Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Učim ju belih laži!

Učim ju belih laži!

Otroka učim belih laži. Saj poznate tiste majhne laži, ki nobenemu ne škodijo?

Ne bom lagala, da nam gre finančno bolj na tesno. Za zdaj mi uspe to še zakomuflirati pred drugimi ljudmi. Ker je vse naravnano samo šše na to kaj kdo ima, kako je oblečen in kam gre na dopust, drugače si izločen iz družbe, ju učim, da se včasih malo zlažeta. Ker nimamo denarja za fensi potovanja, gremo na enodnevni izlet in potem otroka rečeta, da sta bila par dni. Za hčerko kupujem oblačila v trgovini z rabljenimi oblačili in dam za dizajnerski kos približno toliko kot v kašni drugi trgovini, kjer danes smrkle kupujejo oblačila. Če bi sošolke vedele, da nosi rabljena oblačila, bi jo izločile.. Kaj potem preostane, razen da si naredi tako, da funkcionira. Mož mi ne da prav, jaz pa hočem otroka zaščititi, pred nesramnimi sošolci, ki bi ju izključili iz družbe, če bi vedeli, da živimo iz rok v usta. Te bele laži jima bodo prišle prav tudi naprej v življenju. Kaj bi naredili v mojem primeru? Otroka sta priljubljena vsak v svojem razredu in ne predstavljam si kako bi prenesla, če bi bila izključena iz družbe, ker bi se zgodilo, če bi vedeli.

PRi nas finance niso problem, ampak mojima otrokoma je bila največja finta, ko sta dobila Lidl božični pulover in sta cel december hodila v tem v šolo.

Pri nas je denarja dovolj, raje vlagamo v nepremicnine, kot pa v  drage cunje.

Mislim, da je to tvoj problem in ne hčerin. Ti se počutiš manj in učiš hčerko pretvarjenja in še slabše, pomen napačnih vrednot. Imam veliko raznovrstne družbe, a nobeden ne gleda drugega skozi dizajnerska oblačila. To je tako plehko.

Res si plehka in take takoj spregledaš.  Občutek manjvrednosti bo čedalje večji, sramota, ko te bodo spregledali pa tudi. Značilno za take luzerje je razkazovanje in laganje po fb.  Meni več pomeni, da so moji otroci odlicnjaki, spoštljivi in pošteni.

Odgovor na objavo uporabnika
Kiara915, 10.05.2024 ob 08:33

Otroka učim belih laži. Saj poznate tiste majhne laži, ki nobenemu ne škodijo?

Ne bom lagala, da nam gre finančno bolj na tesno. Za zdaj mi uspe to še zakomuflirati pred drugimi ljudmi. Ker je vse naravnano samo šše na to kaj kdo ima, kako je oblečen in kam gre na dopust, drugače si izločen iz družbe, ju učim, da se včasih malo zlažeta. Ker nimamo denarja za fensi potovanja, gremo na enodnevni izlet in potem otroka rečeta, da sta bila par dni. Za hčerko kupujem oblačila v trgovini z rabljenimi oblačili in dam za dizajnerski kos približno toliko kot v kašni drugi trgovini, kjer danes smrkle kupujejo oblačila. Če bi sošolke vedele, da nosi rabljena oblačila, bi jo izločile.. Kaj potem preostane, razen da si naredi tako, da funkcionira. Mož mi ne da prav, jaz pa hočem otroka zaščititi, pred nesramnimi sošolci, ki bi ju izključili iz družbe, če bi vedeli, da živimo iz rok v usta. Te bele laži jima bodo prišle prav tudi naprej v življenju. Kaj bi naredili v mojem primeru? Otroka sta priljubljena vsak v svojem razredu in ne predstavljam si kako bi prenesla, če bi bila izključena iz družbe, ker bi se zgodilo, če bi vedeli.

Jaz mislim, da boste ustvarili ‘sponzoruše’, ne pa močne otroke. Mi veliko potujemo, tudi pogovarjamo se z sodelavci veliko o tem – vendar gre za zabavo, ne pa za neke nesmiselne primerjave. Nekateri iz različnih razlogov nikamor. Ali ne to kaj briga? NE!

Poslušaj moža, on je zgleda še normalen.

Razumem kaj bi rada dosegla, vendar se mi ne zdi prav.

 

Mati hčerine sošolke se je tako obremenjevala z izjavo neke tretje deklice, češ da “ima njena hči samo dvoje hlač, sramota”, da je šla in zapravila denar za počitnice v trgovinah z oblačili ter hčerko od nog do glave na novo oblekla. Da revše ne bo trpelo zaradi pripomb.

Ubogi ljudje, ki ne znajo preseči neumnosti in ne znajo otroka utrditi tako, da bi znal zapreti gofljo  malim prasičkam.

 

meni se zdi to ubogo na duhu. Koga želite impresionirati? Materialiste? Ti niso neka posebna človeška vrednost. Jaz bi se raje usmerila na druga polja dokazovanja. So otroci pridni? Imajo štipendije? Saj si lahko sami kaj privoščijo a ne? Ste človekoljubi? Se kje aktivno vključujete v doprinosu svetu, družbi? Jaz bi bila vesela, in moja otroka tudi, če bi ugotovila, da me nekdo izloča ker ne hodim na potovanja ali kupujem dizajnerjev. To bi bil zame super dokaz, da gre za puhle ljudi in na take tako ne moreš računati v lajfu. Kaj boš s fejkerji? Ni globine odnosa, ne moreš se zanesti na njih. Imajo povsem drugačno lestvico vrednot (in interesov) kot mi. Ti pa zase veš.

fake in until you make it

Zakaj ne! Edino morate jim dati vedeti kje so meje bele laži

Nič takšnega ni, kot bela laž. Razen, če je nekaj črno laž pa pravi, da je belo.

Vsaka laž je laž in vsaka resnica je resnica. Resnica ni mala ali velika, kajti, če je resnica je resnica in kot takšna absolutna resnica. Prav tako pa je z lažjo.

Laž je hudič. Tisti, ki misli, da se bo igral s hudičem in ga nadmudril na njegovem terenu se moti.

Zbudite se preden bo prepozno. Nihče ne uide vseobsegajoči sodbi, ki ga čaka.

Tako, kot imate poračun mesečnega dela tako bo tudi poračun za življenje, kaj smo z njim počeli.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Ubogo, 10.05.2024 ob 10:56

meni se zdi to ubogo na duhu. Koga želite impresionirati? Materialiste? Ti niso neka posebna človeška vrednost. Jaz bi se raje usmerila na druga polja dokazovanja. So otroci pridni? Imajo štipendije? Saj si lahko sami kaj privoščijo a ne? Ste človekoljubi? Se kje aktivno vključujete v doprinosu svetu, družbi? Jaz bi bila vesela, in moja otroka tudi, če bi ugotovila, da me nekdo izloča ker ne hodim na potovanja ali kupujem dizajnerjev. To bi bil zame super dokaz, da gre za puhle ljudi in na take tako ne moreš računati v lajfu. Kaj boš s fejkerji? Ni globine odnosa, ne moreš se zanesti na njih. Imajo povsem drugačno lestvico vrednot (in interesov) kot mi. Ti pa zase veš.

pa še zanimivost, v izogib fovšiji nezrelih mi ne razlagamo, ne poudarjamo, prej “prikrivamo” kam gremo in kaj kupimo. Res ne rabita pozornost napačnih ljudi.

a pol ste vi uni reveži, ki se na vrat na nos zapufajo za bemfla da fejkajo ameriške sanje hahaha? p..jih gledam po blokih..bolj je neizobražen, bolj bedn job ima al pa še tega ne..bolj pati po “priznanju” okolice in da zadnje cente vsak mesec za tega bemfla. To je pa meni res žalosten višek patetike.

Odgovor na objavo uporabnika
darwindarko, 10.05.2024 ob 11:17

Nič takšnega ni, kot bela laž. Razen, če je nekaj črno laž pa pravi, da je belo.

Vsaka laž je laž in vsaka resnica je resnica. Resnica ni mala ali velika, kajti, če je resnica je resnica in kot takšna absolutna resnica. Prav tako pa je z lažjo.

Laž je hudič. Tisti, ki misli, da se bo igral s hudičem in ga nadmudril na njegovem terenu se moti.

Zbudite se preden bo prepozno. Nihče ne uide vseobsegajoči sodbi, ki ga čaka.

Tako, kot imate poračun mesečnega dela tako bo tudi poračun za življenje, kaj smo z njim počeli.

 

ČLovek, če bi bog hotel, da kdorkoli na tem svetu pozna resnico, ne bi že 2000 let obstajalo 535788t431! denominacij. V nasprotnem priznavaš da ni vsemogoč.

Svoje frustracije in komplekse boš prenesla na otroke in jim zakomplicirala življenje. Ne bodo vedeli, kaj so prave vrednote. Upam, da te mož ustavi, če ni že prepozno.

neumnost totalna.. otroka sploh ne rabita v šoli govorit kako je vaše stanje.. tale materializem je šel že šredaleč, če ga nimajo si ga pa izmislijo, vse samo za blišč.. matr, v svetu je treba spodbujat ljubezen, sodelovanje resnico itd, da se bo svet začel na bolje razvijat, ne pa lagat da ste bogati če pač niste.. je pa še neki res-tisti ki imajo se ponavadi delajo največje reveže.. spomnimo se ubpgega pahorja ki z 5 jurčki na mesec ne more preživet, pričakuje pa od nekoga na podminimalcu da bo z 700 evri komot preživel.. pa titi bogi anesteziolog ki je jamral da ima čistilka boljšo plačo od njega itd itn.. mene je življenje naučilo tole resnico, med mnogimi-več imajo bolj se delajo revne..

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 639, 10.05.2024 ob 11:12

fake in until you make it

Zakaj ne! Edino morate jim dati vedeti kje so meje bele laži

To je samo fraza….ki na dolgi rok, ne deluje.

Denar se zasluži z uspešnim  investiranjem. Če denar nesorazmerno rabite za obleke, to niso investicije temveč luxuz, ki si ga na dolgi rok, pač ne morete privoščiti.

Vprašanje uporabniki iDesi(ali karkoli že je) kako se to na dolgi odnese…..

 

Te tvoje laži so laži in ne bele laži.

Bela laž je recimo, ko te Micky vpraša, če jo je Francka simfala in ti rečeš ne, čeprav jo je. S tako belo lažjo si preprečila spor.

To tvoje so pa navadne laži.

Avtorica, kaj ti pomaga, če rečete, da ste bili v Kočevskem rogu za par dni in ne samo eden dan, če se vedno niste šli na fensi potovanje? Potem bo pa tvojemu otroku kakšna sošolka rekla, o to je pa moja cunja, ki jo je mami nesla v Karitas. Pa boš ti kupila nekaj npr. v Mani, pa boš rekla, da je to vsaj Prada, pa ti poznavalka rekla, da se drugič vsaj tošlu primerno. Tista dobrohotna laž bi bila, ko ženska vpraša deca, a sem debela v tem oblačilu, pa bi ji rekel, da ji oblačilo skrije kakšen kilogram. Čeprav oba vesta, da je še vedno debela. Ampak bi dodal, da zgleda fantastično. Ker morda res tako zgleda, ker mu je taka všeč. To, kar pa ti učiš, so pa laži. In ne tiste nedolžne. Ker nimajo nič z realnostjo. In potem bojo imeli tvoji otroc izkrivljen pogled na vse. Tudi na vrednotenje samega sebe, samopodo, samozavest. In ko se bodo sami lagali, kako živijo na veliki nogi, bodo postali isti kot tisti, ki zaničujejo tiste, ki imajo ravno tako kot vi, manj. Nauči jih raje, da se živi s tistim, kar nekdo ima in ne kar nima. In v kolikor bi stremel k več, da je potrebno v to vložiti trud. Človeka se ne meri in ne spoštuje po materialnih  dobrinah. Spoštovanje ni samoumevno in si ga človek prisluži. Z lažmi ali materialnimi dobrinami pač ne. Povej še, ali jih vsak dan učiš kaj o medsebojni ljubezni, jim poveß vsak dan, da si ponosna na njih in jih imaš rada? To ti je verhetno španska nepomembna vas.

Odgovor na objavo uporabnika
Takojeto, 10.05.2024 ob 11:23

ČLovek, če bi bog hotel, da kdorkoli na tem svetu pozna resnico, ne bi že 2000 let obstajalo 535788t431! denominacij. V nasprotnem priznavaš da ni vsemogoč.

Če ne bil bil vsemogoč , bi tisti, ki so se postavili za vladarje ljudem ne legli v grob.

To, kar ti učiš svoja otroka niso bele laži, ki nikomur ne škodijo. Ironično, nekomu zelo škodijo in to sta tvoja otroka. Ti si tista, ki ju učiš in jima daješ potrditev, da sta manjvredna, ker nimata novih dizajnerskih oblek, ne potujete vsake počitnice na neke destinacije in podobno. Ti si tista, ki pravi, da bi ju sošolci izločili iz družbe, če bi vedeli to ali ono (česar v resnici sploh ne veš, niti niso vsi sošolci neki bogataši, mogoče jih je par v razredu bolj premožnih) in jima s tem daješ vedeti, da sta vredna samo toliko, kot imata materialnih stvari, kot osebi pa ne prav dosti. Prav tako si ti tista, ki jima zbijaš samozavest, vcepljaš jima mišljenje, da se z laganjem vzdržuje odnose in še kup drugih zanju škodljivih zadev.

Drugim pa njune laži res ne škodijo. To imaš pa prav.

 

Jaz kupim športna oblačila v trgovini y rabljenimi oblačili. Se marsikaj dobi. Edino kar kupim novo je spodnje perilo, nogavic in čevlje.

Odgovor na objavo uporabnika
darwindarko, 10.05.2024 ob 11:51

Če ne bil bil vsemogoč , bi tisti, ki so se postavili za vladarje ljudem ne legli v grob.

To ne spremeni dejstva, da so vladarji. In da so tam zato, ker on tako hoče in ti s tem nimaš nič.

To niso bele laži, so samo laži. Bela laž je, če rečeš znanki, da ima lepo novo frizuro, če te vpraša, pa čeprav ti ni všeč. Če lažeš, da Micka ne šimfa in če lažeš, da imaš denarja kot pečka, so to samo čisto navadne laži, nič bele.

New Report

Close