Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Učitelji namerno zapustili mladoletne dijake

Učitelji namerno zapustili mladoletne dijake


To zdaj že na faks hodiš na govorilne, ker tam tudi po novem mame obvezno hodijo na govorilne ure?😁
[/quote]

Misliš, da si pameten? Imam 4 otroke, ki so bili v vrtcu od 1.leta daljen. Starejši je zdaj 1.letnik srednje. Koliko let pa misliš, da hodi na roditeljske povprečen starš? Okoli 17. Kar bi vedel, če bi bil starš kakšne sorte.

Povej, a bi te fajn bolelo, če bi normalno odgovoril in izpustil žaljivke?
[/quote]

Replika, ne pogovarjaj se z zarukanim govedom. Ali pa se spusti na njegov nivo. Ne moreš pričakovati od goveda, da bo s teboj komuniciralo kot razumen človek:))

Replika, ne pogovarjaj se z zarukanim govedom. Ali pa se spusti na njegov nivo. Ne moreš pričakovati od goveda, da bo s teboj komuniciralo kot razumen človek:))
[/quote]

Saj ponavadi se ne. Včasih me pa premaga in poskusim prodreti v to zblojenost, nekako tako, kot ponavadi umikam drobne sluzaste živalce s ceste, da jih ne povozi :)))

nova
Uredništvo priporoča

Čez eno leto bodo pa že morali znati priti pravočasno v službo in raznašat pošto po rajonu, čisto sami … zdaj so pa še čisto nebogljeni, ne poznajo na uro in ne znajo sami do doma.

Glede na pravo, ki trenutno vlada nad pedagogiko in zdravo kmečko pametjo, se pa verjetno moram strinjati s predlogom Replike. Bodo pa morda pravniki povedali, če to vzdrži.

Res me zanima, kakšna navodila so dobili delavci šole za v prihodnje, koliko časa se čaka mulca, ki se je odločil, da bo še enega pokadil in spil kavico na sončku, ga bodo že počakali.

Tudi meni. Včasih se je zamudnikom dalo jasno vedeti, da se to ne dela. En moj profesor na faksu , ko je zaprl vrata za sabo, ni imel nihče več pravice vstopiti. Če so bila vrata predavalnice zaprta, si se lahko samo še obrnil in šel domov.
Zdaj se pa malo manj kot opavičuje zamudnikom, ker se je začelo brez njih?
Kar se tiče avtobusov in zamudnikov – jaz bi uvedla penale, finančno kazen na zamujeno minuto, ki bi jo potem zapili tisti, ki so čakali :))
[/quote]
mramor je bil takšen- če si zamudil, bolje,da nisi niti odprl vrata predavalnice, ker te je takoj ven poslal.
No, ko sem slišala za afero prfoksov v pripravljenosti sem si mislila, in potem boš ti človek učil ljudi odgovornosti in poštenosti – ob takih se mi obrača resno.

Glede primera pa pravim tako – če učitelji učijo otroke odgovornosti, potem morajo biti sami tudi zgled odgovornosti in izvajati njihove. Tukaj so prfoksi gladko malo opustili njihovo dolžno ravnanje – oni so odgovorni za dijake in njihova odgovornost je, da se jih pripelje domov.
Dolžni so bili preveriti kje so in jih počakati in potem poslušati razlog za kaj so zamudili: če je razlog v neodgovornem ravnanju dijakov, je kazen na mestu, če pa je razlog takšen da je splet okoliščin in odgovornost ni na njihovi strani. pa je tudi kazen nesmiselna.
Zdaj če je res razlog za zamudo kosilo, se mi zdi ,da fantje niso odgovorni, saj če pride nenapovedana večja skupina v restavracije, potem je jasno,da se zna strežba in priprava malo zavleči.
V kolikor bi pa imeli s strani šole prej najavljeno in skupno organizirano kosilo, pa bi bila pesem druga. ampak glede na zgodbo, temu očitno ni bilo tako, ker so si morali učenci sami priskrbeti kosilo.
in tukaj je opozorilo in odgovornost za napačno ravnanje zagotovo potem na učiteljih.

če smo že toliko pri natančnosti in odgovornem ravnanju:
koliko je zamud pri nas recimo v zdravstvu – nihče se ne drži od zdravnikov in sester terminov, ne prideš na vrsto na uro, čakaš kot budalo… nosijo oni kakšno odgovornost za to – ne je ne – gladko malo se jim je. be, če ljudje čakajo tam inse nosijo po hodnikih kot neki pavi.
Sem pa že doživela primer, ko je pacient zamudil 10 minut na termin, zato, ker je bil pred tem obravnavan še na enem pregledu v zdravstveni ustanovi v sosednjem bližnjem kraju -, tam so zamujali in zaradi zamude tam je on divjal v domači kraj do zobarja, kjer je kljub vsemu trudu zamudil.
In tam kaj je doživel – jah gospod morate se držati ure – dobite drug datum…
koga imajo ti ljudje za norca resno se vprašamo potem… in kakšne sankcije in odgovornosti dobijo oni – če se ostalemu ljudstvu tudi mladim poje levite in jih uči lekcij ob petminutni zamudi…
zakaj to ne velja povsod… zakaj si eni smejo dovoliti zamujati in se jim nič ne zgodi – nobena vzgojna…

mi smo v prvem letniku faksa med izpitnim obdobjem množično zamudili na izpit ekonomike – zakaj – ker je imel vlak od zid. mosta do ljubljane na tej poti več kot eno uro zamude… laufali smo do prvih taksijev, ker do trole ni bilo časa priti in tam smo množično v skupinah prileteli z zamudo na izpit in vsi razlagali enako zgodbo – so imeli takrat razumevanje in nam dali pole in smo pisali toliko časa dalj lahko.
Nismo bili mi krivi.
So slo železnice dobile kakšno vzgojno? Ne… nam je kdo povrnil strošek za taksi, ki smo ga imeli zaradi zamude, čeprav bi v normalnem primeru lahko šli na trolo za katero smo imeli vsi takrat mesečne vozovnice… ne… torej če smo strogi potem naj vsakdo za vsako zamudo nosi posledice – tudi veliki sistemi… ne pa da oni si lahko vsi dovolijo vse, mali ljudje pa ob 5 minutni zamudi, ki ni po njihovi krivdi, poslušajo vzgojne.

Moj mulec bi se moral javno opravičiti učiteljem in stroške plačati iz svojega varžeta.
Plus dodatno horo legalis bi imel pol leta.
Prvič, zadnjič in nikoli več!

Moj mulec bi se moral javno opravičiti učiteljem in stroške plačati iz svojega varžeta.
Plus dodatno horo legalis bi imel pol leta.
Prvič, zadnjič in nikoli več!
[/quote]
en realni primer zate:
imaš zobarja on 7:00 z delom začneš ob pol devetih, s šefom se zmeniš za polurno zamudo, ki jo popoldan nadoknadiš, ker če imaš ob sedmih zobarja, glede na lokacijo in vse preračunaš,da boš do devetih zagotovo nazaj.
Ampak kaj ko se zgodi, da se zobar ne drži ure in ti prideš na vrsto ne ob sedmih, ampak par minut čez osem, po tvoji logiki…se moraš tui opravičiti vsem in dobiš plavega zaradi zamude, pa še od plače ti bo šef trgal pol leta…
kaj se pa ne držiš ure…
po tvoji logiki si kriva ti in ne zobar, ki se ni držal ure… eni ste res malo kuku in brez osnovnega razumevanja vzroka in posledice pri določanju odgovornosti, samo avtoriteto tolčete, brez vsakega razuma.

Točno tako. Ali pa bi se morali starši usest v avto, pa priti po mularijo in profesorja.


mramor je bil takšen- če si zamudil, bolje,da nisi niti odprl vrata predavalnice, ker te je takoj ven poslal.
No, ko sem slišala za afero prfoksov v pripravljenosti sem si mislila, in potem boš ti človek učil ljudi odgovornosti in poštenosti – ob takih se mi obrača resno.

Glede primera pa pravim tako – če učitelji učijo otroke odgovornosti, potem morajo biti sami tudi zgled odgovornosti in izvajati njihove. Tukaj so prfoksi gladko malo opustili njihovo dolžno ravnanje – oni so odgovorni za dijake in njihova odgovornost je, da se jih pripelje domov.
Dolžni so bili preveriti kje so in jih počakati in potem poslušati razlog za kaj so zamudili: če je razlog v neodgovornem ravnanju dijakov, je kazen na mestu, če pa je razlog takšen da je splet okoliščin in odgovornost ni na njihovi strani. pa je tudi kazen nesmiselna.
Zdaj če je res razlog za zamudo kosilo, se mi zdi ,da fantje niso odgovorni, saj če pride nenapovedana večja skupina v restavracije, potem je jasno,da se zna strežba in priprava malo zavleči.
V kolikor bi pa imeli s strani šole prej najavljeno in skupno organizirano kosilo, pa bi bila pesem druga. ampak glede na zgodbo, temu očitno ni bilo tako, ker so si morali učenci sami priskrbeti kosilo.
in tukaj je opozorilo in odgovornost za napačno ravnanje zagotovo potem na učiteljih.
[/quote]

Ne ni bila EF.
Se pa to sprovede na enostavno spoštovanje soljudi. Če nekoga spoštuješ, ga ne boš pustil čakati, tako enostavno je to. In tega bi se morali naučiti že v OŠ, ne šele na faksu.


en realni primer zate:
imaš zobarja on 7:00 z delom začneš ob pol devetih, s šefom se zmeniš za polurno zamudo, ki jo popoldan nadoknadiš, ker če imaš ob sedmih zobarja, glede na lokacijo in vse preračunaš,da boš do devetih zagotovo nazaj.
Ampak kaj ko se zgodi, da se zobar ne drži ure in ti prideš na vrsto ne ob sedmih, ampak par minut čez osem, po tvoji logiki…se moraš tui opravičiti vsem in dobiš plavega zaradi zamude, pa še od plače ti bo šef trgal pol leta…
kaj se pa ne držiš ure…
po tvoji logiki si kriva ti in ne zobar, ki se ni držal ure… eni ste res malo kuku in brez osnovnega razumevanja vzroka in posledice pri določanju odgovornosti, samo avtoriteto tolčete, brez vsakega razuma.
[/quote]

Ne bo držalo. V takem primeru je pacient odvisen od zobozdravnika in ne more na njegovo delo in urnik vplivati. Smrkavci na obali pa niso bili odvisni od nikogar drugega, kot od lastne discipline.

Čisto možno, saj nisem pravnik.
Je pa verjetno prava usmeritev. Ravnatelj(ica) bi lahko od kakšnega pravnika dobil navodila, ki bi po pravu zdržala, pa vseeno ne bi bila eno samo popuščanje.
[/quote]
Ne rabiš bit pravnik, da če mora bit spremstvo za skoraj odrasle in po zakonu opravilno sposobne sončke ( za opravilno sposobnost se šteje 15 let strosti), da potem ni dovolj eden, ampak na vsakih toliko sončkov eden, ne? To ti pamet govori, da če so pravila, potem so malo obširnejša.

In dokler mame hodijo na govorilne na fakse, ni variante, da ne bodo vedno profesorji in šola krivi. Ko sem bil ajz star 15 let, sem se vozil v Ljublajno z zdnjim vlakom ob enajstih zvečer v nedeljo. Ob enih ponoči sem prispel in potem peš nadaljeval do Bežigrada, kjer sem imel sobo v najemu v privat stanovanju. Danes ni staršev, ki bi kaj takega dovolili, če pa že, bi jih pa socialna linčala in maldostnika dala v dom, kljub temu da bi bil odličnjak, kot sem sam takrt bil in v logičnih predmetih od matematike pa vse do fizike in kemije, daleč najboljši na šoli med 2000 dijaki.

In naš sistem je fenomenalno nor, da temu tako rečem, skupaj s starši. Iz izkušenj povem, da se 15 letnik na okrožnem sodišču kot opravilno sposoben mora zastopat sam, v primeru da ga recimo mama toži za znižanje preživnine, (pa verjetno tudi drugje), medtem ko je cela katasrofa okoli norčij z zamudo na avtobusa in kriva šola.

Pri nas v klubu pravila igre povemo takoj: odrinemo ob uri, brez pardona.
Kdor meni, da bo zamudil iz opravičljivih razlogov, naj me prej pokliče na mobi.

Mulci so sposobni marsičesa, pa naj obvladajo tudi time-management.
Frajerčku so se pač malo zajebavali (jojmene, pa kar sami so si morali najti hrano v tem milijonskem mestu!) in zaradi blesavih staršev teh nemočnih vsak vikend zadetih 17-letnikov je opravičilo šole zdaj precedens za vso Slovenijo.

Pfej, pljunem na te starše!


mramor je bil takšen- če si zamudil, bolje,da nisi niti odprl vrata predavalnice, ker te je takoj ven poslal.
No, ko sem slišala za afero prfoksov v pripravljenosti sem si mislila, in potem boš ti človek učil ljudi odgovornosti in poštenosti – ob takih se mi obrača resno.

Glede primera pa pravim tako – če učitelji učijo otroke odgovornosti, potem morajo biti sami tudi zgled odgovornosti in izvajati njihove. Tukaj so prfoksi gladko malo opustili njihovo dolžno ravnanje – oni so odgovorni za dijake in njihova odgovornost je, da se jih pripelje domov.
Dolžni so bili preveriti kje so in jih počakati in potem poslušati razlog za kaj so zamudili: če je razlog v neodgovornem ravnanju dijakov, je kazen na mestu, če pa je razlog takšen da je splet okoliščin in odgovornost ni na njihovi strani. pa je tudi kazen nesmiselna.
Zdaj če je res razlog za zamudo kosilo, se mi zdi ,da fantje niso odgovorni, saj če pride nenapovedana večja skupina v restavracije, potem je jasno,da se zna strežba in priprava malo zavleči.
V kolikor bi pa imeli s strani šole prej najavljeno in skupno organizirano kosilo, pa bi bila pesem druga. ampak glede na zgodbo, temu očitno ni bilo tako, ker so si morali učenci sami priskrbeti kosilo.
in tukaj je opozorilo in odgovornost za napačno ravnanje zagotovo potem na učiteljih.
[/quote]
V restavracijo da so šlo tile? Madona, ampak imajo pa stari od telih bukslov dnarja, da gredo lahko mulci v restavracijo na morju! In so si naročili škampe pa jastoga? Res?
In mulci morajo imet obvezno kosilo, ker tudi v srednji šoli jedo vsak dan kosilo! Pa kaj se vam je res čisto do konca odpeljalo. Gotovo in potem ni nič na učiteljih ampak na mulcih. Jih poznaš?? PET ??
Srednja šola ni obvezna, kaj vam ni jasno? Do kdaj v plenicah- do 50 leta!

Ne ni bila EF.
Se pa to sprovede na enostavno spoštovanje soljudi. Če nekoga spoštuješ, ga ne boš pustil čakati, tako enostavno je to. In tega bi se morali naučiti že v OŠ, ne šele na faksu.
[/quote]

To se še kako strinjam, samo včasih razlog in krivda za zamudo tistega, ki zamuja , ni na njegovi strani, in takrat je nesmiselno njega obtoževati nespoštljivosti in ga kaznovati.
Sem navedla kup realnih primerov v prejšnjih postih.



To se še kako strinjam, samo včasih razlog in krivda za zamudo tistega, ki zamuja , ni na njegovi strani, in takrat je nesmiselno njega obtoževati nespoštljivosti in ga kaznovati.
Sem navedla kup realnih primerov v prejšnjih postih.
[/quote]Ko družboslovka spregovori o razumu, je popolnoma enako, kot bi kokoš zakokodakala o pridelavi koruze.😁


V restavracijo da so šlo tile? Madona, ampak imajo pa stari od telih bukslov dnarja, da gredo lahko mulci v restavracijo na morju! In so si naročili škampe pa jastoga? Res?
In mulci morajo imet obvezno kosilo, ker tudi v srednji šoli jedo vsak dan kosilo! Pa kaj se vam je res čisto do konca odpeljalo. Gotovo in potem ni nič na učiteljih ampak na mulcih. Jih poznaš?? PET ??
Srednja šola ni obvezna, kaj vam ni jasno? Do kdaj v plenicah- do 50 leta!
[/quote]

daj ne zajebavaj – mislila sem pač navadno restavracijo, gostilno… tudi samopostrežnim restavracijam se reče restavracije – če že ta ko vlečeš za jezik, pa niso neki fancy…
tudi če so šli v navadno picerijo se lahko načakaš.
ti pa imaš predsodke res,da po srednji šoli sodiš ljudi.
jaz sem hodila na gimnazijo… in recimo,da bi me veselilo frizerstvo bi se lahko kljub temu vpisala na srednjo poklicno frizersko – in po tvojih pametnih predsodkih in sojenju, bi bila zato, ker sem na tisti šoli takoj druga oseba, zanikrna, nespoštljiva, itd.
mislim resno… po tem sodite ljudi kdo so in kako se obnašajo na katero šolo so se vpisali. Sram te bodi.

Ko družboslovka spregovori o razumu, je popolnoma enako, kot bi kokoš zakokodakala o pridelavi koruze.😁
[/quote]
zate velja samo en stavek : look who’s talking.

Ne bo držalo. V takem primeru je pacient odvisen od zobozdravnika in ne more na njegovo delo in urnik vplivati. Smrkavci na obali pa niso bili odvisni od nikogar drugega, kot od lastne discipline.
[/quote]
če so naročili kosilo in tam jedli, očitno so bili odvisno, če so ga dobili pozno, in potem še morali plačati. Očitno niso bili odvisni samo od lastne discipline.


zate velja samo en stavek : look who’s talking.
[/quote]
Tako nizko nisem nikoli kotiral. Koliko vidim družboslovce, olupka ni, pod olupkom pa tudi nič in to brez izjeme.

V današnji dobi telefončkov pa take zamude še dodatno nimajo izgovorov – pač se pokliče in razloži situacijo, a ne?


če so naročili kosilo in tam jedli, očitno so bili odvisno, če so ga dobili pozno, in potem še morali plačati. Očitno niso bili odvisni samo od lastne discipline.
[/quote]
Ja saj, je ni babe, da ne bi bili krivi za njeno početje drugi. Pa bi prej pojedla, misliš, da imaš v življenju tudi sicer vedno čas sedet in mrlizgat za lastno rit, če si drugače odgovorna oseba?


Mater, en stavek dokaj razumen si premogla, to moram pa nekam posebej zapisat.😁

daj ne zajebavaj – mislila sem pač navadno restavracijo, gostilno… tudi samopostrežnim restavracijam se reče restavracije – če že ta ko vlečeš za jezik, pa niso neki fancy…
tudi če so šli v navadno picerijo se lahko načakaš.
ti pa imaš predsodke res,da po srednji šoli sodiš ljudi.
jaz sem hodila na gimnazijo… in recimo,da bi me veselilo frizerstvo bi se lahko kljub temu vpisala na srednjo poklicno frizersko – in po tvojih pametnih predsodkih in sojenju, bi bila zato, ker sem na tisti šoli takoj druga oseba, zanikrna, nespoštljiva, itd.
mislim resno… po tem sodite ljudi kdo so in kako se obnašajo na katero šolo so se vpisali. Sram te bodi.
[/quote]
Nič me ni sram le zakaj! Morali bi biti sram mulce, ker so zamudili. Vsi ostali so uspeli, le oni ne. Ker so si naročili kosilo na morju- ali ti nisi nikoli bila tam, ali pa nič ne razumeš. Gotovo 16 letni mulci niso jedli pri Pavlih, pa Vdovah, pa Ivotu, pa v Portorožu so jedli škampe pa školjke, saj je glih sezona a ne? Niso šli v bližnji Mercator ampak na porcijo školj. In niso (nihče od 11 modelov) imeli nobenega mobija, da bi lahko poklicali sošolce in jim rekli, da jastog še ni gotov. Mrš! Pamet v roke!
In ker populacijo na PET poznamo nekateri iz prve roke in vemo, kdo se tja vpisuje, potem ni nič čudnega, da je profesorjem prekipelo.
In zate še enkrat- mulci so bili zanikrni in nespoštljivi, pa namerno so zamudili.

New Report

Close