Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek učteljica teži otroku in prepoveduje sladke pijače in čokoladice

učteljica teži otroku in prepoveduje sladke pijače in čokoladice

Žensak: šola kot inštitucija poizkuša mladež navaditi, da so drug drugemu za vzgled.

In če vaš otrok ne more zdržat brez sladkih pijač in cukrarij vsak dan tistih 5 urc, ko je v šoli, da bi bil v prvi vrsti predvsem zgled drugim za neko zdravo življenje. gre za to, da ne vzbuja skušnjav drugim. Ker če je prepovedano, se držite pravil.

Razmisli: ker boš čez nekaj let lahko še kako hvaležna, da ne bo pri 12-ih, 13-ih, 14-ih že tako razvlečen komaj valeči se otrok, ki bo komaj čakal, da gre v glavnem odmoru po liter pa pol sladke pijače in vrečko čipsa….

Pa nisem nobena mama ekobio brezcuker freak, samo iz primerov svojih otrok, sošolcev vidim, kaj sta cuker in mast naredila in luštnih malih prvo in drugošolcev….. Ne vseh, večine pa da. Ki so nosili vedno čokoladice za brez potrebe ( ker niso ne fizični delavci, ne neki hudi športniki, ki bi pokurili pri šolski telovadbi vsak 500kcal dnevno).

Prihaja to k nam, z 10 letno zamudo, ja.[/quote]

Če je tole res potem se bodo pa morali učitelji,vsaj po večini,fajn zamisliti nad seboj in kakšen vzgled so otrokom,ker naredijo ogromno kiksov in napak zraven bi pa radi da jih starši in otroci spoštujejo.
Ravno danes doživela kako se je učiteljica drugega razreda zdrla na dva otoka in to krivično,ker otroka nista bila nič kriva.
V prvem primeru punčka ni imela urbane,ker so šli z trolo, imela je pa denar,ki so ji ga straši dali za trolo
V drugem se je pa zdrla na zelo nesramen in nespoštljiv način na fantka,ki ji je lepo reku,da sendviča z sirom ne je in da ga ne bo vzel.
Sem pa mnenja,da če starše ne moti,da otroci jedo sladkarijo,da se učitelji nimajo kaj velik za v to vmešavati. Lahko na prijazen in poučen način otrokom predstavijo slabosti sladkarije to je pa tudi vse. Da ne omenjam,da ponavadi so najbolj glasne take,ki imajo krepko preveč kil in ki so daleč od zdravega načina življenja.


A otrok nima malice v šoli?[/quote]

Sama nisem nikoli jedla malice v šoli. Se mi je upiralo, ko sem gledala vse tiste polite pladnje kjer se je namakal kruh.
Vsak dan mi je mama dala eno mini čokoladico velikosti današnjega Milkkyveya. Od takrat je že ohoho let, sem živa in zdrava. In ja, imama dobro plačo :-)))


A otrok nima malice v šoli?[/quote]

Sama nisem nikoli jedla malice v šoli. Se mi je upiralo, ko sem gledala vse tiste polite pladnje kjer se je namakal kruh.
Vsak dan mi je mama dala eno mini čokoladico velikosti današnjega Milkkyveya. Od takrat je že ohoho let, sem živa in zdrava. In ja, imama dobro plačo :-)))[/quote]

Jaz sem pa jedel šolsko malico. Res se je kdaj kakšen kakav polil, pa kaj pol? A doma se vam pa to nikoli ne zgodi? Kruh je bil tudi čisto v redu. Tak kot so ti ga drugače v trgovini za domov prodajali. Nič drugačen. Bil sem na šolskih malicah in normalno prežival v živeba in zdravega človeka. Plačo imam pa večjo kot ti ,ker me plačajo po sposobnostih.


A otrok nima malice v šoli?[/quote]

Sama nisem nikoli jedla malice v šoli. Se mi je upiralo, ko sem gledala vse tiste polite pladnje kjer se je namakal kruh.
Vsak dan mi je mama dala eno mini čokoladico velikosti današnjega Milkkyveya. Od takrat je že ohoho let, sem živa in zdrava. In ja, imama dobro plačo :-)))[/quote]

No ja, redkokje po današnjih OŠ ( mesta in primestje) so še malice razdeljene tako, da je na pladnju ena velika razkosana štruca, namočena v mokro, polito po pladnju.

Večinoma so to jogurti, hrana mono pakirana, ločena posoda z namazi, marmelado… Če pa že, pa ne dajejo kruh skupaj s stvarmi, ki bi ga lahko namočile. Gresta dva dežurna pommlaico, eden nese kruh, drugi ostalo. Vsaj na šoli naših otrok ne. Ker vedo, da jim ne smejo naštimat ko za gujdeke,ker otroci niso in ne jedo ko gujdeki.

Sama nisem nikoli jedla malice v šoli. Se mi je upiralo, ko sem gledala vse tiste polite pladnje kjer se je namakal kruh.
Vsak dan mi je mama dala eno mini čokoladico velikosti današnjega Milkkyveya. Od takrat je že ohoho let, sem živa in zdrava. In ja, imama dobro plačo :-)))[/quote]

No ja, redkokje po današnjih OŠ ( mesta in primestje) so še malice razdeljene tako, da je na pladnju ena velika razkosana štruca, namočena v mokro, polito po pladnju.

Večinoma so to jogurti, hrana mono pakirana, ločena posoda z namazi, marmelado… Če pa že, pa ne dajejo kruh skupaj s stvarmi, ki bi ga lahko namočile. Gresta dva dežurna pommlaico, eden nese kruh, drugi ostalo. Vsaj na šoli naših otrok ne. Ker vedo, da jim ne smejo naštimat ko za gujdeke,ker otroci niso in ne jedo ko gujdeki.[/quote]

Preseli se v Švico, pa naj ti tam razvajene pamže futrajo v ponudbi različnih menijev. Samo boš morala vse iz lastnega žepa plačat. Za otroke je samo najboljše dovolj dobro, mar ne?

Pa dajte nehat že s to vodo no. Tisti, ki jo hoče pit naj jo pije, ostalim pa že nehajte težit no. Jst je tudi ne pijem, in? Pač je ne prebavljam in to je to. Če nekaj ni okusno se s tistim ne ukvarjam in pika. Naj bo še tako zdravo mi dol visi.

ok, kar pravi učiteljica, je eno..ona lahko svetuje, da to ni zdravo itd.. da priporoča vodo in jabolko, ne vem..in ga ne more posiljevat, da tega ne sme nosit v šolo, ker lahko, zakaj ne?
..drugo pa je, kaj ti misliš..jaz svojemu nikoli ne bi dala vsak dan v šolo za pit fruc…moja dva pijeta vedno samo vodo..razen ko so kakšni rojstni dnevi, pijeta koka kolo, kokto..ker je drugače ne, pa se jima zdi fino..
za žejo doma vedno prosita vodo..ravno tako kinder čokoladica..zakaj vsak dan sabo v šolo? ne rečem, da moja dva ne jesta sladkarij..seveda jih..ampak da bi pa pod mus morala vsak dan v šolo nosit sladkarije, jima ne pade na pamet..v šoli je verjetno malica in kosilo, pa še 1x malica..
tudi ko je recimo športni dan, neseta sladkarije, pa tudi smokije včasih..ampak ne bi se jima svet podrl, če jih ne bi..
torej jaz kot mama se ne bi strinjala, da moj otrok nosi to v šolo..se mi sploh ne zdi potreba po nošenju dodatne hrane v šolo, sploh pri takih malih otrocih.
kar se tiče pitja vode iz napajalnika..tudi meni se to zdi nehigiensko in jima ne pustim..zdaj imata kozarec in si nalijeta vodo iz pipe v razredu, če sta žejna.

Najbolj fletni ste pa taki s polznanjem. Daj najprej TI poguglaj, kako je s sladkorjem v sadju in jetri, pa se potem lahko pogovarjamo naprej.

Kar se tiče kakovosti hrane in kakovosti jedilnika, se pa zdaj ne da primerjati s tistim izpred 20 let, ko si ti otroku dajala jesti po svoji presoji. Glede na to, da so slovenski otroci danes mnogo debelejši kot pred desetimi leti, je osveščanja očitno še premalo.

Res ne razumem zakaj mora otrok vsak dan nesti s seboj čokoladico, fruc (ali pač karkoli drugega).
Prvi in najpomembnejši je zajtrk in bi bilo zate mogoče boljše, če bi nekaj truda vložila v to, da otrok zjutraj je, preden gre v šolo (in ne evrokrema; pa tudi ni potrebno da poje neke ogromne količine; samo da da nekaj v želodec in mogoče se postopoma obrok povečuje, zraven čaj). V šoli je kmalu malica..potem še kosilo..in če je v OPB ima mogoče še popoldansko malico. In res ne vidim kje tukaj vmes paše tale tvoja čokoladica?? A je odvisen od sladkorja, da ne zdrži brez?
Upam, da so ti znani podatki zadnje raziskave o tem, koliko slovenskih osnovnošolskih otrok je prekomerno težkih..resnično upam. In verjemi, da jih je veliko na račun teh “kaj se pa ma ona za vmešavat, če dam jst otroku s seboj čokolado, jo bo pojedu”.
Pri nas je šola vključena v program Zdrava šola in je vsak dan na voljo več kot dovolj sadja. Otroci ne nosijo s seboj sladkarij od doma (seveda na dneve dejavnosti pa ja) – niti tamali in tudi večji ne. Tudi za praznovanja rojstnih dni (če kdo seveda še želi) ne dovolimo, da prinesejo sladkarije s seboj (nosijo sadje in skupaj potem pripravijo sadno solato). In tudi jaz bi tvojemu otroku “težila”, da čokoladice naj kar doma pušča, ker to ne paše v šolo..je ne potrebuje. Če pa ne zdrži brez, ti pa priporočam, da gresta počasi k zdravniku na kak pregled.

Tole ni ravno zadnja raziskava (ne vem, če jo še niso objavili) – že tale je zaskrbljujoča, ta iz leta 2016 je pa precej hujša (št. prekomerno težkih je drastično naraslo).
http://www.nijz.si/sites/www.nijz.si/files/uploaded/prekomerna_prehranjenost_in_debelost_pri_otrocih_in_mladostnikih_v_slo.pdf
Zamenjaj tisto kinder čokoladico s korenčkom, pestjo lešnikov, mandljev,…

http://www.nijz.si/sites/www.nijz.si/files/uploaded/prekomerna_prehranjenost_in_debelost_pri_otrocih_in_mladostnikih_v_slo.pdf

Evo jo 🙂

Žensak: šola kot inštitucija poizkuša mladež navaditi, da so drug drugemu za vzgled.

In če vaš otrok ne more zdržat brez sladkih pijač in cukrarij vsak dan tistih 5 urc, ko je v šoli, da bi bil v prvi vrsti predvsem zgled drugim za neko zdravo življenje. gre za to, da ne vzbuja skušnjav drugim. Ker če je prepovedano, se držite pravil.

Razmisli: ker boš čez nekaj let lahko še kako hvaležna, da ne bo pri 12-ih, 13-ih, 14-ih že tako razvlečen komaj valeči se otrok, ki bo komaj čakal, da gre v glavnem odmoru po liter pa pol sladke pijače in vrečko čipsa….

Pa nisem nobena mama ekobio brezcuker freak, samo iz primerov svojih otrok, sošolcev vidim, kaj sta cuker in mast naredila in luštnih malih prvo in drugošolcev….. Ne vseh, večine pa da. Ki so nosili vedno čokoladice za brez potrebe ( ker niso ne fizični delavci, ne neki hudi športniki, ki bi pokurili pri šolski telovadbi vsak 500kcal dnevno).

Prihaja to k nam, z 10 letno zamudo, ja.[/quote]

Če je tole res potem se bodo pa morali učitelji,vsaj po večini,fajn zamisliti nad seboj in kakšen vzgled so otrokom,ker naredijo ogromno kiksov in napak zraven bi pa radi da jih starši in otroci spoštujejo.
Ravno danes doživela kako se je učiteljica drugega razreda zdrla na dva otoka in to krivično,ker otroka nista bila nič kriva.
V prvem primeru punčka ni imela urbane,ker so šli z trolo, imela je pa denar,ki so ji ga straši dali za trolo
V drugem se je pa zdrla na zelo nesramen in nespoštljiv način na fantka,ki ji je lepo reku,da sendviča z sirom ne je in da ga ne bo vzel.
Sem pa mnenja,da če starše ne moti,da otroci jedo sladkarijo,da se učitelji nimajo kaj velik za v to vmešavati. Lahko na prijazen in poučen način otrokom predstavijo slabosti sladkarije to je pa tudi vse. Da ne omenjam,da ponavadi so najbolj glasne take,ki imajo krepko preveč kil in ki so daleč od zdravega načina življenja.[/quote]

Sicer nisem fan kričanja na otroke, ampak v prvem primeru je bilo očitno jasno povedano, da rabijo urbano, ne denarja, ker pri 25+ mulcih, ki se navdušeno drenjajo na bus res ni časa, da bi se še s tem ubadal. Pri drugem bi meni, po eni strani, dol viselo, če ne je sendviča s sirom, ga pač naj ne vzame, po drugi strani bi jih verjetno učiteljica slišala, ko bi se vrnili z izleta, ker ubogo dete ni nič jedlo.
Glede prehrane je tako – jaz bom učencem ob vsaki priložnosti težil, naj jedo zdravo in pijejo vodo, ker je to moja naloga. Ker vidim, kaj se zgodi ko mulc je skoz čokolado in mc donalds. In pol po možnosti to hrusta še med odmorom – najprej je sugar high, potem pa energija pade. In tega nočem na svojih urah. Da bi se mi najprej mulc odbijal od stropa, potem pa vegetiral pod mizo, ni šans. Eno ravnovesje mora bit. Zato dovolim vodo, oreščke, suho sadje, skratka stvari, ki nahranijo in dajo energijo,sladkarij in sladkih pijač pa ne, ker iz otrok delajo zombije. Kaj jejo doma, pa me ne briga. Moj razred – moja pravila.

Naša generacija ni nikoli nosila s seboj v šolo čokoladic in flaškic s pijačo. Ko smo bili žejni, smo pili vodo. Je pa res, da smo za malico vedno dobili sladkan čaj (joj, kako je bil dober tisti čaj) ali pa kakau. Za pojesti smo dobili rezino kruha in rezino salama, ali pa sira, ali namazano s pašteto ali marmelado. To je bila naša malica. Nihče se ni pritoževal, vsi smo vse pojedli in nihče ni bil debel! Je pa res, da smo hodili v šolo peš (in tudi povsod drugam) in smo se veliko gibali in tudi doma pomagali pri delu.

kinder pingvinka
Učiteljica tvojemu otroku dela veliko uslugo. Uživanje sladkorja v taki ali drugačni obliki dobesedno pohablja ljudi po celem svetu. Ne da se mi iskat, ampak zadnjič je bilo objavljeno, da je povprečna poraba cukra na otroka v SLO nekaj čez 60kg/letno.
Skratka pamet v roke. Vodi iz pipe nič ne manjka.

moj prvosolec ima v nahrbtniku v stranskem predalcku vsak dan flasko z vodo iz domace pipe. In prezivi. Tako imajo tudi zmenjeno v soli.

A bojo vaši otroci umrli, če v šolo ne bodo prinesli hrane (bolje “hrane”)?

Jaz bi se pogovorila z učiteljico, naj pusti otroka pri miru. Tudi moj ima s sabo prigrizek sladkega tipa in sladkano pijačo. Ker je sicer sposoben 2 dni ne jesti in cel dan ne piti. In to je bistveno slabše kot sladka pijača in sladek prigrizek.
Po mojem se učiteljica vtika tja, kjer ji ni mesto. Naslednji korak bo pa zahtevala, naj sleče majico, ki ni iz 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bombaža? Vrže strip v smeti? Naj uči, kaj je dobro in kaj ne, odločitve pa prepusti posameznikom.
Zanimivo pa se mi zdi, kako se nihče ne vtakne v škodljivost raznih plastik in nehigieničnost flašk in zamaškov. Nekoč sem čitala, da so v neki OŠ delali raziskavo kvalitete vode v flaškah. Našli vse sorte, do fekalnih bakterij… luštno, ne?

Itak. Ker rabi bit zadet.

Če je tako kot pišeš, potem imaš problem, ki se ga niti ne zavedaš …in boš seveda tudi meni napisala, naj se ne praskam, kjer me ne srbi.
A nobenemu otroku ni treba v šolo nosit hrane in pijače. Ko sem jaz hodila v šolo, ni nikoli nihče nič nosil s sabo. Danes pa se 8-letniki sprehajajo okrog kot dojenčki, z nekimi steklenicami sokov, čajev alčesaže. Ker … kaj …. bodo umrli od žeje? Lakote? Voda iz pipe pa je dosegljiva vsakemu otroku v šoli na praktično vsakem koraku.
Pa sladek prigrizek za v šolo? jaz nisem nobena svetnica, moji otroci jedo tudi vse sorte junka (na žalost), ampak, da bi pa v šolo nosili sladkarije? niti pod razno. Tudi, da bi jedli sladkarije namesto normalne hrane … niti pod razno.
In kaj bi otroku škodilo, če 2 dni ne je in ne pije? Nič. Edino normalen apetit (ki je zdaj “uničen”) bi se mu spet povrnil.

p.s. 2 dni ne jesti in cel dan ne piti je bistveno slabše kot dan na dan sladkarije? Resno?

Če je tako kot pišeš, potem imaš problem, ki se ga niti ne zavedaš …in boš seveda tudi meni napisala, naj se ne praskam, kjer me ne srbi.
A nobenemu otroku ni treba v šolo nosit hrane in pijače. Ko sem jaz hodila v šolo, ni nikoli nihče nič nosil s sabo. Danes pa se 8-letniki sprehajajo okrog kot dojenčki, z nekimi steklenicami sokov, čajev alčesaže. Ker … kaj …. bodo umrli od žeje? Lakote? Voda iz pipe pa je dosegljiva vsakemu otroku v šoli na praktično vsakem koraku.
Pa sladek prigrizek za v šolo? jaz nisem nobena svetnica, moji otroci jedo tudi vse sorte junka (na žalost), ampak, da bi pa v šolo nosili sladkarije? niti pod razno. Tudi, da bi jedli sladkarije namesto normalne hrane … niti pod razno.
In kaj bi otroku škodilo, če 2 dni ne je in ne pije? Nič. Edino normalen apetit (ki je zdaj “uničen”) bi se mu spet povrnil.

p.s. 2 dni ne jesti in cel dan ne piti je bistveno slabše kot dan na dan sladkarije? Resno?[/quote]

Samo res no, meni je to srhljivo, ko ne samo otroci, tudi odrasli, povsod vlečejo s seboj neke flaške, bidone, za otroke vedno neko malico, pa tudi če gredo samo za dve uri na igrišče … prav bodoče džankije se vzgaja, džankije s hrano in šrot pijačo, kot da otroci sploh ne prebolijo oralne faze, ampak se nadaljuje prek hrane do verjetno bolezenske debelosti ali zdr. težav.

Točno tako je, osemletniki kot dojenčki.
Pri nas so bile sladkarije izrecno nezaželene, ker je bil potem poleg vsega tudi kreg in izsiljevanje, pri manjših otrocih pa stalno neke nezgode. Je pozabil čokoladko v žepu, se je stopila in naredila celo packarijo, oni pa recimo na poti na gledališko predstavo … In podobne zadeve.
V šoli dobijo čez in čez dovolj hrane, voda je pa iz pipe, zaenkrat v Sloveniji še pitna skoraj povsod. Ne rabijo še od doma nosit.

Če je tako kot pišeš, potem imaš problem, ki se ga niti ne zavedaš …in boš seveda tudi meni napisala, naj se ne praskam, kjer me ne srbi.
A nobenemu otroku ni treba v šolo nosit hrane in pijače. Ko sem jaz hodila v šolo, ni nikoli nihče nič nosil s sabo. Danes pa se 8-letniki sprehajajo okrog kot dojenčki, z nekimi steklenicami sokov, čajev alčesaže. Ker … kaj …. bodo umrli od žeje? Lakote? Voda iz pipe pa je dosegljiva vsakemu otroku v šoli na praktično vsakem koraku.
Pa sladek prigrizek za v šolo? jaz nisem nobena svetnica, moji otroci jedo tudi vse sorte junka (na žalost), ampak, da bi pa v šolo nosili sladkarije? niti pod razno. Tudi, da bi jedli sladkarije namesto normalne hrane … niti pod razno.
In kaj bi otroku škodilo, če 2 dni ne je in ne pije? Nič. Edino normalen apetit (ki je zdaj “uničen”) bi se mu spet povrnil.

p.s. 2 dni ne jesti in cel dan ne piti je bistveno slabše kot dan na dan sladkarije? Resno?[/quote]

Samo res no, meni je to srhljivo, ko ne samo otroci, tudi odrasli, povsod vlečejo s seboj neke flaške, bidone, za otroke vedno neko malico, pa tudi če gredo samo za dve uri na igrišče … prav bodoče džankije se vzgaja, džankije s hrano in šrot pijačo, kot da otroci sploh ne prebolijo oralne faze, ampak se nadaljuje prek hrane do verjetno bolezenske debelosti ali zdr. težav.

Točno tako je, osemletniki kot dojenčki.
Pri nas so bile sladkarije izrecno nezaželene, ker je bil potem poleg vsega tudi kreg in izsiljevanje, pri manjših otrocih pa stalno neke nezgode. Je pozabil čokoladko v žepu, se je stopila in naredila celo packarijo, oni pa recimo na poti na gledališko predstavo … In podobne zadeve.
V šoli dobijo čez in čez dovolj hrane, voda je pa iz pipe, zaenkrat v Sloveniji še pitna skoraj povsod. Ne rabijo še od doma nosit.[/quote]

Mi očitno spadamo v tvojo srhljivko, ker vlečemo sabo bidone. Zakaj? Zato ker je priročno in imaš vodo na dosegu roke, ko si žejen. In v tej vročini, ki je sedaj je to kar pogosto. Otroci ne nesejo polne flaše od doma. Če se spomnijo, vodo nalijejo doma, drugače v šoli in v tej vročini jo po navadi nalijejo še enkrat med dnevom. Še posebej če je na urniku športna. Imajo sabo ta- male flaše, ki držijo manj kot pol litra. Otroci so pa v šoli do 15 ure.
Pitje direktno iz pipe oz. pitnika med odmori pa je problematično predvsem zaradi števila otrok. V razredih jih je namreč več kot 25.

Samo tale malenkost. Pa moji otroci pijejo striktno samo vodo in sladkarij ne nosijo s sabo, pa četudi ne bi, je to moja in njihova stvar, ne stvar učiteljice. na lahko poučuje o zdravi prehrani, tudi zgled je lahko otrokom, vtikat se pa v prehrano doma in od doma pač nima pravice.[/quote]

Se opravičujem – sem pozabila da živimo v Sloveniji, kjer je utopično pričakovat da je v javnem osnovnem šolstvu vse zagotovljeno vsem enako. V resnici pa imamo osnovne šole, s parimi učenci v razredu ali pa take kjer jih je 25+, so šole z dvema delovnima zvezkoma in take s 6 za isti razred, so šole kjer je je predelana učna snov po končanem npr. 2 razredu enaka na drugi šoli predelani učni snovi v 1. razredu ali pa še huje – predmetnik za posamezen razred se razlikuje od generacije do generacije, ker je vmes upeljana kakšna novost, ampak ni denarja, da bi to naredili za vse generacije. Ampak zopet to ne v vseh šolah enako! Tipičen primer je angleščina. Tisti, ki je to uvajal na tak način očitno res ni znal štet do 5. Tako da so zgleda tudi razlike pri ŠOLSKI PREHRANI (ali je cena enaka?). Ker si zgoraj napisala, kaj dobijo tvoji, imaš tule jedilnik za ta teden na naši šoli:

Ponedeljek, 12.9.2016
Zajtrk: sir, kruh, paradižnik, čaj
Malica: mlečni riž, med, slive (1,3,7)
Kosilo: perutninska juha z zakuho, pečene piščančje krače, ječmenova kaša z zelenjavo, endivija in radič (1, 7, 9)
Popoldanska malica: navadni jogurt, kruh z rozinami ( 1,7)

Torek, 13.9.2016 – brezmesni dan
Zajtrk: prosena kaša s suhimi slivami, mleko, (7,12)
Malica: slan sirov polž, 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pomarančni sok (1,7)
Kosilo: zelenjavna enolončnica z ajdovo kašo, črni kruh, palačinke
Popoldanska malica: rižev narastek, kompot (3,7)

Sreda, 14.9.2016
Zajtrk: mlečni zdrob, sadje (1,7)
Malica: maslo, med, koruzni in črn kruh, mleko, SŠSZ – jabolko (1,3,7)
Kosilo: bograč, črni kruh, krof (1, 3, 7, 9)
Popoldanska malica: polnozrnata štručka, sadno zelenjavni smuti (1,11)

Četrtek, 15.9.2016
Zajtrk: sadna skuta ( borovnica), kruh, sadni čaj, oreški (1,3,7)
Malica: mesno zelenjavni namaz, bio korenčkova bombeta, naravna limonada (1,7,8,11),
Kosilo: korenčkova kremna juha, file ostriža v koruzni srajčki, masleni krompir v kosih, dušena blitva s česnom in oljčnim oljem (1, 3, 7, 9)
Popoldanska malica: koruzni kosmiči, mleko, lubenica (1,7)

Petek, 16.9.2016
Zajtrk: mesno zelenjavni namaz, črn kruh, mleko, zelenjava (1,7)
Malica: makova štručka, bio sadni kefir (1, 7)
Kosilo: makarončki, haše omaka z bio govejim mletim mesom, zelena solata, sok (1, 3, 7, 9)
Popoldanska malica: tunina, črn kruh, paprika, limonada (1,4)

New Report

Close