Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Učenje tujega jezika v odrasli dobi-kako se tega lotiti, katere so najučinkovitejše metode?

Učenje tujega jezika v odrasli dobi-kako se tega lotiti, katere so najučinkovitejše metode?

Gothejev Institut ima cez zgolj izpite. Nisem opazil, da bi kje prav oni (vsaj v HH ne) izvajali kake tecaje. Kot receno, B2 zadosca za 95{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} sluzb (ajd, pustimo procente – velikansko vecino). Tudi za drzavljanstvo so glavni pogoji nekaznovanost, 8 let stalnega bivanja in B2. C1, kolikor se spomnim, traja 3 semestre (240 ucnih ur) in ga izvaja zelo malo jezikovnih sol, ker ni taksnega povprasevanja. To je ze nisna/buticna ponudba.

Po moje bo dober tecaj B2 (160 ucnih ur) in nekaj “prakse” (meni je bilo le lazje, saj sem bil v Nemciji, ampak… ce ne drugega pa 3 x na teden Tagesschau na ZDF in dopisovanje na kakem nemskem forumu – npr. Gute Frage 😉 ) povsem zadoscal, da po enem (dodatnem) letu bivanja v Nemciji govoris in pises sprejemljivo dobro Nemscino.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

A1 – osnovno poznavanje jezika (turist)
A2 – osnovna ulicna interakcija
B1 – osnovnosolsko znanje
B2 – srednjesolsko znanje
C1 – univerzitetno znanje
C2 – sposobnost pisanja umetniskih del, ipd.

Vse to z vidika Nemca aplicirano na tujca. Torej… ta pa govori kot turist,… ta pa govori kot …

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Cene Štupar ima brezplačne tečaje za občane Ljubljane, če so prejemniki dsp, zavod za zaposlovanje ravno tako, s svetovalcem je potreben dogovor glede zaposlitve v tujini.

Zelo dober online tečaj za popolne analfabete je elearn, cena enomesečne naročnine je 20eur.
Osnovni, nadaljevalni, besedišče, po želji. Za začetnike super in lahko študiraš 24/7. Še bolj efektivno je, če delata dva hkrati in še ceneje.
Ostalo pridobiš med samim bivanjem v tujini.

V ostalih občinah se je potrebno informirati kar tam.

nova
Uredništvo priporoča

Z znanjem A2 te ponekod že vzamejo na delo, kjer ni potrebno strokovno znanje.

Z znanjem A2 te ponekod že vzamejo na delo, kjer ni potrebno strokovno znanje.
[/quote]

Res je.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Študiram kako bi si organizirala kak dopust, recimo v Avstriji (za videt imajo ogromno) pa, da bi zraven trenirala tudi jezik. Mogoče rabim nemškogovorečega sopotnika za potepanja :).
Dejstvo je, da največ se naučiš, če govoriš z ljudmi. Nisem pa ljubiteljica kakih pogovorov z nekom prek skype, forumi mi tudi ne sedejo kaj preveč. Čeprav bi bilo to vseeno bolje kot pogovor kar z nekom. Se pa strinjam, da je oboje koristno.

Z znanjem A2 te ponekod že vzamejo na delo, kjer ni potrebno strokovno znanje.
[/quote]

Ja, ampak kot sem že napisala, me zanima čisto drugačno delo :). Za recimo kelnarit ali pa jabolka obirat imam dovolj znanja jezika.

Kdor koleba s svojim znanjem, naj pogleda na YT kako izgleda izpit na Goethejevem inštitutu.
Plus hitre šnel kurze, ki jih ne manjka, tako, za uvid, kje so luknje v znanju.

Zveni smiselno, ampak pri meni so brcnili v temo, ker so mi na podlati testa napisali, da sem za C1, tečaj, ki ga nimajo :).

Kater izpit pa se potem splača narediti za delo v Avstriji, Nemčiji, Švici? Pa, da ga je možno delat v Sloveniji? A je to potem smiselno opravit Goethe B2 izpit?
Oz. te v teh treh državah sploh resno jemljejo, če nimaš narejenega tega izpita?
Sprašujem pa za take bolj zahtevne poklice, kjer moraš biti sposoben razpravljat na kakem sestanku, napisat več dopisov, da ti ni problem napisat kak članek.
[/quote]

Goethe B2 ti odpre skoraj vsa vrata.

Ja, ampak kot sem že napisala, me zanima čisto drugačno delo :). Za recimo kelnarit ali pa jabolka obirat imam dovolj znanja jezika.
[/quote]

Najbolje, da preveriš kar na geteju, saj je v Sloveniji tudi, zveš vse iz prve roke.
Za strokovnjake je večinoma znanje b2.

Goethe B2 ti odpre skoraj vsa vrata.
[/quote]

To mi je fajn orientacija, da bom imela malce občutka koliko se moram učiti. Zaenkrat še kar dosti :).

Študiram kako bi si organizirala kak dopust, recimo v Avstriji (za videt imajo ogromno) pa, da bi zraven trenirala tudi jezik. Mogoče rabim nemškogovorečega sopotnika za potepanja :).
Dejstvo je, da največ se naučiš, če govoriš z ljudmi. Nisem pa ljubiteljica kakih pogovorov z nekom prek skype, forumi mi tudi ne sedejo kaj preveč. Čeprav bi bilo to vseeno bolje kot pogovor kar z nekom. Se pa strinjam, da je oboje koristno.
[/quote]

Cisto tako po pripovedovanju – najbolj Nemscini podobno Nemscino naj bi govorili v Hannovru z okolico. Ce ti ta podatek kaj pomeni.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Kaj pa nivo prvega tujega jezika na maturi? Je to približno enako kot izpit B1? To je bilo pri nas 4 leta v OŠ in 4 v SŠ.
Večinoma je to pri nas angleščina.

Kaj pa drugi tuj jezik na maturi? Pri nas je to pomenilo 4 leta tujega jezika po, če se ne motim, 3 ure na teden (ali pa mogoče samo dve uri, nisem čisto prepričana). Je to nekje A2?

Cisto tako po pripovedovanju – najbolj Nemscini podobno Nemscino naj bi govorili v Hannovru z okolico. Ce ti ta podatek kaj pomeni.
[/quote]

Hm, zanimivo.
Vem, da Avstrijcev, če govorijo tako po domače, ne razumem čisto nič. Ko se pa potrudijo, ko vidijo, da sem tujka in govorijo razločno, počasi in zborno pa se sporazumemo. Švicarji so pa še hujši :).

To mi je fajn orientacija, da bom imela malce občutka koliko se moram učiti. Zaenkrat še kar dosti :).
[/quote]

Kot sem že napisala, naj si vsak pogleda izpite na Goethejev inštitutu za različne stopnje na Youtubu, po tem se bo najbolje orientiral.
Sicer so posnetki le ustmeni, ki so po mojem tudi najtežji, za večino.
Kolikor je videti, niso noben bavbav.
Pomembno je besedišče.

Matura naj bi bila znanje B2. Vsaj na gimnazijah.

Kot sem že napisala, naj si vsak pogleda izpite na Goethejev inštitutu za različne stopnje na Youtubu, po tem se bo najbolje orientiral.
Sicer so posnetki le ustmeni, ki so po mojem tudi najtežji, za večino.
Kolikor je videti, niso noben bavbav.
Pomembno je besedišče.

Matura naj bi bila znanje B2. Vsaj na gimnazijah.
[/quote]

Ja, ustni del je meni najtežji, aja pa pisni, ko je treba kak esej napisat.
B2? Kar fajn :). Čeprav priznam, da sem že krepko pozabila angleščino. Razumem sicer več, slovnica pa je šla adijo.

Jaz imam nemški jezik čisto usput vsrkan v kri, ker se je okoli mene nemško govorilo v otroštvu. Tako da ga razumem odlično, govorim ter berem tudi dobro, ampak po domače nimam jajc iti delat čez mejo.

Verjamem.
Najprej vzpostavi kak željeni kontakt in pojdi na razgovor.
Tam zveš potem vse, tudi glede stanovanja, če bi bilo potrebno.
Potem bo vse lažje. Dela ti ni treba vzeti, če bodo jajca še vedno na nuli.

Ja, ustni del je meni najtežji, aja pa pisni, ko je treba kak esej napisat.
B2? Kar fajn :). Čeprav priznam, da sem že krepko pozabila angleščino. Razumem sicer več, slovnica pa je šla adijo.
[/quote]

Za slovnico potrebuješ le osvežitev, poskusi sama online na eLearn.si, za 20 eur.
Drugače pa bi ti svetovala besedišče iz stroke.
Najlažje si ga pridobiš, in najhitreje tudi, če si redno prebiraš razpise za delo, ki ga iščeš.
Moje lastne izkušnje.
Vse ostalo bo prišlo potem z delom samim.
Učenje jezika si omeji na minimum, mogoče mesec, dva, da boš zopet samozavestna.
Delodajalci niso naši tečaji tujih jezikov ki se nikoli ne končajo, to je treba vedeti.
Zato imamo Slovenci zelo slabo samopodobo in si ne upamo kandidirati. Sploh strokovnjaki.
Briga njih slovnica, glavno, da poznaš le, kar potrebuješ takoj.
Oni potrebujejo delavca, ki bo samostojen, prijazen in kateremu lahko popolnoma zaupajo.
Vse ostalo, če tega ni, ne pomeni prav nič.

Če si človek zada cilj, koliko angleščine se nauči v treh mesecih, če se uči npr tri ure na dan…vsak dan?

Z osnovnošolkskim predznanjem in neuporabo angleščine in starejša oseba…

Rabim pa za službo

Hvala

prijazen pozdrav

Odgovor na objavo uporabnika
jhgf, 11.04.2022 ob 22:58

Če si človek zada cilj, koliko angleščine se nauči v treh mesecih, če se uči npr tri ure na dan…vsak dan?

Z osnovnošolkskim predznanjem in neuporabo angleščine in starejša oseba…

Rabim pa za službo

Hvala

prijazen pozdrav

Hja, sicer odvisno za kakšno službe gre, torej katera stroka in zahtevan nivo znanja, ampak načeloma ne bi smelo bit pretežko, pa tudi mnogi ne znajo perfektno in vseeno zdelujejo.

Lp

To pomeni, da imaš nekaj malega znanja A1. Če nisi genij za jezike, bi morala začeti od začetka, predvsem zaradi slovnice. S 3 urami na dan bi v 3 mesecih prišla na A1 ali delno A2, če nisi v angleškem okolju. Ob 3 urah na dan bi po nadaljnih 4 do 9 mesecih obvladala A2. Časovni razpon je velik, ker se ne učimo vsi enako hitro. Za B1 računaj najmanj 9 mesecev, bolje do leta in pol. Seveda greš na izpit lahko že po 4 mesecih, ali če zelo dobro obvladaš A2, in ga boš verjetno naredila, a pravega poglobljenega znanja, to je slovnice, besednega zaklada in konverzacije, ustreznega B1 še ne bo. Da boš res obvladala B2 računaj še na 1 do 2 leti. Realno gledano, malokdo ima dovolj koncentracije, časa in predvsem volje, da ob službi študira tuj jezik 3 ure na dan, a tudi pri uri in pol do dveh urah so zgornji časovni okvirji možni.

New Report

Close