Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek tuširanje zjutraj

tuširanje zjutraj

pomeni to 36 (šestintrideset) umazanih brisač?
pa sploh še ni konec dneva:-)))

včasih se tudi ponoči prepotiš, sploh zdaj, ko kurijo v bloku in se res moraš stuširat zjutraj, da se osvežiš

Ponavadi se tuširam zvečer, preden grem spat. Je fajn občutek iti čist med rjuhe:-) Saj bi se tudi zjutraj stuširala, ampak mi vzame preveč časa med tednom, itak hitim v službo. Se pa stuširam zjutraj med vikendom, ko se mi nikamor ne mudi.

Seksam ne, da ne bo kdo kaj rekel… 🙂

Če se redno tuširam se zihr nimam za umazano, se ti ne zdi? In ja, polet se pa stuširam tud 3x na dan ali pa še večkrat. A da se boljš počutš ko si stuširan pa še ne veš?
[/quote]
Tuširaš se prekomerno točno zato, ker imaš o sebi psihično predstavo, da si umazana. Kdo ti je pa to predstavo vbil v glavo, je vprašanje za psihoanalizo. Eno je histerična mati. Drugo je posesivni oče (“hčerka mora biti zanj dišeča”). Tretje je kulturni pritisk (“umazanec z Balkana”). Itd. Veliko faktorjev obstaja, ki človeka prepričajo, da se obnaša (= nenehno tušira), kot da je do fundamenta umazan. To je obsesivno-kompulzivna motnja. Trikrat na dan se tuširat. Vročina je samo racionalizacija, izgovor za obsesivno-kompulzivno vedenje.


Tuširaš se prekomerno točno zato, ker imaš o sebi psihično predstavo, da si umazana. Kdo ti je pa to predstavo vbil v glavo, je vprašanje za psihoanalizo. Eno je histerična mati. Drugo je posesivni oče (“hčerka mora biti zanj dišeča”). Tretje je kulturni pritisk (“umazanec z Balkana”). Itd. Veliko faktorjev obstaja, ki človeka prepričajo, da se obnaša (= nenehno tušira), kot da je do fundamenta umazan. To je obsesivno-kompulzivna motnja. Trikrat na dan se tuširat. Vročina je samo racionalizacija, izgovor za obsesivno-kompulzivno vedenje.
[/quote]

Hehe, ti in tvoja psihična predstava.
Da ti objasnm to tvojo predstavo, da boš videl da si v zmoti:
1.moja starša sta me že večkrat kur.cala zakaj se zjutri tuširam, sploh pozim.
2.ja, tako kot v Slo, vidš tud južno dol umazan folk in tako kot v Slo vidš zrihtan, dišeč… folk, zrihtan, dišeč… folk vidš tud južno od Slo. Me niti mal ne zanima, če vidm kakšnga umazanga, smrdljivga….če njemu paše, naj tak hod okol.
Tako da lej, napačno mnenje imaš in si zato moten edin ti.

Pod tus gres kdaj
Ko si umazancek
Torej ce se tusirate 2x na dan se imate 2na dan za umazane.

Tud jaz se stuširam tako pred spanjem kot zjutri, ne bi mogla it vn, če se prej ne bi stuširala. Ne vem, tako sm navajena. Kaj pa ti vzame jutranje tuširanje? Cca 5 min, pa še zbudi me 😉
[/quote]

Tudi jaz se tuširam zjutraj in zvečer. Po njem se počutim odlično.

Jaz zjutraj.
Mislim, da tale tema ne odraza dejanskega stanja. Se vedno je prevec ljudi okoli, ki smrdijo zjutraj. Slovenci pac nismo en od najbolj cistih narodov na svetu.

Vedno se tuširam zjutraj in zvečer. Zjutraj zato, ker mi paše in me zbudi, zvečer pa seveda po celodnevnem delu/skakanju okoli/treningih. Poleti, ko se konkretno potim, se pa še kdaj čez dan.

Mi pa tuširanje ne predstavlja nekega hudo potratnega časovnega vložka (sploh zjutraj, ko se “mudi”), saj za to porabim max. 5 min.

Kakšn glup komentar.
Potem se mi po tvoje ne bi bilo treba tuširat tud 1 mesec, ker ne delam nič tazga da bi bila umazana.

Tuširam se zvečer. Rada grem čista v posteljo. Zjutraj se tuširam (tudi zjutraj) poleti, kadar je zelo vroče in se po noči spotim.

Mi ne pade na pamet, da bi se zjutri tuširala, razen če bi celo noč žurala 😉
Zjutri samo hitro smuk iz pižame v oblačila, ker me zjutraj, ko vstanem, vedno zebe.
Če se pa zvečer ne stuširam, pa ne morem zaspat, ker sem tega pač navajena.
Ampak dejstvo je, da glede na današnje življenje, bi se lahko večina ljudi (tisti, ki ne delajo fizično) tuširala vsak drugi dan, pa ne bi nobeden smrdel in ta obsedenost s tuširanjem je zagotovo nezdrava.

Hehe, ti in tvoja psihična predstava.
Da ti objasnm to tvojo predstavo, da boš videl da si v zmoti:
1.moja starša sta me že večkrat kur.cala zakaj se zjutri tuširam, sploh pozim.
2.ja, tako kot v Slo, vidš tud južno dol umazan folk in tako kot v Slo vidš zrihtan, dišeč… folk, zrihtan, dišeč… folk vidš tud južno od Slo. Me niti mal ne zanima, če vidm kakšnga umazanga, smrdljivga….če njemu paše, naj tak hod okol.
Tako da lej, napačno mnenje imaš in si zato moten edin ti.
[/quote]
Ni samo zate odgovor, ampak nasploh.
Takole piše nekdo v knjigi (spodaj povem, kdo in kje):

The parent’s relation to the child’s body may then set the stage for the child’s relation to their own body. A mother who obsessively cleans her child’s body might do so in order to lessen her own anxiety or because of an unconscious fantasy of being dirty herself. This will mean that parts of the child’s body will be connected to the mother’s mental states. Parts of the body may be then felt unconsciously by the child to belong to the mother. And don’t we often rage at a part of the body if it is unwell, exactly as we might at a person? This opens up a number of new perspectives on identification, and on what happens when a part of the body becomes ill.

Vir: Darian Leader: Why People Get Sick. 2008, str. 199.

Obsedeno umivanje telesa je torej tudi izraz zrcaljenja agresije do sebe, kot se je v človekovo telo vpisala med nego s strani nevrotičnega starša. Telo postane poligon za obračunavanje s starši, in če je bil negovalec (eden od staršev) nevrotičen, obseden z idejo umazanosti ali čim drugim, je to prenesel na svojega otroka, ki se kot odrasla oseba tega seveda niti ne spominja niti ne zaveda, pač pa kompulzivno in avtomatično poustvarja v svoje telo vpisano nevrozo svojega starša. Prekomerno umivanje telesa ni v funkciji čistoče, pač pa v funkciji vzpostavljanja stika s starši, kot se ga je otrok nezavedno naučil, in če je bilo to vzpostavljanje stika zaznamovano z nevrozo starša, je tudi način, kako otrok (zdaj kot odrasla oseba) dojema sebe oz. svoje telo, nevrotičen, kar se kaže z nerazumnim odnosom do telesa, katerega konkretni izraz je prekomerno umivanje.

Vi lahko stokrat dokazujete, kako ste poleti “prešvicani”, ampak iti vsako drugo uro pod tuš zaradi tega ni normalno. To je samo zunanji izgovor. Vzrok je pa neko globoko ščemenje v psihi, ki se je tja zažrlo v času nege s strani nevrotičnega starša.

Sicer pa, razen tega, da ste breme za okolje, mi je v končni fazi popolnoma vseeno, če se v vodi namakete, dokler vas ne razžre. Kaj to meni?! Samo pač nikar ne mislite, kako ste snažni in dišeči, če greste 3x, 5x, 7x na dan pod tuš. Ste le nevrotični in psihično pohabljeni. Na srečo le, da v svojo škodo.

zvečer. a naj grem umazana v posteljo?! ni lepše kot po tušu iti v posteljo.

Jaz se vedno tuširam zjutraj.
Ne predstavljam si, kako bi se drugače zbudila oz. kaj bi zalavfalo krvni obtok :).
Če se spotim ali umažem, se pa, jasno, stuširam še čez dan.
Jutra res nočem začeti neumita.

Sam tolk da vem kdaj smem in kdaj ne smem

tako je

Tudi jaz se tuširam zjutraj in zvečer. Po njem se počutim odlično.
[/quote]


[/quote]Tako tako, frača mora bit sveža, ne pa usmrdnjena, kot pri ciganki, ki si ji jo je teden dni pred poroko umila. 🙂

Tud jaz se stuširam tako pred spanjem kot zjutri, ne bi mogla it vn, če se prej ne bi stuširala. Ne vem, tako sm navajena. Kaj pa ti vzame jutranje tuširanje? Cca 5 min, pa še zbudi me 😉
[/quote]

Prepogosto umivanje pa ni dobro za kozo. Jaz se tusiram zvecer vrdno. Neglede na uro, zdajle sem izpod tusa v topli postelji

Tako tako, frača mora bit sveža, ne pa usmrdnjena, kot pri ciganki, ki si ji jo je teden dni pred poroko umila. 🙂
[/quote]

Polarna fracka, ti se ne pereš ane?

Tusiram se zvecer in zjutraj.

Ne samo da se vsako jutro stuširam, ampak si umijem tudi lase. Vsako jutro. Delam z ljudmi, zato je nujno, da lepo dišim in sem ves čas urejena.

A ,ed šihtom, po malici, tud skočiš pod tuš, da ne smrdiš po čebuli iz kebaba.

Tudi meni se poraja vprašanje od kje vam ideja, da se v enem dnevu 2 x tuširate glede na to, da fizičnega dela skoraj ni več oz dela z zemljo, prahom, mastjo….
Po mojem mislite, da si boste z zunanjim tuširanjem sprali vso duševmo umazanijo in grdobijo tako žal ne gre.
Pa kaj vi počnete, da se nenormalno potite in oddajate ugaben vonj. Je morda za to kriva prehrana pa to spet skoraj ni možno ker vse mone itak jejo samo bio izdelke. Po mojem z vašo glavo ni vse ok, če menite, da je potrebno se stuširati tako pred kot po spanju pa še enkrat vmes in da če tega ne storite se počutite umazano in smrdljivo.
Sicer pa vi lahko pišete ampak verjamem vam pa itak ne.
Tisti,ki res da toliko na osebno higieno bi imel tudi dom bolj urejen, pa temu žal ni tako. Ok tudi če sprejmem dejstvo da se tuširate 2 x v 9 urah zakaj imate po kuhinji 14 dni stare ostanke hrane in zakaj smeti odnašate poredko in za meso kro cunjo in sesanje niste še slišale. Aja itak nimate časa ker sončke razvažate po dejavnostih.

takšno stuširano sodelavko sem imela, tečnarila je s tem tuširanjem celi fabriki, drugače pa je imela v predalu pisalne mize umazan krožnik z ostanki tople malice cel teden!

New Report

Close