Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Ubee modem EVW32C – izklop wifi čez noč

Ubee modem EVW32C – izklop wifi čez noč

torej imam v temi navedeni modem, nima fizičnega gumba za wifi. zanima me ali je mogoče kako nastaviti,da se samo čez noč wifi izklopi in zjutraj da se prižge, lan da bi delal vseskozi, samo wifi bi izklopila samo čez nič. Ve kdo če je kako to mogoče nastaviti in kje in kako se to naredi?

Me čudi, da modemi nimajo tega gumba, to bi bilo kar uporabno. Mislim, da je edina rešitev, izklop iz vtičnice oziroma uporaba časovne vtičnice oziroma adapterja, kjer nastaviš, kdaj naj izklopi in kdaj spet vklopi dotok elektriko v adapter, kamor prikopiš modem.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


prejšnji ga je imel, potem je operater nekaj čaral in izsilil zamenjavo, na to kakšnega je prinesel, nisem imela vpliva. prej si lahko lepo izklopil samo wifi zdaj ne morem. Sem prav vprašala inštalaterja, če ta modem nima gumba, je rekel, da ne da je vse kar notri avtomatsko inštaliran že sprejem wifi signala…

časovna vtičnica – no to pa nisem vedela, da obstaja. samo to bo izklopilo cel net in vse, ne samo wifi signal. zdaj imam na podaljšku z vklopom – je potem to isto če jaz vse izklopim na podaljšku gumb… kot pravim iščem možnost da bi comp in net bil priključen na elektriko – da bi kabelsko vse delovalo, samo wifi,da bi se izklopil.
Sem šla na net iskat navodila od modema, ker ji zraven nismo dobili, pa se tam prav nič ne znajdem kaj in kako in kje bi se to dalo narediti.

Wi-fi izklopiš samo tako da greš prek browserja v modem nastavitve in tam daš Gateway, potem Wlan -> Basic in tam daš wireless na Disabled.
Malo dolga pot za izklop wi-fi na tem modemu.


A lahko poveš, kje najdem nastavitve modema? A je to kje na tej strani?
dajem primer povezave, da vidiš, kje sem iskala – imam tako sliko torej moj rač – modem- internet… na modem ne morem klikniti,da bi karkoli odprlo. Poveš, kje lahko pridem do Gateway . Hvala


A lahko poveš, kje najdem nastavitve modema? A je to kje na tej strani?
dajem primer povezave, da vidiš, kje sem iskala – imam tako sliko torej moj rač – modem- internet… na modem ne morem klikniti,da bi karkoli odprlo. Poveš, kje lahko pridem do Gateway . Hvala
[/quote]
prehitro oddala in pozabila prilepiti link:
https://www.telekom.si/pomoc-in-podpora/teme-pomoci/internet/brezzicna-povezljivost/nastavitve/windows-7


A lahko poveš, kje najdem nastavitve modema? A je to kje na tej strani?
dajem primer povezave, da vidiš, kje sem iskala – imam tako sliko torej moj rač – modem- internet… na modem ne morem klikniti,da bi karkoli odprlo. Poveš, kje lahko pridem do Gateway . Hvala
[/quote]

Ne, ni nikjer tu. Povežeš se s kablom na ta usmerjevalnik/modem, potem pa napišeš naslov usmerjevalnika/modem v brskalnik, ponavadi je to http://192.168.0.1, nekateri imajo drugače. Potem pa vpišeš uporabniško ime in geslo.

Privzet naslov, up. ime in geslo ponavadi pišejo v navodilih tega usmerjevalnika/modema, je pri vsakem malo drugače.

vidim, da bi pri tem modemu naj te stvari pisale na nalepki na njem, spodaj.

tako:

https://routerguide.net/wp-content/uploads/2015/10/Ubee-DVW32CB-Default-Password.jpg


Aha hvala, a to potem se moram , če želim čez noč izklopiti in zjutraj vklopiti vsakič znova povezati na ta url in to ročno prestavljati za izklop zvečer in vklop zjutraj?


Aha hvala, a to potem se moram , če želim čez noč izklopiti in zjutraj vklopiti vsakič znova povezati na ta url in to ročno prestavljati za izklop zvečer in vklop zjutraj?
[/quote]

Ja. Ali pa če ti kakšen znanec programer spiše programček za to.
Naslov routerja je pa ponavadi 192.168.1.1. – in povezana MORAŠ biti preko kabla.

Ja. Ali pa če ti kakšen znanec programer spiše programček za to.
Naslov routerja je pa ponavadi 192.168.1.1. – in povezana MORAŠ biti preko kabla.
[/quote]
Hvala, ja saj na računalniku stacionarcu imam kabel povezavo, samo čez noč bi izkopila wifi, da to tolk ne seva naokoli, ker se ne rabi. Čez dan pa da deluje zaradi mobilca.


Aha hvala, a to potem se moram , če želim čez noč izklopiti in zjutraj vklopiti vsakič znova povezati na ta url in to ročno prestavljati za izklop zvečer in vklop zjutraj?
[/quote]

Tega ti ne znam zagotovo povedat. Če ima ta modem v nastavitvah kakšno opcijo, da se wifi avtomatsko na uro izklaplja in vklaplja (nekateri ruterji to imajo), potem se ne rabiš vsakič priklapljat. Sicer pa ja.

Ena opcija je pa tudi, da kupiš svoj ruter, ki ima časovnik za wifi, zvežeš zaporedno, modem nastaviš tako, da opravlja samo naloge modema, ruter pa potem upravlja vse ostalo (wifi in usmerjanje). Pač – če te aktiviran wi-fi ponoči tako zelo moti.

Tvoj lastni ruter ti pa seveda potem ostane, tudi če menjaš operaterja (samo nekatere nastavitve spremeniš) in z njim imaš več kontrole nad vsem.

poguglaj malo, lokalno se povezi na modem in si v “parental control” uredi nastavitve. Ravnokar berem manual in modem ima funkcijo “time filter”. ne skrbi, ne mores nic zaje*at. v najslabsem primeru naredis tovarniski reset

A ni potem bolj simpl modem priklopi na zunanjo vticnico, ki ima uro, kjer lahko nastavis, kdaj se izklopi in kdaj vklopi. Stikalna ura al kako se ze rece.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Filter je filter, wifi pa wifi, dve čisto različni stvari. Mogoče jo pa radijski valovi motijo ali pa hekerji skrbijo. Filter se da tudi veliko lažje zaobiti kot izklopljen wifi.

Potem ji takrat pade tud TV in telefon, če gre preko istega modema. Z nastavitvami na modemu ali ločenem ruterju pa lahko samo wifi izklopiš, ko hočeš.

Filter je filter, wifi pa wifi, dve čisto različni stvari. Mogoče jo pa radijski valovi motijo ali pa hekerji skrbijo. Filter se da tudi veliko lažje zaobiti kot izklopljen wifi.
[/quote]
time filter se reče v angleščini. V vsakem primeru gre za to, da znotraj določenega časovnega območja ne deluje wifi. poglej, stran 82: https://telemach.si/Binary/681/Navodila-Ubee-EVW327N-10-2015.pdf

Imeti modem na časovni vtičnici je neumno za to težavo. ko se bo izkopil, boste ostali brez tv in interneta.


time filter se reče v angleščini. V vsakem primeru gre za to, da znotraj določenega časovnega območja ne deluje wifi. poglej, stran 82: https://telemach.si/Binary/681/Navodila-Ubee-EVW327N-10-2015.pdf
[/quote]

Ne drži, to nima zveze z wifi, ampak samo s filtriranjem prometa. Wifi bo še vedno delal skoz, vse naprave se bodo še vedno lahko brezžično povezale na modem/usmerjevalnik. Samo modem morda ne bo več posredoval WAN povezave, ampak wifi bo pa še vedno delal.

Potem ji takrat pade tud TV in telefon, če gre preko istega modema. Z nastavitvami na modemu ali ločenem ruterju pa lahko samo wifi izklopiš, ko hočeš.
[/quote]

Ja to sigurno, predvidevam, da ponoci tega ne potrebuje.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

New Report

Close