Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Učitelji namerno zapustili mladoletne dijake

Učitelji namerno zapustili mladoletne dijake


če so naročili kosilo in tam jedli, očitno so bili odvisno, če so ga dobili pozno, in potem še morali plačati. Očitno niso bili odvisni samo od lastne discipline.
[/quote]

Na prvo zogo bi rekla, da je mulcem prav, kaj se pa ne drzijo dogovorjene ure. Potem pa pomislim – teoretiziram – da bi lahko bil razlog za zamudo manj banalen, lahko bi se komu kaj zgodilo, pa ne bi mogel sporociti, bus z ucitelji in drugimi ucenci bi pa odpeljal. No, te odgovornosti pa na njihovem mestu ne bi rada nosila. Pa cakam, kdaj bodo turisticni vodici na izletih brez milosti zaceli dajati soferjem busov navodila, naj speljejo do minute tocno.

Da bo jasno – mularija ga je polomila, verjamem, da ne prvic, resevanje situacije na tak nacin pa po mojem mnenju ni bilo najbolj modro.

Na prvo zogo bi rekla, da je mulcem prav, kaj se pa ne drzijo dogovorjene ure. Potem pa pomislim – teoretiziram – da bi lahko bil razlog za zamudo manj banalen, lahko bi se komu kaj zgodilo, pa ne bi mogel sporociti, bus z ucitelji in drugimi ucenci bi pa odpeljal. No, te odgovornosti pa na njihovem mestu ne bi rada nosila. Pa cakam, kdaj bodo turisticni vodici na izletih brez milosti zaceli dajati soferjem busov navodila, naj speljejo do minute tocno.

Da bo jasno – mularija ga je polomila, verjamem, da ne prvic, resevanje situacije na tak nacin pa po mojem mnenju ni bilo najbolj modro.
[/quote]
Me prav zanima, ali skrbni starši veste, kje se v petkih zvečer in ob sobotah nahajajo v Ljubljani vaši sončki? Recimo, le kdo so tisti mulci med 15- 18 letom s flašami alkota pred Maxijem, pa za Ljubljanico na Špici. Le kdo so tisti pijani mulci ki vpijejo in bruhajo vse od Metelkove do mesta. Tudi ti niso vaši. Le od kod se priklatijo? Pa vsi nimajo niti 18 let, pa ponoči bandajo po mestu. Sami, brez tople organizirane večerje. Alko na prazen želodec. IN nihče od 11 mulcev ni mogel telefonirati. So šli v Piranu nekaj jest- bože mili, le kam? Povejte no, kam?V Piranu v restavracijo? Res???

Na prvo zogo bi rekla, da je mulcem prav, kaj se pa ne drzijo dogovorjene ure. Potem pa pomislim – teoretiziram – da bi lahko bil razlog za zamudo manj banalen, lahko bi se komu kaj zgodilo, pa ne bi mogel sporociti, bus z ucitelji in drugimi ucenci bi pa odpeljal. No, te odgovornosti pa na njihovem mestu ne bi rada nosila. Pa cakam, kdaj bodo turisticni vodici na izletih brez milosti zaceli dajati soferjem busov navodila, naj speljejo do minute tocno.

Da bo jasno – mularija ga je polomila, verjamem, da ne prvic, resevanje situacije na tak nacin pa po mojem mnenju ni bilo najbolj modro.
[/quote]
kot sem rekla – sem za to,da se ne zaumja in se tudi postopa vzgojno, ampak takrat ko se ugotovi razlog za zamudo in neodgovorno ravnanje na strani dotičnega posameznika.
ne pa kar tako na pamet in da si učitelji, ki kao učijo z nekim vzgojnim ukrepom odgovornosti, sami pri tem opustijo svoje dolžno ravnanje in odgovornost.
kakšen vzgled in obnašanje je to potlej???
jaz pišem svoje razmišljanje na podlagi navedenih dejstev v medijih – in če je bilo tako kot je potem ja , če so imeli telefonske, bi morali obvestiti,da bodo zamudili zaradi kosila… to je edino kar je njihova napaka – če so bile stvari take kot so prikazane v medijih.
Učitelji pa v nobenem primeru ne bi smeli ravnati tako kot so, ker to kaže na njihovo popolno ignorantsko in neodgovorno in nestrokovno ravnanje. In tega bi se morali oni sami zavedat kot kao usposobljeni odrasli strokovnjaki.

nova
Uredništvo priporoča


kot sem rekla – sem za to,da se ne zaumja in se tudi postopa vzgojno, ampak takrat ko se ugotovi razlog za zamudo in neodgovorno ravnanje na strani dotičnega posameznika.
ne pa kar tako na pamet in da si učitelji, ki kao učijo z nekim vzgojnim ukrepom odgovornosti, sami pri tem opustijo svoje dolžno ravnanje in odgovornost.
kakšen vzgled in obnašanje je to potlej???
jaz pišem svoje razmišljanje na podlagi navedenih dejstev v medijih – in če je bilo tako kot je potem ja , če so imeli telefonske, bi morali obvestiti,da bodo zamudili zaradi kosila… to je edino kar je njihova napaka – če so bile stvari take kot so prikazane v medijih.
Učitelji pa v nobenem primeru ne bi smeli ravnati tako kot so, ker to kaže na njihovo popolno ignorantsko in neodgovorno in nestrokovno ravnanje. In tega bi se morali oni sami zavedat kot kao usposobljeni odrasli strokovnjaki.
[/quote]
Pa si odpela še eno kitico neumnosti v slogu slabe pismenosti….nič presenetljivega.😁 Ampak diplomo pa imaš, ne?😁😁😁😁😁


Nič me ni sram le zakaj! Morali bi biti sram mulce, ker so zamudili. Vsi ostali so uspeli, le oni ne. Ker so si naročili kosilo na morju- ali ti nisi nikoli bila tam, ali pa nič ne razumeš. Gotovo 16 letni mulci niso jedli pri Pavlih, pa Vdovah, pa Ivotu, pa v Portorožu so jedli škampe pa školjke, saj je glih sezona a ne? Niso šli v bližnji Mercator ampak na porcijo školj. In niso (nihče od 11 modelov) imeli nobenega mobija, da bi lahko poklicali sošolce in jim rekli, da jastog še ni gotov. Mrš! Pamet v roke!
In ker populacijo na PET poznamo nekateri iz prve roke in vemo, kdo se tja vpisuje, potem ni nič čudnega, da je profesorjem prekipelo.
In zate še enkrat- mulci so bili zanikrni in nespoštljivi, pa namerno so zamudili.
[/quote]
povej na katero šolo si hodila ti, da sočloveku, ki ti ni nič naredil mrš govoriš.
in potem boš ti sodila druge, sebe poglej no in svoje obnašanje in komunikacijo.


Me prav zanima, ali skrbni starši veste, kje se v petkih zvečer in ob sobotah nahajajo v Ljubljani vaši sončki? Recimo, le kdo so tisti mulci med 15- 18 letom s flašami alkota pred Maxijem, pa za Ljubljanico na Špici. Le kdo so tisti pijani mulci ki vpijejo in bruhajo vse od Metelkove do mesta. Tudi ti niso vaši. Le od kod se priklatijo? Pa vsi nimajo niti 18 let, pa ponoči bandajo po mestu. Sami, brez tople organizirane večerje. Alko na prazen želodec. IN nihče od 11 mulcev ni mogel telefonirati. So šli v Piranu nekaj jest- bože mili, le kam? Povejte no, kam?V Piranu v restavracijo? Res???
[/quote]

Kaksen miselni preskok? Ali si hotela komu drugemu replicirati? A si iz mojega pisanja razbrala, da ima mularija prav?? Pravim samo, da ce bi se zadeva drugace razpletla, bi si ucitelji zagotovo na glavo nakopali tozbe, s tega vidika so nespametno ukrepali. Tisto o sonckih in bruhanju na metelkovi pa z mano nima kaj dosti zveze, tako da… kaj pa vem.


povej na katero šolo si hodila ti, da sočloveku, ki ti ni nič naredil mrš govoriš.
in potem boš ti sodila druge, sebe poglej no in svoje obnašanje in komunikacijo.
[/quote]
Na PET, zakaj vprašaš? Saj je vendar razvidno iz napisanega. Zate pa mrš in pamet v roke.

Mladini ne bo več pomoči, če se dejansko vsi tako obnašajo.

Vsak srednješolec, ki je v internatu gre že od svojega 15-tega leta SAM na avtobus, vlak itd. Če v petek prej konča, ve kako pogoooglat vlake, avtobuse, da pride prej domov. To je prvi letnik.
Tili so bili pa tretji letnik!!! Pa ne verjamem, da je šlo za 5 minut.

Saj je prav, da mladi kakšno ušpičijo. Ampak je tudi prav, da posledice nosijo sami. Da greš pa tole po medijih vlačit… Mili bože…

Da se to mojem otroku to zgodi takoj pokličem taxi, da pripelje otroka domov (cca. 150 eur stroškov) nato pa pošljem prek odvetniške pisarne račun v šolo. Če pa ne plačajo v 8 dneh pa takoj odškodniska tožba in sicer v vrednosti 10,000 EUR za učitelje in 5,000 eur za ravnateljico.


Na PET, zakaj vprašaš? Saj je vendar razvidno iz napisanega. Zate pa mrš in pamet v roke.
[/quote]
kaj potem sodiš učence o njihovem obnašanju, saj si sama ista oz. še hujša, saj se namenoma ponavljaš v žaljivem obnašanju. Tvoje pisanje je odraz tebe.
Sebe porihtaj in se ne ukvarjaj z dijaki tam in njihovimi kaznimi.
pred svojim pragom pometi, očitno imaš ogromno dela.


Jaz pa bi vložila kontra tožbo zaradi nespoštovanja učiteljskega kadra, sošolcev in voznika avtobusa, neupoštevanja pravil in malomarnega vedenja, ki bi lahko nevarno ogrozilo varnost vseh na ekskurziji.

Srce odvetniško, srednja šola ni obvezna in če sonček ne zmore dojeti, da se svet ne vrti okoli njega, naj ostane doma, priklopljen mamici na jošku.

Dobesedno gabijo se mi starši, ki grozijo z odvetniki za vsak povišan ton glasu, namenjen njihovim bebastim in popolnoma nevzgojenim potomcem.

Obup – gonja proti profesorjem, ker so arogantne mulce pustili v Piranu; taisti mulčki pa so šli poleti lahko sami hardcore žurat v Zrće..

Ko sem sama hodila v srednjo šolo, pa tega še ni tako dolgo (12 let), smo si dijaki vsak dan morali sami priskrbeti malico oziroma kosilo. Ni bilo nikoli nobenega problema. Ko gre moj otrok v OŠ na celodnevno ekskurzijo, starši dobimo obvestilo da pripravimo malico za seboj, oz. mu damo denar za kakšen kos pizze ipd. Na šoli kjer delam ni nič drugače. Tako da me je naravnost zmrazilo ob ponavljanju dejstva, da so si učenci morali priskrbeti kosilo.
Človek v tretjem letniku srednje šole, bi se moral zavedati pomena točnosti. Če zaradi kateregakoli razloga ne moreš biti točen, si dolžen to sporočiti. Ker gre tukaj za mladoletne dijake, so za njih odgovorni starši. Mislim, da bi bilo potrebno pred naslednjim takim izletom staršem dotičnih dijakov, dati v podpis izjavo, da so v primeru, da pride do problematičnega vedenja njihovih otrok (ki drugim učencem onemogoča brezskrbno ekskurzijo) dolžni priti po svojega otroka. Mislim, da na njihovo zamujanje ne bodo več gledali tako zlahka.


kaj potem sodiš učence o njihovem obnašanju, saj si sama ista oz. še hujša, saj se namenoma ponavljaš v žaljivem obnašanju. Tvoje pisanje je odraz tebe.
Sebe porihtaj in se ne ukvarjaj z dijaki tam in njihovimi kaznimi.
pred svojim pragom pometi, očitno imaš ogromno dela.
[/quote]
Slovenština pa to! Sebe porihtaj, boš imela dela več kot dovolj! In zakaj se ti vtikaš v to? Te posebej zadeva, ker so morali na avtobus, ker so zamudili? Si ena od staršev neprilagojenih modelov iz PET? Res?
PS : kakšna je razlika med enak in isti? Si že vzela?

A si ti nepismeno? V prispevku so jasno povedali, da je/bo šola povrnila stroške staršem, ki so jih imeli na poti po otroka v Piran.


Učitelji in profesorji se bomo po takih zgodbah ( zahteva po opravičilu s strani ravnateljice) seveda zahvalili za sodelovanje na katerikoli ekskurziji v prihodnje.
Bodo lahko vodili ekskurzije samo tisti, ki opravičujejo ravnanje dijakov.
11 jih je zamudilo, nikomur od njih ni niti na kraj pameti padlo, da jih ostalih 30 sošolcev čaka. Brezobzirni, nemarni, nevredni vsake minute mojega časa.
Ne bom več vodil ekskurzij, ne bom več sodeloval pri tem. Pa naj jih uči ravnateljica. Bo zmogla?

Da te ne bom zmedla v dojemanju, ti posebej napišem post za drugo vprašanje. Zakaj bi bilo treba oglobiti ravnateljico? Ona ni pustila ali soodločala, da naj otroke pustijo v Piranu. Pravzaprav je ona šele kasneje izvedela, kaj se je zgodilo. In je tudi takoj ukrepala – tega ravno ne vidiš od veliko ravnateljev. Torej zakaj bi jo ti kaznoval/a, ker je takoj opozorila na napako in primerno ukrepala?! A to samo tako iz inata?


Učitelji in profesorji se bomo po takih zgodbah ( zahteva po opravičilu s strani ravnateljice) seveda zahvalili za sodelovanje na katerikoli ekskurziji v prihodnje.
Bodo lahko vodili ekskurzije samo tisti, ki opravičujejo ravnanje dijakov.
11 jih je zamudilo, nikomur od njih ni niti na kraj pameti padlo, da jih ostalih 30 sošolcev čaka. Brezobzirni, nemarni, nevredni vsake minute mojega časa.
Ne bom več vodil ekskurzij, ne bom več sodeloval pri tem. Pa naj jih uči ravnateljica. Bo zmogla?
[/quote]

Kaka učiteljica pa si, če ne moreš 11učencev, ki so po zakonu tvoja odgovornost na ekskurziji, v red spraviti? Ne zmoreš?


en realni primer zate:
imaš zobarja on 7:00 z delom začneš ob pol devetih, s šefom se zmeniš za polurno zamudo, ki jo popoldan nadoknadiš, ker če imaš ob sedmih zobarja, glede na lokacijo in vse preračunaš,da boš do devetih zagotovo nazaj.
Ampak kaj ko se zgodi, da se zobar ne drži ure in ti prideš na vrsto ne ob sedmih, ampak par minut čez osem, po tvoji logiki…se moraš tui opravičiti vsem in dobiš plavega zaradi zamude, pa še od plače ti bo šef trgal pol leta…
kaj se pa ne držiš ure…
po tvoji logiki si kriva ti in ne zobar, ki se ni držal ure… eni ste res malo kuku in brez osnovnega razumevanja vzroka in posledice pri določanju odgovornosti, samo avtoriteto tolčete, brez vsakega razuma.
[/quote]

Sem opravila vse izpite, diplomo in strokovca.
Nekega dne avtobus ni peljal, mene so pa čakali ljudje. Taksist je najprej mislil, da se zezam a je vendarle prišel. Bila sem točna.
Brez skrbi, v službi se že znam zmeniti glede zobarja.
In moj mulec točno ve, do kod lahko gre. Polnoleten pa še sploh. Bo šlo, ali boš še naprej v travmi?

Pač revše še nisi imelo odgovornejše službe kaj več, kot v njej pojesti svojo solatko!


če so naročili kosilo in tam jedli, očitno so bili odvisno, če so ga dobili pozno, in potem še morali plačati. Očitno niso bili odvisni samo od lastne discipline.
[/quote]

Koliko poznaš Piran? Kot drugo – 17 letnik, ki bo čez eno leto uradno veljal za popolnoma opravilno odraslo osebo, bi že moral znati malo uporabljati možgane, kam bo šel jest, da ne bo ravno eno uro trajalo. Sicer pa ima vsaj eden od njih sluh in govor, da bi vprašal, kako dolgo traja priprava ene jedi oz. povedal, da so na izletu in da bi na hitro nekaj pojedli. (Točno to se nam je v 2. letniku 15-16 letnim mulcem zgodilo).
Ah seveda, sončki nimajo pojma, da je treba kaj vprašat oz. znati čas organizirati …

Ko družboslovka spregovori o razumu, je popolnoma enako, kot bi kokoš zakokodakala o pridelavi koruze.😁
[/quote]

Pa imam občutek, da bi kokoš vseeno več vedela o koruzi in pridelavi.

Dodaj še ene 20 let zraven. Saj veš, prehod iz plenic do kahlice.

Da te ne bom zmedla v dojemanju, ti posebej napišem post za drugo vprašanje. Zakaj bi bilo treba oglobiti ravnateljico? Ona ni pustila ali soodločala, da naj otroke pustijo v Piranu. Pravzaprav je ona šele kasneje izvedela, kaj se je zgodilo. In je tudi takoj ukrepala – tega ravno ne vidiš od veliko ravnateljev. Torej zakaj bi jo ti kaznoval/a, ker je takoj opozorila na napako in primerno ukrepala?! A to samo tako iz inata?
[/quote]

Ker se je usrala in napravila naoako ona!
Vsak župan jih loh jebe v vse luknje. Ker jih on zadnji potrdi!
Ni to politično kadrovanje? Nastavi ali izpusti…

Kaka učiteljica pa si, če ne moreš 11učencev, ki so po zakonu tvoja odgovornost na ekskurziji, v red spraviti? Ne zmoreš?
[/quote]
Vi, napihnjenci, še svojih lastnih otrok ne morete spraviti v red! Pa očitate to drugim! In zagovorniki zamujanja, vas šefi gledajo in to odobravajo. Vam ploskajo?
Ah,ja, imate pač tako delo, da lahko zamudite. Res?
Samo to boste dosegli, da vaši otroci ne bodo šli nikamor več. Ne v šolo v naravi ne na ekskurzijo. Doma jih imejte, pa jih v red spravljajte sami! Mi jih bomo pa v šoli samo učili. Najnujnejše. Srednja šola NI obvezna! Kaj ni jasno?

Ali obratno: Kakšen starš pa si da nisi mogel 1 otroka, ki je po zakonu tvoja odgovornost, v 17 letih v red spraviti?

Kaka učiteljica pa si, če ne moreš 11učencev, ki so po zakonu tvoja odgovornost na ekskurziji, v red spraviti? Ne zmoreš?
[/quote]


en realni primer zate:
imaš zobarja on 7:00 z delom začneš ob pol devetih, s šefom se zmeniš za polurno zamudo, ki jo popoldan nadoknadiš, ker če imaš ob sedmih zobarja, glede na lokacijo in vse preračunaš,da boš do devetih zagotovo nazaj.
Ampak kaj ko se zgodi, da se zobar ne drži ure in ti prideš na vrsto ne ob sedmih, ampak par minut čez osem, po tvoji logiki…se moraš tui opravičiti vsem in dobiš plavega zaradi zamude, pa še od plače ti bo šef trgal pol leta…
kaj se pa ne držiš ure…
po tvoji logiki si kriva ti in ne zobar, ki se ni držal ure… eni ste res malo kuku in brez osnovnega razumevanja vzroka in posledice pri določanju odgovornosti, samo avtoriteto tolčete, brez vsakega razuma.
[/quote]

Če se zgodi nekaj takega, potem PRAVOČASNO (nekaj minut čez osem) na hitro nakracas SMS ali pokličeš šefa, da se je zavleklo. Ne pa da do 11 ne sporočiš ničesar, da bi se šef že ustrašil, če te je na poti avto zbil.
Enako mulci – dolžni so bili sporočiti takoj, ko so videli, da bodo zamudili, in ne da so klicali 30-40 min kasneje, kje je avtobus.
Temu se reče ODGOVORNOST.

New Report

Close