Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek tur-na pomoc

tur-na pomoc

lep pozdrav vsem

moj problem so turi! dobim vsaj enega na mesec in vse skupaj mi gre ze posteno na zivce. kako se jih resim? kaksna je preventiva? kurativa? ali jih lahko stiskam doma ali ne?

imel sem jih ze prakticno povsod. imam obcutek da je vsak vecji (mocnejsi:)) od prejsnjega. aaaaaaaaaaaa znoru bom

aja, sem fant, star 23 let. sportnik:) nikoli nisem imel mozoljev ampak samo ture, ki me preganjajo kot nocna mora.

hvala za odgovore!!

probaj usekat kuro z antibiotiki,seveda po predhodnem posvetu z zdravnikom..

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Spoštovani g!!!

Tvoja težava res ni mala, pa seveda tudi ne
nerešljiva, le malo več časa in energije ti bo
vzela, če se boš resno lotil odprave te nevšečnosti!

Menim, da se pri teh zadevah ne gre
igrati preveč “domače lekarne” iz čisto
preprostega razloga: stvar je ognojena
in lahko po ognojenju žal vse prerado
pride do infekcije, kar pa povrzoči dodatne
težave. Morda bi res bil najprimernejši posvet z dermatologom, potem pa skupaj s pravo medicino lahko skušaš dobiti še nasvet domačega “padarja”, če koga poznaš. Je pa dejstvo (sem imela znanca z zelo podobnimi težavami), da je prva stvar pri tem, to pa seveda lahko opravi le zdravnik: pregled krvi in nato po posvetovanju še za določen čas popolna sprememba prehrane!
Vso srečo!
Mariči

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

No , saj si verjetno že sam ugotovil , da brez zdravnika ne bo šlo.
Moji hčerki se je tur ponovil dvakrat , dobila ja antibiotično mazilo , ki ga je bilo treba parkrat na dan nanesti na tur, zraven pa še dozo antibiotikov ( tablet) , ker pri tej stvari gre za gnojno vnetje , torej so tu prisotne bakterije in ko gre za abscese , je treba poseči po antibiotikih.
Torej – k zdravniku !
Pa vztrajen bodi !

lp lisička

najlepse se vam zahvaljujem za hiter odgovor! sem bil danes tudi sam pri zdravnici in je rekla da bodo vzeli kri.

kako je mozno da imam sladkorno boleze, nisem nor na sladkarije, nisem debel, vsakodnevno se ukvarjam s sportom (alpinizem in tek), ne vem. ali lahko ta bolezen potem izgine? kako?

hvala se enkrat vsem!!

Na žalost, g, sladkorna bolezen pa ne izgine.

Ali si prepričan, da si prav razumel, da imaš
sladkorno bolezen, ali imaš morda le povečanje
sladkorja v krvi?

V teh dveh načinih povedanega
je namreč bistvena razlika!

Če imaš sladkorno, to pač ni pogojeno ne z veliko slo po sladkarijah,
ne z ukvarjanjem s športom. Sladkorno bolezen človek dobi, ko mu organ, ki proizvaja insulin, nujno potreben za normalno funkcioniranje telesa, iz kakršnih koli razlogov odpove in ne proizvaja več zadosti insulina. Takrat pacient preide ob manjšem pojavu te bolezni, najprej na uživanje tablet, s katerimi se ta zadeva nekako stabilizira in ureja, kasneje, če je to potrebno, se zadeva ureja drugače (insulinske injekcije ipd.), predvsem pa je tudi tukaj nujno potrebna in obvezna sprememba časa in načina prehranjevanja! Poznamo pa več vrst sladkorne bolezni: mladostniška (ki se pojavi že v zgodnji mladosti – od sedmega, osmega leta starosti naprej) in potem tudi starostno sladkorno bolezen, ki je kar precej nadležna. Nekateri ljudje pa so tudi že od rojstva dalje opredeljeni kot sladkorni bolniki.

Prepričati pa s moraš, ali gre pri tebi resnično za sladkorno bolezen ali si morda le razumel, da imaš povečanje sladkorja v krvi.

g, to je moje laično poznavanje te problematike! Na vsak način se boš moral o tem pozanimati na forumu o zdravstvu!

Mariči

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

se nisem bil v laboratoriju na odvzemu krvi! to me caka jutri, samo spekuliram:)

kaksna pa je razlika med povecanim sladkorjem in sladkorno? sem bolj laik na tem podrocju:)

Poslušaj , ne ukvarjaj se z nečim , kar ti ni bilo dokazano . Lepo počasi !
Zaenkrat se posveti odpravi turov , o sladkorni se boš pozanimal , če ti bo zdravnik rekel , da jo imaš.
Če ti zdaj jaz začnem nakladati o povišanih trigliceridih v krvi , kaj boš ?! Te bo skrbelo , da ti grozi poapnenje žil ?!
Ne ga biksat , si premlad , uživaj v zdravju , ki ga imaš , turi niso ovira, da te ne bi kup ljudi imelo rado . S problemi se pa začni ukvarjati takrat , ko pridejo :)))

lisička se je tega dolgo učila , ampak se da

hehe, kri je o.k. imam 3.9 (nevemkaksna mera) sladkorja v krvi
kaksna mera je to? g/l?

hvala vsem se enkrat za pomoc, jutri grem rezat ta grdi grdi tur pod pazduho:)

Ja , he , he , pa korajžen možak bodi , pa nič javkat !
Ko boš pa spet lahko z rokco gibal , pa javi , kako je šlo 😉

lisička te mal heca

a? a ne bom dobil narkoze?? mislim vsaj lokalno? me roka tako boli da je od komolca gor sploh ne morem premikati!

ce bo tako se rajsi prej napijem alkohola:)

:):)) in potem “lokalno pribit” pustis operirati mezinec na nogi :):))

Če boš pil , lokalna ne bo prijela .
Ne bo pa nič škodilo potem , he , he !
Ne se bat , no , sej ne boli !
Da pa boli tur , o , to pa verjamem , se še dobro spomnim , kako je tulila hčerka , ko so ji ga čistili .

lisički verjemi , ki ti pravi , da bo vse O.K. , pa javi ji potem , da bo rekla “vidiš , sem imela prav , he , he “

New Report

Close