Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek tudi za testiranje

tudi za testiranje

Svoje čase je bila le za potrdilo o cepljenju. Sedaj je menda tudi za potrdilo o testiranju. Kje se jo dobi oz. se jo lahko instalira na telefon.

Dobiš ga na testirnem mestu, če počakaš 15 minut. Ali pa ga greš iskat v lekarno, ko imaš čaš (2€ za plačat v kolikor vem) ozirma ga dobiš dirketno na zVEM, če si registriran uporabnik.

https://play.google.com/store/apps/details?id=si.gov.zvem

https://apps.apple.com/si/app/zvem/id1574669660

Tukaj je pa aplikacija s katero lahko potem skeniraš QR kodo, da ti ni treba papirja vlačit okoli.

 

Grem se testirat tja, kjer izdajajo pisno potrdilo. Na te kode se ne razumem;).

nova
Uredništvo priporoča

Jaz sem poskusila si gor dat ta zvem, a ni in ni šlo. Ko sem prebrala navodila, mi je bilo še manj jasno, kot prej;). Mi je bilo nerodno, da sem butasta. Kasneje sem ugotovila, da je tako butastih veliko. Tudi jaz vzamem pisno potrdilo.

Odgovor na objavo uporabnika
sem poskusila, 30.11.2021 ob 09:41

Jaz sem poskusila si gor dat ta zvem, a ni in ni šlo. Ko sem prebrala navodila, mi je bilo še manj jasno, kot prej;). Mi je bilo nerodno, da sem butasta. Kasneje sem ugotovila, da je tako butastih veliko. Tudi jaz vzamem pisno potrdilo.

Zvem si moraš inštalirat z digitalnim potrdilom (e-certifikat) ali si-passom. Za oboje je potreben obisk UE, saj se moraš osebno identificirati, da dobiš kodo. Na zVem namreč dostopaš do svojih osebnih podatkov, receptov, izvidov…

Jaz priporočam e-certifikat (npr. brezplačna sigenca), ker mislim, da je “močnejši” (lahko daješ tudi vloge za socialne transferje, podaljšanje registracije, potrdilo o nekaznovanosti, dostop do e-katastra…). Velja 5 let. Kot rečeno, moraš na UE (katerokoli), tam daš vlogo (in se identificiraš z osebnim dokumentom), nato dobiš po navadni pošti in po mejlu kode. Traja pa vsaj kakšen teden.

Za si-pass ne vem, kako gre, mislim da se da hitreje dobiti. Jaz sem si ga sicer tudi naštimala, a z digitalnim potrdilom.

No, sem nerodno napisala: zvem si ni treba inštalirat, le dostop do portala je mogoč le z digitalnim potrdilom ali si-passom, kar pa je oboje potrebno namestiti na telefon ali računalnik.

Odgovor na objavo uporabnika
Jonc nepr, 30.11.2021 ob 10:06

No, sem nerodno napisala: zvem si ni treba inštalirat, le dostop do portala je mogoč le z digitalnim potrdilom ali si-passom, kar pa je oboje potrebno namestiti na telefon ali računalnik.

Za hranjenje DCP potrdil ne rabiš certifikata ali si-passa. 

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 3982, 30.11.2021 ob 10:20

Za hranjenje DCP potrdil ne rabiš certifikata ali si-passa. 

 

Kaj pa potem rabiš?

 

Najprej rabiš digitalno potrdilo,certifikat,  da se registriraš na zvem, šele nato preneseš Qrkodo na telefon. Če še nimaš certifikata, ga dobiš na UE. Pa dajte se no mal pozanimat pa mal razmišljat in nekaj narest, ne pa samo, to je pretežko, pretežko. Človek ni nikoli manj razmišljal kot to počne sedaj, vse se vam mora servirat na pladnju. Samo ko boste vklopili možgane, bo te plandemije konec.

Odgovor na objavo uporabnika
Predenrde, 30.11.2021 ob 10:26

Najprej rabiš digitalno potrdilo,certifikat,  da se registriraš na zvem, šele nato preneseš Qrkodo na telefon. Če še nimaš certifikata, ga dobiš na UE. Pa dajte se no mal pozanimat pa mal razmišljat in nekaj narest, ne pa samo, to je pretežko, pretežko. Človek ni nikoli manj razmišljal kot to počne sedaj, vse se vam mora servirat na pladnju. Samo ko boste vklopili možgane, bo te plandemije konec.

 

Imam certifikat, a še vedno zelo težko vse skupaj gor spravim. Vedno porabim preveč časa. Raje počakam 10 min in vzamem potrdilo.

 

Odgovor na objavo uporabnika
potrdilo, 30.11.2021 ob 09:34

Grem se testirat tja, kjer izdajajo pisno potrdilo. Na te kode se ne razumem;).

Itak ti potrdilo velja samo 48 ur, tako da ti je najbolj enostavno, da nosiš s sabo papir.

 

Jaz do zVema že leta dostopam z bančnim cerifikatom (mi še velja, čeprav ga ravno za banko ne potrebujem več) prek računalnika in si potrdilo pošljem na mail, če se mi ravno zdi, da mi bo tako bolj enostavno. Običajno pa grem samo na test in potem v službo ter si tam izpišem potrdilo, ne čakam nanj na testnem mestu.

če še nimate si zrihtajte SiPass in s tem tudi smsPass. To je vaš digitalni podpis, uporaben za marsikaj, tudi zVem, ker to je res ena redkih zelo uporabnih digitalnih storitev, ki nam jih ponuja tale naša država.

Oddaš vlogo, se na UE zmeniš za termin, greš tja osebno, da se identificiraš in v nekaj dneh imaš dostop. V zVem so vsa testiranja, cepljenja itd. gre direkt v sistem in vam ni treba nič več čakat, nič printat. Vse imaš vedno na telefonu. Mal pomislite na ves ta papir, ki ga trošite ko prinate vi ali oni.

Mal stopit iz svoje cone udobja pa si kej uporabnega zrihtat. Trenirat možgančke na vse načine, da ne zakrnijo 🙂 Vse informacije so na netu.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Evo ti, 30.11.2021 ob 11:12

če še nimate si zrihtajte SiPass in s tem tudi smsPass. To je vaš digitalni podpis, uporaben za marsikaj, tudi zVem, ker to je res ena redkih zelo uporabnih digitalnih storitev, ki nam jih ponuja tale naša država.

Oddaš vlogo, se na UE zmeniš za termin, greš tja osebno, da se identificiraš in v nekaj dneh imaš dostop. V zVem so vsa testiranja, cepljenja itd. gre direkt v sistem in vam ni treba nič več čakat, nič printat. Vse imaš vedno na telefonu. Mal pomislite na ves ta papir, ki ga trošite ko prinate vi ali oni.

Mal stopit iz svoje cone udobja pa si kej uporabnega zrihtat. Trenirat možgančke na vse načine, da ne zakrnijo 🙂 Vse informacije so na netu.

 

Oj, kaj si odkril!

Kaj pa tisti, ki zVem uporabljamo že odkar obstaja, tudi za prevzem izvidov, napotnic, pregled receptov…?

Veš, s cerifikatom lahko tudi prometno dovoljenje podaljšaš ali pa si pred leti oddal napoved dohodnine od plače, ko smo to še sami delali (in to je bilo leta 2007).

Odgovor na objavo uporabnika
kaj pa rabiš, 30.11.2021 ob 10:25

 

Kaj pa potem rabiš?

 

Ne vem če razumem vprašanje sploh. Načeloma rabiš samo aplikacijo na telefonu. Tam počakaš na pisno potrdilo, potem ga pa lahko uvoziš v mobilno aplikacijo z sledečimi postopki (skeniraš QR kodo v desnem zgornjem kotu na listu).

Uvoz DCP

 

Odgovor na objavo uporabnika
že dolgo nazaj, 30.11.2021 ob 11:18

Oj, kaj si odkril!

Kaj pa tisti, ki zVem uporabljamo že odkar obstaja, tudi za prevzem izvidov, napotnic, pregled receptov…?

Veš, s cerifikatom lahko tudi prometno dovoljenje podaljšaš ali pa si pred leti oddal napoved dohodnine od plače, ko smo to še sami delali (in to je bilo leta 2007).

Kaj se pa tebi dogaja? Lepo da uporabljaš, tudi jaz, pa kaj? Očitno je še kup ljudi ki tega nima, pa kot vidim ti uporabljaš na compu, ti priporočm da si zrihtaš še na telefonu, da si ne boš po predpotopno iz compa na mail pošiljal ..

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 3982, 30.11.2021 ob 11:21

Ne vem če razumem vprašanje sploh. Načeloma rabiš samo aplikacijo na telefonu. Tam počakaš na pisno potrdilo, potem ga pa lahko uvoziš v mobilno aplikacijo z sledečimi postopki (skeniraš QR kodo v desnem zgornjem kotu na listu).

Uvoz DCP

 

 

Misliš , na potrdilu o testiranju?Na tistem listu ni nobene kode. Tudi jaz kar papir nosim okrog. Včasih si ga preslikam in skopiram. Se mi je že zgodilo, da se je v torbici malo strgal;). Ne vem, če je o.k., ker potem nimam originalnega potrdila? Do sedaj ni nihče nič rekel.

Moja kolegica to potrdilo slika s telefonim in tisto sliko potem kaže. Ljudje delajo/mo različno.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Evo ti, 30.11.2021 ob 11:23

Kaj se pa tebi dogaja? Lepo da uporabljaš, tudi jaz, pa kaj? Očitno je še kup ljudi ki tega nima, pa kot vidim ti uporabljaš na compu, ti priporočm da si zrihtaš še na telefonu, da si ne boš po predpotopno iz compa na mail pošiljal ..

Ne skrbi zame, jaz si običajno izpišem, ker gre to tudi v moj službeni arhiv, saj nisem cepljena in mi vpogled samo na telefonu prav ničemur ne služi.

V trgovine, restavracije in podobno pa v teh časih ne hodim.

New Report

Close