Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tuširanje v zimskem času

Tuširanje v zimskem času

RegionalObala, Modna, pa še kakšen Cosmopolitan in podobni so pa res verodostojni viri :)) Je tudi mene zanimalo, če je kaj novega, pa sem se lahko le
nasmejala. Verjetno je pisalo tudi v Lady, pa še kakšnem drugem babjem cajtengu, nekje med recepti in novicami iz estrade, kajne?
Veš kdo piše take članke? Običajno kar študentke prek pogodbe za precej majhen denar. Ker je plačilo bolj revšna, z gugltranslejtom na brzino prevedejo nekaj iz tujih cajtengov na podobnem nivoju. Ali pa poguglajo in malo obrnejo besede kakšnega starejšega članka. Enkrat piše o škodljivosti rednega umivanja, drugič o koristi ašvagade, tretjič o paradontozi. Urednik da poleg še fotko kakšnega luštnega “dohtarja“, ki pametno in dobrodušno gleda (iz zbirke fotk v ta namen), pa je kurji futr pripravljen. Le zakaj bi v posel vlagali več časa in denarja, če putke itak vse pozobajo. In takšne članke celo navajajo za verodostojen vir 🙂 Bi bilo res neumno, da bi se kakšen resen novinar ukvarjal s članki iz JAME in podobnih virov.
[/quote]

Si me prehitela in priznam, da sama ne bi znala tako slikovito opisati.

Se pa tudi lepo vidi, kaj Slovenke smatrajo kot kredibilen vir in strokovni članek.

Si me prehitela in priznam, da sama ne bi znala tako slikovito opisati.

Se pa tudi lepo vidi, kaj Slovenke smatrajo kot kredibilen vir in strokovni članek.
[/quote]

A to je zate rumeni tisk iz Slovenskih? Enim se res ne da nič dopovedat in si mislijo, da se zemlja vrti okrog njihovih sterilno čistih riti.

https://vizita.si/zdravozivljenje/je-tusiranje-res-lahko-nevarno.html

Jaz isto, ned. in sre. Po veliki potrebi se umijem v bideju. Ne švicam, tudi poleti zelo redko. Ko sem se eno obdobje tuširala vsak dan sem imela težave s kožo – suha, srbeča, izpuščaji… nič ni pomagalo razen manj pogostega tuširanja.
[/quote]
Logično.
Še posebej vroča voda in mila uničujejo povrhnjico.
Dovolj je kratko tuširanje z mlačno vodo brez kemije.


Logično.
Še posebej vroča voda in mila uničujejo povrhnjico.
Dovolj je kratko tuširanje z mlačno vodo brez kemije.
[/quote]
Fajn so oljna mila pozimi, topla voda, nikakor vroča, na koncu malo poknajpaš, se obrišeš, namažeš s kremo in je koža kot nova.

Super tole. Ko sem videl post na temo – tusiranje pozimi, sem se spomnil, da bi se lahko danes stusiral. Ce se dobro spomnim, sem se nazadnje stusiral leta 2020. Hvala ker ste odprli tole temo. Jaz se preprosto pozabim umiti. Se enkrat vam hvala.

Haha “najboljši” “argument” je pa, da so mila agresivna, ja saj se ni treba z njimi tuširat.:D Jaz se brez mil, le kakšno kapljico včasih, ker diši….ko se pa zares umivam, se mehansko zdrgnem z gobico, brez kakšnih preparatov, hkrati je to še piling in masaža, tega pa pač ne delam trikrat na dan. In ni mi jasno, zakaj bi nekdo uporabljal na desetine vlažilnih robčkov, intimnih robčkov, bide, lavor za noge, če pa lahko samo skočiš pot tuš

in itak se že zaradi preoblačenja slečeš, to res ni nič težkega…potem narediš še en korak in je. Če zebe, si pa pripraviš kopalni plašč, toplo vodo pa predvidevam, da večina ima

in itak se že zaradi preoblačenja slečeš, to res ni nič težkega…potem narediš še en korak in je. Če zebe, si pa pripraviš kopalni plašč, toplo vodo pa predvidevam, da večina ima
[/quote]

V bistvu niso VSI vlažilni robčki z milom, malo si je treba prebrat deklaracije.
In ne, ko se z njimi brišeš se ti ni treba slečt. Zakaj le? Podf pazduho se obrišeš tako, da si greš čez ovratnik do njiju in ju obrišeš, mednožje pa si obrišeš tako, da hlače potegneš dol samo na pol. Ali jih ti slečeš, ko greš na stranišče? Eni ste res … boh pomagej …

RegionalObala, Modna, pa še kakšen Cosmopolitan in podobni so pa res verodostojni viri :)) Je tudi mene zanimalo, če je kaj novega, pa sem se lahko le
nasmejala. Verjetno je pisalo tudi v Lady, pa še kakšnem drugem babjem cajtengu, nekje med recepti in novicami iz estrade, kajne?
Veš kdo piše take članke? Običajno kar študentke prek pogodbe za precej majhen denar. Ker je plačilo bolj revšna, z gugltranslejtom na brzino prevedejo nekaj iz tujih cajtengov na podobnem nivoju. Ali pa poguglajo in malo obrnejo besede kakšnega starejšega članka. Enkrat piše o škodljivosti rednega umivanja, drugič o koristi ašvagade, tretjič o paradontozi. Urednik da poleg še fotko kakšnega luštnega “dohtarja“, ki pametno in dobrodušno gleda (iz zbirke fotk v ta namen), pa je kurji futr pripravljen. Le zakaj bi v posel vlagali več časa in denarja, če putke itak vse pozobajo. In takšne članke celo navajajo za verodostojen vir 🙂 Bi bilo res neumno, da bi se kakšen resen novinar ukvarjal s članki iz JAME in podobnih virov.
[/quote]

Z veseljem bom prebrala strokoven članek o tem, da je tuširanje najmanj 1x na dan nujno za zdravje.
V razmislek pa:
https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/how-often-should-you-shower#takeaway

Ne glede na letni čas se vsakodnevno tuširam, sicer se ne potim neki sem pa rada v gibanju in delanju ustvarjanju z rokami in ne v celodnevnem posedanju, mogoče se takim ni smiselno vsak dan tuširat.. pa občutek tople vode po telesu je tudi fajn.. koža pa lepa gladka nežna ji voda nič ne škodi saj itak vsebujemo veliko vode v naši sestavi….

Pri tej temi se kot običajno spet pokaže slovenska razdeljenost. Morda je tudi drugje, tega ne vem. No, jaz sem še vedno na strani tistih, ki jim je dovolj tuširanje enkrat na teden, sploh v zimskem času.

Nekoč sem, najbrž prav nekje tule, prebrala, da so se tudi v naših mladih letih vohali ljudje, ki se niso umivali. Najbrž je res. Ampak prav gotovo niso bili deležni takšnega zgražanja kot sedaj. Pač bila so zgražanja, če so se po telesu videli fleki od neumivanja, kakšno nastane, če se npr. kdo ne umije po dva meseca. Zanimivo pripoved sem našla v sinovem berilu, kaj se je dogajalo v kakšnih 50-ih ali tam nekje prejšnjega stoletja. Takrat so v šoli pregledovali, če se učenci umivajo, in če so prišli nenačrtovano, so si učenci drgnili umazanijo, da so imeli čisto pordelo kožo pred pregledom. Ja, takrat so se očitno zelo redki umivali. In če bi od neumivanja smrdeli, kot se danes tako rado piše, bi jih gotovo že na kilometer zavohali in pregled niti potreben ne bi bil.

Družba je pač tako nagnjena da zaniha od ene skrajnosti do druge. Tako je pač prišla od redkega umivanja do današnjega pretiravanja, ko enkrat na dan ni več zadosti, ampak se nekateri tuširajo po dvakrat, celo trikrat na dan. In je človeški vonj postal nekaj skrajno nezaželenega.

Problem pa je, ker so taki, vsaj po forumih precej glasni in zmerjajo ostale, ki jim ne sledijo. In da je normalen človeški vonj postal nekaj gnusnega. Tudi v mojih mladih letih (pred kašnimi 30 leti) smo vonjali druge, in bilo je to nekaj normalnega. Zares smrdel je redko kdo. No, vedeli smo tudi, če si kdo sezuje nogavice, da najbrž vonj ne bo ravno prijeten. Zanimivo tudi, da razredi takrat niso smrdeli, danes me včasih skoraj tudi mene vrže na rit od slabega zraka, ko pridem po otroka v šolo (ko še ni bilo korone), ker so po cele dneve notri zaprti. Res čudno, če naj bi se pa danes vsi umivali. In človeški vonj se smatra kot nekaj groznega, kar je potrebno po vsej sili zatreti. Potem sploh ni čudno, da smo izgubili stik z naravo.

Pri nas doma se vsi tuširamo vsak dan. Obleke tudi redno peremo. Vsak dan imamo oblečene sveže spodnje perilo in nogavice. Mi je sedaj bolj jasno zakaj tolikokrat v javnem prevozu ali trgovini zavoham postan švic in splošen neumit vonj. Tisti, ki se ne umivate mislite, da ne smrdite, resnica pa je, da se enostavno ne vonjate ker ste svojega postanega vonja navajeni. Verjemite, da vas ostali vohamo in se zgražamo.

Za tale zapis pa samo misel – če nekoga vonjam je ali preveč odišavljen ali ima naravno zelo močan telesni vonj ali je neumit. Drugega ni in vse našteto je moteče za okolico. V preteklosti se sploh niso redno umivali, higiena je bila porazna, priporočam v branje kakšno res strokovno knjigo o garjah, glivicah, plesni, gnilobi in podobnih čudovitih rečeh, ki se zgodijo ob nepopolni higieni. O kožnih bolezih, ki jih je redno, vsakodnevno umivanje praktično izkoreninilo.

Otroci do začetka pubertete smrdijo radikalno manj kot odrasli, tako da ta tvoja trditev ne drži.

Ja seveda vsak dan od vrh glave, in to že leta in leta

Takole. V vojski smo se pozimi grupno tuširali 1x na teden, poleti grupno 2x na teden. Vsak dan smo imeli ob 5:30 zjutraj fiskulturo do pasa goli poleti in pozimi. Gate, spodnje majice in srajce smo dali v pranje 1x tedensko, hlače, pulover in plašč, s katerim smo se valjali po blatu, pa nikoli v letu dni. Nikoli nismo zboleli, bili smo zdravi kot dren… tu pa tam kakšna driska v čučevac zaradi slabe hrane. Priporočam!

Vsak dan, poleti tudi po 2x

Haha, ce bi gledala na svicanje, bi se stusirala glih ene 3x na leto, ker meni tudi sredi poletja, ce kaj res fizicno delam zunsj na soncu, skoraj nikdar ne tece svic.

Nas je treba neprodusno zapreti za naslednjih 100 let!
Jebela cesta, ne tusirate se, ne umivate si rok, perilo perete ko barva ni vec razpoznavna,…, v 21. stoletju, ko ima vsak kopalnico s pipo iz katere tece topla voda in pralni stroj, mil in gelov za umivanje je pa v trgovinah na tone!

Fuj! Sploh si ne predstavljam, kaksni umazanci ste!

Otroci do začetka pubertete smrdijo radikalno manj kot odrasli, tako da ta tvoja trditev ne drži.
[/quote]

In zakaj se potem morajo tudi oni umivati vsak dan, če ne smrdijo, pa če se ravno po blatu ne valjajo, razen tega, da se navadijo na to, da se bodo morali, ko bodo odrasli?

In zakaj se potem morajo tudi oni umivati vsak dan, če ne smrdijo, pa če se ravno po blatu ne valjajo, razen tega, da se navadijo na to, da se bodo morali, ko bodo odrasli?
[/quote]

Zakaj eni drago plačujejo za blatne kopeli in se nato tuširajo s cenenimi kemijskimi geli za evro ali dva?

Haha, ce bi gledala na svicanje, bi se stusirala glih ene 3x na leto, ker meni tudi sredi poletja, ce kaj res fizicno delam zunsj na soncu, skoraj nikdar ne tece svic.

Nas je treba neprodusno zapreti za naslednjih 100 let!
Jebela cesta, ne tusirate se, ne umivate si rok, perilo perete ko barva ni vec razpoznavna,…, v 21. stoletju, ko ima vsak kopalnico s pipo iz katere tece topla voda in pralni stroj, mil in gelov za umivanje je pa v trgovinah na tone!

Fuj! Sploh si ne predstavljam, kaksni umazanci ste!
[/quote]

Tak komentar je bil seveda pričakovan 🙂 No, zanimivo je tudi, kako nekateri zmečete vse v isti koš. Če se nekdo samo enkrat tedensko umiva, potem po tvoje počne tudi vse zgoraj napisano? Tuširanje je moderno šele zadnji čas, prej so se ljudje stoletja umivali – po delih. In tudi jaz sem se navajena tako umivati in mi je lažje. Zato, če se kdo ne tušira vsak dan, še ne pomeni, da se čisto nič ne umije vsak dan. To je razlika. Vsaj sama si pazduhe oplaknem vsak dan, saj od tam ponavadi prihaja vonj po švicu in namažen z deodorantom. Da o umivanju rok niti ne govorim. Ampak to v svoji obsedenosti s tuširanjem morda težko ločite?

Bo šlo zdej. Buuuuuuuuuu
[/quote]

Buuuuuuu, si ja – si ena izmed tistih, ko zasmradi stranišče s svojo neumito “lulo”; ko prideš ven v službi, v nakupovalnem, kjerkoli v javnosti – in mi moramo to za teboj vohat… Fuj, takoj se zavoha, katera si ne umiva svoje minđe par dni.

Evo vam strokovna mnenja:

https://www.google.com/amp/s/www.considerable.com/health/hygiene/shower-health/amp/

V bistvu niso VSI vlažilni robčki z milom, malo si je treba prebrat deklaracije.
In ne, ko se z njimi brišeš se ti ni treba slečt. Zakaj le? Podf pazduho se obrišeš tako, da si greš čez ovratnik do njiju in ju obrišeš, mednožje pa si obrišeš tako, da hlače potegneš dol samo na pol. Ali jih ti slečeš, ko greš na stranišče? Eni ste res … boh pomagej …
[/quote]

Hahahahahhaa, odličen opis – sem zvizualizirala, kaj naj bi to izgledalo :). Pa a veš. nj prev eč zebe, da bi se slekla, ker bi se shladila; lenoba lena in se umila pod tušem/na bideju, kjerkoli. Eni pa tudi šparajo mubikaturo vode in elektriko.

Hahahahahhaa, odličen opis – sem zvizualizirala, kaj naj bi to izgledalo :). Pa a veš. nj prev eč zebe, da bi se slekla, ker bi se shladila; lenoba lena in se umila pod tušem/na bideju, kjerkoli. Eni pa tudi šparajo mubikaturo vode in elektriko.
[/quote]

pardon: kubikaturo je pravilno, zatipkano…. ( torej mesečno porabo m3 vode)…..

Tudi jaz sem bil v JLA in napisano glede tuša drži. Ampak smo se pa morali vsak dan umivati pri umivalniku! In dosti vojakov je smrdelo!

Ne priporočam nikakor!

New Report

Close