Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Tv noče najti programov preko antene

Tv noče najti programov preko antene

en problem s televizijo LCD samsung
Televizijo lahko priklopim na računalnik in deluje normalno, ker je priklopljen na računalnik in deluje kot monitor.

Ko pa hočem priklopit gor navadno anteno pa ni nič vidi se samo tisto šumenje in niti zvoka ni, pač nImame najde nubenih programov.
A to pomeni, da je bila televizija prej vezana na kakšen operater in sedaj ne dela preko antene a kako.
Tudi avtomatsko iskanje programov ne pomaga.
Hvala
Lp

Brez operaterja ti bo našlo RTVSLO1, RTVSLO2, RTVSLO3, pa še kakšen lokalen program.
Danes ni nič zastonj (še RTV moraš plačat).
Ja, kaj pa si ti mislil?


Očitno niste prebrali vsega
Meni ne najde nobenega programa niti rtv slo in te brezvezni.

išči analogne programe, ne digitalne

Od kdaj pa analogni še obstajajo?

Od kdaj pa naj ne bi obstajali?

Ima kdo izkusnje z iptv? Ponujajo samo tv programe, ker ne potrebujem se telefona in interneta se mi to zdi fajn, ker za trojcek gre denar po nepotrebnem.

Analogni programi pri nas ne obstajajo več preko zračne antene. Verjetno bo treba kakšno nastavitev pri televizorju spremenit, včasih je treba državo izbrat, ali pa kakšno vrsto kodiranja ali kaj podobnega.

Avtor, kaj je s tem televizorjem? Ste imeli na tej isti lokaciji drug televizor in so delali TV programi preko DVB-T (sobne antene) in ste zdaj nov TV kupili ali kako?

Priklop računalnika seveda nima veze, to je čisto drug način delovanja, pri katerem TV ne koristi svojega programskega sprejemnika, ampak samo izrisuje sliko od zunanjega vira.

Od kdaj pa naj ne bi obstajali?
[/quote]

Od 2010, vsaj preko zračnih anten

https://www.24ur.com/digitalna_tv/v-ponedeljek-opozorilni-izklop-analognega-tv-signala.html

Napiši še model televizorja, samsung je proizvajalec, ki ima 1000 modelov. Če gre za zelo star televizor, več kot 10 let, je možno tudi, da še nima vgrajenega DVB-T sprejemnika in potem ne bo nič delalo brez zunanjega sprejemnika. Taprvi tanki LCD televizorji niso imeli digitalnega sprejemnika vgrajenega, ampak samo analogne.

Poisci funkcijo vir in tam izberi ustrezno.

Si dal v nastavitvah iz PC-ja na TV?
In na sprejem preko antene ?

Najbolj enostavno bo, če najdeš navodila. Na netu ali pa v predalu doma.

New Report

Close