Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Učitelji namerno zapustili mladoletne dijake

Učitelji namerno zapustili mladoletne dijake

in zdaj so se jim mogli opravičit in šola plačat stroške prevoza nazaj. Lepa lekcija.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/zaradi-pet-minutne-zamude-so-profesorji-11-dijakov-pustili-v-piranu.html

Kako že gre tista, kar se Janezek nauči, Janez zna! Torej, tile so zametek tistih, ki vam na izletih kraužljajo živce, ker freh zamudijo. 40 ljudi čaka ene dva modela, da prideta in ta dva se prav freh prismejita čez enih 20 minut. Vsi pa na avtobusu.
Smo ljudi že pustili kar nekajkrat. In zakaj ne. Zjutraj v avtobusu poveš naslednji hotel, poveš jasno in glasno, da vsi dveh zamudnikov ne bodo čakali ( v dobi mobitelov lahko pokličejo, če se jim kaj zgodi) in se odpelješ. To storiš samo enkrat na potovanju, pa nikoli več ni treba. Ker takole čakanje pomeni, da manj vidiš, da nekaj izpustiš iz programa, da …
Mulci so se malo zezali, pa nazezali. Bravo za učitelje in minus za ravnateljico. Mulci, ki hodijo na PET so tako in tako poglavje zase. Zgubidani po naravi!

Eh, kaj smo mi vse ušpičili kot mladi, ampak če so bile posledice, smo jih pa tudi sami nosili, največkrat se je pa vse kočalo ob smehu in govorjenju, sčasoma pa oboje potihnilo. Danes pa ko so starši na nivoju otrok, nikoli odrasli, nezmožni bit starši, pa takoj cel halo in skozi medije celo državo na noge za oslovo senco.

nova
Uredništvo priporoča

No, tole bi se moralo končati takole: en profesor bi moral počakati na dogovorjenem mestu, starši zamudnikov ni pa morali plačati stroške dodatnega prevoza. Volk sit, koza cela.


V času moje mladosti se ne bi nihče sekiral, kako bi prišel od tam domov in nobenega ne bi skrbelo. Kvečjemu kak ukor bi v šoli fasal po tistem. Pa smo vsi odrasli, ne?


V času moje mladosti se ne bi nihče sekiral, kako bi prišel od tam domov in nobenega ne bi skrbelo. Kvečjemu kak ukor bi v šoli fasal po tistem. Pa smo vsi odrasli, ne?
[/quote]

Glede na to, da smo v sedanjosti, ostajam pri svojem predlogu.


Edino kar je tu butasto od učiteljev je, da so odgovorni za mladoletne di(v)jake in da če bi se kateremu kaj zgodilo, bi sami odgovarjali. In si zaradi par enih in istih problematičnih otrok zafrkneš življenje…

Glede na to, da smo v sedanjosti, ostajam pri svojem predlogu.
[/quote]
Tvoj predlog ne šteje, ker je zadeva že mimo, zdaj se napihuje oslova senca, da ti razložim, ker si bolj počasan in še niši prišla dlje od tega, da ti dijaki tam čakajo.😁

Glede na počasnost uma, ki ga tudi sama kažeš, ni presenetljivo, da vas v današnje m času tako skrbi za otroke, ker po sebi presojate, česa ste sposobni in česa ne. In bore malo tega ste sposobni, kot kaže.

Evo, že 13 let hodim na razne govorilne in sestanke. In VEDNO zamujajo eni in isti. Ker so iz službe, ker je promet… Drugi pa nimamo slžb in prežarčimo se, ali kaj. In iz srca sovražim, da kdo reče – še par min počakajmo na zamudnike… Zakaj točno? Zakaj sem jaz kaznovana, ker sem prišla točno?
Sem šla par mesecev na izlet z busom. Na vsakem postajališču isti zamujajo. Odrasli. Ne, tile otročički se mi nič ne smilijo. A njih so prisilili, da so se opravičili sošolcem in profesorjem, ker so jih čakali?
Popolnoma nevzgojno. Zamudniki so dobili potrditev, da si lahko privoščijo vse in še več, ostali pa, da se ne splača držat dogovorov. Da če si frajer je vse dovoljeno. Pa si pri naši družbi. Na cesti, pri Jankoviću, v vladi… Ma povsod.


To zdaj že na faks hodiš na govorilne, ker tam tudi po novem mame obvezno hodijo na govorilne ure?😁


Tvoj predlog ne šteje, ker je zadeva že mimo, zdaj se napihuje oslova senca, da ti razložim, ker si bolj počasan in še niši prišla dlje od tega, da ti dijaki tam čakajo.😁

Glede na počasnost uma, ki ga tudi sama kažeš, ni presenetljivo, da vas v današnje m času tako skrbi za otroke, ker po sebi presojate, česa ste sposobni in česa ne. In bore malo tega ste sposobni, kot kaže.
[/quote]

Povej, a bi te fajn bolelo, če bi normalno odgovoril in izpustil žaljivke?

Tudi meni. Včasih se je zamudnikom dalo jasno vedeti, da se to ne dela. En moj profesor na faksu , ko je zaprl vrata za sabo, ni imel nihče več pravice vstopiti. Če so bila vrata predavalnice zaprta, si se lahko samo še obrnil in šel domov.
Zdaj se pa malo manj kot opavičuje zamudnikom, ker se je začelo brez njih?
Kar se tiče avtobusov in zamudnikov – jaz bi uvedla penale, finančno kazen na zamujeno minuto, ki bi jo potem zapili tisti, ki so čakali :))

Direktnosti je že tako absolutno premalo, ravno zato ste taka ničvredna sodrga, ker se vas je skoz pedenalo kot dojenčke.

Povej, a bi te fajn bolelo, če bi normalno odgovoril in izpustil žaljivke?
[/quote]

Povej, a bi te fajn bolelo, če bi normalno odgovoril in izpustil žaljivke?
[/quote]
Direktnosti je že tako absolutno premalo, ravno zato ste taka ničvredna sodrga, ker se vas je skoz pedenalo kot dojenčke.


[/quote]

Ne samo bolelo, po mojem bi ti glava stran padla.
Ne gre.


V času moje mladosti se ne bi nihče sekiral, kako bi prišel od tam domov in nobenega ne bi skrbelo. Kvečjemu kak ukor bi v šoli fasal po tistem. Pa smo vsi odrasli, ne?
[/quote]

Posledice pr teb so še zdaj vidne.

Ne samo bolelo, po mojem bi ti glava stran padla.
Ne gre.
[/quote]
Je prej videt, da vi komaj preživite, če se vam pove tako kot je.😁😁😁 Le počakaj še malo, nobena lahkotnost ne more bit večna, tako da ne bo več najhuje v življenju kar se ti zgodi, če ti nekdo direktno v obraz pove realo.

SIcer mi je še bolj všeč to, kar so v resnici naredili – a glede na (pravno) situacijo, zakone in navodila (oz. nasploh naš čas) … je tale citirani predlog super.

SIcer mi je še bolj všeč to, kar so v resnici naredili – a glede na (pravno) situacijo, zakone in navodila (oz. nasploh naš čas) … je tale citirani predlog super.
[/quote]
Ta predlog je čista neumnost, ki spet pravno ne bi šla skozi, če se že skicuješ na pravo in ne na zdarvo pamet.

En komentar pod člankom: ko naslednjič prfoks zamudi, učenci zapustijo učilnico.

Ja saj, kaka pametna beseda bo težko prišla iz današnjih betic. Kar je pa sramote vredno, je pa to, da gre za odrasle in ne najstnike, ki jih dajejo hormoni.


Ta predlog je čista neumnost, ki spet pravno ne bi šla skozi, če se že skicuješ na pravo in ne na zdarvo pamet.
[/quote]

Čisto možno, saj nisem pravnik.
Je pa verjetno prava usmeritev. Ravnatelj(ica) bi lahko od kakšnega pravnika dobil navodila, ki bi po pravu zdržala, pa vseeno ne bi bila eno samo popuščanje.

Nekaj podobnega se je zgodilo meni v srednji. Sicer nismo zamujali, smo se pa delali norca v enem muzeju, ker nas zadeva ni niti najmanj zanimala. Dvakrat opozorjeni, trikrat opozorjeni, potem so nas postavl pred vrata muzeja. Skupina si je šla ogledat še eno galerijo, mi smo od tistega trenutka imeli prosto. Prosto v smislu, da nimamo niti več prevoza za nazaj. Šli smo potem z vlakom.
Naslednji dan je bila razlaga v šoli jasna. Stari ste vsi 16+, kar pomeni da ste opravilno sposobni. Šola ni obvezna, želite biti medicinski kader, kar pomeni, da boste nekoč znali poskrbet za ljudi s posebnimi potrebami in tudi za ljudi, ki niso ne opravilno, ne poslovno sposobni. Vi očitno znate poskrbeti zase, prišli ste varno domov. Čestitamo. Konec debate. Lahko pa podpišete tudi izključitev.
Na misel ni nikomur prišlo, da bi dali na televizijo, niti ni nikomur prišlo na misel, da bi povedali doma. Smo se pa tresli do naslednjega roditeljskega sestanka, ker smo se bali da bodo prfoksi povedali. Pa niso. Nekaj je očitno tudi etika.
Je pa res, da nisem obiskoval šole v Sloveniji, ampak Avstriji. Vidim, da bi bilo bolje če bi jo pri vas… Učenci imajo več pravic. Pri nas so bile bolj kot ne, dolžnosti.
Pa še nekaj. Fantje v tretjem letniku znajo kupit kondom, znajo slečt bejbo, znajo popit pir in znajo kupit cigarete z dovolj nikotina. Pa da ne bi znali prit domov? Ja potem so pa za v varovano ustanovo…

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Pismo ej, teli mulčkoti bojo pa cel lajf imeli traume! Evo, pa je šla inteligenca naroda u franže!

Še dobro, da ni https://sl.wikipedia.org/wiki/Primo{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}BE_Trubar zamujal iz kosila! ;-))))

Očitno nekdo ni prestopil praga srednje šole in faksa. Točno za tak primer je dogovorjeno: če profesor zamuja 15 min, se ga 15 min počaka. Če ga ni, lahko srednješolci zapustijo učilnico in imajo prosto uro. Na nekaterih srednjih šolah je sicer prej še ukrep, da reditelja poiščeta profesorja v zbornici, da dobita dodatna navodila.

Od Pirana do Sežane, je pa malo več kot 5 ali 15 min. To pomeni ,da so dijaki zamujali vsaj pol ure. Sploh če so jih čakali vsaj ene 5 min, oz. 10, da so prešteli dejake in ugotovili, kateri manjkajo. Od Pirana do Kopra, kjer se začne avtocesta je tudi vsaj pol ure vožnje, za avtobus pa je po avtocesti od Pirana do Sežane okrog 40 min minimalno.

Koliko je točno bila zamuda????

New Report

Close