iphone in hibridni jeep, ki porabi dva litra bencina več, kot normalen manjši avto za pot, ki je nepotrebna, saj gre za zabavo v gozdu in ne stvar preživetja.

Razvajene pamže je potrebno nehat poslušat.

S tem da je sama izdelava baterije umazana, da o odlaganju, ko se iztroši (in to se razmeroma hitro), niti ne govorimo. Poleg tega so ti avtomobili težji in bolj uničujejo ceste (pa so, absurd vseh absurdov), oproščeni uporabe cest. In električne avte, ki so za povprečnega kupca itak predragi, za nameček še subvencionirajo. Namesto da bi raje subvencionirali električne skuterje in kolesa, če že.
In pa, kar se tiče avtov, je okoljsko predvsem, če za svoj avtomobil skrbiš, da je na cesti čim dlje časa. V nasprotju z nekim splošnim prepričanjem stari avtomobili niso bistveno bolj potratni in umazani, predvsem pa imajo bistveno manj elektronske navlake, ki potem po iztrošenju avta obremeni okolje. Torej če bi že morali subvencionirati avtomobile, bi morali stare, da bi se čim dlje vozili z njimi.
Itak je pa svet postal tako sprevržen, da en kos plastike več ali manj žal ne pomeni nič. Dokler bodo milijarderji čaščeni, ker bogatijo z izkoriščanjem rojakov in države, nam ni pomoči.
[/quote]

To, da pa še subvencionirajo el. avte je pa itak bedarija za kozlat.
Nekaj, kar škoduje okolju, podpreti s subvencijo.
ja, kolo. Pa javni prevoz. Ta je pa v Slo katastrofa.
Če bi vsi tako potratno živeli kot Slovenci (da ne omenjamo recimo Američanov), bi bila čista katastrofa. Ampak tudi Azijci, Afričani… hočejo živeti tako kot mi.


[/quote]
Veš kaj… Sej maš kar prav😉 preudarnost brez pretiravanj…

SEBIČNI ZABITEŽI

Ja me motijo. In ja po moje gre za več kot nevednost, so preprosto zabiti. Kot ludje tukaj na forumu, ki jim probam nekaj razložiti a ne razumejo. Ker za njih ne morem trditi, da imajo le drugačen pogled, mnenje saj ne predstavijo protiargumentov, ki temeljijo na logiki. Pri takšnih ljudeh gre enostavno za to, da vrjamejo v tisto, kar jim ustreza vrjeti, zato lahko rečemo, da so sebični zabiteži!

Zato si tudi zaslužijo, da jih napizdite kadarkoli želite, kot počnem tudi jaz na tem forumu.

Po mojem so to res sebični in leni ljudje.
Še razmišljat se jim ne da, kaj šele delat.

Oni bi se igrali in bili posebni, pravični, ekološki in pomembni, tako na suho, na kredit.

Jst pa ne razumem etičnih veganov na fejsbuku, ki objavljajo zaklane živali kot nekaj grozečega imajo pa se tudi za največje ljubitelje in rešitelje hišnih ljubljencev še posebno psov.

Sedaj me pa zanima, kaj dajejo psom jest? Briketi so tudi iz zaklanih živali. Če hočeš nahraniti psa, moraš dejansko ubiti eno žival. Če mi lahko kdo to razloži, morda kdo od veganov?

*Definitivno je treba za živali, ki so za vzrejo lepo ravnati in jih imeti v dobrih pogojih, na paši – to se strinjam, ampak zakol pač paše zraven, čeprav ni nobenmu to pri srcu.

Pri njih je bistvo, da so drugi (čimveč njih) slabi in oni dobri.
In, da jim ni treba nič naredit za to, da so dobri in, da dobijo kaj zastonj in se počutijo da delajo dobro.
Ignorance is bliss, pa usnjena torbica, ker je fancy, krzno pa ne, to je pa grozn. 😀

Jaz sem maksimalno poštena do sebe, drugih in okolja.

Nisem pa svetovni policaj, da bi gledala, kaj delajo drugi. Pustim druge pri miru, ampak tudi pričakujem, da drugi pustijo mene pri miru.

Zadnjič sem bil v mesnici in je ena odprla vrata in se zadrla… MORILCI in stekla naprej.

Z mesarjem sva crknla od smeha…

Se strinjam.
Jaz precej zamočim, ker mesa sicer ne jem veliko, ampak jajca in mlečni izdelki pa na polno.
Pri hrani tudi pazim, da je bolj regionalna, ampak obožujem pomaranče, banane.
Me pa jezi, recimo kupiš lečo za jesti pa vidiš, da je iz Kanade pa podobno. Pomaranč in banan res ne moremo tu gojiti, kakava tudi ne.
AMpak česen s Kitajske, leča iz Kanade in kup druge hrane, ki jo privlečejo z drugih celin pa bi v Sloveniji uspevala ali pa v okoliških državah. To mi je pa res mimo.
Pri kakih pomarančah pazim, da so vsaj evropske. Pa krompirja iz Egipta tudi ne kupujem. Pa ameriškega grozdja pa kaj vem kaj še vse imamo v trgovinah, tudi ne.
Gledam, da kupujem čim bolj sezonsko. Pa čim več iz Evrope.

Cunje, aparati, razno razna oprema pa je žal pretežno Kitajska in tam okrog. Žalostno.

ALi pa recimo električne avte propagirajo kot zelena energija. Pa večji del slovenske elektrike je zelo umazane (TEŠ) pa recimo Lj elektrika z indonezijskim premogom. IZjemno čista elektrika. Da ne omenjamo vse elektronike, baterij v električnih avtih in kako tiste redke kovine oz. rudnikih – uničujejo okolje tam, kjer jih pridobivajo.
[/quote]

skoraj vedno imaš možnost kupit slovenski izdelek … vprašanje je, če si pripravljena zanj plačat 🙂

mi pa ni jasno kako ste nekateri proti električnim vozilom, ker so baterije .. kaj že?
kako pa nafta pride do črpalke? 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

New Report

Close