Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Učenje v 8. razredu

Učenje v 8. razredu

Draga mamica!
Povem vam, tudi jaz obiskujem 8.razred in bi rada da vidite to še z moje strani. 8.razred je res velika prelomlica iz 7. Vse je veliko veliko tezje, sploh matematika in anglescina. Mogoče se sliši kakor smiljenje samo sebi, ampak ne. Res je to prevelik pritisk. Mi smo še otroci, ki ne zmoremo sedeti 7 ur na stolu, imamo 10 min za malico, na 45 min pa 5 minutni odmor, ki nam ga večina učiteljev kar vzame. Prideš domov, imaš kup naloge, naslednji dan pa spraševanje in test. Res nimamo skoraj nič prostrga časa. In v zahvalo dobiš dretje učiteljev in staršev, da si len in da se premalo učis. Vsako leto šolstvo daje večje cilje, vsako leto je težje. Zdaj v prvem razredu že zahtevajo da otrok zna pisati, angleško… Počasi ljudje prehajamo v robote. Vedno več se pričakuje. Prosim da me zdaj ne skritizirate, povedala sem svoje mnenje!
Lep pozdrav 🙂


Malo morgen, da je to napisala osmosolka. Ce bi to bila, bi ta ucenka imela zaradi svojih spisobnosti veliko prostega casa.
Kot stars vem, da je zahtevnost osnovne sole velkokrat prenapihnjena.
Ce ni drugih vzvodov, so lahko instrukcije, ki jih mora otrok placati s svojim denarjem vcasih zelo uspesne. Ali omejitev druge aktivnosti, sodobne tehnologije … Odvisno od otroka. Hudic je, ce je otok cisto apaticen in mu je za vse vseeno.


Malo morgen, da je to napisala osmosolka. Ce bi to bila, bi ta ucenka imela zaradi svojih spisobnosti veliko prostega casa.
Kot stars vem, da je zahtevnost osnovne sole velkokrat prenapihnjena.
Ce ni drugih vzvodov, so lahko instrukcije, ki jih mora otrok placati s svojim denarjem vcasih zelo uspesne. Ali omejitev druge aktivnosti, sodobne tehnologije … Odvisno od otroka. Hudic je, ce je otok cisto apaticen in mu je za vse vseeno.[/quote]

Glej meni je useeno al verjames ali ne da sem osmosolka, samo povedala sem svoje. Sicer pa ja to da nimamo prostega casa nisem mislila dobesedno. Ampak da ga imamo glede na starost veliko premalo 🙂

Bravo osmosolka
Prav imas in nam manka slisat otroke ket imamo cepe v uhih.


Malo morgen, da je to napisala osmosolka. Ce bi to bila, bi ta ucenka imela zaradi svojih spisobnosti veliko prostega casa.
Kot stars vem, da je zahtevnost osnovne sole velkokrat prenapihnjena.
Ce ni drugih vzvodov, so lahko instrukcije, ki jih mora otrok placati s svojim denarjem vcasih zelo uspesne. Ali omejitev druge aktivnosti, sodobne tehnologije … Odvisno od otroka. Hudic je, ce je otok cisto apaticen in mu je za vse vseeno.[/quote]

Glej meni je useeno al verjames ali ne da sem osmosolka, samo povedala sem svoje. Sicer pa ja to da nimamo prostega casa nisem mislila dobesedno. Ampak da ga imamo glede na starost veliko premalo :)[/quote]

Seveda se strinjam, da je osmi razred res zahtevnejši od devetega in tudi sam sem imel v devetem razredu same petice zaključene (med letom seveda tudi kakšna štirica vmes), v osmem razredu mi le-to ni uspelo, je pa res, da je tudi motivacija v devetem razredu večja, ker se gre nenazadnje tudi za zoisove štipendije.
Sam bi rekel, da je največji prehod iz petega v šesti razred (se pravi iz nižje na višjo stopnjo) potem pa nisem sam doživel več nekakšnih šokov in mi je kar šlo, je pa res, da sem redno delal domače naloge in se za nenapovedano spraševanje ponavadi javljal že čisto na začetku, ko je bilo malo snovi in se je dalo v enem dnevu naučiti tudi po več predmetov hkrati.
Glede splošne gmnazije pa lahko povem, da je prvi letnik praktično ponovitev zadnjih dveh razredov OŠ in je potem nekako največji preskok v drugi letnik, kjer so ponavadi tudi najslabši rezultati, potem pa je spet nekoliko lažje v tretjem in četrtem letniku, pa tudi naučiš se pravilno učiti in veš, kaj pričakuje posamezen profesor od tebe.

Sicer ne vem, kako se učiš, vendar je meni pomagalo, da sem si izpisoval pomembne in težje zapomljive besede na listek in jih potem še dodatno ponavljal pred spanjem in zjutraj, ko sem se zbudil ter pred testom (tako, da ti ostanejo bolj v spominu, je pa res, da rabiš iti tudi čez snov vsaj enkrat, da lahko te težje besede povežeš v celoto). Pri pomnjenju pa pomaga zelo tudi, če si kakšno besedo razčleniš na kakšne krajše besede in jih z nečim znanim povežeš (s tistim, kar imaš rada in dobro poznaš).

Sam bi raje kot čisto učenje pri taki starosti staršem priporočal, da otrokom razložijo tehnike učenja in tehnike pomnjenja, saj se mi zdi to veliko pomembnejše od čistega učenja in se lahko otrok resnično začne učiti šele, ko obvlada le-te tehnike, ki se jih da najti na spletu oz. obstaja tudi veliko knjig na to temo.

Lep pozdrav.

Mi smo se v osnovni šoli naučili, če si poslušal, sedaj pa se morajo sami doma naučiti, poleg nalog. Če nismo znali glasbe, gospodinjstvo itd si pač dobil mu. Sedaj pa dobiš 1.

New Report

Close