Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Turizem – tako ga bodo reševali

Turizem – tako ga bodo reševali

Zdajle sem dobesedno obnemela. Preberem novičko – odpirajo se turistični obrati. Super! Zelo pogrešam dopust, nisem bila nikjer že eno leto, dajmo zaslužit turističnim delavcem. Gremo. Potem pa šok! Samo če si prebolel covid, če imaš potrdilo o cepjenju ali pa prineseš negativen test. V lastni državi????
Prebolela nisem, ker se držim ukrepov, cepiti se ne mislim in nisem v taki službi, da bi koga ogrožala, da bom plačevala za rinjenje palčke v nos, da bi lahko reševala slovenski turizem – tako se mi pa tudi še ni poslabšalo. Bomo pač doma ali hodili na enodnevne izlete. Ste drugi pripravljeni hodit na teste, da se boste lahko šli turiste?

In boni bodo seveda tudi propadli na ta način.

Torej, če hočem nekje prenočiti, morava z možem najprej odšteti 200 evrov za testa. Tudi za eno nočitev.

Kaj niso hitri testi dosti?

Jaz živim v Avstriji, zaenkrat še vse zaprto. Gostilne, hoteli, to je zaprto. Nekje sredi maja se bo verjetno odprlo.

Ampak recimo frizerji so odprti pa je dovolj hitri test, da greš k frizerju. Ali pa recimo, če imaš kontrolo, pregled v bolnici je tudi dovolj hitri test (če je urgentno seveda ne rabiš testa).

Hitri testi so pa brezplačni.

Aja, za turistične zadeve bodo tudi hitri testi dovolj.
AJa, otroci (tudi tisti v prvem razredu) se tudi dvakrat ali celo zdaj 3x na teden testirajo pa so tudi hitri testi. Brezplačni seveda.

V SLo niso ok hitri testi za frizerje, gostilne, hotele…? MOrajo biti PCR?

nova
Uredništvo priporoča

Vavčerje bo treba odplačat.
Nič ni zastonj.


No, jaz računam, da ga bom fasal, ko pride prva izmena iz hrvaške….

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Jih bomo drugače unovčili 🙂 za turizem mi pa res dol maha, a se zmenijo oni zame in moj minus na trr? V tujino pa bomo šli s preigravanjem njihovih pravil. Svetujem tudi vam, da se pozanimate in jih dobro preučite. Luknje so povsod

Kar se mene tiče, je to diskriminacija. Tisti, ki nismo preboleli ali smo imuni ali pa smo se pazili, da se nismo okužili. In zdaj smo takorekoč kaznovani za to. Pa se mi ne gre za turizem. Vedno več je pogojevanja. Se pravi, da je edini način, da se namerno okužiš. Ker jaz se testiral in cepil ne bom. Vsaj dokler sem zdrav ne.

Pri nas hitrih testov za splošno populacijo ni. Testirati se morajo frizerji, ne stranke. Hitri testi za dijake in otroke v šolah še zdaj niso zaživeli (nekaj se je zapletlo s testi) – se pa morajo testirati učitelji in trgovci.
Hitri testi so bili nabavljeni pri največjih goljufih in niso vredni nič. Zato seveda ne povedo, koliko je lažno pozitivnih ali negativnih. Teh podatkov v javnosti ni. In niso zastonj, tudi te mora splošna populacija, ki se ji ni treba testirat po diktatu vlade, plačat. Za eno, dve nočitvi, tudi ti testi niso računica.
Ob tem, da je bilo cepljene komaj 7,4 odstotkov populacije – večinoma starejše, ki manj potuje, je to res gravž od ukrepa in Slovence odvrača od turizma.

Ja, saj to je. Na covid je določen del populacije odporen. Ogromno ljudi (po nekaterih podatkih polovica) preboli asimptomatsko. Če niso istočasno zboleli svojci, niti vedeli niso. In seveda nimajo štempla. In ja, noro, da je na boljšem tisti, ki se ni držal ukrepov in je zbolel, ne obratno.

ni nobene variante da delam hitri test za dopust. Niti pod razno ne, četudi je zastonj in tudi za frizerja ga ne bi.
Teh, ki so sedaj ne, nikoli. Če bi bil test,da jim lahko pljunem slino v tisto epruvetko potem še morebiti bi razmislila, da to naredim zastonj. Sicer ni variante,da mi karkoli v nos rinejo kot pogoj,da lahko grem na dopust ali do katerekoli storitve.

Diskriminacija. Res.

V Franciji, kjer živim, so turistične namestitve odprte že ves čas od pomladi, nobenih testov ni. Sicer pa se s PCR testom lahko testira kdorkoli, ki ima osnovno zdr zavarovanje. Tudi petkrat dnevno, če ti paše. Naročiš se po www, termin hitro, rezultat v pisni obliki isti dan (v fr in angl), dobiš link in sprintaš.
Vedno več je tudi testov s slino, sicer pa ni obvezno ne za frizerje, prodajalce ipd, nič. Za šolarje je bilo po povratku s počitnic s slino. Ok saj so druge budalaštine, ampak tega s testi pa res ni.


To je fašizem, ker se gre le za denar, ne pa za zdravje ljudi.
Zato je pomembno le, da si podlegel režimu in ga finančno podpiraš.
Zdrav in ozaveščen človek je grožnja temu fašističnemu režimu.

Kako niso zastonj hitri testi za splošno poulacijo, kaj tu eni bluzite. Cepite se, pa boste imeli manj problemov.


Blesavo multinično prizadeto se že spelji nekam s svojim fašizmom.

Mi podpišeš, da grem prek vrste? V katerem vesolju ti živiš? Cepljene je komaj 7 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} populacije.

Z vladnim gobcanjem?

jaz zagotovo ne, na srečo imamo svojo nepremičnino na SLo obali, drugam pač ne bomo šli,baje se bo treba tudi za obisk notranjih delov gostiln testirat, se pravi, če hočem pojest kremšnito v lokalu ob slabem vremenu, se moramo it testirat?? svašta res.


Z veseljem. A kaj ko nisem ne starejša, ne rizična, ne maturant, ne politik, ne šolnik…

Ampak, če sem pa videla, da so v Slo hitri testi zastonj?
Samo tule mešate eni PCR in hitre teste.

Ni pa noben odgovoril ali so za hotele in to potrebni hitri testi ali PCR? Avtorica omenja 100€, torej PCR? Samo malce dvomim, da bi bilo to res?
Tule se nam obetajo za turistične zadeve hitri testi, ko se bodo odprle. Predvidoma sredi maja. Zato težko verjamem, da bi v SLo bil pa PCR test obvezen?

Pri nas se vsi po vrsti testiramo pa ni nobenih težav. Če se nočeš testirat pač ne greš v šolo, k frizerju, bolnico… ne sili te nihče, samo pač določenih stvari ne smeš potem obiskat.

Policijsko uro imamo pa od 20ih-6ih pa tudi ni težav.

Pri nas naj bi bilo takole, ampak nikjer še ne piše: dovolj je hitri test. Ne ve se še ali rabiš potrdilo ali ne. Ti so sicer zastonj, a je zelo verjetno da bo tako kot pred prejšnjim vikendom – torej velika gužva. Moraš pa vedet, da jih za vikende in praznike ne delajo. Večina se jih lahko naredi le dopoldan, kar pomeni za večino navadnih zaposlenih – vzemi si dopust. Če ima kdo podatek, da jih, naj prosim napiše kje.

zdaj smo šele v fazi rekla je kazala. Bo treba počakat kaj bodo zapisali.
So pa ti ukrepi taki kot bi jih pisal en retardiranc ali človek, ki mu ful dogaja zaradi drog. Hoteli so lahko odprti, ampak zapolnijo lahko le 30 sob. Torej mali hoteli bodo nabito polni, veliki bodo prazni.
Če greš v rumenih regijah v gostilno rabiš test, če sediš na terasi pa ne. Torej terasarji brez testa ne morejo na vc. Zelo verjetno bo noter ostala tudi omejitev 48 ur. Kar pomeni če greš nekam na dopust, boš vmes moral hoditi na hitre teste, če boš želel jesti v gostilnah.

Pa še najbolj pričakovan ukrep: zaradi izboljšanja stanja v državi so omejili zbiranje iz 100 oseb na 10 oseb.

…s sputnikom in nekaj časa je kazalo da bo to možno, ampak zdaj se bojim da bo evropa zjebala. Je pač politika in vazalstvo amerom pomembnejše.

Sicer pa glede turizma, hb da se to omeji, preveč je bilo tega, to je eden od hujših onesnaževalcev. Vlada bi bolj pomagala če bi pomagala da se čimvečji del panoge prekvalificira v kaj drugega.

Se strinjam. V lastni državi naj delam test in ga kažem hotelskemu receptorju ali kako? Mogoče sobarici? Nope, niti slučajno. Moj turistični bon je še neizkoriščen, očitno bo neizkoriščen tudi ostal.
Razen, če mi morda ne bo uspelo najti kakšnega ponudnika turističnih storitev, npr. kakšen kmečki turizem ali kaj podobnega, kjer imajo še zdravo kmečko pamet.

Pri nas naj bi bilo takole, ampak nikjer še ne piše: dovolj je hitri test. Ne ve se še ali rabiš potrdilo ali ne. Ti so sicer zastonj, a je zelo verjetno da bo tako kot pred prejšnjim vikendom – torej velika gužva. Moraš pa vedet, da jih za vikende in praznike ne delajo. Večina se jih lahko naredi le dopoldan, kar pomeni za večino navadnih zaposlenih – vzemi si dopust. Če ima kdo podatek, da jih, naj prosim napiše kje.

zdaj smo šele v fazi rekla je kazala. Bo treba počakat kaj bodo zapisali.
So pa ti ukrepi taki kot bi jih pisal en retardiranc ali človek, ki mu ful dogaja zaradi drog. Hoteli so lahko odprti, ampak zapolnijo lahko le 30 sob. Torej mali hoteli bodo nabito polni, veliki bodo prazni.
Če greš v rumenih regijah v gostilno rabiš test, če sediš na terasi pa ne. Torej terasarji brez testa ne morejo na vc. Zelo verjetno bo noter ostala tudi omejitev 48 ur. Kar pomeni če greš nekam na dopust, boš vmes moral hoditi na hitre teste, če boš želel jesti v gostilnah.

Pa še najbolj pričakovan ukrep: zaradi izboljšanja stanja v državi so omejili zbiranje iz 100 oseb na 10 oseb.
[/quote]

Štala.
Tule so testi veljavni 72 ur, jih pa delajo tudi ob sobotah. Tako, da recimo test narediš v ponedeljek, v sredo, četrtek greš pa k frizerju s testom in je še ok.
Kako bo pa potem, ko bodo gostilne in hoteli pa kampi odprti pa še ne vemo.

Je pa zame tudi hitri test v Slo plačljiv. Tako, da sem vse zaplete, če grem v Slo. Močno upam, da se bo vse skupaj malce omililo.
Ker cepljeni še ne bomo kmalu.

Se strinjam. V lastni državi naj delam test in ga kažem hotelskemu receptorju ali kako? Mogoče sobarici? Nope, niti slučajno. Moj turistični bon je še neizkoriščen, očitno bo neizkoriščen tudi ostal.
Razen, če mi morda ne bo uspelo najti kakšnega ponudnika turističnih storitev, npr. kakšen kmečki turizem ali kaj podobnega, kjer imajo še zdravo kmečko pamet.
[/quote]

V Avstriji bo verjetno tako kot pišeš. Recimo sedaj frizerka ta prvo prečekira test, potem se meniš naprej.

Kdor bi bil rad cepljen, naj pokliče v Kočevje. Takoj bo na vrsti

New Report

Close